16 Φεβρουαρίου, 2013, 06:55:54 ΜΜ Τελευταία τροποποίηση: 17 Φεβρουαρίου, 2013, 11:10:20 ΠΜ από aaa
Αγαπητοί φίλοι τελικά κλείνω και εγώ 6μηνο τουλάχιστον χωρίς συμπτώματα. Εφάρμοσα τις παρακάτω οδηγίες που έχω δημοσιεύσει στον παρακάτω σύνδεσμο:
http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=244.0
μεγάλη βελτίωση είδα αρχικά από το Prosta-Q που το βρήκα στο amazon
http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=229.msg272#msg272
έλαβα λοιπόν για ένα μήνα vibramycin και ciproxin και xatral OD. To vibramycin το πήρα 2 μαζί μεσημέρι, αφού δεν άντεχε πια το στομάχι μου για ένα κάθε 12 ώρες όπως πρέπει. Διάβασα στο uptodate ότι είναι 24ωρο και έτσι το έλαβα έτσι. Είναι αντιβιοτικό για τα χλαμύδια, γιατί παρουσίασα πριν πάθω προστατίτιδα, πρώτα ουρηθρίτιδα και μια σταγόνα πράσινο υγρό. Έδωσα και στην γυναίκα τότε Ζithromax 2gr εφάπαξ σιρόπι που επίσης είναι για τα χλαμύδια. Μόνο άκουσα ότι το vibramycin δεν υπάρχει πια και στενοχωρήθηκα, μπορεί να είναι και φήμη δεν το ερεύνησα γιατί στενοχωριέμαι να ασχοληθώ ξανά με τα ίδια. Μάλιστα για να σας γράψω πέρασαν 3 μήνες.
Επίσης το ciproxin πήρα το 1000άρι το 24 ωρο για τον ίδιο λόγο
Αρχικά επίσης έλαβα το omnic tocas όπως λένε οι οδηγίες της Αμερικής, αλλά παρουσίασα παλίνδρομη εκσπερμάτιση και το άλλαξα με το xatral OD ένα πάλι την ημέρα και αυτή υποχώρησε. Φοβήθηκα μην κάνω νέα μόλυνση με το σπέρμα να μπαίνει αρχικά με την παλινδρόμηση μέσα στην ουροδόχο κύστη. Και τα δύο δεν πείραξαν καθόλου.
Για το στομάχι σας θα είναι προτιμότερο να λαμβάνετε peptonorm που είναι πάμφθηνο και δεν αυξάνει το μικροβιακό φόρτο στο γαστρεντερικό. Είναι βέβαια το φθηνότερο με διαφορά, θεραπεύει και γαστρορραγίες. Αλλά δεν έχουν αποδειχθεί ότι είναι καλύτερα να λαμβάνεται αυτό, έχει αποδειχθεί ισάξιο όμως με όλα τα άλλα, οπότε θα έλεγα καλύτερα γαϊδουρόδενε παρά γαϊδουρογύρευε...
Έπαιρνα και μια πολυβιταμίνη καθημερινά, όλα λοιπόν τα παραπάνω μαζί. Δεν επηρέαζαν την φαρμακοδυναμική των αντιβιοτικών φαρμάκων
Την αντιβίωση την πήρα εμπειρικά γιατί είμαι γιατρός και δυστυχώς δεν μπορούσα να κάνω καλλιέργεια προστατικού υγρού και μαλάξεις (το θεωρώ ανυπόφορο). Θα πρέπει πάντως να προσέξετε να μην τρώτε ερεθιστικές τροφές γιατί αλλιώς δεν θα δείτε βελτίωση και θα εγκαταλείψετε επιτυχημένη αντιβιοτική αγωγή. Σίγουρα σε όλους μας ξεκίνησε μικροβιακά η μόλυνση και μετά εάν καταφέρουμε να την καταπολεμήσουμε, πάμε στο χρόνιο πυελικό άλγος που έχουμε οι περισσότεροι από εμάς στο φόρουμ, που τόσο μας έχει βοηθήσει. Επίσης η αντιβίωση έχει και αντιφλεγμονώδη δράση και αυτό μπλέκει τα πράγματα. Μάλιστα στη δημοσίευση για το χρόνιο πυελικό άλγος το ξεκαθαρίζει αυτό. Εάν επιδεινώνεσαι αμέσως την άλλη μέρα από τη διακοπή της αντιβίωσης τότε η αντιβίωση έδρασε καθαρά ως αντιφλεγμονωδες! (προσoχή όμως μην φάτε ερεθιστικες τροφές)
Παρόλα αυτά την συστήνει τον πρώτο μήνα και ξέρω ότι αυτή δημοσίευση είναι σημαντική γιατί το uptodate το λαμβάνουν υπόψη τους οι ιατροί σε όλο τον κόσμο. Συνήθως γράφουν αυθεντίες σε αυτό, ενώ η συνδρομή του είναι ακριβή.
Τροφές ερεθιστικές είναι η καφεΐνη, οπότε κομμένο τσάι-καφές. Ακόμα και τώρα που είμαι καλά, αν αρχίσω με τον ίδιο ρυθμό με το παρελθόν την καφεΐνη, αμέσως πονάω λίγο αρχικά και πιστεύω αν συνεχίσω, θα φτάσω στα ίδια με πριν!
Φυσικά καυτερά το ξέρετε όλοι. Επίσης και οι γλυκές πιπεριές μου έκαναν τότε κακό και μου φαίνεται είχα διαβάσει και για αυτό. Τώρα πια φυσικά τρώω πιπεριες μη καυτερες. Επίσης στις ερεθιστικές τροφές είναι και το αλκοόλ (όσο πιο πολύ οινόπνευμα, τόσο πιο ερεθιστικό το ποτό, πάειι και αυτό τον καιρό της ασθένειας), ενώ και η σοκολάτα και κακάο επειδή περιέχουν καφεΐνη, θα πρέπει με μέτρο. Τα γλυκά επίσης μου κάναν κακό και το διάβασα στο ιντερνετ, οπότε τον καιρό της προστατίτιδας τα έκοψα όσο μπορούσα και αυτά.
Καλό μου έκανε και ο βελονισμος (τον έκανα ταυτοχρονα με την θεραπεια) και το λέει και αυτό στην δημοσίευση. Μάλιστα δεν πρέπει να ντρέπεστε γιατί δεν ξεγυμνώνεσαι, αλλά τα νεύρα ξεκινάνε από ψηλά, οπότε οι βελόνες μπαίνουν ψηλά στο εφηβαίο μπροστά και πίσω στην ιεροκοκκυγική μοίρα. Άρα απλώς χαμηλώνεις μόνο το εσώρουχο
Πάρα πολύ με βοήθησε η πλατφόρμα παλμικών δονήσεων της telemarketing για πιο φθηνά. Μοιάζει με το power plate και κάνει τα ίδια σε πιο φθηνή τιμή. Καθόμουν πάνω για δυο 20λεπτά την ημέρα και έσκυβα μάλιστα και προς τα μπρος για να ακουμπήσει πιο καλά ο προστάτης. Με τις δονήσεις έμπαινε μες στις κύστες του προστάτη η αντιβίωση καθώς και ήταν αποτελεσματική η άμυνα του οργανισμού μέσα σε αυτές. Πιστεύω ότι αυτή με έσωσε. Όπου την βρείτε φθηνότερη πάρτε την και πιστεύω ότι θα δείτε καλό. Εάν τελικά γίνεται καλά με αυτήν, παρακαλώ ενημερώστε με να κάνω εργασία, να το μάθει παγκοσμίως ο ιατρικός κόσμος. Προσοχή δεν είμαι ουρολόγος και δεν μπορώ να παρακολουθώ ασθενείς. Όταν σταμάτησα την αντιβίωση διέκοψα και τις δονήσεις.
Τέλος με βοήθησε εξαιρετικά το φόρουμ και έμαθα πολλά μυστικά και ξεφοβήθηκα με την παλίνδρομη εκσπερμάτιση, έμαθα και την κρουοσετίνη, έμαθα να μην αγχώνομαι, έμαθα για τις ασήμαντες επιδεινώσεις όταν κρατούσα τα ούρα και όταν αγχωνόμουν, που με τίποτε δεν σημαίνουν ότι αρρώστησες ξανά. Επίσης έμαθα να χαλαρώνω την περιοχή οπότε ο πόνος υποχωρεί!
Απλώς να ξέρετε όσο καλά και να είσαι πάντα μικροπροβλήματα θα έχετε, αλλά θα είναι ασήμαντα και δεν θα είναι πόνος, άλλωστε το λέτε και στο φόρουμ. Ουσιαστικά όλα όσα σας είπα τα ξέρατε, με τη διαφορά να είναι οι παλμικές δονήσεις, ο βελονισμός και ο συνδυασμός αυτών.
Να είστε καλά, όσα ήξερα σας τα είπα και θα μπορέσετε και εσείς να τα καταφέρετε!
στοματικο με υποπτη που ειχε φαρυγγαλγια. Ουρηθριτιδα μετα απο μερικες ημερες. Πηρα 2gr Sir Zithromax εφαπαξ.  Μικρη βελτιωση και μετα 10 ημερες πονος στο περινεο ιδιαιτερα όταν ημουν καθιστος. Ηλθε λοιπον η προστατιτιδα.

