03 Αυγούστου, 2017, 12:11:10 ΜΜ Τελευταία τροποποίηση: 15 Αυγούστου, 2017, 12:46:35 ΜΜ από embarrassed
Έναρξη περιπέτειας σχεδόν 15 χρόνια πριν με πόνο στους όρχεις μετά από συνουσία.

Οι εξετάσεις έδειξαν χλαμύδια και κολοβακτηρίδιο.
Η πρώτη αντιβίωση δεν δούλεψε αλλά καθάρισαν με την δεύτερη.

Ο πόνος ποτέ δεν έφυγε - ίσως μειώθηκε λίγο αλλά ακολούθησαν επεισόδια επιδείνωσης.

Στην συνέχεια προστέθηκαν σταδιακά τα παρακάτω συμπτώματα:
- Αργά αλλά όχι σταθερά, η ποιότητα της στύσης πήρε την κατηφόρα.
Λέω όχι σταθερά γιατί μπορεί να έχανα 1% το χρόνο αλλά σε μία ημέρα να χάσω 10%!.
- Εμφανίστηκε ελαφρώς ελαιώδες επίχρισμα στην βάλανο (σαν απλυσιά) η οποία αποτυπωνόταν σαν κιτρινίλα στο εσώρουχο και μερικές φορές συνοδευόταν από μυρωδιά ψαρίλας.
- Μειώθηκε η πίεση της ούρησης.
- Εμφανίστηκε αίσθημα καψίματος κατά την ούρηση που νομίζω χειροτέρευε μετά από εκσπερμάτιση.
- Συχνά τις πρωινές ώρες ένοιωθα ένα αίσθημα σπασμών στην περιοχή του περίνεου.
- Τελευταία είχα επεισόδια όπου ένοιωθα κράμπες ή πόνους σε ΟΛΗ την περιοχή από το πάνω μέρος του ποδιού έως την βουβωνική χώρα.
- Χρόνιο αίσθημα βάρους στα νεφρά - όλες οι εξετάσεις και καλλιέργειες ούρων δεν έδειξαν κάτι.

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας.
Τρέχοντα συμπτώματα:
1) Στύση: Να κλαίω εγώ και να γελάν οι άλλοι.
2) Πόνος στους όρχεις (ιδιαίτερα στον έναν)
3) Παράξενη ελαφρώς ελαιώδης αίσθηση στην βάλανο (σαν απλυσιά) που αποτυπώνεται στο εσώρουχο σαν κιτρινίλα (δεν είναι ούρα) και συνοδεύεται από μυρωδιά ψαρίλας.
4) Ούρηση με πεσμένη πίεση
5) Περιστασιακά αίσθημα σπασμών στην περιοχή του περίνεου
6) Καλλιέργειες ούρων και σπέρματος καθαρές.

Τελικά αυτό το χλαμύδιο έχει καταστρέψει κόσμο μου φαίνεται...
Έπειτα απο την πρώτη αγωγή που έκανες με αντιβίωση, πριν απο 20 χρόνια δλδ φαντάζομαι, ξαναέκανες εξετάσεις? Σε τι κατάσταση είσαι απο μικρόβια? Είσαι καθαρός πλέον?
Λίγο πολύ μου θυμίζεις εμένα, που βέβαια είμαι ακόμα στον 3ο χρόνο. Το βασικότερο και κυριότερο πρόβλημα είναι ο πόνος στους όρχεις, που στην ουσία δεν είναι εκεί απο οτι τελικά έχω αντιληφθεί, αλλά στο σημείο κάτω απο του όρχεις, δεξιά και αριστερά απο την βάση του πέους/περίνεο. Σα να τον νιώθω πάνω στα κόκκαλα του υβικού οστού. Πόνο έχεις μόνο μετά απο συνουσία? Δηλαδή αν δεν κάνεις σεξ για ένα μήνα θα είσαι καλα??

Κάποιο πρόβλημα στην στύση είχα αρχίσει και εγώ να βλέπω πρίν απο κάποιους μήνες. Στην ούρηση ήμουν και είμαι καλά. Για τη στύση μπορώ να πω, οτι μετά απο την ανάγνωση του thread του orbitaga και την εφαρμογή κάποιων ασκήσεων πυελικής περιοχής (κατά βάση χαλάρωση του σφιγγτήρα της ουρήθρας και γενικά αποφυγή/αποτροπή έντασης στην γύρω περιοχή), έχω επανέλθει πλήρως. Στύση πάρα πολύ καλή, πίεση εξπερμάτισης εξίσου πολύ καλή.
Αίσθημα καψίματος κατα διαστήματα δεν ξέρω αν είναι περίεργο να έχεις. Συνήθως ανάλογα με τη διατροφή και αν δεν πίνεις καθόλου νερό, τα ούρα να είναι κίτρινα και να έχεις ένα αίσθημα ελαφριού καύσους αλλά οχι ενοχλητικού. Εγώ κάποιες φορές έχω αλλά δεν με ενοχλεί είναι τόσο ανεπαίσθητο.

