Για αρχή θελω να ευχαριστήσω δημόσια τον santan για την στήριξη που μου εδωσε στην αρχη της πάθησης μου.
 
   Με λιγα λογια, "φιλε 123 εχεις ψυχολογικα θεματακια". Αυτο λεω και εγω.   
Παμε τωρα στα αλλα για να βαλω τα πραγματα στην θεση τους. Δεν έχετε ιδεα για το τι ειναι ψυχολογος ψυχοθρπτης  και Ψυχιατρος. Το οτι μου συστηνεις γυναικά για ψυχοθεραπεία αποδεικνύει αλλη μια φορα ποσο λαθος αποψη εχεις για το θεμα. Εχω την ανάγκη να αναφέρω οτι παλαιότερα λογο προβλημάτων της προσωπικης μου ζωης ειχα αναγκαστει να παρω αγωγή σε συνδυασμό με ψυχοθεραπεία απο ψυχίατρο Ω ναι! οι ψυχίατροι κανουν ψυχοθεραπεία. Εκει καταλαβα ποσο  το ποσο λογική άποψη εχω για "τα πράγματα γύρο μου" γιατι πολλες φορες "κόλλαγα στον τοιχο" τον γιατρο με της απαντήσεις ή τις δύσκολες ερωτήσεις  που του εκανα δυσκολεύοντας την δουλειά του. Αυτο το αναφέρω γιατι εχω καταλάβει πολλα στο θεμα ψυχολογίας-συμπεριφοράς οπου το παραδεχθηκε και ο γιατρός ο ίδιος. Μαλιστα ειχε παρει τους γονεις μου τηλ και τους ειπε για το ποσο ευφυης ειμαι. Το ιδιο μου ειπε και ο ουρολόγος μεσα απο συζητηση που καναμε.
(ας ακουστεί αλαζονικό, δε πειράζει να λεμε  και κανένα καλο)
Που θέλω να καταλήξω... Τα βλέπω ορθολογικά. Δεν μπορώ(θελω) να κάτσω να συζητήσω για εναν "εικονικο αλκοολικό φίλο" και αλλα τετοια φιλοσοφικά-ποιητικά.
Ενα και ενα κανουν δυο.
Ποναει προστατης? Ναι = προβλημα
Πονανε αρχιδια? ναι= προβλημα
Ποναει περινεο? Ναι = προβλημα
Ποιος θα πει αν ποναω ή οχι? ο Cognitive Behavioural Therapy-CBT  ή εγω?
- Μα εγω δεν βλεπω κατι παθολογικό!
- Στα @@ μου κυριε...
- Υπάρχουν και χειρότερα...
- Στα @@μου κυριε!

