Καλησπέρα παιδιά
Είμ 32 ετών
Εδώ κ 4 χρόνια έχω θέματα με τον πρόστατη όπου τα τελευταία δυο βρίσκουμε enterococcus Daedalis και φέτος τσίμπησα κ ουρεοπλασμα όπου έκανα κ θεραπεία

Στο δια ταύτα
1η φορά πήρα cipro 15 μέρες κ όλα καλά
Όλες τις άλλες με απλά αντιφλεγμονώδη
Πριν 4 μήνες augmentin και ερχόμαστε στο τώρα

Εδώ κ 2,5 εβδομάδες ταλαιπωρούμε από κήλη στον σπόνδυλο 05-ι1 με ριζόπαθεια ο5 όπου μουδιάζουν πόδια κ πονάνε

Ένα πρωί λοιπόν κ εκτός πόνου οι καυλες στο θεό , σηκώνομαι από το τραπέζι πάω τουαλέτα κ νιώθω απότομο μούδιασμα στο ΠΕΟΣ για 20-40 δευτερόλεπτα


Από εκείνη την ημέρα έχω παρά πολύ δύσκολες στυσεις γιατί νιώθω το ΠΕΟΣ μ σαν να πάει να σκάσει σαν μπαλόνι . Είχα μια καλή στήση όπου έκανα κ σεξ κ βράδυνες αρκετές όπου η μια είδα ότι ήταν σκληρή

Το θέμα είναι ότι ο γιατρός μ λέει ότι μπορεί να είναι κ από μέση και από το ουρεοπλασμα . Ξεκίνησα levofloxacin . Ο περίγυρος μ μου και ο ψυχολόγος μ λέει ότι είναι ψυχολογικό. Έχω απελπιστεί αλήθεια γιατί λίμπιντο έχω αλλά αυτό το ότι δεν το αισθάνομαι όπως πριν και ο φόβος μην μουδιασει και που όταν πάει να σηκωθεί νιώθω μια πίεση σαν να φουσκώνει αλλά κάτι να το κρατάει ΔΕΝ ΠΑΛΕΥΕΤΕ . 🥺

Καλησπέρα.
Η στύση μπορεί να είναι ψυχολογικό.
Τα μουδιάσματα και τα πονάκια όμως μάλλον όχι. Πιο πολύ για νευρομυϊκό το κόβω. Δεν είναι καθόλου απίθανο να είναι από την μέση. Υπάρχουν πολλά νεύρα που περνάνε από εκεί και μπορούν να δώσουν τέτοια συμπτώματα. Ρώτα τον ορθοπαιδικό σου όταν ξαναπάς. Για την μέση τι κάνεις? Παίρνεις τίποτα? Μαγνήσιο, vit b complex, nevralip 600 (a λιποϊκο οξύ)?

Μου είπε ο ουρολόγος και ο ορθοπεδικός ότι ναι σπάνιο μεν αλλά έχουν δει
Ο ουρολόγος μου είπε ότι μπορεί να γίνει και από την λοίμωξη
Για την μέση φυσικοθεραπεία κυρίως και μαγνήσιο μιας και είμαι διαιτολόγος όποτε ότι υπάρχει το παίρνω σωστά κλπ . Θα ξεκινήσω βέβαια και alpha lipoic acid


Στύση κ όρεξη έχω απλά όταν πάει να σηκωθεί νιώθω μια πίεση έντονη λες κ κάτι προσπαθεί να την ρίξει και κάπως σαν πόνο; Δεν ξέρω πως να το εξηγήσω

Update:

Μετά από 3 μέρες αντιβίωσης νιώθω λιγότερες ενοχλήσεις κυρίως στο θέμα κατουρήματος
Τώρα στο θέμα στύση υπάρχουν μέρες πέτρας κ άλλες μαρέγκας
Αυτό που με προβληματίζει είναι που στην βάση του πέους κ λίγο πιο κάτω από δεξια το νιώθω πιο σκληρό κ πονάει . Μπορεί η προστατιτιδα να κάνει κάτι τέτοιο; Γτ εν τέλη νομίζω ότι ξυριως το θέμα εκεί το εντοπίζω ακόμα κ όταν έρχεται στύση νιώθω ότι άμα το παρά κουνήσω το ΠΕΟΣ μ θα σπάσει 🙄🤔

Επανέρχομαι λοιπόν
Μετά αππ 15 μέρες αντιβίωση οκ τα θέματα συχνοουρίας φύγανε ωστόσο ακόμα έχω πόνο στο ΠΕΟΣ ωστόσο η στύση μ όταν είμαι ήρεμος είναι πολύ καλή κ κυρίως με άλλο φύλο παρά μόνος μ . Το θέμα τώρα είναι ότι νιώθω το πεος μ συνέχεια σκληρό λες κ σε στύση χωρίς να είναι έψαξα λίγο και μ θυμησε το hard flaccid syndrome . Υπάρχει κανένας με πυελικό έδαφος που να νιώθει κάτι παρόμοιο συν λιγότερη αισθητικότητα ;

Φιλε μου καλησπερα , και εγω με προστατιτιδα 1.5 χορνο πλεον μη βακτηριακη και ξεκινησε με hard flaccid και πηγαμε στ πιο σκληρα συμτωματα στη πορεια. Λοιπον σχετικα με αυτα που αναφερεις εγω εχω ακομα μειωμενη αισθητικοτητα στην εξπερματοση και γενικα στη περιοχη και στο πεος, συνεχης περιεργες κλσηρες στυσεις στον υπνο μου και hard flaccid το πεος μου ηταν σαν να ειναι σε στυση χωρις να ειναι (ιδια εικονα οπτικα σε μικρο) . βρηκα μια προταση απο ενα πανεπιστημιο στην αυστραλια για κρουστικα στ πεος , τα εκανα 12 συνεδριες και ειδα 80-90% βελτιωση στο συγκεκριμενο θεμα και 30-40% στην αισθητικοτητα. Βεβαια ειμαι πολυ μακρια ακομα απο τα παλια μου στανταρ. Επισης εχω τσιμπησει και προωρη εξπερματιση που δεν ειχα ποτε . Πυελικες ασκησεις με διαφραγματικες εκανα και επανερχοταν επι τοπου στ κανονικο του . Με τ κρουστικα ομως ειδα τη μεγαλη βελτιωση.
Εσυ εχεις αντιστοιχα κατι σχετικο με τα αλλα μου συμτωματα. Να ξερεις πληρωσα 20 ουρολογους και κανεις δν μ τ προτεινε καθηγητες, διευθυντες και οτι θες . Το προτεινε τ πανεπιστημιο ψαξτο το εκανα και τουλαχιστον σε αυτο βλετιωθηκε.


ΥΓ Αδερφια με χρονια επιδιδιμιτιδα χωρις απεικονιστικα πλεον ευρηματα κρατατε γερα (μου περασε εν τελει μετα απο 10  μηνες ), οπως και το ευξημενο αντανακλαστικο κρεμαστηρα μυ (μαλλον και αυτο θεμα σχετικα με προστατιδια) χωρις επιπλεον αγωγες που θα σας οδηγησουν σε πολυμηνη βαση σε διαλυση του ανοσποιητικου σας. περνανε αυτα απο οτι φανηκε σε μενα και χωρις αντιβιωσεις 6μηνες + που προτεινουν κατι αμπαλοι ουρολογοι. Μιλαμε για 5κ+ εξοδα σε υπηρεσιες υγειας για να βγαλω χρησιμα συμπερασματα που δεν θα στα πουν οι φιλοχρηματοι ουρολογοι της παραγωγης