Επίσης εάν παρουσιάσετε μύκητες δέρματος, δηλαδή κνησμό και ερυθρότητα στις μηροβουβωνικές πτυχές, τότε να πλένεστε με shampoo fungoral στο σώμα. Το διάβασα και αυτό στο ιντερνετ, δεν κάνουν τίποτε τα αντιμυκητιασικά από το στόμα. Το κάνει το vibramycin περισσότερο, μάλιστα είναι τρομερό το fungoral για ντούζ και το χρησιμοποιώ ακόμα! Η γνώμη μου είναι πλένεστε με αυτό όταν λαμβάνετε αντιβίωση. Για να μην πάθετε μύκητες μην καταναλώνετε μύκητες όπως τυρί γιαούρτι, μανιτάρια το διάβασα στο ιντερνετ και αυτό
στοματικο με υποπτη που ειχε φαρυγγαλγια. Ουρηθριτιδα μετα απο μερικες ημερες. Πηρα 2gr Sir Zithromax εφαπαξ.  Μικρη βελτιωση και μετα 10 ημερες πονος στο περινεο ιδιαιτερα όταν ημουν καθιστος. Ηλθε λοιπον η προστατιτιδα.

Μπράβο aaa. Χαίρομαι πολύ που είσαι καλα!  8)
Ηλικία εμφάνισης 39 (αρχές 2011). Αρχικά πόνος στη βουβωνική περιοχή, επιτακτική ούρηση και κίτρινο χρώμα σπέρματος. Αργότερα συχνουρία, νυχτουρία, σπανιότερα τσούξιμο, μικροενοχλήσεις κατά την στύση και την εξπερμάτωση. Πλέον σχεδόν καλά με χαλάρωση, αποφυγή εντάσεων και στρες, τρέξιμο, αραιή εκπερμάτωση, μασάζ, διατάσεις.

Αν κάποιος θέλει να με ρωτήσει για την γνώμη μου σε κάτι ας ποστάρει στο forum ώστε να μπορούν να διαβάσουν και άλλοι που μπορεί να ενδιαφέρονται. Όχι με προσωπικό μήνυμα αν δεν υπάρχει ιδιαίτερος λόγος. Και όχι στο chat.

Δεν έχω (δεν γνωρίζω) πολλά πράγματα να απαντήσω σε ερωτήσεις ανθρώπων που πιστεύουν ότι έχουν μια μικροβιακή πάθηση και ρωτούν για αντιβιώσεις και μικρόβια πέρα από αυτά που έχω γράψει εδώ: http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=654.0 και http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=227.0 και http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=239.0

#3 16 Φεβρουαρίου, 2013, 08:08:44 ΜΜ Τελευταία τροποποίηση: 17 Φεβρουαρίου, 2013, 09:08:14 ΜΜ από aaa
Mε την πρακτική και ψυχολογική βοήθεια του φόρουμ, θα μπορέσετε όλοι να τα καταφέρετε, μπορείτε μάλιστα να πηγαίνετε σε power plate για 20 λεπτά καθημερινά σε γυμναστήριο και να τους λέτε ότι κάνετε θεραπεία για τη μέση σας και σας το είπε γιατρός. Εγώ απλώς το είχα το μηχάνημα. επίσης ξέχασα να πω ότι το έβαζα στο μέγιστο αυτά τα 20 λεπτά και πολλές φορές έκανα μόνο μια φορά την ημέρα και όχι δυο. Aκόμα ουρούσα λίγο πριν τις δονήσεις και μετά, ώστε να ξεπλένονται οι πόροι του προστάτη!
Μάλιστα πιστεύω ότι τελικά μπορεί να έπαθα από αυτό και την προστατίτιδα προ 2 έτη. Γιατί όταν έπαθα την ουρηθρίτιδα από χλαμύδια πιθανά, έκανα συνέχεια δονήσεις ως γυμναστική! Δυστυχώς δεν πήρα και vibramycin εξ αρχής και μάλιστα δεν ήπια και zithromax σε χάπια 1γραμμάριο εξ αρχής. Αντιθέτως πήρα το σιρόπι των 2 γραμμαριων εφάπαξ και μου φαίνεται ότι παρόλο που έχει μεγαλύτερη δόση δεν κάνει το ίδιο καλό. Πιθανά να εισέρχεται αργά στο αίμα. Για αυτό στην Αμερική λένε στις οδηγίες για την ουρηθρίτιδα μόνο χάπια. Οπότε τα μικρόβια με τις δονήσεις και ανεπαρκή αγωγή, έφτασαν και φώλιασαν στον προστάτη. Δυστυχώς τότε δεν ήξερα ότι μετά από 7 ημέρες εάν δεν ανταποκριθείς στην αγωγή την επαναλαμβάνεις και έμεινα χωρίς αντιβίωση με ενοχλήσεις και συνέχιζα και δονήσεις. Έτσι μετά πήγε στον προστάτη και έζησα τον γνωστό πόνο με δεκατική πυρετική κίνηση (τον πρώτο μήνα), που με βασάνισε για πολλούς μήνες, άλλοτε με υφέσεις και άλλοτε με εξάρσεις.
Επίσης πολύ γνωστή λοιμωξιολόγος, μου είπε ότι τα χλαμύδια στην Ελλάδα πια δεν τα πιάνει το zithromax, πιθανά να ισχύει αυτό για τους άνδρες
στοματικο με υποπτη που ειχε φαρυγγαλγια. Ουρηθριτιδα μετα απο μερικες ημερες. Πηρα 2gr Sir Zithromax εφαπαξ.  Μικρη βελτιωση και μετα 10 ημερες πονος στο περινεο ιδιαιτερα όταν ημουν καθιστος. Ηλθε λοιπον η προστατιτιδα.