  Πονο δυσκολια στο κατουρημα ? Οχι = δεν υπαρχει προβλημα
Σηκώνετε πουτσα ?
Καλο σπερμα? Ναι= οχι προβλημα  Οχι= προβλημα
Θελω να κανω σεξ, σε ενδιαφερει το σεξ? Οχι = Προβλημα
ή απλα ψάχνεις δικαιολογίες οτι "δε με φτιαχνει η γκομενα" οταν στην φυλακή βιάζουν άνδρες και σε αλλες περιπτώσεις ζωα απο την έλλειψη γυναικάς.
Κανεις σεξ απλα για να νιωσεις αντρας?
Κανεις σεξ απλα για να ικανοποιησεις την  σύντροφο?
Πονας μετα το σεξ? ΝΑΙ? ΟΧΙ ?
Πρόβλημα = ψυχολογικά προβλήματα
Απλα μαθηματικά.
Οταν θα εχεις κοψει 1002 απο την ζωη σου επειδή πειράζουν, δε θες να πας διακοπες, δε μπορεις να δουλέψεις και δεν θα μπορεις να εχεις δικαιολογία...
Οταν θα σου μιλάει η κοπέλα που γουστάρεις και εσυ θα την αποφύγεις για τους γνωστούς λόγους, ας έρθει ο κάθε CBT-GTR να σου πει οτι εχεις λάθος προσέγγιση. 
Αυτο που καταλαβαίνω (υπόθεση - γνώμη)  ειναι το "και εμεις εχουμε πόνους" "εσυ εισαι καλύτερα απο εμενα. τι μιλάς? ".
Και αυτο το λεω γιατι δεν μιλάτε ανοιχτά. Δε μιλατε.-
  Για τον xrisxris καταλαβαίνω απο την στιγμη που θελει να κανει παιδι και βλεπει εμενα να βελτιώνεται το σπερμα μου να θεωρει οτι ειμαι καλα. Γιατι πολυ απλα τα βλεπει μονο απο την δικη του οπτική πλευρά. Τι προβλημα εχω? κακο σπερμα. Τι εχει ο 123? καλύτερο σπέρμα. Αρα ειναι καλά. Τα αλλα προβλήματα δε τα κοιτάει γιατι δεν τον ενδιαφέρουν, δεν τα εχει ΔΕΝ τον ενδιαφέρουν. Ψυχολογία λέγετε. (χωρις καμια πρόθεση αντιπαραθεσης).
   Και για να κλείσω τουλάχιστον το παρόν μνμ, Ολοι εσεις που νομιζεται οτι είστε ψυχολογικά και σωματικά καλα ...  Για κοιταξτε το καλύτερα γιατι ειστε τοσο συχνα online στο φορουμ και δε πατε για κανενα μπανιο, δε κανετε κατι αλλο, δεν εχετε ασχολίες?
  Αλλο ειμαι καλά, αλλο συμβιβάστηκα.
Έπρεπε να γίνω λίγο εριστικός αλλα τερμα κατανοητός για να ξεκαθαρίσω τα πράγματα.
-Εχω καταλάβει τι συμβαίνει με το σωμα μου και τον εαυτο μου.
- Εχασα λεφτα, χρονο και επεσα θυμα παραπληροφόρησης απο διάφορες πηγές.
- Ειμαι καλα, δεν συμβιβαστικά. Συνεχίζω κανονικά την ζωη μου με γνώμονα την υγεία μου.
'' Το πρόβλημα ολων των ανθρώπων ειναι οτι θέλουν να ακούσουν αυτο που ηδη πιστεύουν ''

Η βοήθεια που σου έδωσα στην αρχή είναι μια ειλικρινής προσπάθεια να σε βοηθήσω να βρεις τον σωστό δρόμο και να κάνεις όσο λιγότερα λάθη γίνεται. Σε ευχαριστώ που το αναγνωρίζεις, αλλά δεν το έκανα για αυτό. Και όσο κι αν πιστεύεις ότι προσπαθώ να σου την "μπω", να το παίξω έξυπνος ή να σε σπρώξω να συμβιβαστείς με την ασθένεια όπως πιστεύεις ότι έκανα κι εγώ, για να βοηθήσω ανθρώπους σαν εσένα αποφάσισα να θυσιάσω κανά μπάνιο. Γιατί εκεί που είσαι, ήμουνα.
Με λίγα λόγια φίλε 123 θέλω να δείξεις τις συζητήσεις μαζί μου και με άλλους εδώ σε κάποιον που εμπιστεύεσαι, με επαγγελματικές γνώσεις και εκπαίδευση, για να σου εξηγήσει (ίσως) αυτός/αυτή τι προσπαθούμε να σου πούμε.

Εγώ σου έστειλα το προηγούμενο μήνυμα. Δεν χρειάζεται να γράφεις/λες "Δεν έχετε ιδέα". Δεν θες να με προσβάλλεις?? Είναι πιο "μαλακό" το "έχετε"?? Δεν προσβάλλομαι, στεναχωριέμαι που ταλαιπωριέσαι.

