Ειμαι νεο μελλος και θα σας περιγραψω περιλιπτικα τον γολγοθα μου που ευτυχώς τον ξεπερασα μονος μου.
Ημουν διακοπες καλοκαιρι σε ενα νησί οταν με επιασε ξαφνικα μια συχνοουρια. Επισκεφτικα το κεντρο υγειας του νησιου και μου εδωσαν μια αντιβιωση. Τα συμπτώματα μιωθηκαν αλλα οταν γυρισα στο χωριο μου παλι εμφανιστηκαν και επισκευτικα εναν ουρολογο ο οποιος μου ειπε οτι εχω προστατιττιδα και με πλακωσε στις αντιβιωσεις vibramicin και μετα κινολονες. Η συχνοουρια ποτε εμφανιζοταν και ποτε εφευγε.Απελπιστικα με τις αντιβιωσεις και τις πεταξα. Τοτε αρχισα διαβαζω σε αυτο το σαιτ που με βοηθησε αρκετα. Αρχησα να αθλουμε το οποιο μου εφτιαξε την ψυχολογια.Προσπαθουσα να βρω μονος μου τι εφτεγε και με επιανε συχνοουρια ειδικα τα βραδια και δεν με αφηνε να κοιμηθω. Τελικα το βρηκα, ηταν το εντερο και οχι ο προστατης που ελεγε ο γιατρος. φουσκωνε και πιεζε την κυστη με τα ουρα και ειχα παντα την εσθηση οτι θελω να κατουρισω. Τα προβιωτικα με βοηθησαν πολυ και εξαλιφτικαν τα συμπτοματα. Προσεχω την διατροφη μου σε οτι ενοχλη το εντερο αλλα αυτο που μου εκανε υγιεστατο και το ανακαλυψα ολος τυχεος ειναι τα καρυδια. ακουγετε αστειο αλλα σας διαβεβαιώνω πως καθε πρωι τρωω μια μικρη χουφτα καριδιων και η επώδυνη συχνοουρια εξαφανιστικε. οταν σταματαω να τρωω καρυδια εφανιζετε παλι. Αυτη ειναι η ιστορια μου και τα καρυδια το φαρμακο μου οσο αστειο και αν ακουγετε.


Lacto levure και ibutin300.
Εχεις ενωχλησεις με το εντερο?

εχω κατω αριστερα, μου τα εκαψε η αντιβιωση  ciproxin, απο την πρωτη φορα..   αριστερου λαγονιου βοθρου ..   ή σιγμοειδους  , δεν τα ξερω καλα..  τωρα μου εβγαλε η καλλιεργεια σπερματος enterococo  σε μικρη συγκεντρωση , πηρα  2 φορες  αντιβινψση τον μαρτη  δεν ηερξερα τι ειχα απο λαθος ιατρου που με εδιωξε,   μετα πο 10 μερες πηρα ciproxin .  κια δεν περασε <(ακομα και τοτε δεν ηξερα)   κανω εξεταση 3  μερε γιαιτ τα συμπτωματα υπηρχαν .. καψιμο στο περινεο και κοντα σους ορχεις.
μετα απο 1 μηνα τον απριλη σε αλλον κανω εξεταση και βρισκει εντεροκοκοκο.  περνα 15 μερες tavanic  και δεν περνα,,  τωρα πηρα  xeforapid   για να καταπολεμηθει η φλεγμονη λεει . 2η  μερα..  για μια εβδομαδα...   
εντερο  ειχα θεματακι απο οτι καταλαβα . αερια ,   αν δεν φαω  φρουτα   στουπωνω
. μονο με τα φρουτα  δουλευει το  εντερο ...

και δοκιμαζω και φρουτα με καταληξη μπερρις ...  που λενε εδω..    λεω να δοκιμασω και αγτιαδα για νετεροκοκο

Εγω φιλε μου ειχα πολλα αερια και το βραδυ οταν ξαπλωνα ειχα μονιμα ελαφρι πονο στο εντερο.δεν εδθνα σημασια γιατι ειχα αγχωθει με την πριστατιτιδα που ελεγε ο γιατρος. Ειχα παρει ενα τσουβαλι αντιβιωσεις. Vibramicin μετα κινολονες μετα παλι vibramicin και η συχνοουρια ποτε ερχοταν ποτε εφευγε. και οι εξετασεις ουρων κ σπερματος δεν εδειχναν τπτ και ο γιατρος ελεγε παρε αντιβιωση γιατι δεν φενετε το μικροβιο.μεχρι που ειπε να κανουμε μαλαξεις στον προστατι και σηκωθηκα και εφυγα, πετεξα κ τις αντιβιωσεις. Απο τοτε που ελενξα τι εντερο και δουλευει καλα ,δεν εχω συχνοουρια.

εχω ενα ελαφρυ τσουξιμο στην  ουρηθρα ,  καψιμο αλλοτε δεξια αλλοτε αριστερα. κυριωσ αριστερα χαμηλα.  καμμια φορα   καθομαι και καιγομαι σοτ περινεο. την κετσα μου φαινεται. οι ουρολογοι ο ενασ δεν μου δινει  ξανα αντιβιωση .. 
ο τριτος μου κανει υπερηχο μου δεν μου δινει αντιβιωση ,,    εχεις παρει  ηδη  αντιβιωση που σκοτωνει ελεφαντα..  μου λεει κατα την γνωμη μου εχεις πυελικο αλγος.. 
χρονια προστατιτιδα... ωραια γιατρε μου.  στειλε με  για εξετασεις να ξερω,,  δεν το  κανει,, τα καψιματα συνεχιχονται  και ποτε ποτε  τρεχει υγρο.
μου λεει ο  δευτεροσ ουρολογος οτι και να κανεις εκετασεις δεν εχει σημασια . (αρα δεν μπορω να απρω αντιβιωση?)  κανε ομψς  εκετασει να ξερω ασγχωθηκα....   τωρα  λογω δουλειας γραφιου καθομαι σφηνωμενοσ σε μια καρεκλα κια σκυβω αριστερα νΑ πιναω τηλεφωνα και χαρτια ( διαγωνια αριστερα..)  . εχω φοβηθει...
με τρωει αν εχω μικροβιο να ξερω .   κανω ασκησεις  του " πονοκεφαλου στην πυελο".
εχω χαθει στα ιστορικα...

Δεν εχεις μικροβιο κατα την γνωμη μου.νευρολογικο θα ειναι αυτο που εχεις.πρεπει να ηρεμησεις και να μην εγχωνεσε.να μην κανεις πραγματα που σου χαλανε την διαθεση.δεν ειμαι γιατρος αλλα σε εμενα απο το αγχος ξεκινησαν τα προβληματα.