Καλησπερα παιδες,

Παρακολουθω το φορουμ εδω και 1 εβδομαδα και για αρχη θα ηθελα να δωσω τα συγχαρητηρια μου στα παιδια που πηραν την πρωτοβουλια να
το δημιουργησουν μιας κ η ενημερωση που μπορει να λαβει καθε "πονεμενος" ειναι απειρη...

Προτου αναφερθω στη δικια μου περιπτωση θα ηθελα να σας ενημερωσω για μια αλλη παθηση απ την οποια πασχω και λεγεται εμβοες των ωτων η στα αγγλικα "Tinitus",δηλαδη αυτο που εχω ειναι ενα μονιμο σφυριγμα στα αυτια μου(συνηθως ηψηλης συχνοτητας,σαν χαλασμενη τηλεοραση)που πολλοι απο εσας θα εχετε νιωσει μετα απο εναν δυνατο θορυβο-κροτο η αφου βγειτε απο ενα μαγαζι με δυνατη μουσικη κ μετα υποχορει....Αυτο το "ιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι" λοιπον το ακουω μονιμα ειναι μη αναστρεψιμο κ ειναι αποτελεσμα βλαβης των ακουστικων μου νευρων μετα απο μια καταραμενη γριπη-ιωση που ειχα περασει πριν 3 χρονια.Τους δυο πρωτους μηνες που ειχα αυτο το βουητο ειμουν κυριολεκτικα "του θανατα"καταθλιψη-αυτοκτονικες σκεψεις δεν μπορουσα να διανοηθω οτι θα περασω το υπολοιπο της ζωης μου μ αυτον τον ηχο μεσα στο κεφαλι μου ο οποιος παραλληλα μου προκαλουσε πονοκεφαλους-πονο στ αυτια...Με τον καιρο κ με μια φαρμακευτικη αγωγη που ακολουθησα απο τον ωριλα που μου το διεγνωσε εμαθα να το ελεγχω(καθως μειωθηκε καπως και η ενταση του ηχου) κ πλεον δεν με απασχολει καν..Πλεον περναω περιοδους εξαρσης οποτε εχω ΑΥΞΗΜΕΝΟ ΑΓΧΟΣ-ΚΑΚΗ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ η κανω για μεγαλο διαστημα ΚΑΚΗ ΔΙΑΤΡΟΦΗ-ΥΠΕΡΒΟΛΕΣ ΣΤΟ ΤΣΙΓΑΡΟ,ΠΟΤΟ,ΜΑΖΕΜΕΝΑ ΞΕΝΥΧΤΙΑ Κ ΓΕΝΙΚΑ ΚΑΚΟ ΤΡΟΠΟ ΖΩΗΣ πραγματα τα οποια επιρεαζουν ακρως αρνητικα το νευρικο μας συστημα.

Ας επανελθουμε τωρα στην προστατιτιδα,πριν εναμιση χρονο κ μετα απο πολλες επαφες μου για ενα 4μηνο(επαιζε πολυ μαρουλι κ ειχα βγει προσφατα απο μια μονιμη σχεση) με αμφιλεγομενες γυναικες(παντα με προφυλαξη αν και μια φορα ειχε γινει ενα "κλαρινο"  :P χωρις προφυλαξη)αρχισα να νιωθω καποια τσουξιματα μετα την ουρηση κ την εξπερματιση τα οποια επεμεναν ισως κ για ωρες,ειχα συχνοουρια κ μια γενικη αισθηση καυσους-κακουχιας στους ορχεις κ στο πεος.Αφου λοιπον επεμενε αυτη η κατασταση κ παραλληλα δν ειμουν κ τοσο αθωος οσο ειχε να κανει με τη σεξουαλικη μου ζωη αποφασισα να επισκεφτω εναν ουρολογο-ανδολογο για να μου πει τι με βασανιζει.Μετα απο την εξεταση που υποβληθηκα συμπεριλαμβανομενου κ δαχυλικης για τον προστατη(στον οποιο μου ειπε δν εχω καποιο προβλημα)ο ουρολογος μου διεγνωσε ουριθριτιδα κ μου χορηγησε αντιβιωση VIBRAMYCIN για 2 εβδομαδες καθως και κρεμα DAKTARIN αντιμυκητιακη κ πλυσεις με χαμομηλι της βαλανου.Ολα καλα κ ολα ωραια μετα το τελος της αντιβιωτικης αγωγης ειμουν περδικι!!!!Δεν εβαλα μυαλο ομως...μετα απο κανα 2μηνο παλι αρχισα να εχω επαφες με ιεροδουλες κ τα συμπτοματα εμφανιστικαν ξανα-σκεφτομαι τι μλκας ειμαι,πως την πατησα παλι,ξερω τι θα κανω ομως!!!θα παρω φαρμακακι κ θα περασει οποτε αυτη τη φορα παω σε αλλο ουρολογο(γιατι ντρεπομουν να παω στον ιδιο)
με εξεταζει παλι με δαχτυλικη εξεταση για προστατη τον οποιο ενιωσε κ αυτος φυσιολογικο μου κανε κ εναν υπερηχο στους ορχεις και στην  ουροδοχο κυστη μου και μου κανει κ αυτος διαγνωση ουριθριτιδας.... Εν το μεταξυ στους υπερηχους που μου εκανε μου ειπε οτι εχω ξαναπερασει κατι τετοιο γιατι ειδε μια μικρη κυστη στους ορχεις???δν θυμαμαι τι ακριβως(το καταλαβε,αν κ δν του το ανεφερα),τεσπα VIBRAMYCIN κ παλι κ ΟΛΑ ΚΑΛΑ!!!!!!!!