Λάθος ή σωστή 123 αυτή είναι η άποψή μου. Δεν λέω ότι δεν αλλάζει, αλλά μέχρι σήμερα αυτό πιστεύω για τα ψυχοφάρμακα και δεν έχω βρει λόγο να αλλάξω γνώμη. Και ω ναι, οι ψυχίατροι κάνουν βέβαια ψυχοθεραπεία, αλλά μαζί με το κιντερ έκπληξη της αγωγής. Στο οποίο βέβαια, έχεις άλλη άποψη και δεν θα επεκταθώ.
Μισή ώρα έχω περάσει σε γραφείο ψυχολόγου, και άλλη μια ώρα σε γραφείο ψυχιάτρου. Γυναίκας. Γιατί? Έτσι είμαι εγώ. Όταν πονάω (ψυχολογικά) θέλω να το βγάλω από μέσα μου με τον πιο άγριο τρόπο. Ούτε ταμπού, ούτε κολλήματα έχω. Για μένα, το σεξουαλικό πρόβλημα, είναι καλύτερα να το συζητήσω με το αντίθετο φύλο. Για μένα 123. Στο χειρουργείο είχα μέσα μια ντουζίνα φοιτητές. Όλοι, αγοράκια-κοριτσάκια, είδαν τα αρχίδια μου και το κακόμοιρο πουλάκι μου στα χειρότερά τους. Ε καί??? Είσαι αδύναμος??? Αυτό λέω??? Όχι και πάλι. Έχεις χαθεί στην "ορθολογική" κατά την γνώμη σου προσέγγιση. Αυτή είναι η γνώμη μου για σένα. Φαγούρα στον πρωκτό, διάβασα στα γρήγορα για καρκίνους στο ίντερνετ, και έτρεξα στα επείγοντα??? Γιατί το κάνεις αυτό στον εαυτό σου ρε φίλε??? Και μετά, ρώτησα τον γιατρό για καρκίνο και τον είδα επιφυλακτικό??? Γιατί δεν σου είπε κάτι??? Όλα δεν τα λέτε??? Προσωπικά, με το εξιτήριο, με έστειλε να κάνω έξω τις εξετάσεις για καρκίνο. Εσένα??? Στο έχω πεί κι άλλη φορά. Για εμένα σκέφτηκε ότι ο καρκίνος είναι μια πιθανότητα. Και με έστειλε για επιβεβαίωση. Εσένα όχι. Γιατί να μην σου πεί "είναι μια πιθανότητα και κάνε αυτές τις εξετάσεις να είμαστε σίγουροι"?? ?? Γιατί??? Να στις δώσω??? Θες να τις κάνεις??? Δεν είναι τίποτα.

Το τελευταίο σου μήνυμα, εκείνο που δεν καταλάβαινες την απάντηση για το "βουνό", ένα αρνητικό είχε. Την κινητικότητα. Αντικειμενικά. Από αυτά που ΕΣΥ έγραψες, δεν προκύπτει κάτι άλλο αρνητικό. Είσαι σε καλό δρόμο. Τίποτα άλλο. Για σήμερα. Άρα ηρέμησε και ξεκουράσου. Μπορείς??? Θέλεις??? Που την βρήκες αυτή τη λίστα με τα προβλήματα σήμερα??? Γνώμη μου, αφού θες να την ακούσεις, τα συμπεράσματά σου είναι απόλυτα προσαρμοσμένα στους φόβους σου. Δεν βλέπω λογική 123 συγγνώμη. Τι θες??? Να σου χαιδέψει κάποιος τα αυτάκια και να σου πεί τι?? ?? Είσαι άρρωστος?? ?? Έχεις δίκιο?? ?? Σε τί έχεις δίκιο?? ?? Στο να φοβάσαι?? ??

Και μην μου πείς πάλι ότι λέω ότι είναι στο μυαλό σου. Για χιλιοστή φορά, ξεκόλλα και ηρέμησε. Άλλαξε τρόπο σκέψης. Δεν μπορείς μόνος σου?? ?? Ζήτα βοήθεια. Από ποιόν??? Από όποιον θές. Συγκεκριμένα όμως. Στον κόσμο που έχεις στο μυαλό σου, δεν φταίς για αυτό που περνάς (σωστά), άρα ο τρόπος σκέψης σου είναι απόλυτα σωστός και δεν ξέρω εγώ τι άλλο (λάθος). Και πριν πεις δεν καταλαβαίνω. Αν πηδήξεις μια βρωμιάρα πουτάνα χωρίς προφυλακτικό, μάλλον θα κολλήσεις κάτι. Εσυ δεν την πήδηξες, δεν φταις. Μόνο να ψάξεις να βρεις το δίκιο σου θες?? Άλλες επιλογές δεν έχεις?? ??
Αν πάς σε ψυχολόγο/ψυχοθεραπευτή/ψυχίατρο θα σου πει: Τι έχεις? και θα απαντήσεις πονάω. Ιατρείο πόνου?? Μπα, μόνο για καρκινοπαθείς, σοβαρές περιπτώσεις με πολύ σοβαρά χρόνια προβλήματα κλπ. Στο γιατρό σου θα σου πεί. Δεν μπορεί να κάνει κάτι άλλο σήμερα κι εγώ πονάω θα απαντήσεις. Τέλεια, ποιο είναι το ψυχολογικό πρόβλημα?? ?? Τι θες να συζητήσουμε?? ?? Και πάλι θα πείς, πονάω. Πες μου ρε 123, πραγματικά σήμερα αν πήγαινες σε κάποιον τέτοιο, τι θα του έλεγες??? Τι θα απαντούσες στο τι θες να συζητήσουμε?? ?Ποιο είναι το πρόβλημά σου σήμερα?? ?? ΤΟ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΟ, όχι το ουρολογικό.

