Καλησπέρα σας κύριοι, είμαι ο Αλέξανδρος 26 ετών. Τον Αύγουστο του 2015 ξαφνικά άρχισα να έχω καύσο κατά την ούρηση, δυσούρια, στην πορεία νυκτουρία αλλά και καύσο κατά την εξπερμάτιση. Πήγα σε ουρολόγο ο οποίος με βάση τα συμπτώματα χωρίς κλινική εξέταση δεν μπορούσε να μου πει με βεβαιότητα αν επρόκειτο για προστατίτιδα η ουρολοιμοξη. Μου έγραψε δυο ειδων χάπια και για ουρολοίμοξη και για προστατιτιδα. Φοβήθηκα και δεν τα πήρα. Το μόνο που έκανα ηταν να πινω αρκετό νερό για να κατουράω πολύ με σκοπό την αποβολή μικροβίων. Τα συμπτώματα μειώθηκαν αρκετα μπορω να πω. Τον μάρτιο του 16 όμως επανήλθαν σε ένα βαθμό. Πήγα σε άλλο γιατρο, μου έκανε υπερηχο νεφρων, κυστης, προστατη, ολα φυσιολογικα. Εκανε και κλινικη εξεταση προστατη και μολις τον αγγιξε σφαδαζα απο πονο. Διαγνωση; προστατιτιδα.. Ciproxin για 20 μερες, μια εβδομαδα μετα εξετασεις σπέρματος. Ολα αρνητικα. Η μονη διαφορα ηταν στην κινητηκοτητα, απο 40% τα ζωηρά πήγε 45% και απο 55% τα επιτοπου κινουμενα πήγε 40%, το υπόλοιπο 10% ακινητα\νεκρα. Αυτο που με τρομαζει ειναι το ενδεχομενο να αποδυναμωθει το σπερμα και να δυσκολευτω να τεκνοποιησω.. Η να υπαρξει ανωμαλια στο σπερμα με τις οποιες συνεπειες εχει αυτο. Να προσθεσω οτι εχω μακροχρονια σχεση κανω ελευθερο σεξ και θεωρω πως την επαθα κανωντας σεξ μεσα στη θαλασσα. Η γυναικα δεν εκανε ακομα εξετασεις αλλα θα κανει.. Τωρα που σας γραφω εχω ενοχλησεις στον προκτω, αερια, σουβλιές στον προστατη. Τα φωτα σας κυριοι παρακαλω πολυ