Μετα απ την ταλαιπορια που ειχα υποστει τους τελευταιους 2 μηνες λεω κομμενες οι "...τανες" κ για τον επομενο ενα χρονο δεν ειχα καμια απολυτως σεξουαλικη επαφη μονο αυτοικανοποιηση μιας κ δν εκατσε κ κανενα τυχερο..Επισης να πω οτι τον τελευταιο χρονο βρισκομαι σε μια κατασταση διαρκους αγχους κακης ψυχολογιας μιας κ ειχα καποια σοβαρα οικογενειακα-εργασιακα προβληματα αλλα καμια ενοχληση οσο αφορα την επιμαχη περιοχη.Και ερχομαστε στα μεσα του περασμενου Μαρτη που με χτυπαει παλι μια γριπη-ιωση σιφουνας και ειμαι επι 10 ημερες κατακοιτος κ δν λεει να περασει..Αφου ειδα κ αποειδα λεω δν παει αλλο κ επισκεπτομαι λοιπον εναν παθολογο(δν επισκεπτομουν σχεδον ποτε γιατρους για γριπη)ο οποιος μου διεγνωσε καποια λοιμωξη στο αναπνευστικο κ μου χορηγησε αντιβιωση TAVANIC500 2 κουτια(για 2 βδομαδες περιπου επερνα ενα χαπι την ημερα).Μετα απο 2 βδομαδες λοιπον "παρτην κατω την ιωση" περασε ο πυρετος ο βηχας το συναχι.Με το περας ομως αυτων τον συμπτωματων εμφανιστηκαν καινουργια...αρχισα να εχω πονους στα γονατα,πονο χαμηλα στη μεση,συχνοουρια,κ ΠΑΛΙ ενα γενικο καψιμο στην περιοχη των γεννητικων οργανων,καψιμο στον πρωκτο μετα την εκκενωση κυριως αλλα κ γενικα(κατι το οποιο ειχα κ αλλες φορες γιατι με ενοχλουσαν οι αιμοροειδες ανα περιοδους)καθως κ απροσδιοριστα μικροπονακια στους ορχεις κ τσουξιματα μετα την εκσπερματηση.ΠΟ ΡΕ ΠΟΥΣΤΗ λεω τι εγινε παλι εχω να μαμησω ενα χρονο πως εγινε αυτο....ανατρεχω λοιπον στο γκουγκλ για τα συμπτωματα κ με πεταει στο μπλογκ αυτουνου που λετε ακαταν. αρχιζω να διαβαζω για το ποσο υπουλη ειναι η προστατιτιδα και οτι μπορει να μην εχεις συμπτωματα για πανω απο χρονο,παραλληλα διαβασα για ολους αυτους τους κακους ουρολογους που κυκλοφορουν κ κανουν κακες διαγνωσεις(σκεφτηκα σ οτι κατι τετοιο ειχα πεσει παλαιοτερα κ δν με θεραπευσαν σωστα),διαβασα ολες αυτες τις μαρτυριες στο μπλογκ γι αυτους π εχει γιατρεψει ο ακαταν.και για την αυθεντια του πανω στο θεμα κ λεω σ αυτον θα παω ειναι ΤΟΠ αν εχω κατι θα μου το βρει κ θα με κανει καλα.

Περνω τηλ λοιπον να κλεισω ραντεβου κ μου κλεινει ραντεβου 3 εβδομαδες μετα απ την ημερα του τηλεφωνηματος μου..Μες στο αγχος εγω αν εχω κατι περιμενα υπομονετικα να ερθει η μερα,τα συμπτωματα υπηρχαν αλλα ειχε μειωθει η ενταση τους,παω τελικα του λεω τα συμπτωματα κ το ιστορικο μου,μου κανει ουρομετρια-διορθικο υπερηχο,μου δειχνει τον υπερηχο με τις κοκκινιλες κ μου λεει εχω φλεγμονη στον προστατη σε μικρο μεγεθος μεν αλλα εχω κ οτι επρεπε να κανω κατι εξετασεις(καλλιεργιες ουρων-σπερματος-προστατικου υγρου) να δουμε πως να την αντιμετοπισουμε αν κ με προιδεασε οτι μονο με τη μεθοδο του θα εχουμε αποτελεσμα.κ φευγοντας μου λεει ....ευρω(οι ποιο πολλοι ξερετε απ οτι βλεπω το ποσο δν θελω να το γραψω) πληρωνεις εδω κ εμεινα μλκας!Μην μακρυλογω επειδη γενικα δν μου εξεπνευσε κυρος ο τυπος γυρναω σπιτι φουλ απογοητευμενος(γιατι ειχα κ την παραμικρη ελπιδα οτι μπορει να μην εχω προστατιτιδα) και περνω τηλ εναν θειο μου παιδιατρο κ του ζηταω να μου βρει εναν καλο ουρολογο.Την επομενη μερα που ξυπνησα ειχα εντονους πονους στο περινεο κ καψιμο τσουξιμο στον πρωκτο σε βαθμο που δεν μπορουσα να κατσω σε καρεκλα,αρχιζω να διαβαζω παλι στο διαδυκτιο για την προστατιτιδα κ για το πυελικο αλγος κ βρηκα κ το εν λογω μπλογκ.(το οποιο εκανα φυλλο κ φτερο)Παραλληλα δεχομαι κ τηλεφωνημα απ το θειο μου που μου δινει το τηλεφωνο ενος ουρολογου με τον οποιο κλεινω ραντεβου αμεσως την επομενη μερα.Παω στο ιατρειο του λεω ιστορικο καθως κ για την επισκεψη μου στον ακαταν.καθως κ για τα νεα συμπτωματα μου μετα την επισκεψη σ αυτον.Με εξεταζει τα γνωστα + δαχτυλικη εξεταση κ μου λεει οτι ο προστατης μου ειναι καπως ερεθισμενος να περιμενω λιγο καιρο κ οτι αν συνεχιστουν τα συμπτωματα να παω να κανω καλλιεργεια σπερματος να δουμε αν υπαρχει μικροβιο.Επισης δεν ενεκρινε τον διορθικο που μου κανε ο αλλος κ λεει δν ειναι απαραιτητος σε ατομα της ηλικιας μου(δεν ανεφερα ποιο πριν οτι ειμαι 27ετων)κ παιζει να υπαρχει ενας γενικος ερεθισμος απ το σκαλισμα που μου κανε ο ακαταν.