Όσο για την χοντρομαλακία που είπες, ""και εμεις εχουμε πόνους" "εσυ εισαι καλύτερα απο εμενα. τι μιλάς? " και "Ολοι εσεις που νομιζεται οτι είστε ψυχολογικά και σωματικά καλα ...  Για κοιταξτε το καλύτερα γιατι ειστε τοσο συχνα online στο φορουμ και δε πατε για κανενα μπανιο, δε κανετε κατι αλλο, δεν εχετε ασχολίες?". Φαντάζομαι ότι ξέρεις ότι είναι άκυρα αυτά. Ελπίζω. Και θα στο πω άλλη μια φορά. Για να μπορέσει κάποιος να "συμβουλεύσει", είναι ανήθικο να ισχυρίζεται ότι γνωρίζει αν δεν έχει δοκιμάσει και ο ίδιος αυτό που προτείνει. Δεν είμαι, ούτε εγώ ούτε άλλος από αυτούς που μπαίνουν σε αυτό το φόρουμ γιατροί. Κάποιος πέρασε, κάποιος περνάει, ένα λούκι, και από αυτό το λούκι μπορεί να σου βγεί να θες να βοηθήσεις τον νεαρότερο, τον νέο στην πάθηση, σε αρχικό στάδιο, να μην κάνει τα λάθη που έκαναν τόσοι άλλοι πριν από αυτόν. Τελεία. Όταν όμως είσαι "σφουγγάρι", "ρουφάς" συμπτώματα, ακούς 1000 γνώμες και αυτόματα πιστεύεις ότι έχεις και τις 1000 διαφορετικές προστατίτιδες, είσαι σαν τους 90χρονους παππούδες που συναντιούνται στο πάρκο και μετράνε ποιός έχει τα περισσότερα φάρμακα στη σακούλα. Πολλά φάρμακα, καλός ο γιατρός. Εγώ είμαι πιο άρρωστος από σένα. Κλπ κλπ

Εδώ 123 ούτε ποιος την έχει πιο μεγάλη μετράμε, ούτε ποιος πονάει περισσότερο. Μια γνώμη και μια καθοδήγηση όπου και όσο γνωρίζει ο καθένας.
Τουλάχιστον καταλαβαίνεις τι λέω?? ??

Αυτο που καταλαβαίνω (υπόθεση - γνώμη)  ειναι το "και εμεις εχουμε πόνους" "εσυ εισαι καλύτερα απο εμενα. τι μιλάς? ".
Και αυτο το λεω γιατι δεν μιλάτε ανοιχτά. Δε μιλατε.-

