#15 05 Ιανουαρίου, 2015, 10:29:38 ΜΜ Τελευταία τροποποίηση: 05 Ιανουαρίου, 2015, 10:31:43 ΜΜ από aman
Πλεον εκλεισα ενα χρονο με αυτο πραγμα στο σωμα μου. Το να μην το σκεφτομαι το να τρωω καλυτερα βελονισμοι κτλ κτλ δεν βοηθησαν καθολου. Εχω μονιμο ηπιο μετριο πονο 24/24. Γενικοτερα απο συμπτωματα εχω δει ενα σωρο πραγματα. Καθε μηνα εχω και κατι αλλο αλλα το κυριο συμπτωμα ειναι η πιεση και το βαρος στο περινεο.

Το Σαββατο το βραδυ κρυωσα/γρυπη  πρωτη φορα απο τοτε που αρχισαν οι πονοι. Εχω τους πιο δυνατους πονους μεσα στους δυο ορχεις απο ποτε. Ποναει ολο μου το σωμα. Μεση πλατη γονατα προσαγωγοι. Δοκιμασα κομπρεσες παυσιπονα κτλ δεν ξερω αν υπαρχει κατι αλλο που μπορει να μου απαλυνει τον πονο.

Σκεφτομαι να δοκιμασω σε λιγο αγχωλυτικα αλλα φοβαμε τα side effects που μπορει να εχει με την γρυπη.

Αυριο το πρωι θα παω σε νοσοκομειο για την γρυπη και θα αναφερω και τους ορχεις...  εχω απελπιστει, δεν ξερω πως θα παω στην δουλεια.
Εμφανιση στα 31(Δεκ/13). Ενοχλησεις στο περινεο στο πεος, βαρος στους ορχεις, συχνοουρια πονος μετα την εκσπαρματωση. Χαμηλη λιμπιντο ενοχλησεις και μετριες στυσεις. Πονοι στην πλατη μεση. Εχει βρεθει εντεροκοκκος σε καλλιεργεια. Δοκιμη με αντιβιωση αποτυχημενη. Αντιμετωπιση κυριως με χαλαρωση και μειωση του στρες. Οι ενοχλησεις παραμενουν καθημερινα. Ισως επιχειρησω να καθαρισω τον εντεροκοκκο ..αλλα οχι για το πυελικο αλγος. Ειμαι σιγουρος πως το προβλημα ειναι μυοσκελετικο.

Πέρα από το ότι λυπάμαι δεν μπορώ να σου πω πλέον τίποτε άλλο. Είσαι από τις πιο επίμονες περιπτώσεις εσύ και ο φίλος μου ο Μαρκελος
Ηλικία εμφάνισης 39 (αρχές 2011). Αρχικά πόνος στη βουβωνική περιοχή, επιτακτική ούρηση και κίτρινο χρώμα σπέρματος. Αργότερα συχνουρία, νυχτουρία, σπανιότερα τσούξιμο, μικροενοχλήσεις κατά την στύση και την εξπερμάτωση. Πλέον σχεδόν καλά με χαλάρωση, αποφυγή εντάσεων και στρες, τρέξιμο, αραιή εκπερμάτωση, μασάζ, διατάσεις.

Αν κάποιος θέλει να με ρωτήσει για την γνώμη μου σε κάτι ας ποστάρει στο forum ώστε να μπορούν να διαβάσουν και άλλοι που μπορεί να ενδιαφέρονται. Όχι με προσωπικό μήνυμα αν δεν υπάρχει ιδιαίτερος λόγος. Και όχι στο chat.

Δεν έχω (δεν γνωρίζω) πολλά πράγματα να απαντήσω σε ερωτήσεις ανθρώπων που πιστεύουν ότι έχουν μια μικροβιακή πάθηση και ρωτούν για αντιβιώσεις και μικρόβια πέρα από αυτά που έχω γράψει εδώ: http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=654.0 και http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=227.0 και http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=239.0

φαεθων και μόνο που απαντησες είναι πολύ σημαντικό. Με το αγχωλητικο και την κομπρεσα είμαι καλύτερα ..θα καταφέρω να κοιμηθώ


Εμφανιση στα 31(Δεκ/13). Ενοχλησεις στο περινεο στο πεος, βαρος στους ορχεις, συχνοουρια πονος μετα την εκσπαρματωση. Χαμηλη λιμπιντο ενοχλησεις και μετριες στυσεις. Πονοι στην πλατη μεση. Εχει βρεθει εντεροκοκκος σε καλλιεργεια. Δοκιμη με αντιβιωση αποτυχημενη. Αντιμετωπιση κυριως με χαλαρωση και μειωση του στρες. Οι ενοχλησεις παραμενουν καθημερινα. Ισως επιχειρησω να καθαρισω τον εντεροκοκκο ..αλλα οχι για το πυελικο αλγος. Ειμαι σιγουρος πως το προβλημα ειναι μυοσκελετικο.

για την ιστορια ξυπνησα σημερα το πρωι και ο εντονος πονος ειχε εξαφανιστει. Απιστευτο ..το αγχωλητικο και το καθισμα σε καυτη θερμοφορα εκανε δουλεια. Το πρωι ειχα μονο το γνωστο βαρος σε πολυ ηπια κατασταση και μετα τα πρωτα ουρα τσουξιμο στην ουρηθρα.

Σκεφτομαι μηπως για λιγες εβδομαδες δοκιμασω αγχολυτικα.
Εμφανιση στα 31(Δεκ/13). Ενοχλησεις στο περινεο στο πεος, βαρος στους ορχεις, συχνοουρια πονος μετα την εκσπαρματωση. Χαμηλη λιμπιντο ενοχλησεις και μετριες στυσεις. Πονοι στην πλατη μεση. Εχει βρεθει εντεροκοκκος σε καλλιεργεια. Δοκιμη με αντιβιωση αποτυχημενη. Αντιμετωπιση κυριως με χαλαρωση και μειωση του στρες. Οι ενοχλησεις παραμενουν καθημερινα. Ισως επιχειρησω να καθαρισω τον εντεροκοκκο ..αλλα οχι για το πυελικο αλγος. Ειμαι σιγουρος πως το προβλημα ειναι μυοσκελετικο.