Εχουν περασει 5 ημερες απο τοτε,ειμαι γενικα χεσμενος με το ολο θεμα κ μ αυτα που εχω διαβασει,ο ακαταν διεγνωσε μεν φλεγμονη αλλα δν εκανα τις εξετασεις που μου ειπε κ δν νομιζω να τις κανω μετα τα νεα δεδομενα,τα συμπτωματα που εχω τωρα ειναι ενα αισθημα βαρους-πονου στο περινεο που επεκτεινετε στη γυρω περιοχη κ ενα αισθημα καυσους-τσουξιματος στον πρωκτο που με ενοχλουν κ δν με αφηνουν να κατσω για πολυ ωρα,σχετικη συχνοουρια καθως κ ελαχιστο τσουξιμο στην ουριθρα ωρες ωρες που δεν του δινω σημασια,επισης ακυρο πονο στα γονατα που δν ειχα ποτε κ κατω στη μεση(αν κ πεζει να σκασαν αυτα με τη γενικη καθιστικη κακη ζωη που κανω)Η στυση ειναι οκ,το ιδιο κ το σπερμα.Σκεφτομαι οτι μπορει να ειναι Μυικο-Νευρολογικο το προβλημα η καποιο προβλημα στον πρωκτο γι αυτο κ ανεφερα κ την αλλη παθηση μου η οποια ειναι καθαρα νευρολογικη και επειδη τον τελευταιο μηνα η ψυχολογια μου ειναι στο -100 ισως να επιρεαζει κ την εκει περιοχη...Εχω περασει μια ψιλοπαρανοια τον τελευταιο μηνα μ αυτο το θεμα κ αποφασισα να γραψω εδω για την περιπτωση μου μηπως εχετε να μου δωσετε γενικα καποια εμπειρικη συμβουλη...Συγγνωμη αν κουρασα,ευχομαι σ ολους ΚΑΛΗ ΑΝΑΡΡΩΣΗ μεσα απ την καρδια μου κ κυριως ΚΑΛΗ ΤΥΧΗ γιατι χρειαζομαστε γενικα μεγαλες δοσεις τυχης στους καιρους που ζουμε.....
Ετων 28,αρχικα συμπτωματα τσουξιματα μικροπονοι στα γεννητικα οργανα-συχνοουρια  Μαρτιος 2013,εμφανιση εντονων συμπτωματων μετα την επισκεψη στον ακαταν,πονος-σφιξιμο-τσουξιμο στο  πρωκτο μετα απο εντονο καθισιο-εξπερματιση και κακη ψυχολογια..Πιστευω οτι το αγχος-stress συνδεονται αμεσα.

#1 15 Απριλίου, 2013, 01:51:36 ΜΜ Τελευταία τροποποίηση: 15 Απριλίου, 2013, 02:07:09 ΜΜ από SUPER_SUPER BAN
Καλώς ήρθες αδερφέ .
Ας αρχίσω με αυτό :

ΠαράθεσηΜε τον καιρο κ με μια φαρμακευτικη αγωγη που ακολουθησα απο τον ωριλα που μου το διεγνωσε εμαθα να το ελεγχω(καθως μειωθηκε καπως και η ενταση του ηχου) κ πλεον δεν με απασχολει καν..Πλεον περναω περιοδους εξαρσης οποτε εχω ΑΥΞΗΜΕΝΟ ΑΓΧΟΣ-ΚΑΚΗ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ η κανω για μεγαλο διαστημα ΚΑΚΗ ΔΙΑΤΡΟΦΗ-ΥΠΕΡΒΟΛΕΣ ΣΤΟ ΤΣΙΓΑΡΟ,ΠΟΤΟ,ΜΑΖΕΜΕΝΑ ΞΕΝΥΧΤΙΑ Κ ΓΕΝΙΚΑ ΚΑΚΟ ΤΡΟΠΟ ΖΩΗΣ πραγματα τα οποια επιρεαζουν ακρως αρνητικα το νευρικο μας συστημα.
Πολύ σημάντικο να αποδεχτείς τελικά αυτό που έχεις και να προχωρήσεις .Θυμίζει σε πολλά σημεία ως προς  την αντιμέτωπιση και ως προς την αποδοχή  το χ.π.α. Προφανώς το νευρικό σύστημα παίζει σημαντικό ρόλο ,όπως και η ψυχολόγια ,ιδιοσυγκρασία του κάθε ανθρώπου στο να το αποδεχτεί και να συνεχίσει .
ΠαράθεσηΑς επανελθουμε τωρα στην προστατιτιδα,πριν εναμιση χρονο κ μετα απο πολλες επαφες μου για ενα 4μηνο(επαιζε πολυ μαρουλι κ ειχα βγει προσφατα απο μια μονιμη σχεση) με αμφιλεγομενες γυναικες(παντα με προφυλαξη αν και μια φορα ειχε γινει ενα "κλαρινο"  :P χωρις προφυλαξη)αρχισα να νιωθω καποια τσουξιματα μετα την ουρηση κ την εξπερματιση τα οποια επεμεναν ισως κ για ωρες,
Αφού όπως λες έπαιρνες προφυλάξεις ,πως πάθαινες ουρηθρίτιδες ;
Κάτι κρύβεις  ή κάτι παρέλειψες να μας πείς ; Αν τίποτα απο τα 2 ,τότε χ.π.α. κρύβεται πίσω απο αυτό που μας παρουσίασες ή ''καλύτερα'' μη μικροβιακή προστατίτιδα αν το θες έτσι και οι αντιβιώσεις δρούσαν ως ισχυρά αντιφλεγμονώδη και τίποτα παραπάνω .Ψάξε εδώ αν δεν το έχεις ήδη κάνει και θα κτλβς τι θέλω να πω .
Παράθεση
Αφου ειδα κ αποειδα λεω δν παει αλλο κ επισκεπτομαι λοιπον εναν παθολογο(δν επισκεπτομουν σχεδον ποτε γιατρους για γριπη)ο οποιος μου διεγνωσε καποια λοιμωξη στο αναπνευστικο κ μου χορηγησε αντιβιωση TAVANIC500 2 κουτια(για 2 βδομαδες περιπου επερνα ενα χαπι την ημερα).Μετα απο 2 βδομαδες λοιπον "παρτην κατω την ιωση" περασε ο πυρετος ο βηχας το συναχι.Με το περας ομως αυτων τον συμπτωματων εμφανιστηκαν καινουργια...αρχισα να εχω πονους στα γονατα,πονο χαμηλα στη μεση,συχνοουρια,κ ΠΑΛΙ ενα γενικο καψιμο στην περιοχη των γεννητικων οργανων,καψιμο στον πρωκτο μετα την εκκενωση κυριως αλλα κ γενικα(κατι το οποιο ειχα κ αλλες φορες γιατι με ενοχλουσαν οι αιμοροειδες ανα περιοδους)καθως κ απροσδιοριστα μικροπονακια στους ορχεις κ τσουξιματα μετα την εκσπερματηση.ΠΟ ΡΕ ΠΟΥΣΤΗ λεω τι εγινε παλι εχω να μαμησω ενα χρονο πως εγινε αυτο...
Σε πολλούς συμπάσχωντες όπως και σε εμένα ,προβλήματα εντονότερα  παρουσιάζονται μετά την λήψη αντιβίωσης ή καινούργια κάνουν την εμφάνιση τους .Δεν είμαι σίγουρος για τους λόγους ,υποθέτω όμως πως ο μηχανισμος δράσης αυτών ξεκινάει και διασπάει την φλεγμονή και αφου αυτή απομακρύνεται ,για τον Α Β Χ Ψ λόγο ενοχλήσεις παρουσιάζονται ,μέσω (μάλον)της αιμάτωσης που διημιουργείται στην περιοχή .Σε εσένα ξύπνησε την φλεγμονή μάλον και μόλις άρχισε η διαδικασία αυτή να ενεργοποιείται διακόπηκε .Το tavanic είναι υσχυρότατη κινολόνη και χορηγείται κυρίως σε ανθρώπους με προστατίτιδα .Πόλλοι όπως και εγώ (βεβαίως) το έχουμε καταπιεί .

