Λοιπόν...το παρακάτω λινκ περιγράφει τροφές κλπ που απαγορεύονται και επιτρέπονται στη δίαιτα.
   Βέβαια  έχω δει πολλά στο ιντερνετ... δλδ σε κάποια sites που κάποιες τροφές επιτρέπονται, σε κάποια άλλα οι ίδιες τροφές απαγορεύονται...
Σε γενικές γραμμές αυτά που λέει οτι επιτρέπονται τρώω, και πιο αυστηρά ακόμα...έχω χάσει και 9 κιλά... αλλά και μόνο η βελτίωση μου, μου δίνει δύναμη να συνεχίσω...

http://www.bionews.gr/2010/04/03/%CE%B4%CE%AF%CE%B1%CE%B9%CF%84%CE%B1-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%84%CE%B7%CE%BD-%CE%BA%CE%B1%CF%84%CE%B1%CF%80%CE%BF%CE%BB%CE%AD%CE%BC%CE%B7%CF%83%CE%B7-%CF%84%CE%B7%CF%82-%CE%BA%CE%AC%CE%BD%CF%84%CE%B9/

Όσο για συμπληρώματα ξεκίνησα με αντιμυκυτισιακό πηκτίνη γκρειπφρουτ της NOW και προβιοτικά probiotix της Quest  και σιγά σιγά πρόσθεσα Pau d' Arco και άλλαξα τα προβιοτικά σε VSL#3.
   Και όπου να 'ναι θα προσθέσω καπρυλικό οξύ  και  κεφίρ όχι όμως του εμπορίου( καλλιεργώ εγώ). Συν ότι τον τελευταίο μήνα το αναψυκτικό μου είναι 1 με 2 ποτήρια τη μέρα διττανθρακική σόδα.

http://www.womland.com/life-style/well-being/health/263-i-mageiriki-soda-katapolema-to-mykita-candida/

http://eleftheria111.wordpress.com/2012/03/28/%CE%B7-%CE%B1%CE%B9%CF%84%CE%AF%CE%B1-%CF%84%CE%BF%CF%85-%CE%BA%CE%B1%CF%81%CE%BA%CE%AF%CE%BD%CE%BF%CF%85/

Πολύ χρήσιμα και ενδιαφέροντα. Είναι γεγονός ότι τελευταία ακόμα και οι πιο συντηρητικοί της κλασικής ιατρικής είναι πολύ σκεπτικοί για τα αντιβιωτικά, ενώ εστιάζουν στο πολύ σημαντικό κεφάλαιο ΔΙΑΤΡΟΦΗ.
Πριν μια βδομάδα μιλούσα με γιατρό για άσχετο θέμα, και μου έθαβε τα αντιβιωτικά, ενώ μιλούσε για συνδιασμό διατροφής και ομοιοπαθητικής, που θεραπεύει και το δικό μας πρόβλημα σε αρκετές περιπτώσεις.
Η ειδικότητα του γιατρού: Διευθυντής μικροβιολογικού σε μεγάλο δημόσιο νοσοκομείο...
Χρόνιο, Μυϊκά βασιζόμενο Πυελικό Άλγος.
Ξεκίνησε το 2012, είμαι χωρίς συμπτώματα από το 2016.
Πυροδοτήθηκε από προστατίτιδα, το πρωτόκολλο Wise Anderson με βοήθησε περισσότερο από όλες τις θεραπείες.

Συγχαρητήρια και απο μένα Elendar για την προσπάθεια σου!
Μπορείς σε παρακαλώ να αναφέρεις τα die off συμπτώματα που είχες;
Εμφανιση στα  23.Συχνουρία, κάψιμο στην ούριση, πόνος στην εξπερμάτιση, πιάσιμο-πόνος σε όρχεις,μούδιασμα-πόνος σε πυελική περιοχή και προσαγωγούς, πόνοι σε μέση,αδυναμία διατήρησης στύσης,δυσκοιλιότητα (όλα με εξάρσεις-υφέσεις),σήμερα εφαρμογή ασκήσεων με διατάσεις,μασάζ,αναπνοές,διατροφή.

Παράθεση από: mavrilous στις 05 Οκτωβρίου, 2013, 11:45:25 ΜΜ
Συγχαρητήρια και απο μένα Elendar για την προσπάθεια σου!
Μπορείς σε παρακαλώ να αναφέρεις τα die off συμπτώματα που είχες;
Φίλε Mavrilous τα συμπτώματά μου ήταν πολύ μεγάλη κόπωση και πολύ συχνά ζαλάδα...αρκετής έντασης, αφού σε κάποια φάση σκεφτόμουν να τα παρατήσω... είχα φτάσει σε σημείο να είμαι ξαπλωμένος και χαλαρός και να ζαλίζομαι... κατά τ' άλλα είχα και κάποια μουδιάσματα και άγχος... σε γενικές γραμμές αυτά.
   Τώρα δεν έχω τίποτα απ' όλα αυτά, το μόνο που έχω που μου τα θυμίζει λίγο,είναι ένα μουδιασματάκι σχετικα ψηλά στον τραπεζοειδή... 
   Να σημειώσω ότι τα die off  συμπτώματα είναι υποκειμενικά και μπορεί να είναι τελείως διαφορετικά στον καθένα...