Γεια σας.. Ειμαι 23 χρονων τωρα.. Ολα ξεκινησαν πριν 5 χρονια.. Ηταν η περιοδος πριν τις παννελληνιες εξετασεις.. Ειχα παρει αρκετα κιλα και γενικα ετρωγα βλακειες επινα μπυρες κλπ.. το αγχος ανεβαινε ενα μην πριν τις εξετασεις.. επαιρνα αντιβιωση γιατι ειχα μολυνει τον αφαλο μου καταλαθος.. μετα απο 5 μερες παω να ουρησω και τιποτα.. ενα μεγαλο σοκ για εμενα..ουτε να ουρησω ουτε εκκενωση ηταν δυνατη.. παω στο νοσοκομειο και μου λεει... δεν εχεις τιποτα φυγε και πηγαινε πιες νερο και χαλαρωσε για να μην σου βαλω καθετηρα... παω σπιτι πινω νερο αρκετο,αλλα χειροτερεψε ,η κοιλια μου να ειναι φουσκωμενη οσο δεν παει.. ξαναπαω στο νοσοκομειο και με εξεταζει αλλος γιατρος και μου δινει μια αντιβιωση για 15-20 μερες.δεν θυμαμαι ονομα.. ενα κουτι ασπρο-κοκκινο ηταν και τα χαπια ειχαν μια γευση που θυμιζε εντονα πλαστικο καπως ετσι..  την πηρα και εγινα καλυτερα ..μετα απο μια εβδομαδα παλι τα ιδια και χειροτερα..οποτε παω σε ιδιωτη γιατρο και μου δινει να κανω ενεσεις netromycin.. με το που εκανα την πρωτη μετα απο 1 ωρα δουλευαν ολα ρολοι.. τις συνεχισα για 10 μερες μεχρι που με αφησαν τα συμπτωματα.. μετα απο 1 μηνα παλι τα ιδια και για να μην λεω πολλα.. απο τοτε μεχρι σημερα.. ειναι μια ετσι μια αλλιως..ψιλοεμαθα να ζω και με αυτο και προσεχω .. πχ οχι νερο πριν κοιμηθω,οχι πολυ νερο μαζι..οχι μπυρες και ποτα κλπ ... Απλα με ποιανει κατα διαστηματα,αλλα επειδη το ξερω δεν πανικοβαλλομαι.. τα συμπτωματα ειναι.. 1)δυσκολια να ξεκινησω την ουρηση 2)χαμηλη ροη 3) μη συνεχης ροη 4) πονος σην περιοχη που βρισκεται ο προστατης.. 5)καμμια φορα ειναι λες και εχω 10 κιλα νερο μεσα.. ενα αντε να εχω πιει 2 ποτηρια 6) καποιες φορες μετα απο εκσπερματωση εχω και αερια στο εντερο.. μερικες φορες νομιζω οτι συνδεοντε τι να πω... 7)μετα απο εκσπερματωση.. χρειαζεται να περιμενεις αρκετες ωρες πχ. 7 για να καταφερεις να κατουρησεις,αλλα δουλευει κανονικα με δυνατη ροη κλπ.. επισης αν ειμαι μονος η γενικα πολυ χαλαρος η ουρηση ειναι πολυ πιο ευκολη.. Εκανα περυσι καλλιεργεια αλλα και εξεταση ουρων και ηταν πεντακαθαρες..  Φοβαμαι να παω σε αυτους εδω τους γιατρους γιατι τους βλεπω ασχετους..Τι να κανω?? Εσεις πως το βλεπετε? Τι πιστευετε οτι ειναι? ευχαριστω πολυ

#1 17 Σεπτεμβρίου, 2013, 05:05:36 ΜΜ Τελευταία τροποποίηση: 17 Σεπτεμβρίου, 2013, 05:08:36 ΜΜ από markelos
Εγω πιστευω οτι ειναι θεμα υπερπλασιας προστατη.Υπερηχο έκανες?Τι σου ειπαν τα ξεφτέρια?Αντιβίωση σου εδωσαν έτσι στα τυφλά χωρις να ρωτησεις για πιο λόγο?
Εμφανιση συμπτωματων 28 ετων.Τσουξιμο στην ουρηση,κατα την οφοδευση εκκριμα προστατικου υγρου,πεσμενη libido,στ.δυσλειτουργεια,συχνοουρια,νυχτουρια,αλγος στο περινεο. Τροποι θεραπειας:τόνοι αντιβίωσης,βοτανα,προστατικες μαλλάξεις.Πλεον:συχνο τρεξιμο,και μαλλάξεις με wand.Ξεκίνημα ομοιοπαθητικης 12/06/2013 .

#2 17 Σεπτεμβρίου, 2013, 08:31:08 ΜΜ Τελευταία τροποποίηση: 17 Σεπτεμβρίου, 2013, 08:45:05 ΜΜ από Hyper Ban
Ρε 'συ Μαρκελε ,λεγωντας στον ανθρωπο  πως μάλον έχει ''υπερπλασία'' τον κάνεις  να νομιζει πως έχει ''καλοήθη υπερπλασία'' ,παθηση η οποία ειναι τελείως άσχετη με την δική μας  .

Giannis23 ρίξε μια ματιά εδω :

http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=654.0


Είναι ένα πολύ ωραίο θέμα,με απαντήσεις σε όλες σου τις  ερωτήσεις . Θέμα που  διημιουργησε ο Phaethon για  τους νέους στην πάθηση .Αν το διαβάσεις  ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ θα σε καλύψει και δεν θα αναμασήσουμε τα ίδια και τα ίδια .

Τα ξαναλέμε  . -

Εμφάνιση στα 28-29.Καψίματα,γδαρσίματα,διακοπές στην ούρηση.Πόνος στο περίνεο ,τσούξιμο μετά/κατά την εκσπερμάτιση.Συχνουρίες.Παροδικά στυτικά προβλήματα,δύσκολη εκσπερμάτιση ,υδαρή,ολιγοσπερμία παροδική και που και που στεγνή.Πόνοι χαμηλά στην μέση.Αντιμετωπίστηκε ως σήμερα με πολλαπλούς τρόπους και πάμπολλα αντιβιοτικά κτλ . Σήμερα είμαι όπως ήμουν  πριν βρεθώ στην πάθηση ,είμαι καλά και   είμαι θεραπευμένος ,έπρεπε να αλλάξω πολλά και να κόψω ακόμα πιο πολλά .

και που ξερουμε εμεις τι πάθηση εχει ο giannis23?

δεν μας ανέφερε τι και που απέδωσαν οι γιατροι το πρόβλημα του.το να μην μπορει να ουρησει ΚΑΘΟΛΟΥ ειναι κάτι σοβαρο,όπως και η δυσουρία.Δεν μας αναφερει απλά πονακια και στ.δυσλειτουργεια αλλά αδυναμια ούρησης.Τωρα αν αυτο οφείλεται σε υπερπλασία ή δυσλειτουργεία του εξωστηρα μυ δεν μπορούμε να το πουμε εμεις.Πρέπει να βρει εναν ΣΟΒΑΡΟ γιατρο και να εξεταστει ΠΛΗΡΩΣ πρίν αρχίσουμε να ανταλάσουμε απόψεις,γιατι οπως θα διάβασες στο κείμενο μου (και ακόμα δεν εχουμε απάντηση)ειναι τι του διεγνωσαν?τι σκατα του ειπαν?αν ειχε κάνει απλό υπέρηχο θα του έλεγαν για τον πρόστάτη του.

Εμφανιση συμπτωματων 28 ετων.Τσουξιμο στην ουρηση,κατα την οφοδευση εκκριμα προστατικου υγρου,πεσμενη libido,στ.δυσλειτουργεια,συχνοουρια,νυχτουρια,αλγος στο περινεο. Τροποι θεραπειας:τόνοι αντιβίωσης,βοτανα,προστατικες μαλλάξεις.Πλεον:συχνο τρεξιμο,και μαλλάξεις με wand.Ξεκίνημα ομοιοπαθητικης 12/06/2013 .

#4 17 Σεπτεμβρίου, 2013, 08:58:35 ΜΜ Τελευταία τροποποίηση: 17 Σεπτεμβρίου, 2013, 10:34:34 ΜΜ από Hyper Ban
Παράθεση από: markelos στις 17 Σεπτεμβρίου, 2013, 08:48:45 ΜΜ
και που ξερουμε εμεις τι πάθηση εχει ο giannis23?

δεν μας ανέφερε τι και που απέδωσαν οι γιατροι το πρόβλημα του.το να μην μπορει να ουρησει ΚΑΘΟΛΟΥ ειναι κάτι σοβαρο,όπως και η δυσουρία.Δεν μας αναφερει απλά πονακια και στ.δυσλειτουργεια αλλά αδυναμια ούρησης.Τωρα αν αυτο οφείλεται σε υπερπλασία ή δυσλειτουργεία του εξωστηρα μυ δεν μπορούμε να το πουμε εμεις.Πρέπει να βρει εναν ΣΟΒΑΡΟ γιατρο και να εξεταστει ΠΛΗΡΩΣ πρίν αρχίσουμε να ανταλάσουμε απόψεις,γιατι οπως θα διάβασες στο κείμενο μου (και ακόμα δεν εχουμε απάντηση)ειναι τι του διεγνωσαν?τι σκατα του ειπαν?αν ειχε κάνει απλό υπέρηχο θα του έλεγαν για τον πρόστάτη του.
Κ.Υ.Π παντως δεν εχει ,εκτος και αν ειναι παγκοσμίως πρωτο περιστατικο στα 23 (!) του .
Εμφάνιση στα 28-29.Καψίματα,γδαρσίματα,διακοπές στην ούρηση.Πόνος στο περίνεο ,τσούξιμο μετά/κατά την εκσπερμάτιση.Συχνουρίες.Παροδικά στυτικά προβλήματα,δύσκολη εκσπερμάτιση ,υδαρή,ολιγοσπερμία παροδική και που και που στεγνή.Πόνοι χαμηλά στην μέση.Αντιμετωπίστηκε ως σήμερα με πολλαπλούς τρόπους και πάμπολλα αντιβιοτικά κτλ . Σήμερα είμαι όπως ήμουν  πριν βρεθώ στην πάθηση ,είμαι καλά και   είμαι θεραπευμένος ,έπρεπε να αλλάξω πολλά και να κόψω ακόμα πιο πολλά .

θες να την αποκαλέσω διόγκωση?διόγκωση λοιπον λόγο φλεγμονης.(?)

πάντως σε λίγο καιρό η βιβλιογραφία θα αλλάξει σχετικα με την πάθηση μας.και θα βλέπουμε ολο και συχνότερα περιστατικα με ουρολογικά προβλήματα σε μικρές ηλικίες.(ειμαι αισιόδοξος) ::)

και ακόμα δεν μας έχει απαντησει για το τι του ειπαν τα γιατροξεφτέρια!
Εμφανιση συμπτωματων 28 ετων.Τσουξιμο στην ουρηση,κατα την οφοδευση εκκριμα προστατικου υγρου,πεσμενη libido,στ.δυσλειτουργεια,συχνοουρια,νυχτουρια,αλγος στο περινεο. Τροποι θεραπειας:τόνοι αντιβίωσης,βοτανα,προστατικες μαλλάξεις.Πλεον:συχνο τρεξιμο,και μαλλάξεις με wand.Ξεκίνημα ομοιοπαθητικης 12/06/2013 .

Χιλια συγγνωμη που αργησα απλα εδινα 2 μαθηματα εξετασεις και δεν ανοιξα υπολογιστη... Σε 4 γιατρους εχω παει ολοι μαλαξεις εκαναν στην περιοχη πανω απο τον προστατη,τι να πω πιστευωντας οτι θα βγουν ετσι τα ουρα ?? τι να πω δε ξερω.. μονο ενας μου εκανε υπερηχο για να δει αν οντως ειναι γεματη ουρα η κυστη η ειναι ψυχολογικο... δεν μου ειπε κατι τοτε αλλο απο τον υπερηχο.. οι αντιβιωσεις δοθηκαν χωρις να μου γραψουν εξετασεις αιματος,ουρων κλπ.. τις εξετασεις αποφασισα να της κανω μονος μου... στυση εχω κανονικη ... μερικες μερες το παθαινω αυτο... και στις εξετασεις πχ που εχω αγχος πολλες φορες.. Στη Λαρισα ειμαι αλλα και στη θεσσαλονικη μπορω να παω αν βρω εναν καλο γιατρο και οχι σαν τους 4 πιο πανω.. ειμαι ασφαλισμενος στο ικα αν αυτο χρειαζεται..  :-[

επισης μολις διαβασα τον οδηγο για τους νεους ασθενεις,και θυμηθηκα οτι μου ειχε δωσει ciprofloxacin στην αρχη αλλα το αλλαξε γιατι εχω ελλειψη g6pd,οπου εκεινη ηταν η πρωτη φορα στη ζωη μου που το επαθα...θυμαμαι οτι ηταν και καπου αναμεσα στο πεος και στους ορχεις ερεθισμενο κοκκινο...αλλα δεν θυμαμαι καλα ...