#4 17 Φεβρουαρίου, 2013, 10:25:39 ΠΜ Τελευταία τροποποίηση: 17 Φεβρουαρίου, 2013, 10:35:05 ΠΜ από aaa
Επίσης να πω την αμαρτία μου, έπινα ταυτόχρονα χυμό από φύλλα ελιάς. Στο χωριό μου αφού μαζέψουν τις ελιές ταΐζουν τις κατσίκες με φύλλα ελιά ως μοναδική τροφή για δύο μήνες. Δεν παθαίνουν τίποτε τα ζώα, αντιθέτως σφύζουν από υγεία, άρα τοξική δεν πρέπει να είναι. Βέβαια είχε καταδικαστεί από τον ιατρικό κόσμο μας, οπότε δεν το συστήνω. Έβαζα 1/3 φύλλα ελιάς σε ένα μπλέντερ (μάρκας Izzy πρώην moulinex) συμπλήρωνα νερό όσο έπαιρνε, τα χτύπαγα όσο μπορούσα, τα σούρωνα, έβαζα και μια πρέζα σκόνη σαφράν για τη γεύση και το έπινα δύο φορές την ημέρα. μπορεί να είναι υποκειμενικό αλλά αισθανόμουν καλύτερα από τον πόνο, ενώ μου ηρεμεί το στομάχι. Βέβαια τα θαύματα που υποστήριζαν τότε που το λέγαν στην τηλεόραση, σίγουρα δεν τα κάνει
επίσης διάβασα κάτι από μέλη του φόρουμ που κατά τη γνώμη μου είναι λάθος. Ότι μετά την εκσπερμάτιση δεν ουρούν. Κατά τη γνώμη μου (και χωρίς να μπορώ να το τεκμηριώσω) αμέσως μετά την εκσπερμάτιση θα πρέπει να ουρήσεις λίγο, να πλυθείς άμεσα και να ξαναουρήσεις μετά το μπάνιο. Το ίδιο κάνουν τα αρσενικά ζώα που ουρούν από λίγο και έτσι ξεπλένουν τον προστάτη και ενώ είναι μες στη βρώμα, με συχνή ούρηση δεν παθαίνουν προστατίτιδα, εάν δεν έχεις και ουρολοίμωξη είναι καλύτερη η συχνή ούρηση παρά η μονομιάς πλήρης κένωση της ουροδόχου κύστεως. Φυσικά και πριν την ερωτική πράξη μπάνιο και πλύσιμο δοντιών και οι δύο και φυσικά μετά τα ίδια. Ακόμα και το στόμα σε στοματικό μπορεί να σου μεταδώσει μικρόβια
στοματικο με υποπτη που ειχε φαρυγγαλγια. Ουρηθριτιδα μετα απο μερικες ημερες. Πηρα 2gr Sir Zithromax εφαπαξ.  Μικρη βελτιωση και μετα 10 ημερες πονος στο περινεο ιδιαιτερα όταν ημουν καθιστος. Ηλθε λοιπον η προστατιτιδα.

