Καλησπέρα σας, μερικοί ίσως να με θυμάστε από προηγούμενο ποστ που είχα πριν μερικούς μήνες που ταλαιπωριόμουν με την χρόνια προστατίδα με εντερόκκοκο μαζί. Οταν είχα αλλάξει γιατρό τότε επειδή ο πρώτος γιατρός επί 3 4 μήνες μου έδινε λάθος αντιβιώσεις δεν είχε φύγει το μικρόβιο και όταν άλλαξα γιατρό μου έδωσε το Bactrimel για σχεδόν ένα μήνα και μου έφυγε το μικρόβιο... Αλλά επέστρεψε εδώ και 20 μέρες , έχω πάρα πολύ συχνουρία μπορεί να πάω μέσα σε μια ώρα και 2 3 φορές τουαλέτα και να κατουρήσω από λίγο , ξανά πήγα στο γιατρό μου είπε να κάνω καλλίεργεια σπέρματος που βρέθηκαν πολλές αποικίες εντερόκοκου και μου έδωσε να πάρω αυτή την φορά Augmentin για 24 μέρες σήμερα θα πάρω 4η μέρα αλλά δεν βλέπω κάποια διαφορά στην συχνουρία δεν έχει φύγει ούτε στο ελάχιστο και δεν ξέρω τι να κάνω. και θέλω να σας ρωτήσω η συχνουρία είναι σύμπτωμα από την χρόνια βακτηριακή προστατίδα λέτε ? να το προκαλεί ο εντερόκκοκος ? θα με πιάσει άραγε το Augmentin ? γιατί δεν μου έδωσε το Bactrimel που με είχε ποιάσει και την προηγούμενη φορά? είναι πολύ σπαστικό το όλο θέμα . βάζω στο μυαλό μου χίλια 2 πράματα και έχω αρχίσει να ανησυχώ λιγάκι... γιατί δνε υποχωρεί η συχνουρία...

Τελικά τινεγινε με το θέμα σου;  εγώ από τον φόβο μου μετρούσε τα ουραζπου έβγαζα για να δω αν είναι συχνοουρια  σε σχέση με αυτό που Ελίνα.  Πχ πήρα ένα δοσομετρικο δοχείο  500 γραμμΑρια και έβλεπα πόσο έβγαζα  .   

Επίσης μου έβγαλε εντεροκοκο φάρμακα πήρα  15 μέρες ταβάνια  πριν 10  μέρα τελείωσα. Αλλά  γύρω στις 15 Μαρτίου ξαναπήρα  ciprofloxacin  για 10 μέρες Επίδη είχε η μικρή ουρεοπλασμα υποτίθεται ότι είχα και εγώ  . Ξεπερνά πριν  vibramyxin ,  χωρίς εξετάσει Επειδή είχα ενοχλήσεις και πόνους  με τα από επαφή. Μετα απο υπομονή ξανά έκανα εξετάσεις σε ένα μήνα  και βγήκε εντεροκοκος   τώρα πάλι υποφερω με καψιματα. Ο  πρόλογος λέει τελείωσε η βασική θεραπεία περίμενε λέει 2 μήνες.  Άστα.  Τα φώτα σου τι έκανες φίλε  μου