Και αποτι βλέπω ταραξε πολύ τα νερά.  δεν σου (σας) άρεσε  η υποθεση-γνωμη που εβγαλα γιατι δεν μιλατε ανοιχτα.
Πες αυτο που θες να πεις καθαρα ή να πετάτε μια ερώτηση που δεν εχει απάντηση  "Γιατι πονας? "
Επιμένω οτι έχετε (μαζι με εσενα) λάθος άποψη  για το θεμα ψυχιατρική ιατρική. Το να συστήνεις γυναικα ειναι αλλη μια απόδειξη. Ειναι "γιατρος"(σε εισαγωγικά γιατι εν ειναι γιατρος), δεν πας σε φιλο σου, δεν πας να κανεις κατι αλλο μαζι του. Δεν εχει φυλο.  Ο Γιατρος ξερει πολλα περισσότερα απο ψυχολογους κτλ απλα υπαρχει το στερεότυπο του τρελου επιστήμονα με το σφυράκι και το τικ και το οπως ακουγα απο την μανα μου οταν ημουν πιτσιρίκι "η κυρα σουλα απο τον 2ο Δε παει καλα! Παίρνει φαρμακα ! "  Στο θεμα φαρμακα τα εχουμε πει και ο καθενας εχει την αποψη του. Το μονο που με αποτρέπει ειναι η ακομη πιο μειωμένη λίμπιντο που θα εχω.
Ωστόσο ολοι οσοι πηραν αντικαταθλιπτικα δεν το μετάνιωσαν και βοήθησαν.  Τρου στορη με στοιχεία στα ιστορικα. 
  Απο την αλλη δεν πας να πεις τον πονο σου και να "ξελαφρωσεις" στον ψυχιατρο-λογο. Ξερω τι εχω και που οφείλεται (στο ψυχολογικό τομέα).
Οσο για το ποιος την εχει μεγαλύτερη δε νομιζω πως τίθεται θέμα. Εδω είμαστε ομοιοπαθείς, μπορει να εχουμε διαφορετικές απόψεις  αλλα και παλι κανεναν απο εδω μεσα δεν μπορω να τον δω ανταγωνιστικα.
Για το θεμα πηγα στα επειγοντα, καλα εκανα. Πολυ καλα εκανα. Αν κυνηγούσα παραπανω το θεμα προστάτη στην αρχη, μπορει να ειχα γλυτώσει πολλά.
Ξαναλεω 100 εξετασεις παραπανω δεν ειναι λαθος, μια λιγότερη ειναι. Και εχω προσωπικές αποδείξεις.- τα εχω πει παραπάνω.
Για το θεμα κινητικότητα που λετε. Αντε και την εφτιαξα, τωρα τι? Ολα μια χαρα? Θα ανοιξω θεμα στους ασυμπτωματικους? Τα αλλα δε τα κοιτάτε? Θα γνωρίσω μια γκομενα και θα της δείξω το σπερμοδιαγραμμα? Το οτι η στύση μου βελτιώθηκε, δε σημαίνει οτι είναι καλα. Ηταν στο απόλυτο μηδέν, τπτ, νεκρο πως το λενε! Δε γινόταν χειρότερα. Και τωρα μαζι με αγωγή (πανάκριβη και προσωρινή) βελτιώθηκε απο το 0 στο 3 πρεπει να εθελοτυφλω οτι ολα ωραία. Ναι βελτιώθηκα μεχρι εκει.
και πιστεύω οτι θα βελτιωθώ, Λιγο? πολυ? θα δουμε.
Εγω θα πω αν ειμαι καλα.
Τελος για την "χοντρομαλακια" που τοσο ενόχλησε λογικα γιατι εχει εδαφος, δεν  το παίρνω πίσω.
1ον Να μιλατε ανοιχτα. Όχι μισές κουβέντες.
2ον Δεν ειναι ακυρο, απλα αποδεικνύει ποσο σημαντικό ρολο παιζει στη ζωη τους και στην ψυχολογία τους αυτή η πάθηση. (Αυτο δε παει σε εσενα santan που εισαι διαχειριστής και ας πούμε επιβάλλεται να είσαι online) Και να σας πω κατι, λογικό ειναι άνθρωποι είμαστε. Απλα δεν ειναι "ψυχικά υγιές" ας το πω, να εισαι ολη μερα σε ενα φορουμ. Και δεν το λεω για να κατηγορήσω καποιον, απλα να αποδεχτεί την ψυχολογική κατάσταση του.
-Εχω καταλάβει τι συμβαίνει με το σωμα μου και τον εαυτο μου.
- Εχασα λεφτα, χρονο και επεσα θυμα παραπληροφόρησης απο διάφορες πηγές.
- Ειμαι καλα, δεν συμβιβαστικά. Συνεχίζω κανονικά την ζωη μου με γνώμονα την υγεία μου.
'' Το πρόβλημα ολων των ανθρώπων ειναι οτι θέλουν να ακούσουν αυτο που ηδη πιστεύουν ''

Εντιτ
Για την εξέταση ορμονών που πηγα μόνος μου και την έκανα και αλλαξαν τα δεδομένα στη θεραπεία μου "χοντρομαλακια" ήταν και αυτό ε?
Για το οτι λες και ξαναλες οτι "με συμφέρει" να εχω μικρόβιο, χωρίς να μου εξιγεις γιατι το λες ή γιατι το πιστεύεις, που δικαίωμα σου ρε να πιστευεις οτι θες, απλα πες μου γιατι το λες.  ηταν δικιά μου "χονρομαλακια"
  Δε περιμένω σαφή απάντηση, απλά ετσι.
-Εχω καταλάβει τι συμβαίνει με το σωμα μου και τον εαυτο μου.
- Εχασα λεφτα, χρονο και επεσα θυμα παραπληροφόρησης απο διάφορες πηγές.
- Ειμαι καλα, δεν συμβιβαστικά. Συνεχίζω κανονικά την ζωη μου με γνώμονα την υγεία μου.
'' Το πρόβλημα ολων των ανθρώπων ειναι οτι θέλουν να ακούσουν αυτο που ηδη πιστεύουν ''