Παράθεση από: aaa στις 16 Φεβρουαρίου, 2013, 06:55:54 ΜΜ
Αγαπητοί φίλοι τελικά κλείνω και εγώ 6μηνο τουλάχιστον χωρίς συμπτώματα. Εφάρμοσα τις παρακάτω οδηγίες που έχω δημοσιεύσει στον παρακάτω σύνδεσμο:
http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=244.0
μεγάλη βελτίωση είδα αρχικά από το Prosta-Q που το βρήκα στο amazon
http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=229.msg272#msg272
έλαβα λοιπόν για ένα μήνα vibramycin και ciproxin και xatral OD. To vibramycin το πήρα 2 μαζί μεσημέρι, αφού δεν άντεχε πια το στομάχι μου για ένα κάθε 12 ώρες όπως πρέπει. Διάβασα στο uptodate ότι είναι 24ωρο και έτσι το έλαβα έτσι. Είναι αντιβιοτικό για τα χλαμύδια, γιατί παρουσίασα πριν πάθω προστατίτιδα, πρώτα ουρηθρίτιδα και μια σταγόνα πράσινο υγρό. Έδωσα και στην γυναίκα τότε Ζithromax 2gr εφάπαξ σιρόπι που επίσης είναι για τα χλαμύδια. Μόνο άκουσα ότι το vibramycin δεν υπάρχει πια και στενοχωρήθηκα, μπορεί να είναι και φήμη δεν το ερεύνησα γιατί στενοχωριέμαι να ασχοληθώ ξανά με τα ίδια. Μάλιστα για να σας γράψω πέρασαν 3 μήνες.
Επίσης το ciproxin πήρα το 1000άρι το 24 ωρο για τον ίδιο λόγο
Αρχικά επίσης έλαβα το omnic tocas όπως λένε οι οδηγίες της Αμερικής, αλλά παρουσίασα παλίνδρομη εκσπερμάτιση και το άλλαξα με το xatral OD ένα πάλι την ημέρα και αυτή υποχώρησε. Φοβήθηκα μην κάνω νέα μόλυνση με το σπέρμα να μπαίνει αρχικά με την παλινδρόμηση μέσα στην ουροδόχο κύστη. Και τα δύο δεν πείραξαν καθόλου.
Για το στομάχι σας θα είναι προτιμότερο να λαμβάνετε peptonorm που είναι πάμφθηνο και δεν αυξάνει το μικροβιακό φόρτο στο γαστρεντερικό. Είναι βέβαια το φθηνότερο με διαφορά, θεραπεύει και γαστρορραγίες. Αλλά δεν έχουν αποδειχθεί ότι είναι καλύτερα να λαμβάνεται αυτό, έχει αποδειχθεί ισάξιο όμως με όλα τα άλλα, οπότε θα έλεγα καλύτερα γαϊδουρόδενε παρά γαϊδουρογύρευε...
Έπαιρνα και μια πολυβιταμίνη καθημερινά, όλα λοιπόν τα παραπάνω μαζί. Δεν επηρέαζαν την φαρμακοδυναμική των αντιβιοτικών φαρμάκων
Την αντιβίωση την πήρα εμπειρικά γιατί είμαι γιατρός και δυστυχώς δεν μπορούσα να κάνω καλλιέργεια προστατικού υγρού και μαλάξεις (το θεωρώ ανυπόφορο). Θα πρέπει πάντως να προσέξετε να μην τρώτε ερεθιστικές τροφές γιατί αλλιώς δεν θα δείτε βελτίωση και θα εγκαταλείψετε επιτυχημένη αντιβιοτική αγωγή. Σίγουρα σε όλους μας ξεκίνησε μικροβιακά η μόλυνση και μετά εάν καταφέρουμε να την καταπολεμήσουμε, πάμε στο χρόνιο πυελικό άλγος που έχουμε οι περισσότεροι από εμάς στο φόρουμ, που τόσο μας έχει βοηθήσει. Επίσης η αντιβίωση έχει και αντιφλεγμονώδη δράση και αυτό μπλέκει τα πράγματα. Μάλιστα στη δημοσίευση για το χρόνιο πυελικό άλγος το ξεκαθαρίζει αυτό. Εάν επιδεινώνεσαι αμέσως την άλλη μέρα από τη διακοπή της αντιβίωσης τότε η αντιβίωση έδρασε καθαρά ως αντιφλεγμονωδες! (προσoχή όμως μην φάτε ερεθιστικες τροφές)
Παρόλα αυτά την συστήνει τον πρώτο μήνα και ξέρω ότι αυτή δημοσίευση είναι σημαντική γιατί το uptodate το λαμβάνουν υπόψη τους οι ιατροί σε όλο τον κόσμο. Συνήθως γράφουν αυθεντίες σε αυτό, ενώ η συνδρομή του είναι ακριβή.
