Όχι αλλά να ξέρεις πως μετά την τουαλέτα πάντα κάνω μπιντέ !Βοηθάει σε πολλά .
Με χλυαρό νερό βεβαίως αλλά και με κρύο . 8)
Εμφάνιση στα 28-29.Καψίματα,γδαρσίματα,διακοπές στην ούρηση.Πόνος στο περίνεο ,τσούξιμο μετά/κατά την εκσπερμάτιση.Συχνουρίες.Παροδικά στυτικά προβλήματα,δύσκολη εκσπερμάτιση ,υδαρή,ολιγοσπερμία παροδική και που και που στεγνή.Πόνοι χαμηλά στην μέση.Αντιμετωπίστηκε ως σήμερα με πολλαπλούς τρόπους και πάμπολλα αντιβιοτικά κτλ . Σήμερα είμαι όπως ήμουν  πριν βρεθώ στην πάθηση ,είμαι καλά και   είμαι θεραπευμένος ,έπρεπε να αλλάξω πολλά και να κόψω ακόμα πιο πολλά .

Παράθεση από: detox στις 19 Νοεμβρίου, 2013, 12:15:30 ΜΜ
δηλαδη να θες να λυσεις την  περιοχη  και  αυτη  να συσπαται (σφυγγει) αποτομα και μετα απο ωρα να χαλαρωνει  τελικα ?
Αυτό το είχα ως θέμα μικρότερος με την ούρηση όταν με κοιτάζανε...Δηλαδή σε ουρητήρια όπου ήταν κι άλλοι δίπλα μου ενώ κατουριόμουνα και ένοιωθα ότι είχα αφήσει τελείως τους μυς, δεν μπορούσα να αρχίσω να κατουράω με τίποτα...μερικές φορές έκανα και 1-2 λεπτά όπου στεκόμουνα σα μαλάκας πάνω από τη λεκάνη χωρίς να γίνεται τίποτα...

Αυτό το σκηνικό όταν το θυμάμαι μου δίνει να καταλάβω ότι πραγματικά μπορούμε ασυναίσθητα λόγω έντασης να προκαλούμε σφίξιμο εκεί κάτω που ούτε εμείς δεν το αντιλαμβανόμαστε και να δημιουργούμε προβλήματα
Ηλικία εμφάνισης 39 (αρχές 2011). Αρχικά πόνος στη βουβωνική περιοχή, επιτακτική ούρηση και κίτρινο χρώμα σπέρματος. Αργότερα συχνουρία, νυχτουρία, σπανιότερα τσούξιμο, μικροενοχλήσεις κατά την στύση και την εξπερμάτωση. Πλέον σχεδόν καλά με χαλάρωση, αποφυγή εντάσεων και στρες, τρέξιμο, αραιή εκπερμάτωση, μασάζ, διατάσεις.

Αν κάποιος θέλει να με ρωτήσει για την γνώμη μου σε κάτι ας ποστάρει στο forum ώστε να μπορούν να διαβάσουν και άλλοι που μπορεί να ενδιαφέρονται. Όχι με προσωπικό μήνυμα αν δεν υπάρχει ιδιαίτερος λόγος. Και όχι στο chat.

Δεν έχω (δεν γνωρίζω) πολλά πράγματα να απαντήσω σε ερωτήσεις ανθρώπων που πιστεύουν ότι έχουν μια μικροβιακή πάθηση και ρωτούν για αντιβιώσεις και μικρόβια πέρα από αυτά που έχω γράψει εδώ: http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=654.0 και http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=227.0 και http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=239.0

Κλασικό φαινόμενο σε μένα. Καλοκαίρι, συναυλίες, οι τουαλέττες γεμάτες και να περιμένει ουρά ο κόσμος. Να θέλω να κατουρήσω και να μην μπορώ με τίποτα και κάποιες φορές να φεύγω χωρίς να έχω κατουρήσει.....

