@ evans   
Γνωμη μου ειναι οτι κακώς κανεις αυτες τις ερωτήσεις .
Δε χρειάζεται να αναφέρουμε τα αυτονόητα , ότι το πρωτο πραγμα που πρεπει να κανει κάποιος ο οποίος έχει ή εμφανίζει προστατίτιδα είναι να κάνει ένα πλήρη μικροβιακό έλεγχο σε καλό κέντρο, ένα pcr για χλαμύδια και εάν βρεθούν μικρόβια να πάρει την/τις κατάλληλες αγωγές που θα του πει ο ουρολόγος του. Ο οποιοσδήποτε δεν το έχει κάνει αυτό και αναλώνεται σε άλλες συζητήσεις κακό στον εαυτό του κάνει.  Όσο περνάει ο καιρός γνωρίζω  πολλά άτομα  τα οποία αμελούν να πάνε  στο γιατρό ή  δε πιστεύουν ότι έχουν κάτι , και ιδίως άτομα με δυσουρίες και συχνοουρίες.
Είναι κοινή λογική λοιπόν  και δεν υπάρχουν αυτά που αναφέρονται για '' μικροβιακους'' , μη γράφουμε συνέχεια τα ίδια. 
Πολύ σωστά τα γράφεις λοιπόν και η γραφή σου εχει και δομή και λογική.
Πριν δυο χρόνια ξεκίνησαν όλα με τη παρουσία εντερόκοκκου που δε καταπολεμηθηκε σωστα. Τον Μαρτιο του 2013 , εμφανίστηκαν έντονοι  πόνοι αρχικά στους όρχεις, αναταράξεις εντέρων, πόνο στο προστάτη , δυσκολία στο περπάτημα, πόνοι στη μέση. Οι εξετάσεις στην αρχή έδειξαν εντερόκοκκο και στη συνέχεια χλαμυδιο. Πήρα  διάφορες αγωγές εξαιτίας έντονων ενοχλήσεων στο προστάτη, ενοχλητικό μπαλάκι και σφίξιμο στο περίνεο. Το χλαμύδιο ανιχνεύεται μόνο με κυτταρομετρία ροής και οχι με pcr. Πλέον δεν έχω ενοχλήσεις.

Παράθεση από: evans στις 31 Ιανουαρίου, 2014, 12:45:31 ΜΜ
@ΗyperBan
Προφανώς γράφουμε και οι δύο ελεύθερα, και προφανώς δεν περιμένουμε να μας απευθύνει ο οποιοσδήποτε το λόγο για να γράψουμε, αφού γράφουμε ελεύθερα.
Πολύ απλά, πιστεύω ότι υπάρχουν περιπτώσεις που χρήζουν ιατρικής γνώμης, (πχ ο Yiannis με αυτοάνοσο, ο Κανένας με 100 μέρες αντιβίωσης χωρίς καλλιέργειες, ο aman που δεν είχε πάει ποτέ σε ουρολόγο, ο johnathens με PSA 4,3).
Παραπάνω γράφεις:
ΠαράθεσηΝα λες πάλι καλά που πρόλαβα εγώ και σου απάντησα ,όπου να΄ναι μπαίνουν οι μικροβιακοί και μέχρι το απόγευμα θα σε είχαν στείλει σε ουρολόγο !!!!
Έτσι λοιπόν, όπως στο παρελθόν έχεις σχολιάσει κι εσύ (ελεύθερα, καλοπροαίρετα και ευπρόσδεκτα) δικά μου posts, χωρίς να απευθύνομαι σε σένα, έτσι κι εγώ (ελεύθερα και καλοπροαίρετα) σου έκανα μια ερώτηση, ή καλύτερα διατυπωμένες τώρα, δύο:
1. Θεωρείς ότι άδικα προτρέπω ορισμένους (όπως για παράδειγμα τους παραπάνω), να επισκεφτούν  γιατρό; (πάντα της επιλογής τους)  Μπορούμε εμείς εδώ να έχουμε απαντήσεις για όλα;
2. Ποιοι είναι επιτέλους αυτοί οι μικροβιακοί;
Αν θέλεις μου απαντάς.
Ο Φαέθων μου απάντησε, τους εξής ένα, οκ, εγώ κατάλαβα ποιος είναι, δε χρειάζεται να δώσει παραπάνω πληροφορίες, σε εμένα τουλάχιστον.
1.
α)Πότε δεν με απασχόλεισαι να σου πω την αλήθεια .
β)Όχι βέβαια .

2.
Δεν επιθυμώ να απαντήσω .
Εμφάνιση στα 28-29.Καψίματα,γδαρσίματα,διακοπές στην ούρηση.Πόνος στο περίνεο ,τσούξιμο μετά/κατά την εκσπερμάτιση.Συχνουρίες.Παροδικά στυτικά προβλήματα,δύσκολη εκσπερμάτιση ,υδαρή,ολιγοσπερμία παροδική και που και που στεγνή.Πόνοι χαμηλά στην μέση.Αντιμετωπίστηκε ως σήμερα με πολλαπλούς τρόπους και πάμπολλα αντιβιοτικά κτλ . Σήμερα είμαι όπως ήμουν  πριν βρεθώ στην πάθηση ,είμαι καλά και   είμαι θεραπευμένος ,έπρεπε να αλλάξω πολλά και να κόψω ακόμα πιο πολλά .

@ hyper: ΟΚ

@ luκas: ΟΚ!

@ satyr: Σου συνιστώ να κάνεις όπως σου είπε ο hyper (και τις δύο φορές). Η 'αλβανική' είναι αυτή με τα φυτοφάρμακα; Για όνομα. Δες το και σαν μια ευκαιρία να κάνεις καλό στην υγεία σου. Το άγχος θα δεις ότι είναι κοινός παρονομαστής σε όλα τα τελευταία ιστορικά.
Αξίζει τον κόπο ρε παιδιά;
Τις περισσότερες φορές μάλιστα αγχωνόμαστε για εντελώς γελοία πράγματα. Χωρίς σοβαρό λόγο. Μετά από μερικούς μήνες το καταλαβαίνουμε, αλλά η ζημιά έχει γίνει...
Χρόνιο, Μυϊκά βασιζόμενο Πυελικό Άλγος.
Ξεκίνησε το 2012, είμαι χωρίς συμπτώματα από το 2016.
Πυροδοτήθηκε από προστατίτιδα, το πρωτόκολλο Wise Anderson με βοήθησε περισσότερο από όλες τις θεραπείες.