Παράθεσημου δειχνει τον υπερηχο με τις κοκκινιλες κ μου λεει εχω φλεγμονη στον προστατη σε μικρο μεγεθος μεν αλλα εχω κ οτι επρεπε να κανω κατι εξετασεις(καλλιεργιες ουρων-σπερματος-προστατικου υγρου) να δουμε πως να την αντιμετοπισουμε αν κ με προιδεασε οτι μονο με τη μεθοδο του θα εχουμε αποτελεσμα.κ φευγοντας μου λεει ....ευρω(

Ακόμη μία φορά νιώθω πολύ άσχημα που συμμετείχα σε εκείνο το blog και υποστήριξα αυτό το βδέλυγμα . Οι κοκκινίλες είναι μεγάλη απάτη ,παγώνει το screen όπου αυτός θέλει και φωτογραφίζει .Κατόπην παρουσιάζει και φοβίζει .Πάγια τακτική που πολλάκις έχει αποκαλυφθεί .Ας μην τα ξαναλέμε ...Όσο για τα υπόλοιπα που σου έιπε ,ως ένα σημείο , έχει δίκιο .Πρέπει να κάνεις καλλιεργιες ουρων-σπερματος-προστατικου υγρου και αν παρουσιαστεί μικρόβιο να λάβεις αντιβίωση για τουλάχιστον 10-12 εβδομάδες και μετά να σταματήσεις .Αυτό βάση διεθνών κανονισμών. Καμία μάλλαξη ,αποδεδειγμένα δεν θα βοηθήσει την αντιβίωση να εισχωρήσει στον προστάτη .Στον μπροστάτη μπορεί αν με κτλβνς .Καλά έκανες και σταμάτησες εκεί ,να μην ξαναπάς σε αυτό το σίχαμα .Επίσης οι μαλλάξεις βοηθούν ,αν αυτές γίνονται στά πέριξ και όχι μόνο επάνω στον προστάτη(αν και εκεί πάνω σε  μυ πατάει ) , διοτί οι μύες όπως θα διάβασες και κάπου αλλού , ίσως να είναι εκείνοι οι οποίοι  σου έκαναν αρχικώς την ζημιά/φλεγμονή .Τραβάς άγχος ας υποθέσω και στενοχώριες ; Νιώθεις να συσσωρέυεις άγχος στην πυελό σου εδώ και χρόνια ;Έχεις θεματάκια μήπως και με το έντερο ; Το χ.π.α. σου χτυπάει την πόρτα .Επισήμως και απο το stanford το πανεπιστήμιο ,υπάρχουν μελέτες και πρωτόκολλα θεραπείας ,όπως και θεραπευτές ανα τον κόσμο .Τον τλευταίο χρόνο και στην Ελλάδα εμφανίστηκε κάποιος ,που επίσημα διδάχτηκε απο τους ίδιους wise&anderson γύρω απο αυτό .Ψάξε εδώ μέσα για αυτό .Έχει τεράστιο ενδιαφέρων .Κάποιο παιδί που πήγε έκανε και σχετικό report .
Παράθεσηκ παιζει να υπαρχει ενας γενικος ερεθισμος απ το σκαλισμα που μου κανε ο ακαταν
Παίζει και αφού αποδεδειγμένα βρέθηκε και απο τους 2 γιατρούς φλεγμονή ,ερεθίσε το ήδη ερεθισμένο σημείο ο κοκκοτάνθρωπος .

ΠαράθεσηΠαω στο ιατρειο του λεω ιστορικο καθως κ για την επισκεψη μου στον ακαταν
Δεν μας είπες ,τον ήξερε ;Είναι μεγάλο κακόφημο εδώ και χρόνια βλαχοcelebrity να ξέρεις  . Κουφάθηκα και εγώ μόλις άκουσα απο έναν άλλο γιάτρο ,άσχετης ειδικότητας να τον ονομάζει απατέωνα .Νόμιζα πως δρα έτσι λίγα χρόνια και όχι τόσα .
Ο γιατρός επίσης που προτάθηκε απο τον παιδίατρο συγγενή σου ,καλά ίσως να έκανε που δεν σου έδωσε κάτι ,με την λογική πως ο οργανισμός σου θα το απορροφήσσει .Απο την άλλη όμως ...

ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ !!!!

Εμφάνιση στα 28-29.Καψίματα,γδαρσίματα,διακοπές στην ούρηση.Πόνος στο περίνεο ,τσούξιμο μετά/κατά την εκσπερμάτιση.Συχνουρίες.Παροδικά στυτικά προβλήματα,δύσκολη εκσπερμάτιση ,υδαρή,ολιγοσπερμία παροδική και που και που στεγνή.Πόνοι χαμηλά στην μέση.Αντιμετωπίστηκε ως σήμερα με πολλαπλούς τρόπους και πάμπολλα αντιβιοτικά κτλ . Σήμερα είμαι όπως ήμουν  πριν βρεθώ στην πάθηση ,είμαι καλά και   είμαι θεραπευμένος ,έπρεπε να αλλάξω πολλά και να κόψω ακόμα πιο πολλά .

#2 15 Απριλίου, 2013, 09:20:56 ΜΜ Τελευταία τροποποίηση: 16 Ιουνίου, 2013, 07:32:07 ΜΜ από Mindgames
Καλησπερα κ παλι,

Καταρχην SUPERBAN θα ηθελα να σ ευχαριστησω για την τοσο αμεση απαντηση σου γιατι πιστευω οτι οσο περισσοτερα πραγματα μαθω γυρω απ το θεμα σε συντομο χρονικο διαστημα ισως προλαβω καποιες επιπλοκες στο μελλον...

Τωρα οσον αφορα την απαντηση σου πιστευω οτι αναφερθηκα για την περιπτωση μου στο θεμα οσο εκτενεστερα μπορουσα,δν κρυβω κατι,ο ενας ουρολογος που ειχα παει μου ειχε πει οτι καποια μικροβια οπως αυτα που προκαλουν τις ουριθριτιδες μπορει να μεταδοθουν ακομη κ με προφυλαξη απο καποια ισως κολπικα υγρα που πανε στη βαση του πεους(εαν η επαφη εχει μεγαλη ενταση,κοινως ειναι καπως αγρια) κ αλλες αιτιες,το σημαντικο ειναι οτι θελει τεραστια προσοχη κ φουλ υγιεινη μετα τις επαφες κ κυριως με ιεροδουλες..

Αυτο με την αντιβιωση που μου ειπες οτι μετα τη ληψη της εμφανιζονται εντονοτερα προβληματα το σκεφτηκα κ γω αλλα ουτε ο ακαταν(καλα ο ακαταν δεν νομιζω να με πολυακουγε κ προσεχτικα,σε μια φαση εκει που με εξεταζε ηταν ετοιμος να τον παρει ο υπνος 1ο σημαδι που μου κινησε την περιεργεια για τη σοβαροτητα του),ουτε ο 2ος ουρολογος την συνεδεσαν με το τυχον προβλημα που εχω ισα ισα ο 2ος ουρολογος μου ειπε οτι το TAVANIC βοηθαει απειρα στην εν λογω παθηση..Τωρα εαν ξυπνησε τις φλεγμονες η καποια μικροβια που βρισκοταν στον προστατη μου και δεν τα αντιμετοπισε αποτελεσματικα λογω του οτι μου χορηγηθηκε απ τον παθολογο για μικρο χρονικο διαστημα δν μπορω να το ξερω αυτο...

Οσο για τον ακαταν δεν τον γνωριζε ο 2ος ουρολογος που επισκεφτηκα αλλα μου ειπε οτι ο χωρος τους σφιζει απο κομπογιαννιτες που προσπαθουν να στ αρπαξουν κ οτι αυτη η τεχνικη με τις μαλαξεις εχει καταργηθει εδω κ χρονια γιατι πολυ απλα δεν ειχε αποτελεσματα...

Επισης ανησυχω κ για τη μεση κ τα γονατα που μου εμφανιστηκαν καποιοι πονοι μετα την αντιβιωση TAVANIC,αυτο σε τι μπορει να οφειλεται?

Λεω να περιμενω καμια 10αρια μερες(παραλληλα γυμναζομαι μετα απο 1χρονο κ τρωω οσο ποιο υγιεινα μπορω)μηπως υποχωρισουν τα συμπτοματα που ειναι μεν ηπια αλλα ενοχλητικα (κυριως το τσουξιμο στον πρωκτο μετα τις εκκενωσεις η οταν καθομαι για καμποση ωρα κ ο πονος-βαρος στο περινεο που σημιοτεον εμφανιστηκε μετα την επισκεψη μου στον ακαταν )και μετα να κανω τι;Να κανω ολες τις εξετασεις η μονο σπερματος οπως μου ειπε ο 2ος ουρολογος...;Ισως να επισκεπτομουν κ καποιον γιατρο για το εντερο-πρωκτο που ειχα θεματα απο παλια (τι γιατρο?)οσο θυμαμαι αλλα δεν τους εδινα σημασια γιατι υπηρχαν εξαρσεις απο πικαντικα φαγητα κ αλλα κ μετα περναγαν οποτε το θεωρουσα φυσιολογικο....

Ευχαριστω κ παλι κ καλη δυναμη κ γρηγορα περαστικα σε ολoυς τους πασχοντες!
Ετων 28,αρχικα συμπτωματα τσουξιματα μικροπονοι στα γεννητικα οργανα-συχνοουρια  Μαρτιος 2013,εμφανιση εντονων συμπτωματων μετα την επισκεψη στον ακαταν,πονος-σφιξιμο-τσουξιμο στο  πρωκτο μετα απο εντονο καθισιο-εξπερματιση και κακη ψυχολογια..Πιστευω οτι το αγχος-stress συνδεονται αμεσα.