Τροφές ερεθιστικές είναι η καφεΐνη, οπότε κομμένο τσάι-καφές. Ακόμα και τώρα που είμαι καλά, αν αρχίσω με τον ίδιο ρυθμό με το παρελθόν την καφεΐνη, αμέσως πονάω λίγο αρχικά και πιστεύω αν συνεχίσω, θα φτάσω στα ίδια με πριν!
Φυσικά καυτερά το ξέρετε όλοι. Επίσης και οι γλυκές πιπεριές μου έκαναν τότε κακό και μου φαίνεται είχα διαβάσει και για αυτό. Τώρα πια φυσικά τρώω πιπεριες μη καυτερες. Επίσης στις ερεθιστικές τροφές είναι και το αλκοόλ (όσο πιο πολύ οινόπνευμα, τόσο πιο ερεθιστικό το ποτό, πάειι και αυτό τον καιρό της ασθένειας), ενώ και η σοκολάτα και κακάο επειδή περιέχουν καφεΐνη, θα πρέπει με μέτρο. Τα γλυκά επίσης μου κάναν κακό και το διάβασα στο ιντερνετ, οπότε τον καιρό της προστατίτιδας τα έκοψα όσο μπορούσα και αυτά.
Καλό μου έκανε και ο βελονισμος (τον έκανα ταυτοχρονα με την θεραπεια) και το λέει και αυτό στην δημοσίευση. Μάλιστα δεν πρέπει να ντρέπεστε γιατί δεν ξεγυμνώνεσαι, αλλά τα νεύρα ξεκινάνε από ψηλά, οπότε οι βελόνες μπαίνουν ψηλά στο εφηβαίο μπροστά και πίσω στην ιεροκοκκυγική μοίρα. Άρα απλώς χαμηλώνεις μόνο το εσώρουχο
Πάρα πολύ με βοήθησε η πλατφόρμα παλμικών δονήσεων της telemarketing για πιο φθηνά. Μοιάζει με το power plate και κάνει τα ίδια σε πιο φθηνή τιμή. Καθόμουν πάνω για δυο 20λεπτά την ημέρα και έσκυβα μάλιστα και προς τα μπρος για να ακουμπήσει πιο καλά ο προστάτης. Με τις δονήσεις έμπαινε μες στις κύστες του προστάτη η αντιβίωση καθώς και ήταν αποτελεσματική η άμυνα του οργανισμού μέσα σε αυτές. Πιστεύω ότι αυτή με έσωσε. Όπου την βρείτε φθηνότερη πάρτε την και πιστεύω ότι θα δείτε καλό. Εάν τελικά γίνεται καλά με αυτήν, παρακαλώ ενημερώστε με να κάνω εργασία, να το μάθει παγκοσμίως ο ιατρικός κόσμος. Προσοχή δεν είμαι ουρολόγος και δεν μπορώ να παρακολουθώ ασθενείς. Όταν σταμάτησα την αντιβίωση διέκοψα και τις δονήσεις.
Τέλος με βοήθησε εξαιρετικά το φόρουμ και έμαθα πολλά μυστικά και ξεφοβήθηκα με την παλίνδρομη εκσπερμάτιση, έμαθα και την κρουοσετίνη, έμαθα να μην αγχώνομαι, έμαθα για τις ασήμαντες επιδεινώσεις όταν κρατούσα τα ούρα και όταν αγχωνόμουν, που με τίποτε δεν σημαίνουν ότι αρρώστησες ξανά. Επίσης έμαθα να χαλαρώνω την περιοχή οπότε ο πόνος υποχωρεί!
Απλώς να ξέρετε όσο καλά και να είσαι πάντα μικροπροβλήματα θα έχετε, αλλά θα είναι ασήμαντα και δεν θα είναι πόνος, άλλωστε το λέτε και στο φόρουμ. Ουσιαστικά όλα όσα σας είπα τα ξέρατε, με τη διαφορά να είναι οι παλμικές δονήσεις, ο βελονισμός και ο συνδυασμός αυτών.
Να είστε καλά, όσα ήξερα σας τα είπα και θα μπορέσετε και εσείς να τα καταφέρετε!
Καλημερα! Φιλε μου να σε ρωτησω! Ποια τα συμπτωματα που ειχες στα χλαμυδια?
Εμφανιση πριν απο 2 μηνες κατακορυφης στυτικης δυσλειτουργιας. Επισκεψη σε ουρολογο και εξετασεις (χοληστερινη,τεστοστερονη) οι οποιες δεν εδειξαν απολυτως τιποτα. Τα υπολοιπα συμπτωματα που αναφερετε δεν τα εχω αλλα δεν εφησυχάζω κιολας. Ξεχασα να αναφερω. Απουσια στυσης κατα τον αυνανισμο. Σπερμα νομιζω κανονικο. Χαιρομαι που βρηκα το foroum και τα ειπα.