καταρχήν εγώ απλά ανάφερα πως αντιλήφθηκα αυτο που έγραψε ο φίλτατος santan και οχι την δική μου άποψη ,

Πολλές φορές κανείς δεν θελει να ακούσει οτι είναι λάθος , κανείς δεν θέλει να ακούσει τον ουρολόγο οταν του λεει πήγαινε σε ψυχολόγο , το χω ακούσει και εγώ υπάρχει όμως και ή γνωσιακή συμπεριφοριστική ψυχοθεραπεία , δεν είναι ψυχανάλυση , ειναι εκπαίδευση που δέχεσαι σε μικρό χρονικό διάστημα να κάνεις μόνος σου αξιολόγηση του πόνου τις σκέψεις που ενδεχομένως σε επειρεάζουν και το πώς αντιδράς εσύ πάνω σε αυτη την κατάσταση
Εμφάνιση στα 25 με χαλαρή & μετά με σχεδόν απώλεια στύσης, πόνος στους όρχεις ,αλιωμένο σπέρμα σαν ζελέ ,καθυστερημένη εκσπερμάτωση & τσούξιμο μετα   .Διάγνωση χρόνιας προστατίτιδας με το μικροβιο e-coli & στρεπτόκοκος.1 αποτυχημένη προσπάθεια θεραπείας με αντιβίωση & χάπια ΣΔ

123 δεν έχω κάτι άλλο να σου πω.

Ο χρόνος θα δείξει. Όπως μου αρέσει να λέω συχνά, δικαίωμα μου (σου) και πρόβλημά μου (σου) να πιστεύεις (ή όχι) σε κάτι. Οι απαντήσεις μου και οι απόψεις μου είναι πολύ σαφείς, δεν έχω κάτι να προσθέσω.

Χαίρομαι που είσαι καλύτερα και εύχομαι να είσαι ακόμα καλύτερα.

Όσο για το ποιά "υποχρέωση" έχω να είμαι εδώ μέσα κάθε μέρα αυτό δεν θα το σχολιάσω. Μια αντιβίωση την ώρα που πρέπει, μια αποφασιστική ενέργεια την ώρα που πρέπει, με ψυχραιμία και όσο γίνεται περισσότερη πληροφόρηση, μπορεί να βοηθήσει κάποιους στο 3μηνο να βλέπουν βελτίωση και να μην φτάσουν να παιδεύονται για χρόνια. Σε όποιον και όσο του αρέσει, δεν μπορεί να αρέσει σε όλους. Αυτός είμαι και ποτέ δεν είπα και ούτε θα πω σε κανέναν αυτό που θέλει να ακούσει αν δεν πιστεύω ότι είναι και η αλήθεια. Take it or leave it, δικαίωμά σου, και πρόβλημά σου. Ούτε να σε πείσω για κάτι προσπαθώ, ούτε κανένα όφελος έχω από εσένα ή από οποιονδήποτε άλλον να βρίσκομαι εδώ.

Αυτά.