Εκανα καλλιεργια σπερματος για καθε ειδους μικροβιου και τα αποτελεσματα βγηκαν καθαρα αρνητικα ολα κ νορμαλ οι τιμες σε πυοσφαιρια κλπ..Ο ουρολογος μου ειπε οτι ο προστατης μου ειναι μια χαρα κ να ελεξω μηπως εχω καποια ασθενεια στον πρωκτο μου(καποια ραγαδα ισως) μιας κ τα συμπτωματα που εχω πλεον ειναι πονος ενοχλησεις τσουξιματα στον πρωκτο σε ελαχιστο εως μηδενικο βαθμο(οταν ξυπναω πχ ειμαι μια χαρα),ΑΛΛΑ οταν καθομαι για πολυ ωρα - στρεσαρομαι ειναι αφορητα σαν να μου εχουν χωσει ενα πυρωμενο παλουκι στον κ*λο κ κακουχια στη γυρω περιοχη απ το περινεο..επισης μετα την εξπερματιση νιωθω κακουχια κ τσουξιμο-πονο κ παλι στον πρωκτο κ οταν ειμαι δυσκοιλιος..θα πολεμησω δν τ αφηνω ετσι..Νιωθω λες κ ο τυπος μετα το διορθικο που μου κανε(ο ακαταν) μου ενεργοποιησε καποια σημεια πονου,τι να πω δν ξερω..Η στυση ειναι μια χαρα καθως κ η ουρηση.Αυτα απο μενα...
Ετων 28,αρχικα συμπτωματα τσουξιματα μικροπονοι στα γεννητικα οργανα-συχνοουρια  Μαρτιος 2013,εμφανιση εντονων συμπτωματων μετα την επισκεψη στον ακαταν,πονος-σφιξιμο-τσουξιμο στο  πρωκτο μετα απο εντονο καθισιο-εξπερματιση και κακη ψυχολογια..Πιστευω οτι το αγχος-stress συνδεονται αμεσα.

'εμφανιση εντονων συμπτωματων μετα την επισκεψη στον ακαταν'....

Που να άρχιζες και τις 'θεραπείες' στον ακαταν, εκεί να δεις τι σημαίνει πόνος αγαπητέ ομοιοπαθή...
Ευτυχώς που διάβασες και εδώ και όχι μόνο 'εκεί', όπως εγώ ο δύστυχος που δεν ήξερα...
Χρόνιο, Μυϊκά βασιζόμενο Πυελικό Άλγος.
Ξεκίνησε το 2012, είμαι χωρίς συμπτώματα από το 2016.
Πυροδοτήθηκε από προστατίτιδα, το πρωτόκολλο Wise Anderson με βοήθησε περισσότερο από όλες τις θεραπείες.

Πήγα και εγώ στον ακατανόμαστο, μου έκανε την τριπλέτα των εξετάσεων και διέγνωσε ''μέτρια φλεγμονή'' και προστατίδια χρόνια, τουλάχιστον 3 χρόνων.Θεραπεία με φάρμακα και 35 μαλάξεις για αρχή και βεβαίως καλλιέργεια προστατικού υγρού, σπέρματος και ούρων.
Δεν πήγα γιατί στο φιλικό προς αυτόν blog, τον παρουσίαζαν ως φιλικό πατέρα Ιατρό - καμμία σχέση με την πραγματικότητα.Ο ''άνθρωπος'' είναι άξεστος και άπληστος.
Να ευχαριστήσω τον phaethon γιατί το παιδί αυτό έχει κάνει τρομερή δουλειά σ' αυτό το blog και θα ήθελα να τον ευχαριστήσω και από κοντά, όπως και όλους τους παλιούς που δίνουν πληροφορίες γι ' αυτόν τον διάολο που μας βρήκε ... ή εμείς τον βρήκαμε;
Φρικτοί πυελικοί πόνοι μετά την Μεγάλη Εβδομάδα πέρυσι το 2012.Τρεις  σφαδάζουσες ''κρίσεις'' μέχρι τον Ιούλιο.Τσούξιμο κατά την ούρηση.Πάντα 2 με 3 φορές ούρηση την νύχτα.Στις 18 Ιουλίου το ΕΚΑΒ με μετέφερε στο Αττικό, με πόνους στην πύελο πιο αβάστακτους από ποτέ!Μου διέγνωσαν ουρολοίμωξη και νεφρολιθίαση.Μέχρι τον Σεπτέμβριο οι πόνοι ήταν καθημερινοί και μόνιμοι με κυμενόμενη ένταση.Μετά εξαφανίστηκαν!Φαγούρα έντονη στη βάλανο τον Μάρτιο του 2013.Καλλιέργεια σπέρματος στο Τζάνειο δείχνει Klebsiella.2 εβδομάδες Ladinin 500 mg και αποτέλεσμα μηδέν.Πόνος οξύς κατά την εκσπερμάτωση.Θριάσιο: Ufexil 500 mg για τουλάχιστον 6 εβδομάδες και Vibramycin 100 mg για 2 εβδομάδες.
ΥΓ: Από το 1981 εγώ και ο αδερφός μου βοηθούσαμε την μητέρα μου που ήταν ανάπηρη λόγω δισκοκοίλης.Άγχος και πόνος ατελείωτος.Πέθανε στις 30-05-2013.
Η ηλικία μου είναι 39.

Το αξεστος και το απληστος είναι πολυ λιγο για να  χαρακτηρισει αυτο που  πραγματικα ειναι . . . 
Εμφάνιση στα 28-29.Καψίματα,γδαρσίματα,διακοπές στην ούρηση.Πόνος στο περίνεο ,τσούξιμο μετά/κατά την εκσπερμάτιση.Συχνουρίες.Παροδικά στυτικά προβλήματα,δύσκολη εκσπερμάτιση ,υδαρή,ολιγοσπερμία παροδική και που και που στεγνή.Πόνοι χαμηλά στην μέση.Αντιμετωπίστηκε ως σήμερα με πολλαπλούς τρόπους και πάμπολλα αντιβιοτικά κτλ . Σήμερα είμαι όπως ήμουν  πριν βρεθώ στην πάθηση ,είμαι καλά και   είμαι θεραπευμένος ,έπρεπε να αλλάξω πολλά και να κόψω ακόμα πιο πολλά .

