Το θεμα το άνοιξα απλα για ενημέρωση, ΔΕΝ προτείνω σε κάποιον να παει να κανει θεραπεία στη πολώνια ή οπου αλλού, που σου ζητανε 4,000 για αρχη και μετα δε ξερω ποσα αν σου πουν οτι χρειάζεσαι παραπάνω θεραπεία. Ολη η ιστορία ειναι πολυ θολή αν ειχε τοσο μεγαλο αποτέλεσμα θα ηταν γνωστό σε ολη την ιατρική κοινότητα.  Ωστόσο πιστευω οτι η ερευνα που γίνεται σε μεγαλες ευρωπαϊκές πόλεις θα εχει αποτελεσμα. (πχ Ελβετία)   
Σε ξενα σαιτ κάποιοι (ελάχιστοι) λενε οτι εχουν γιατρευτεί, αν και εμενα μου φαινονται βαλτοί γιατι βλεπω πως προσπαθούν να το προωθήσουν σε συγκεκριμένα ινστιτούτα πχ Eliava. Οι περισσότεροι μου είπαν οτι δεν τους βοήθησε.
  Ελληνα δε ξερω κανέναν που να πηρε φαγους και θα το εκανα ΜΟΝΟ μαζι με εναν γιατρό απο εδω στην Ελλάδα.
-Εχω καταλάβει τι συμβαίνει με το σωμα μου και τον εαυτο μου.
- Εχασα λεφτα, χρονο και επεσα θυμα παραπληροφόρησης απο διάφορες πηγές.
- Ειμαι καλα, δεν συμβιβαστικά. Συνεχίζω κανονικά την ζωη μου με γνώμονα την υγεία μου.
'' Το πρόβλημα ολων των ανθρώπων ειναι οτι θέλουν να ακούσουν αυτο που ηδη πιστεύουν ''

Kαλησπέρα,,

Πάρα πολύ ενδιαφέρον νομίζω θέμα με πολλά περιθώρια για δοκιμές,,
Πολλά υποσχόμενο θέμα,,,  Πιστεύω πως θα είναι η λύση για πολλά.
Εδω στην Ελλάδα ασχολείται κανείς ? ή κάποιος που συνεργάζεται με σχετικά ιδρύματα του εξωτερικού ?
Αν κάποιος προχώρησε σε αυτή τηνλύση, ας μοιραστεί μαζί μας την εμπειρία του (ελπίζω καλή)

Tsakas φαίνεται ενδιαφέρον αλλά είναι πειραματικό από όσο έχω καταλάβει και ίσως πάρει χρόνια να δουλέψει. Όπως λέει και ο 123 στην Ελλάδα δεν υπάρχει και πάλι άν εχω καταλάβει καλά είναι πολύ "αυστηροί" σχετικά με το ποιος θα συμμετέχει. Άρα και το πιθανότερο πολύ περιορισμένη αποδοτικότητα σε πολύ συγκεκριμένες περιπτώσεις. Και προσωπικά δεν πιστεύω στο "παρανοικο κυνήγι μικροβίων" εκτός αν συντρέχουν συγκεκριμένοι λόγοι. Πολύ περισσότερα και αναλυτικά έχουν ειπωθεί σε άλλα θέματα.