Αρχικά τσούξιμο στην ουρήθρα που με ξύπναγε το βράδυ, μετά 3 ημέρου μια σταγόνα πράσινου υγρού στο εσώρουχο το πρωί που ξύπνησα και την άλλη μέρα ξεκίνησα την αποτυχημένη αντιβίωση. Τα συμπτώματα μειωμένα επέμεναν, δεν έκανα τίποτε και αφού πέρασε το 7 ημερο δράσης της αντιβίωσης στις 11 μέρες έπαθα την προστατίτιδα, παρουσίασε τον πρώτο μήνα και δεκατική πυρετική κίνηση. Έλαβα vibramycin ciproxin για ένα μήνα και έπαθα και μυκητες δερματόφυτα στις μηροβουβωνικές πτυχές και τρελάθηκα στο ξύσιμο. Μετά πέρασα στην χρόνια φάση και έπαιρνα zithromax εναλλασσόμενο με vibramycin με παροδική μερική υποχώρηση των συμπτωμάτων. Ώσπου στο τέλος εφάρμοσα την θεραπεία που συστήνεται παγκοσμίως για τη χρόνια προστατίτιδα
στοματικο με υποπτη που ειχε φαρυγγαλγια. Ουρηθριτιδα μετα απο μερικες ημερες. Πηρα 2gr Sir Zithromax εφαπαξ.  Μικρη βελτιωση και μετα 10 ημερες πονος στο περινεο ιδιαιτερα όταν ημουν καθιστος. Ηλθε λοιπον η προστατιτιδα.

#7 29 Ιουνίου, 2013, 10:52:34 ΠΜ Τελευταία τροποποίηση: 03 Ιουλίου, 2013, 12:42:31 ΜΜ από aaa
ακόμα πολύ καλά είμαι. επίσης το vibramycin υπάρχει, φέρνουν αλλά όχι συχνά, αν παραγγείλεις στο φαρμακειο έρχεται. Οπότε θα σας συμβουλευα να κάνετε ό,τι έκανα
αν και έχω μικροενοχλήσεις τις τελευταίες ημέρες, βέβαια μετά από μεγάλες δόσεις καφείνης και λίγο καυτερα. Θα σας ενημερώνω
στοματικο με υποπτη που ειχε φαρυγγαλγια. Ουρηθριτιδα μετα απο μερικες ημερες. Πηρα 2gr Sir Zithromax εφαπαξ.  Μικρη βελτιωση και μετα 10 ημερες πονος στο περινεο ιδιαιτερα όταν ημουν καθιστος. Ηλθε λοιπον η προστατιτιδα.

Παντως σιγά σιγά παρουσιάζω επιδείνωση. Εκει που δεν είχα κανένα σύμπτωμα, αρχίζει λίγο λίγο επιδείνωση. Αμα φτάσω σε σημείο να πονάω θα ξανακάνω μου φαίνεται την θεραπεία από την αρχή. Έκοψα και την καφείνη
Βέβαια έχω παθει και μύκητες στην βάλανο και δεν περνάνε οι άτιμοι ευκολα. Είναι μικρά σπυράκια που με travogen υποχώρησαν σημαντικά και δεν με ενοχλούν καθόλου, αλλά δεν φεύγουν εντελώς εδώ και δύο μήνες. Αμα πάρω αντιβίωση θα χειροτερεύσουν. Τα έπαθα πάλι μετά αντιβίωση μετά από κρύωμα
στοματικο με υποπτη που ειχε φαρυγγαλγια. Ουρηθριτιδα μετα απο μερικες ημερες. Πηρα 2gr Sir Zithromax εφαπαξ.  Μικρη βελτιωση και μετα 10 ημερες πονος στο περινεο ιδιαιτερα όταν ημουν καθιστος. Ηλθε λοιπον η προστατιτιδα.

