καλησπερα παιδια ειμαι νεος στο forum και θα ηθελα τη γνωμη σας
λοιπον ας ξεκινησω απο την αρχη.
ως την ηλικια των 31 ειχα μια χαρα σεξουαλικες επαφες και πολυ σηχνα χωρις κανενα προβλημα μεχρι μια μερα σαν να εκλεισες το διακοπτη
να επισημανω οτι ειμαι 36 ετων και καπνιστης,δεν πινω και λιγο γυμνασμενος
απο εκεινη τη μερα και μετα αρχισαω τα προβληματα,ενοχληση στο πεος,στυτικα προβληματα,οι πρωινες στυσεις σπανιες,γρηγορη εκσπερματωση
εχω δεσμο 4 χρονια
εχω γυρισει 3 γιατρους χωρις κανενα αποτελεσμα
ειμαι απο επαρχια και θα ηθελα τη γνωμη σας και αν μπορουσατε να μου συστησετε ενα γιατρο στην Αθηνα που θα ενδιαφερθει για το προβλημα μου,να με βλεπει ως ασθενη και οχι σαν ευρω
οι εξετασεις που εχω κανει ειναι οι βασικες σπερμοδιαγραμμα,εξετασεις αιματος,ουρων
costas papaxhris

Γεια σου κωστα. Αυτα που γραφεις ειναι πολυ γενικα ..το μονο συμπτωμα που ισως να ταιριαζει με την προστατιτιδα/πυελικο αλγος  ειναι οι ενοχλησεις στο πεος, αν και παλι δεν γραφεις τι ενοχλησεις ειναι αυτες. Επισης οι εξετασεις στους γιατρους τι εδειξαν ; και γενικοτερα ποια ηταν η γνωμη των γιατρων;

Η συμβουλη μου ειναι οτι ολα τα περι στυσης πολυ πιθανον να ειναι απο το αγχος. Βγαλε απο το μυαλο σου το σεξ, την επιδοση, την πρωιμη εκσπερματωση κτλ Επικεντρωσου στην ποιοτητα της καθημερινοτητας σου  και σεξ να κανεις μονο οποτε θελεις χωρις να επικεντρωνεσε σε αυτο.

Θα ελεγα πρωτα να χαλαρωσεις και μετα να αρχισεις να ψαχνεσε με φορουμ γιατρους κτλ
Εμφανιση στα 31(Δεκ/13). Ενοχλησεις στο περινεο στο πεος, βαρος στους ορχεις, συχνοουρια πονος μετα την εκσπαρματωση. Χαμηλη λιμπιντο ενοχλησεις και μετριες στυσεις. Πονοι στην πλατη μεση. Εχει βρεθει εντεροκοκκος σε καλλιεργεια. Δοκιμη με αντιβιωση αποτυχημενη. Αντιμετωπιση κυριως με χαλαρωση και μειωση του στρες. Οι ενοχλησεις παραμενουν καθημερινα. Ισως επιχειρησω να καθαρισω τον εντεροκοκκο ..αλλα οχι για το πυελικο αλγος. Ειμαι σιγουρος πως το προβλημα ειναι μυοσκελετικο.