Με καλλιέργεια ούρων δεν βγάζεις πολλά συμπεράσματα. Σου βγήκαν τελείως καθαρές? Ούτε πυοσφαίρια ούτε ερυθρα??
Προτιμότερο να κάνεις έστω μια καλλιέργεια προστατικού υγρού και σπέρματος, και αν μπορείς και μια pcr στο προστατικό υγρό. Σίγουρα θα έχεις καλύτερη εικόνα της κατάστασής σου.

Ελπίζω να βοήθησα όσο μπορούσα καθώς και εγώ δεν γνωρίζω πολλά πράγματα, μιλάω καθαρά απο προσωπική εμπειρία και αναζήτηση. Ενημέρωσέ μας για την κατάστασή σου

#2 04 Αυγούστου, 2017, 09:40:42 ΜΜ Τελευταία τροποποίηση: 14 Αυγούστου, 2017, 08:10:59 ΜΜ από embarrassed
Παράθεση από: niklop στις 04 Αυγούστου, 2017, 01:41:42 ΜΜ
Έπειτα απο την πρώτη αγωγή που έκανες με αντιβίωση, πριν απο 20 χρόνια δλδ φαντάζομαι, ξαναέκανες εξετάσεις? Σε τι κατάσταση είσαι απο μικρόβια? Είσαι καθαρός πλέον?

Φίλε μετά την πρώτη αντιβίωση τα συμπτώματα δεν φύγανε και ξαναέκανα εξετάσεις και το μικρόβιο είχε αντέξει! Θυμάμαι τον μικροβιολόγο που όταν είδε τα αποτελέσματα και του είπα το φάρμακο που έπαιρνα αναφώνησε: "Και αυτό είναι καλό φάρμακο ρε γαμώτο!"

Με την δεύτερη αγωγή καθάρισα, οι εξετάσεις βγήκαν καθαρές αλλά τα συμπτώματα ΠΟΤΕ δεν φύγανε.
ΠΟΤΕ δεν ξαναβρέθηκαν μικρόβια εκτός από κάτι άσχετα κατά καιρούς όπως: κορυνοβακτήρια, λευκοί σταφυλόκοκκοι, kocuria rosea.

Συνεχίζεται...
Τρέχοντα συμπτώματα:
1) Στύση: Να κλαίω εγώ και να γελάν οι άλλοι.
2) Πόνος στους όρχεις (ιδιαίτερα στον έναν)
3) Παράξενη ελαφρώς ελαιώδης αίσθηση στην βάλανο (σαν απλυσιά) που αποτυπώνεται στο εσώρουχο σαν κιτρινίλα (δεν είναι ούρα) και συνοδεύεται από μυρωδιά ψαρίλας.
4) Ούρηση με πεσμένη πίεση
5) Περιστασιακά αίσθημα σπασμών στην περιοχή του περίνεου
6) Καλλιέργειες ούρων και σπέρματος καθαρές.

Παιδιά συγνώμη για την διακοπή και την καθυστέρηση.
Πολλές φορές αργώ να απαντήσω όχι από αδιαφορία προς τον συνομιλητή μου αλλά επειδή είμαι σε πολλή κακή ψυχολογική και σωματική κατάσταση και πολλές φορές δεν μπορώ να γράψω.
Τρέχοντα συμπτώματα:
1) Στύση: Να κλαίω εγώ και να γελάν οι άλλοι.
2) Πόνος στους όρχεις (ιδιαίτερα στον έναν)
3) Παράξενη ελαφρώς ελαιώδης αίσθηση στην βάλανο (σαν απλυσιά) που αποτυπώνεται στο εσώρουχο σαν κιτρινίλα (δεν είναι ούρα) και συνοδεύεται από μυρωδιά ψαρίλας.
4) Ούρηση με πεσμένη πίεση
5) Περιστασιακά αίσθημα σπασμών στην περιοχή του περίνεου
6) Καλλιέργειες ούρων και σπέρματος καθαρές.

Τελικά πως τα πας φίλε. Έκανες κάποιες κινήσεις επιπλέον ή το έχεις αφήσει στην τύχη του?
Πάντως θέλω να πω οτι αρκετός κόσμος κάνει άσκοπες κινήσεις χωρίς κάποια καθοδήγηση πολλά χρόνια, κουράζεται ψυχολογικά και συνάμα με τους πόνους που ταλαιπωρούμαστε δεν έχουμε το κουράγιο και το σθένος να συνεχίσουμε και τα παρατάμε στο έλεος του Θεου!
Εν τέλη εσύ πως είσαι, τί έχεις κάνει εξτρά και αν έχεις κάνει κάτι?? Μου φαίνεται πραγματική κόλαση να ζεις 15 συνεχόμενα έτη με παρατεταμένο πόνο....