Καλησπέρα σε όλους. Χτες ανακάλυψα το site και δεν έχω σταματήσει να διαβάζω, πραγματικά συγχαρητήρια σε όλους όσοι βοήθησαν. Όπως καταλαβαίνεται είμαι και εγώ  παθών. Είμαι άντρας ηλικίας 25 ετών τους τελευταίους 5-6 μήνες έχω συναντήσει τα εξής συμπτώματα: βάρος στο πυελικό έδαφος (το νοιώθω πολύ σφιγμένο), καύσος κατά την ούρηση, το οποίο φεύγει και έρχεται, και το πιο επίπονο απ' όλα είναι η αίσθηση του πέους, δηλαδή νοιώθω μια ενόχληση η οποία ξεκινάει από το μέσον των όρχεων και του πρωκτού και φτάνει μέχρι εκεί που ξεκινάει το πέος, πάνω από του όρχεις. Αυτη η ενόχληση γίνεται πολύ πιο έντονη κατά την στύση και την ούρηση. Επίσης νοιώθω πως δεν ξελαφρώνω πλήρως μετά την ούρηση, σαν να υπάρχουν ακόμα σταγόνες στο πέος. Λοιπόν, μέχρι στιγμής έχω επισκεφτεί ουρολόγο, ο οποίος μου συνταγογράφησε τις εξής εξετάσεις: καλλιέργεια ούρων, καλλιέργεια σπέρματος, καλλιέργεια βιολογικού υλικού, γενική εξέταση ούρων, υπεριχογράφημα κύστεως, νεφρών και προστάτη. Όλες οι εξετάσεις έχουν βγει πεντακάθαρες. Και μου είπε πως μάλλον έχω των "σύνδρομο των κοιλιακών" και να πάω σε ορθοπεδικό, εγώ έκανα ενα search τον "σύνδρομο" και δεν έχω κανένα από τα συμπτώματά του. Ά παραλίγο να ξεχάσω να αναφέρω, όταν εκσπερματώνω και σηκώνω βάρη στο γυμναστήριο έχω παρατηρήσει πως τα συμπτώματα μου γίνονται εντονότερα. Παρακαλώ πείτε μου την γνώμη σας. Σας ευχαριστώ όλου εκ των προτέρων.

Έχεις κάνει πρωκτικό σεξ αν έχεις κάνει Έχεις κάνει με προφύλαξη η όχι Δοκίμασε να μη σηκώνεις πολλά Βάρη και να κάνεις λέει τεντώνεις τομή του πέους εκεί στους όρχεις Orchestra Υμηττού Πειραιάς δοκίμασε να δεις τι θα κάνεις Μην κάνεις καθίσματα και τράβα στο μη εκείνων δηλαδή μην κάνεις Βάρης μη σηκώνεις πολλά Βάρη ώστε γιατί Παρατήρησε όταν Σηκώνεις τα βάρη και κοντό κάθεσαι σφίγγεσαι και σφίγγεσαι να τα σηκώσεις Λοιπόν Επίσης ψηλάφηση την περιοχή από κάτω το μήνα το δεις το πονάς προσπαθεί το βράδυ όταν κοιμηθείς χαλάρωσε όσο μπορείς και Όταν κάθεσαι ανάμεσα εκεί στους όρχεις και λίγο πιο έξω από το πέος προς το πέος δηλαδή κανέναν Πόντο πονάς νιώθεις ότι πονάς εσωτερικά του πέους δηλαδή την είσοδο του σωλήνα Όταν κάθεσαι πονάς

Είχα κάνει πρωκτικό σεχ χωρίς προφύλαξη πριν 2 χρονια. Έχω κόψει εντελώς τα βάρη. Όταν κάθομαι νιώθω άβολα στην περιοχή του πυελικού εδάφους. Νιώθω ενόχληση εσωτερικά στο πέος εκεί που ξεκινάει, δηλαδή πάνω απο τους όρχεις.

εχεις θεμα  με τον προστατη κια διογκώνεται ή  εχεις συνδρονο πυελικου άλγους..
βρες ενα ουρολογο να σου κανει καλλιεργει προστατικου υγρου με μαλαξη προστατη. να δεις ανα βγαζει μικροβιο.  απο στυσεις  πως πας?

Αρη Καλημέρα. Αρχικά να ξεκινήσω απο τις εξετάσεις. Η καλλιέργεια βιολογικού υλικού τι είναι? Μήπως εννοείς προστατικού υγρού ή ουρηθρικού επιχρίσματος? Επίσης οι απλές καλλιέργειες πολλές φορές δεν πιάνουν τα μικρόβια όπως έχει ειπωθεί, και χρειάζονται ποιο εξειδικευμένες και ευαίσθητες στο ουροπαθογόνα μικρόβια, όπως μοριακή PCR. Για χλαμύδια, ουρεόπλασμα σου έγραψε ο γιατρός σου καθώς είναι ΣΜΝ και δε συγκαταλέγονται στα κοινά μικρόβια Gram κοκκων?? Αν όχι πρέπει να ζητήσεις να κάνεις.
Κάνοντας αυτά σωστά, και διαπιστώνοντας οτι είσαι στείρος μικροβίων, ή έστω η περιεκτικότητα είναι τέτοια που να μη μπορεί να ανιχνευτεί απο τόσο ευαίσθητες εξετάσεις, προχωράς στις υπόλοιπες θεωρίες της πάθησης. Νευρομυική κατα βάση, ανεύρεση εναυσματικών σημείων αν έχεις, έλεγχος για θέματα στο έντερο, ορθοπεδικά προβλήματα κτλπ.
Κάνε για μένα τις σωστές εξετάσεις αν δε το έχεις κάνει ακόμα, και μετά προχώρα στα υπόλοιπα. Επόμενη κίνηση είναι η νευρομυική πτυχή του προβλήματος που κατα ένα μεγάλο ποσοστό απασχολεί του περισσότερους παθόντες απο εμάς. Για να μη χαθείς στο μονοπάτι της αναζήτησης όμως, πάρε τα πράγματα με τη σειρά όπως σου ανέφερα.