Καθίκι είναι.
Εμφανιση συμπτωματων 28 ετων.Τσουξιμο στην ουρηση,κατα την οφοδευση εκκριμα προστατικου υγρου,πεσμενη libido,στ.δυσλειτουργεια,συχνοουρια,νυχτουρια,αλγος στο περινεο. Τροποι θεραπειας:τόνοι αντιβίωσης,βοτανα,προστατικες μαλλάξεις.Πλεον:συχνο τρεξιμο,και μαλλάξεις με wand.Ξεκίνημα ομοιοπαθητικης 12/06/2013 .

Σε ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια 40παρά1.
Ηλικία εμφάνισης 39 (αρχές 2011). Αρχικά πόνος στη βουβωνική περιοχή, επιτακτική ούρηση και κίτρινο χρώμα σπέρματος. Αργότερα συχνουρία, νυχτουρία, σπανιότερα τσούξιμο, μικροενοχλήσεις κατά την στύση και την εξπερμάτωση. Πλέον σχεδόν καλά με χαλάρωση, αποφυγή εντάσεων και στρες, τρέξιμο, αραιή εκπερμάτωση, μασάζ, διατάσεις.

Αν κάποιος θέλει να με ρωτήσει για την γνώμη μου σε κάτι ας ποστάρει στο forum ώστε να μπορούν να διαβάσουν και άλλοι που μπορεί να ενδιαφέρονται. Όχι με προσωπικό μήνυμα αν δεν υπάρχει ιδιαίτερος λόγος. Και όχι στο chat.

Δεν έχω (δεν γνωρίζω) πολλά πράγματα να απαντήσω σε ερωτήσεις ανθρώπων που πιστεύουν ότι έχουν μια μικροβιακή πάθηση και ρωτούν για αντιβιώσεις και μικρόβια πέρα από αυτά που έχω γράψει εδώ: http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=654.0 και http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=227.0 και http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=239.0

ρε παιδια αν σας ειναι ευκολο μπορει καποιος να μου στειλει inbox το ονομα του ακαταν γιατι δεν τον ξερω?
ευχαριστω και καλο κουραγιο σε ολους μας!

Καλησπερα φιλαρακο.Δυστυχως μαλλον μπηκες και εσυ στο club,ευτυχως ομως μπηκες και σε αυτο το Blog!Γλιτωσες καποια χιλιαρικα,καποιες εκατονταδες δακτυλοσκοπησεις και μια ασκοπη ταλαιπωρια,το κοινως "παντρεμα" που λεει ο ταχυδακτυλουργος!Παλι καλα που καπως την ψιλιαστηκες(οπως και γω τοτε)!Μακαρι να διαψευστω αλλα μαλλον εχεις προστατιτιδα με μικρες ομως εστιες μικροβιων οταν εχεις εξαρση(γι αυτο ισως και να μην ανιχνευονται)!Δυστυχως εχει αποδειχτει οτι αν μπει εχθρος στον προστατη,δεν ξαναβγαινει οριστικως!Θεωρω οτι εφοσων εχεις αντιμετωπισει με ψυχραιμια πλεον μια ασθενεια χρονοια,ετσι θα πρεπει να αντιμετωπισεις και το προβλημα μας(αν τελικα εισαι ομοιοπαθης)!Θεωρω οτι ολικη θεραπεια δεν υπαρχει,παρα μονο θεραπεια με αρκετα μεγαλα ποσοστα ιασης!Διαβασε εδω μεσα καποιες παραγραφους και αναλογως(πειραματικα)πορευσου!Σαν συμβουλη θα σου ελεγα πρωτιστως(αν δεν το κανεις ηδη)να αλλαξεις τροπο ζωης(οσο αφορα διατροφη)παιζει σημαντικο ρολο,οποιαδηποτε και αν ειναι η αιτια προκλησης της φλεγμονης του προστατη σου!Ητε αμεσα απ τον προστατη,ητε εμμεσα απο το εντερο κτλ!Το συγκεκριμενο Blog εχει πολλα κεφαλαια με το τι και πως μπορεις να πορευτεις αναλογα!Δοξα τω Θεω τα παιδια εχουν κανει καταπληκτικη δουλεια και θεωρω οτι θα βοηθησουν και εσενα και ολους οσους το ανακαλυψουν!Σιδερενιος,μακαρι να σταματησουν οι ενοχλησεις και πανω απ ολα υπομονη!

Υ.Γ:Για την περιπτωση του κομπογιαννιτη δεν θα επεκταθω αλλο,παρα μονο οτι ο τυπος ειναι γνωστος στα στεκια των ιατρων του χωρου και απλα διασωζεται(νομικα) εξαιτιας της μιξης μερικης αληθειας με μεγαλα ψεματα και φυσικα εκμεταλευσης χειριστου ειδους της απογνωσης και της αγνοιας των παθοντων!
ΣΥΧΝΟΟΥΡΙΑ,ΝΥΚΤΟΟΥΡΙΑ,ΠΟΝΟΙ ΣΤΟΥΣ ΟΡΧΕΙΣ,ΠΟΝΟΙ ΣΤΟ ΠΕΡΙΝΕΟ,ΤΣΟΥΞΙΜΑΤΑ ΚΑΤΑ ΤΗ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΟΥΡΗΣΗΣ,ΦΑΓΟΥΡΑ-ΠΟΝΟΙ ΣΤΗ ΒΑΛΑΝΟ,ΓΔΑΡΣΙΜΟ ΚΑΙ ΑΦΟΡΗΤΟΙ ΠΟΝΟΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΚΣΠΕΡΜΑΤΩΣΗ,ΑΠΩΛΕΙΑ ΣΤΥΣΗΣ,ΚΑΤΑΡΑΚΩΜΕΝΗ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ!

βρε σπαρτακε ..νομιζω η θεωριες του ακαταν σου εχουν αφησει ακομα το στιγμα τους. Το κυνηγι των μικροβιων καλα κρατει..

