Παιδιά καλησπέρα...ομοιοπαθείς ...περίπου 10 χρόνια...τελευταία ίσως και 5 χρόνια ήμουν απόλυτα καλά χωρίς συμπτώματα που ΤΑ ΕΙΧΑ ΟΛΑ ΞΕΧΑΣΕΙ..πέρυσι τέτοια εποχή είχα μικροενοχλήσεις(συνεχές κάψιμο στην ουρήθρα-επιτακτική ανάγκη για ούρηση-συχνοουρία)δεν έδωσα μεγάλη σημασία,έκανα μια καλλιέργεια ούρων, βγήκε αρνητική και το έβγαλα από το μυαλό μου...ώσπου μετά τα Χριστούγεννα φέτος και μετά από καταχρήσεις σε φαγητό και αλκοόλ ,άρχισαν πάλι η μικροενοχλήσεις. Έκοψα ποτά βραδινό φαγητό άρχισα και πάλι περπάτημα,τα συπτώματα μία φούντωναν μία καταλάγιαζαν.Αποφάσισα πριν δύο μήνες να επισκεφτώ ουρολόγο.....ΟΧΙ τον προηγούμενο αλλά κάποιον άλλο (δεν έχω και πολλά περιθώρια επιλογής σε μια επαρχιακή πόλη) αφού με εξέτασε τα γνωστά ,δάκτυλο-υπέρηχο απεφάνθη τα γνωστά....χρόνια ΠΑΛΙΑ προστατίτιδα....αλλά τώρα έχω μόλυνση σκαφοειδούς -ουριθρίτιδα και πάρε VIBRAMYCIN 100mg για 12 ημέρες .Αναζητώντας λύση ΑΝΑΚΑΛΥΨΑ και το Furum σας,ΣΥΓΧΑΡΗΤΉΡΙΑ...Ξαναπήγα στο ουρολόγο πιό διαβασμένος και του ζήτησα καλλιέργειες.1η καλλιέργεια σπέρματος E,COLI 80.000/ml -2η μετά μια εβδομάδα , σπέρματος σε άλλο εργαστήριο, E COLI -θετική αναπτύχθηκαν πολλές αποικίες.Καλλιέργεια ούρων Ε.COLI- αναπτύχθηκαν 10.000 αποκίες/ml ούρων.Μυκοπλασματα-ουρεοπλάσματα-χλαμύδια αρνητικά.Τελευταίες τρεις ημέρες αφού άρχισα θαλλάσια λουτρά ήμουν ήρεμος και τα στυπώματα καταλάγιασαν....σήμερα πρωί πήγα στον ουρολόγο και ΜΟΥ ΕΥΧΗΘΗΚΕ ΚΑΛΑ ΜΠΑΝΙΑ και να μην πάρω αντιβίωση....γιατί το φορτίο όπως είπε είναι μικρό...δεν πήγα για μπάνιο γιατί η ώρα είχε περάσει..το μεσημέρι  δεν κοιμήθηκα,το κάψιμο στην ουρήθρα επανήλθε...και ΤΩΡΑ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ... να πάρω αντιβιώση...να τα γράψω όλα.....να αλλάξω ουρολόγο..ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ.