Αποστολέας Θέμα: psa  (Αναγνώστηκε 609 φορές)

komot

• Newbie
  • *
    • Προφίλ
psa
« στις: Νοέμβριος 24, 2013, 08:42:50 μμ »
εχω κι εγω προβληματα συχνοουριας νυκτουριας και συγχρονως καποια υπερκινιτικοτητα εντερουεδψ και 4 μηνες.παλαιοτερα ειχα περασει προστατιτιδες που υποχωρηασαν ευκολα.διαβασα πολλα ιστορικα και πολλα ενδιαφεροντα ππου γραφονται.αυτο που δεν εχει θιγει καθολου ειναι το psa.εγω που εχω διαγνωσθει με προστατιτιδα τι τυπου δεν βγαινει ακρη εχω psa 0.36.πως ειναι δυνατο να υπαρχει τοση φλεγμονη και να μη κινειται αυτη η παραμετρος και το γρα φω γιατι δεν το αναφερει κανεις

evans

• Senior Member
    • Προφίλ
Απ: psa
« Απάντηση #1 στις: Δεκέμβριος 12, 2013, 05:48:02 μμ »
Το psa, από όσο ξέρω, δεν αποτελεί ένδειξη για προστατίτιδα ή μη προστατίτιδα. Γιατί πρέπει και καλά να υπαρχει 'τόση φλεγμονή' όταν λες ότι οι προστατίτιδες υποχώρησαν εύκολα. Εγώ πριν τα συμπτώματα προστατίτιδας είχα 0.30 και μετά 0.28 (μου πεσε κιόλας!). Το 0.36 που έχεις είναι μια εξαιρετική τιμή, να μην ανυσηχείς!
Ξεκίνησε το Νοέμβριο του 2011 ως ουρηθρίτιδα και σταδιακά επεκτάθηκε προς τα μέσα.
Κάψιμο στην ουρήθρα και το πέος, συνεχής πόνος χαμηλά στην κοιλιά, στη μέση, στους μηρούς. Κατά την περίοδο της έξαρσης δέκατα και σπασμοί.
Διάφορα μικρόβια, αντιβιώσεις, συμπληρώματα, ομοιοπαθητική, βελονισμός.
Από το Μάρτιο του 2013 σταθερά καλύτερα αλλά με πολύ αργούς ρυθμούς βελτίωσης.
Παραμένουν το βάρος στην κοιλιά και τους όρχεις, καθώς και το τσούξιμο στην ουρήθρα.
Το παλεύω.