 >:( κρίμα φίλε aaa . Ελπίζω πάλι σύντομα καλά
Ηλικία εμφάνισης 39 (αρχές 2011). Αρχικά πόνος στη βουβωνική περιοχή, επιτακτική ούρηση και κίτρινο χρώμα σπέρματος. Αργότερα συχνουρία, νυχτουρία, σπανιότερα τσούξιμο, μικροενοχλήσεις κατά την στύση και την εξπερμάτωση. Πλέον σχεδόν καλά με χαλάρωση, αποφυγή εντάσεων και στρες, τρέξιμο, αραιή εκπερμάτωση, μασάζ, διατάσεις.

Αν κάποιος θέλει να με ρωτήσει για την γνώμη μου σε κάτι ας ποστάρει στο forum ώστε να μπορούν να διαβάσουν και άλλοι που μπορεί να ενδιαφέρονται. Όχι με προσωπικό μήνυμα αν δεν υπάρχει ιδιαίτερος λόγος. Και όχι στο chat.

Δεν έχω (δεν γνωρίζω) πολλά πράγματα να απαντήσω σε ερωτήσεις ανθρώπων που πιστεύουν ότι έχουν μια μικροβιακή πάθηση και ρωτούν για αντιβιώσεις και μικρόβια πέρα από αυτά που έχω γράψει εδώ: http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=654.0 και http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=227.0 και http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=239.0

Φιλε ααα
Απο τις τελευταίες αναζητήσεις μου και συζητήσεις με διάφορους ουρολόγους και παιδιά εδω στο φόρουμ  σχετικά με τα χλαμίδια,   σαν πρωτο συμπερασμα βγαίνει οτι τα χλαμίδια ειναι δύσκολο να σκοτωθούν με αγωγή ενος μηνός, χρειάζονται επανέλεγχο και επανάλληψη αγωγής γιατί ενδοχόμενα αναζωπυρώνονται . Σίγουρα παιζει ρόλο κάθε φορα ο οργανισμός του ατόμου, το ποσοστό μικροβίου και εαν εχει εισέλθει το μικρόβιο στα κύτταρα (προχωρημένη κατάσταση) . Επίσης ενας ουρολόγος μου ανέφερε (απλά το αναφέρω) οτι το vibramicin ειναι ένα απο τα πιο ήπια αντιβιωτικά για τη καταστολή του χλαμιδίου.
Προσωπικά μου εχει βρεθεί χλαμίδιο και ακολουθώ αγωγή με Zithromax ( 4 χαπια/εβδομάδα).
Πολλά παιδια εδω στο στο φόρουμ το παλευουν με επαναλήψεις αντιβιώσων. Οτι και να ειναι θέλει αισιοδοξία και καποια στιγμή θα εξαφανιστεί ή θα περιορίστεί σε χαμηλά ποσοστά μεσα στο προστάτη.


 
Πριν δυο χρόνια ξεκίνησαν όλα με τη παρουσία εντερόκοκκου που δε καταπολεμηθηκε σωστα. Τον Μαρτιο του 2013 , εμφανίστηκαν έντονοι  πόνοι αρχικά στους όρχεις, αναταράξεις εντέρων, πόνο στο προστάτη , δυσκολία στο περπάτημα, πόνοι στη μέση. Οι εξετάσεις στην αρχή έδειξαν εντερόκοκκο και στη συνέχεια χλαμυδιο. Πήρα  διάφορες αγωγές εξαιτίας έντονων ενοχλήσεων στο προστάτη, ενοχλητικό μπαλάκι και σφίξιμο στο περίνεο. Το χλαμύδιο ανιχνεύεται μόνο με κυτταρομετρία ροής και οχι με pcr. Πλέον δεν έχω ενοχλήσεις.

Επειδή μου ξεκίνησε από χλαμύδια, τα έχω διαβάσει καλά. Σίγουρα πολύ καλύτερο για αυτά είναι το vibramycin, σύμφωνα με τη βιβλιογραφία είναι πρώτη επιλογή.  Πήρα έτσι και αλλιώς πολλούς μήνες αντιβίωση, πάντα και με στόχο τα χλαμύδια, σύμφωνα με τους ουρολόγους αδύνατο να επιβιώσουν, μετά από όλα αυτά. Αν και ο προστάτης είναι δύσκολο τελικά να αποστειρωθεί. Είχα πάρει και ένα μήνα μόνο zithromax, αλλες φορές μαζί με το vibramycin, αλλά δεν είχα καμία βελτίωση. Έπαθα μετά και μύκητες. Ποτέ ουσιαστικά δεν διέκοψα την αντιβίωση γιατί πονούσα όταν την διέκοπτα. Τελικά μόνο με το συνδυασμό vibramycin, ciproxin και xatral od είδα καλό. Το vibramycin το πήρα μάλιστα τότε δύο μήνες από δική μου πρωτοβουλία. Έγινα πλήρως καλά και μετά από 10 μήνες ξαναπαρουσιάζω λίγο πόνο και καύσος όταν κάθομαι.
Τώρα έχω περιοριστεί σε μια σχετικά ήπια ενόχληση. Έχω ευαισθησία στους μύκητες και δεν μπορώ να ξαναπάρω αντιβίωση μην ξαναεμφανιστούν, Βέβαια vibramycin σήμερα δύσκολα βρίσκεται, θέλει παραγγελία και αν. Έκανα και εξέταση για aids αρνητική, για να ξέρουμε που βαδίζουμε, γιατί λέει στην βιβλιογραφία όταν πάσχεις από χρόνια προστατίτιδα και όταν έχεις και ευαισθησία στους μύκητες θα πρέπει να κάνεις. Θα δούμε αν χειροτερεύσω θα ξανακάνω το σχήμα και θα δω. Όμως μπορεί να έχω ξαναγυρίσει στο χρόνιο πυελικό άλγος και να είναι η ενόχληση που θα έχω για πάντα και μάλλον δε θα πρέπει να πάρω αντιβίωση
στοματικο με υποπτη που ειχε φαρυγγαλγια. Ουρηθριτιδα μετα απο μερικες ημερες. Πηρα 2gr Sir Zithromax εφαπαξ.  Μικρη βελτιωση και μετα 10 ημερες πονος στο περινεο ιδιαιτερα όταν ημουν καθιστος. Ηλθε λοιπον η προστατιτιδα.