#51 24 Ιουλίου, 2020, 11:16:59 ΜΜ Τελευταία τροποποίηση: 25 Ιουλίου, 2020, 02:49:22 ΜΜ από 123
Παράθεση από: 123 στις 23 Ιουλίου, 2020, 04:41:49 ΠΜ
Δε περιμένω σαφή απάντηση, απλά ετσι.
@ xrisxris
Ναι ρε. δεντρεχει τπτ και δικη σου αποψη να ηταν δεν πειραζει. 
Πολλές φορές κανείς δεν θελει να ακούσει οτι είναι λάθος
Για αυτο μπορω φιλε να μιλησω παρα πολυ και εχεις δίκιο. Το θεμα που ειχα ανοιξει ηταν "Η Ιστορια μου και οι αποριες μου" αυτο το αναφερω γιατι πραγματικα δεν εβγαζα και δεν μπορεσα να βγάλω ακρη μεσα σε αυτη την ασθενια. Μικροβια, αντιβιωσεις, πυλικο εδαφος, ματιασμένος, διατροφη καφες κτλ. Και οπως λογικα πρεπει να πραξεις εισαι ανοιχτός σε ολα αφου μεχρι και η επιστήμη που τοσο πιστεύω δεν εχει σαφή θεραπεία . Που θελω να καταλήξω, οτι ο καθενας εχει την αποψη για το τι βοηθάει και δεν δέχεται να ακουσει τπτ αλλο. Σκεψου ποσες φορες ενας οπαδος παραδέχεται οτι εχασε δικαια η ομαδα του? Ποσες φορες κρατας την επιχείρηση που σε βαζει μεσα πιστεύοντας οτι καποτε θα αποδοσει και αρνεισαι οτι εκανες ενα επιχειρησιακο λαθος ? Οτι η δικη σου θρησκεια που έμαθες απο μικρός ειναι η μόνη αληθινή? και ποσες φορες προσπαθουν "να σε φερουν κοντα τους" χωρις να εχουν κάποιο ουσιαστικό όφελος.  Ψυχολογία ειναι ολο αυτο . Και το ξερω πολυ καλα  8)
  Να επισημάνω διάφορα μνμ εδω στο φόρουμ για δογματικές απαντήσεις απο απλους ασθενείς σαν εμας που εχουν απάντησει σε θεματα που η επιστιμη δεν εχει?
   Τι λεμε τωρα? Αν ειναι να δωσουμε βραβείο νομπελ ιατρικής 
  xris σε ευχαριστω που εχεις δωσει τοσο λεπτομεριες στο ιστορικο σου χωρις ταμπου , με στοιχεία και αριθμους γιατι ελαχιστοι το κανουν, ουτε αναφερουν για ΣΔ τπτ που πιστεύω το κρύβουν πολλοι.
Γενικα μετάνιωσα που εβγαλα ολα τα ιατρικα μου στην φόρα με τοσες λεπτομέρειες  αλλα δε πειραζει, καλο ειναι αναγνωριζω τα λαθη μου.
Σας εύχομαι τα καλύτερα   :)
-Εχω καταλάβει τι συμβαίνει με το σωμα μου και τον εαυτο μου.
- Εχασα λεφτα, χρονο και επεσα θυμα παραπληροφόρησης απο διάφορες πηγές.
- Ειμαι καλα, δεν συμβιβαστικά. Συνεχίζω κανονικά την ζωη μου με γνώμονα την υγεία μου.
'' Το πρόβλημα ολων των ανθρώπων ειναι οτι θέλουν να ακούσουν αυτο που ηδη πιστεύουν ''

#52 25 Ιουλίου, 2020, 02:01:13 ΜΜ Τελευταία τροποποίηση: 25 Ιουλίου, 2020, 02:03:03 ΜΜ από Manos v
Ρε 123 για πιο λόγο να κρυβουν-ουμε αν έχουμε σδ η όχι; Εδώ πέρα ότι γράφουμε είναι ανώνυμα ,μπορούμε να γράψουμε πράγματα ελεύθερα χωρίς καμία ντροπη. Εγώ προσωπικά είχα τότε 3 μήνες μια ενόχληση στο περινεο , όταν καθόμουν παρά πολλές ώρες έπαιρνε φωτιά εκεί κάτω και όταν έτρωγα καφτερα με έπιανε  κάψιμο στους μηρούς. Οσον αφορά την στυση ήταν όπως ήμουν πάντα, πρωινές στήσεις σχεδόν κάθε μέρα και κονταρατες και στην ημέρα πάλι τέλεια. Και φαντάσου μια περίοδο για 3 βδομάδες συνεχόμενα τν είχα κάνει λάστιχο 4-5 την ημέρα σγρ. Τότε. Οπότε δν είμαστε όλοι το ίδιο και όσον αφορά για τις λεπτομέρειες , εγώ βλέπω τα συνήθη παιδιά που είναι online ξέρουμε καλά ποιοι, έχουν περιγράψει πολύ λεπτομερείς την κατάσταση τους  μαζί με εμένα οπότε δν καταλαβαίνω που το είδες αυτό. Και λες μετάνιωσα που είπα λεπτομερώς την κατάσταση μου ( επειδή δν κάνετε το ιδιο, αυτό το λέω εγώ για σένα ). Λες και μετά εύχομαι τα καλύτερα με γεμάτη ειρωνια.τα λέμε ξανά σε λίγους μήνες