Παράθεση από: detox στις 19 Νοεμβρίου, 2013, 01:58:05 ΜΜ
Ναι-ναι  τοσες  πας  μεχρι να  αδειασω καλα  8)

τι εννοεί ο ποιητής;
Ηλικία εμφάνισης 39 (αρχές 2011). Αρχικά πόνος στη βουβωνική περιοχή, επιτακτική ούρηση και κίτρινο χρώμα σπέρματος. Αργότερα συχνουρία, νυχτουρία, σπανιότερα τσούξιμο, μικροενοχλήσεις κατά την στύση και την εξπερμάτωση. Πλέον σχεδόν καλά με χαλάρωση, αποφυγή εντάσεων και στρες, τρέξιμο, αραιή εκπερμάτωση, μασάζ, διατάσεις.

Αν κάποιος θέλει να με ρωτήσει για την γνώμη μου σε κάτι ας ποστάρει στο forum ώστε να μπορούν να διαβάσουν και άλλοι που μπορεί να ενδιαφέρονται. Όχι με προσωπικό μήνυμα αν δεν υπάρχει ιδιαίτερος λόγος. Και όχι στο chat.

Δεν έχω (δεν γνωρίζω) πολλά πράγματα να απαντήσω σε ερωτήσεις ανθρώπων που πιστεύουν ότι έχουν μια μικροβιακή πάθηση και ρωτούν για αντιβιώσεις και μικρόβια πέρα από αυτά που έχω γράψει εδώ: http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=654.0 και http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=227.0 και http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=239.0

Παράθεση από: detox στις 19 Νοεμβρίου, 2013, 01:58:05 ΜΜ
και εγω πλενομαι  παντα! και  τις  4-5 φορες που παω τουαλετα το πρωι.Ναι-ναι  τοσες  πας  μεχρι να  αδειασω καλα  8)
Παράθεση από: Hyper Ban στις 19 Νοεμβρίου, 2013, 12:20:37 ΜΜ
Όχι αλλά να ξέρεις πως μετά την τουαλέτα πάντα κάνω μπιντέ !Βοηθάει σε πολλά .
Με χλυαρό νερό βεβαίως αλλά και με κρύο . 8)

Πριν λίγο καιρό ανεβασα αυτο :

http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=816.0

   Πίσω απο τις 4-5 επισκέψεις στην τουαλέτα ,βρίσκω την τελειομανία σου .Να είναι όλα τέλεια εκεί κάτω για να συνεχίσεις την ημέρα σου .
   Σε συμβουλεύω να ακολουθήσεις τα γραφόμενα του συγγραφέα  κάνοντας μικρά βήματα για να αντιμετωπίσεις την συχνουρία .Θα το καταφέρεις !Το μόνο που έχεις να κάνεις είναι να αγνοείς και να μην φοβάσαι να αντιμετωπίσεις το πρώτο σήμα που σου έρχεται για να πας τουαλέτα !Πράξε αναβάλλοντας το  για μετά !
  Ξαναμάθε στην κύστη σου να αδειάζει .Μπορείς να το κάνεις  !.Θα πάρει βέβαια κάποιο διάστημα ,διάστημα στο οποίο θα καταλάβεις και θα αντιληφθείς που έκανες λάθος τόσο καιρο . Εγώ το κατάφερα έτσι .
  Εσύ ;
Εμφάνιση στα 28-29.Καψίματα,γδαρσίματα,διακοπές στην ούρηση.Πόνος στο περίνεο ,τσούξιμο μετά/κατά την εκσπερμάτιση.Συχνουρίες.Παροδικά στυτικά προβλήματα,δύσκολη εκσπερμάτιση ,υδαρή,ολιγοσπερμία παροδική και που και που στεγνή.Πόνοι χαμηλά στην μέση.Αντιμετωπίστηκε ως σήμερα με πολλαπλούς τρόπους και πάμπολλα αντιβιοτικά κτλ . Σήμερα είμαι όπως ήμουν  πριν βρεθώ στην πάθηση ,είμαι καλά και   είμαι θεραπευμένος ,έπρεπε να αλλάξω πολλά και να κόψω ακόμα πιο πολλά .

Ban o Detox μιλάει για κενώσεις (!!) όχι για ούρηση...καλά 3-4 φορές σε 1,5 ώρα ρε Detox δεν είναι "θεματάκι"; Έχεις ψαχτεί αν στομαχικά-εντερικά είσαι ok?
Ηλικία εμφάνισης 39 (αρχές 2011). Αρχικά πόνος στη βουβωνική περιοχή, επιτακτική ούρηση και κίτρινο χρώμα σπέρματος. Αργότερα συχνουρία, νυχτουρία, σπανιότερα τσούξιμο, μικροενοχλήσεις κατά την στύση και την εξπερμάτωση. Πλέον σχεδόν καλά με χαλάρωση, αποφυγή εντάσεων και στρες, τρέξιμο, αραιή εκπερμάτωση, μασάζ, διατάσεις.