και σχετικα με το αν ο ακαταν διασωζεται... πολυ δυσκολα θα την βγαλει καθαρη, αν μαζευτουν μερικοι απο εσας και τον τρεξουν στα δικαστηρια.
Εμφανιση στα 31(Δεκ/13). Ενοχλησεις στο περινεο στο πεος, βαρος στους ορχεις, συχνοουρια πονος μετα την εκσπαρματωση. Χαμηλη λιμπιντο ενοχλησεις και μετριες στυσεις. Πονοι στην πλατη μεση. Εχει βρεθει εντεροκοκκος σε καλλιεργεια. Δοκιμη με αντιβιωση αποτυχημενη. Αντιμετωπιση κυριως με χαλαρωση και μειωση του στρες. Οι ενοχλησεις παραμενουν καθημερινα. Ισως επιχειρησω να καθαρισω τον εντεροκοκκο ..αλλα οχι για το πυελικο αλγος. Ειμαι σιγουρος πως το προβλημα ειναι μυοσκελετικο.

καλησπερα aman τι εννοεις οι θεωριες του ακαταν?εννοεις οτι η προστατιτιδα δεν ειναι απο μικροβια?οτι θεραπευεται εντελως?θεωρεις κατι απ τα παραπανω λογια του ακαταν?αν θες εξηγησε! :o

οσο για το αν μαζευτουμε και τον παμε δικαστικα αυτο ειναι κατι εντελως ουτοπικο γιατι οπως εγραψα και πριν,η απατεωνιστικη λειτουργια του(μαζι και οι συνεργατες)του,βασιζονται σε εν μερει αληθειες που απλως αυτος εκμεταλευομενος την αγωνια-αγνοια-απελπισια των "θυματων",τις παραποιει με υπερβολες,τεχνικες αλλοιωσεις(που ομως δεν θα αποδειχθουν νομικα) και μυθευματα!Το πιο σημαντικο απ ολα βεβαια ειναι η κατ ιδιαν βουληση και επιλογη του ιατρου,απ τους παθοντες...Φιλε μου το κοιταξα τοτε με καποια ατομα να τον κυνηγησω,αλλα δεν υπαρχει νομικη "υλη" για να τον "κλεισεις"!Το γνωριζει και ο ιδιος και εχει το νου του!Αυτος μονο με εναν "τροπο" θα εβαζε μυαλο και θα πληρωνε τις αμαρτιες του αλλα δυστυχως δεν μπορω να εκφραστω σε δημοσιο χωρο ;) >:(
ΣΥΧΝΟΟΥΡΙΑ,ΝΥΚΤΟΟΥΡΙΑ,ΠΟΝΟΙ ΣΤΟΥΣ ΟΡΧΕΙΣ,ΠΟΝΟΙ ΣΤΟ ΠΕΡΙΝΕΟ,ΤΣΟΥΞΙΜΑΤΑ ΚΑΤΑ ΤΗ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΟΥΡΗΣΗΣ,ΦΑΓΟΥΡΑ-ΠΟΝΟΙ ΣΤΗ ΒΑΛΑΝΟ,ΓΔΑΡΣΙΜΟ ΚΑΙ ΑΦΟΡΗΤΟΙ ΠΟΝΟΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΚΣΠΕΡΜΑΤΩΣΗ,ΑΠΩΛΕΙΑ ΣΤΥΣΗΣ,ΚΑΤΑΡΑΚΩΜΕΝΗ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ!

Σπαρτακε δεν εγραψα πολλα, υπεθεσα οτι εχεις διαβασει σχετικα με την μυοσκελτικη θεωρια εδω. Ξεκινα με τα λινκ που παραθετει ο φαεθων στην υπογραφη του. Τωρα για το αν θεραπευετε και πως ..εγω ειμαι φοβερα απαισιοδοξος αλλα αποτι φαινετε εδω καποια παιδια το εχουν καταφερει, οπως και αρκετες περιπτωσεις που θα διαβασεις στα σχετικα φορουμ.


Σχετικα με τον ακαταν, θεωρω πως δεν ειναι απαραιτητο να μαζευτει νομικο υλικο. Σιγουρα δεν ειναι ευκολο ..αλλα μαρτυριες απο πολλα ατομα υποθετω πως μπορουν να σταθουν σε ενα δικαστηριο. ..και μονο ενας ελεγχος φορολογικος να του σταλει ειναι αρκετος να ανοιξει ο ασκος του αιολου. Βεβαια ο τυπος εχεις μαζεψει τοσα εκατομμυρια και σιγουρα προσεχει τα νωτα του (θα διαβαζει και εδω σιγουρα)

το θεμα ειναι να βρεθειτε πολλοι ομοιοπαθεις με ορεξη και χρονο να το τρεξετε (ξερω ειναι δυσκολο)

Αυτο που δεν μπορεις να το εκφρασεις δημοσια ..απορω πως δεν εχει βρεθει κανεις να του το εκφρασει κατ ιδιαν.
Εμφανιση στα 31(Δεκ/13). Ενοχλησεις στο περινεο στο πεος, βαρος στους ορχεις, συχνοουρια πονος μετα την εκσπαρματωση. Χαμηλη λιμπιντο ενοχλησεις και μετριες στυσεις. Πονοι στην πλατη μεση. Εχει βρεθει εντεροκοκκος σε καλλιεργεια. Δοκιμη με αντιβιωση αποτυχημενη. Αντιμετωπιση κυριως με χαλαρωση και μειωση του στρες. Οι ενοχλησεις παραμενουν καθημερινα. Ισως επιχειρησω να καθαρισω τον εντεροκοκκο ..αλλα οχι για το πυελικο αλγος. Ειμαι σιγουρος πως το προβλημα ειναι μυοσκελετικο.

Γεια σας παιδια,
Επειδη μεσα στις μερες ξεκινα επισημα μαλλον η συμβίωση μου με την προστατιτιδα, θα ηθελα καποιος να μου στείλει σε μηνυμα το ονομα του γιατρου αυτου ωστε να προσεχω...

Ευχαριστω