Εαν θελεις ανεφερε τι ενοχλήσεις σου εμφανιστηκαν ξανά, νευρομυικοί , καυση κατα μηκος του οργανου σου ?  ή πονοι στο προστάτη και στο περίνεο ?
Εχεις κανει επαναληπτικο pcr για χλαμύδια ή περιμενεις να περάσει κανενας μήνας ?
Φιλε μακαρι ολοι μας να μην ανιχνευουμε μικρόβια και να εχουμε μικρές ενοχλήσεις στο υπολοιπο της ζωης μας που θα τις διατηρούμε, ισως αυτο ειναι το νοημα.
Μην απογοητευεσαι.
Πριν δυο χρόνια ξεκίνησαν όλα με τη παρουσία εντερόκοκκου που δε καταπολεμηθηκε σωστα. Τον Μαρτιο του 2013 , εμφανίστηκαν έντονοι  πόνοι αρχικά στους όρχεις, αναταράξεις εντέρων, πόνο στο προστάτη , δυσκολία στο περπάτημα, πόνοι στη μέση. Οι εξετάσεις στην αρχή έδειξαν εντερόκοκκο και στη συνέχεια χλαμυδιο. Πήρα  διάφορες αγωγές εξαιτίας έντονων ενοχλήσεων στο προστάτη, ενοχλητικό μπαλάκι και σφίξιμο στο περίνεο. Το χλαμύδιο ανιχνεύεται μόνο με κυτταρομετρία ροής και οχι με pcr. Πλέον δεν έχω ενοχλήσεις.

Παράθεση από: aaa στις 16 Ιουλίου, 2013, 03:32:58 ΜΜ
Έχω ευαισθησία στους μύκητες και δεν μπορώ να ξαναπάρω αντιβίωση μην ξαναεμφανιστούν, Βέβαια vibramycin σήμερα δύσκολα βρίσκεται, θέλει παραγγελία και αν. Έκανα και εξέταση για aids αρνητική, για να ξέρουμε που βαδίζουμε, γιατί λέει στην βιβλιογραφία όταν πάσχεις από χρόνια προστατίτιδα και όταν έχεις και ευαισθησία στους μύκητες θα πρέπει να κάνεις.

Ειναι ευκολο να εχω Link απο τη σχετικη βιβλιογραφια που αναφερεις ? Σε ευχαριστω
Εμφάνιση στα 32 ( με 33 ). Καψιμο και πονος στην ουρηση και πολυ σπανια στην εκσπερματωση. Πρωτο ευρημα: Χλαμύδια που μετα απο σχεδον 1,5 μηνα αντιβιωση θεραπειας με vibamicyn εξαφανιστηκαν. Μετα απο μηνες  ειχα μια αναιπαισθητη ενοχληση σαν μουδιασμα στην ουρηθρα μετα απο την ουρηση και την εκσπερματωση η οποια ομως εξαφανιστηκε και πλεον ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΝΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑ ( δόξα το θεό ) ειμαι σε περιοδο προληπτικων εξετασεων για τυχον μικκροβιο καθως ο φοβος καποιες φορες ειναι καλος συμβουλος και καλο ειναι να προλαβαινουμε το κακο πριν μας προλαβει εκεινο.

Υποτροπιάζουσες λοιμώξεις μπορεί να παρουσιαστούν στους ασθενείς αυτούς. ηΜπορείς να πατήσεις στο google prostatitis HIV. αμα πατήσεις και younger patients θα δεις ότι επικεντρώνεται

Οι μυκητιασικές λοιμώξεις, δερματόφυτα, και βαλανίτιδα είναι ιδιαίτερα συχνές επίσης στους ασθενείς αυτούς. fungal infections HIV

Βέβαια τα παραπανω έχουν και τον λογικό αντίλογο. Η προστατίτιδα έτσι και αλλιώς μπορεί να είναι υποτροπιάζουσα και λόγω των αντιβιώσεων εύκολα ο φυσιολογικός θα κάνει μυκητιάσεις δέρματος και βαλάνου. Οπότε μην τρελαίνεστε, εαν είχε κάποιος θα ήταν τα πράγματα πολύ χειρότερα
στοματικο με υποπτη που ειχε φαρυγγαλγια. Ουρηθριτιδα μετα απο μερικες ημερες. Πηρα 2gr Sir Zithromax εφαπαξ.  Μικρη βελτιωση και μετα 10 ημερες πονος στο περινεο ιδιαιτερα όταν ημουν καθιστος. Ηλθε λοιπον η προστατιτιδα.