Αν κάποιος θέλει να με ρωτήσει για την γνώμη μου σε κάτι ας ποστάρει στο forum ώστε να μπορούν να διαβάσουν και άλλοι που μπορεί να ενδιαφέρονται. Όχι με προσωπικό μήνυμα αν δεν υπάρχει ιδιαίτερος λόγος. Και όχι στο chat.

Δεν έχω (δεν γνωρίζω) πολλά πράγματα να απαντήσω σε ερωτήσεις ανθρώπων που πιστεύουν ότι έχουν μια μικροβιακή πάθηση και ρωτούν για αντιβιώσεις και μικρόβια πέρα από αυτά που έχω γράψει εδώ: http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=654.0 και http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=227.0 και http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=239.0

Παράθεση από: detox στις 19 Νοεμβρίου, 2013, 03:35:44 ΜΜ
Λεω  οτι  οι κενωσεις μου ειναι  μονο  το  πρωι, με το που  ανοιγει το  ματι...και ειναι στο  συνολο  τους 3+ σε διαστημα 1-2 ωρων οπου και ολοκληρωνεται το  εργο  :P

Παράθεση από: Phaethon (Φαέθων) στις 19 Νοεμβρίου, 2013, 02:44:23 ΜΜ
Παράθεση από: detox στις 19 Νοεμβρίου, 2013, 01:58:05 ΜΜ
Ναι-ναι  τοσες  πας  μεχρι να  αδειασω καλα  8)

τι εννοεί ο ποιητής;
Τι λες ρε φίλε ;Πας και χέζεις δηλαδή 3-4 φορές το πρωι ; Νόμιζα ότι μίλαγες για κατούρημα !Μήπως για αρχή να άλλαζες την διατροφή σου ,βάζοντας π.χ. περισσότερες φυτικές ίνες και στην συνέχεια να πήγαινες και  σε κανά γαστρεντερολόγο ;
Προσέχεις τι τρως γενικότερα ;
Εμφάνιση στα 28-29.Καψίματα,γδαρσίματα,διακοπές στην ούρηση.Πόνος στο περίνεο ,τσούξιμο μετά/κατά την εκσπερμάτιση.Συχνουρίες.Παροδικά στυτικά προβλήματα,δύσκολη εκσπερμάτιση ,υδαρή,ολιγοσπερμία παροδική και που και που στεγνή.Πόνοι χαμηλά στην μέση.Αντιμετωπίστηκε ως σήμερα με πολλαπλούς τρόπους και πάμπολλα αντιβιοτικά κτλ . Σήμερα είμαι όπως ήμουν  πριν βρεθώ στην πάθηση ,είμαι καλά και   είμαι θεραπευμένος ,έπρεπε να αλλάξω πολλά και να κόψω ακόμα πιο πολλά .

ΠαράθεσηΔεν  καταλαβες...για χεσιμο  μιλαω!  :-X  συχνοουριες εχω σπανια τον  τελευταιο χρονο.αλλα το  ιδιο πρωτοκολο απαιτειται και εδω (το ειπε  και  ο γαστρεντερολογος).Αλλα ολο  το  αναβαλω...γουσταρω  καφε-τσιγαρο και  την  τουαλετα μου!!!  8)
ΠΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ
Για πολύ το χεσίδι λέμε ! Εσύ ξεκωλιάζεσαι δεν χέζεις ! Του ΑΚΑΤΑΝ το δάχτυλο χαδάκι θα ΄ναι στον πρωκτό σου ! Σε παρακολουθεί τώρα να ξέρεις ! Ξέρει που γράφεις !
Εμφάνιση στα 28-29.Καψίματα,γδαρσίματα,διακοπές στην ούρηση.Πόνος στο περίνεο ,τσούξιμο μετά/κατά την εκσπερμάτιση.Συχνουρίες.Παροδικά στυτικά προβλήματα,δύσκολη εκσπερμάτιση ,υδαρή,ολιγοσπερμία παροδική και που και που στεγνή.Πόνοι χαμηλά στην μέση.Αντιμετωπίστηκε ως σήμερα με πολλαπλούς τρόπους και πάμπολλα αντιβιοτικά κτλ . Σήμερα είμαι όπως ήμουν  πριν βρεθώ στην πάθηση ,είμαι καλά και   είμαι θεραπευμένος ,έπρεπε να αλλάξω πολλά και να κόψω ακόμα πιο πολλά .

Εμφάνιση στα 28-29.Καψίματα,γδαρσίματα,διακοπές στην ούρηση.Πόνος στο περίνεο ,τσούξιμο μετά/κατά την εκσπερμάτιση.Συχνουρίες.Παροδικά στυτικά προβλήματα,δύσκολη εκσπερμάτιση ,υδαρή,ολιγοσπερμία παροδική και που και που στεγνή.Πόνοι χαμηλά στην μέση.Αντιμετωπίστηκε ως σήμερα με πολλαπλούς τρόπους και πάμπολλα αντιβιοτικά κτλ . Σήμερα είμαι όπως ήμουν  πριν βρεθώ στην πάθηση ,είμαι καλά και   είμαι θεραπευμένος ,έπρεπε να αλλάξω πολλά και να κόψω ακόμα πιο πολλά .

Χαχαχαχαχα + 1 ,γιατί μας λείπουν τέτοιες απαντήσεις και  άτομα από το forum ,ειδικά τώρα που και  εκείνη η ''Μαρκέλα'' περιμένει  σταφυλοκοκκάκι  !
Εμφάνιση στα 28-29.Καψίματα,γδαρσίματα,διακοπές στην ούρηση.Πόνος στο περίνεο ,τσούξιμο μετά/κατά την εκσπερμάτιση.Συχνουρίες.Παροδικά στυτικά προβλήματα,δύσκολη εκσπερμάτιση ,υδαρή,ολιγοσπερμία παροδική και που και που στεγνή.Πόνοι χαμηλά στην μέση.Αντιμετωπίστηκε ως σήμερα με πολλαπλούς τρόπους και πάμπολλα αντιβιοτικά κτλ . Σήμερα είμαι όπως ήμουν  πριν βρεθώ στην πάθηση ,είμαι καλά και   είμαι θεραπευμένος ,έπρεπε να αλλάξω πολλά και να κόψω ακόμα πιο πολλά .

Παράθεση από: detox στις 19 Νοεμβρίου, 2013, 04:21:07 ΜΜ
χμμμ δεν το  καταλαβα... :-\ αυτο  που  μπορω να  πω χωρις  φοβο  και  χωρις παθος... ειναι  οτι εγω ειδικα ειχα ενα  λογο  παραπανω να  νιωθω καταβεβλημενος στο  παρελθον σχετικα με την παθηση  μας λογω  του  σεξουαλικου μου  προσανατολισμου και  συγκεκριμενα του  ρολου  μου ... :-X 
Εδω  εχω να  πω  για την  συνδρομη του  ουρολογου μου που αποτελεσαι  τον μεγαλυτερο  εμψυχωτη και συμβουλο, μιας  και  συζηταμε  τα παντα-τα παντα και με αγκαλιασε!
Παράθεση από: Hyper Ban στις 19 Νοεμβρίου, 2013, 04:10:33 ΜΜ
Χαχαχαχαχα + 1 ,γιατί μας λείπουν τέτοιες απαντήσεις και  άτομα από το forum ,ειδικά τώρα που και  εκείνη η ''Μαρκέλα'' περιμένει  σταφυλοκοκκάκι  !
+1 και στον ουρολόγο σου!Αστειεύομαι για έναν συμπάσχωντα ,γνωστό troll του forum μας τον Μαρκελο ,όπου και λείπει αυτές τις μέρες λόγο  εγκυμοσύνης της κοπέλας του !
  Σαφώς και είχες έναν λόγο παραπάνω ,όπως και πολλούς ακόμα για να είσαι πιο προσεκτικός !Κυκλοφορούν και άλλα ανίατα και θανατηφόρα προς αυτήν την κατεύθυνση που επέλεξες να ακολουθήσεις !
Εμφάνιση στα 28-29.Καψίματα,γδαρσίματα,διακοπές στην ούρηση.Πόνος στο περίνεο ,τσούξιμο μετά/κατά την εκσπερμάτιση.Συχνουρίες.Παροδικά στυτικά προβλήματα,δύσκολη εκσπερμάτιση ,υδαρή,ολιγοσπερμία παροδική και που και που στεγνή.Πόνοι χαμηλά στην μέση.Αντιμετωπίστηκε ως σήμερα με πολλαπλούς τρόπους και πάμπολλα αντιβιοτικά κτλ . Σήμερα είμαι όπως ήμουν  πριν βρεθώ στην πάθηση ,είμαι καλά και   είμαι θεραπευμένος ,έπρεπε να αλλάξω πολλά και να κόψω ακόμα πιο πολλά .

hyper λίγα για το μικρο μου ουροπαθογονο.Το αποκαλώ ετσι μιας και δεν ξερω με σιγουρια το φυλλο.
:P
Εμφανιση συμπτωματων 28 ετων.Τσουξιμο στην ουρηση,κατα την οφοδευση εκκριμα προστατικου υγρου,πεσμενη libido,στ.δυσλειτουργεια,συχνοουρια,νυχτουρια,αλγος στο περινεο. Τροποι θεραπειας:τόνοι αντιβίωσης,βοτανα,προστατικες μαλλάξεις.Πλεον:συχνο τρεξιμο,και μαλλάξεις με wand.Ξεκίνημα ομοιοπαθητικης 12/06/2013 .

το θεμα με ρο ξεκώλιασμα στο χεσιμο το ειχα και εγω.πήγαινα τουαλέτα και ειχα την αίσθηση οτι ηθελα να ξαναχέσω με το που σηκωνόμουν και το αποτέλεσμα ηταν να χεζω 3-4 φορες .ολα αυτα σταμάτησαν απο την ώρα που άρχισα ομοιοπαθητική και μαζι με το ασθμα μου ειναι τα μόνα πράγματα που με εχει βοηθήσει αρκετα.για το θέμα μας ΑΡΧΙΔΙΑ ΚΑΠΑΜΑ.
Εμφανιση συμπτωματων 28 ετων.Τσουξιμο στην ουρηση,κατα την οφοδευση εκκριμα προστατικου υγρου,πεσμενη libido,στ.δυσλειτουργεια,συχνοουρια,νυχτουρια,αλγος στο περινεο. Τροποι θεραπειας:τόνοι αντιβίωσης,βοτανα,προστατικες μαλλάξεις.Πλεον:συχνο τρεξιμο,και μαλλάξεις με wand.Ξεκίνημα ομοιοπαθητικης 12/06/2013 .

Detox παλιά στα πρώτα σου μηνύματα είχες γράψει πως πίστευες 100% πως το πρόβλημά σου είναι μικροβιακό. Έχεις αλλάξει πλέον άποψη απ'ότι καταλαβαίνω; Γράψε ένα αναλυτικό ιστορικό αν μπορείς κάποια στιγμή!
Ηλικία εμφάνισης 39 (αρχές 2011). Αρχικά πόνος στη βουβωνική περιοχή, επιτακτική ούρηση και κίτρινο χρώμα σπέρματος. Αργότερα συχνουρία, νυχτουρία, σπανιότερα τσούξιμο, μικροενοχλήσεις κατά την στύση και την εξπερμάτωση. Πλέον σχεδόν καλά με χαλάρωση, αποφυγή εντάσεων και στρες, τρέξιμο, αραιή εκπερμάτωση, μασάζ, διατάσεις.

Αν κάποιος θέλει να με ρωτήσει για την γνώμη μου σε κάτι ας ποστάρει στο forum ώστε να μπορούν να διαβάσουν και άλλοι που μπορεί να ενδιαφέρονται. Όχι με προσωπικό μήνυμα αν δεν υπάρχει ιδιαίτερος λόγος. Και όχι στο chat.

Δεν έχω (δεν γνωρίζω) πολλά πράγματα να απαντήσω σε ερωτήσεις ανθρώπων που πιστεύουν ότι έχουν μια μικροβιακή πάθηση και ρωτούν για αντιβιώσεις και μικρόβια πέρα από αυτά που έχω γράψει εδώ: http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=654.0 και http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=227.0 και http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=239.0