#15 04 Σεπτεμβρίου, 2020, 06:42:18 ΜΜ Τελευταία τροποποίηση: 04 Σεπτεμβρίου, 2020, 06:52:43 ΜΜ από seco
Εγω στις τελευταιες καλλιεργειες τα τελευταια 2 χρονια δεν ειχα ουτε πυοσφαιρια ουτε μικροβιο.. μεχρι που μου ανοιξε τα ματια αυτο το φορουμ και εκανα εξεταση ουρων κατοπιν μαλαξης προστατη οπου βρεθηκε εντεροκοκκος που πιθανοτατα να ειχα και παλαιοτερα και να μην καταπολεμηθηκε καταλληλα..εχω κανει επισης καλλιεργεια σπερματος οπως παντα αρνητικη, pcr σπερματος για ολα τα μικροβια και οξειδωτικο στρες σπερματος το οποιο βγηκε 3 φορες πανω απο τα ορια.. πραγμα που σημαινει οτι υπαρχει μικροβιο/φλεγμονη.. απο βδομαδα ξανα σπερμοδιαγραμμα προστατικο υγρο και οξειδωτικο στρες θα κανω να δω που βρισκομαι μετα απο ενα μηνα κινολονης. Περαστικα σου
-ολα αρχισαν το 2017, φουσκωμα κοιλιας, εντονοι πονοι χαμηλα, σπερμα σαν ζελες που δεν εκτιναζοταν μακρια, στυτικη δυσλειτουργιαπονος στον δεξι ορχι που εφτανε μεχρι φτερνα.
- υπερηχο με τον γιατρο να λεει εχει περασει πολλες προστατιτιδες
-καλλιεργεια σπερματος δειχνει πυοσφαιρια 7 και ουεροπλασμα με τον γιατρο να ειναι σκεπτικος αν πρεπει να μου δωσει αντιβιωση λεγοντας μου οτι θα το χεις για παντα. Εν τελη ενα μηνα ciproxin και minocin συνεχισα με quersetin 2 μηνες επανερχεται η στυση υποχωρουν οι πονοι μεσα σε μια βδομαδα.
Μετα απο 2 μηνες εμφανιζεται ξανα η στυτικη δυσλειτουργια καλλιεργεια πυοσφαιρια μηδεν και αρνητικος για μικροβια.. ξεκιναω σιαλις και ολα οκ.
-  χειμωνα 2019 προς 2020 εως τωρα παρατηρω οτι προστεθηκε η προωρη εκσπερματωση και δεν εχω καθολου λιμπιντο, απωλεια στυσης ακομα και με σιαλις αρκετες φορες, το κεφαλακι του πεους δεν πριζεται και δεν το νιωθω, σε σημειο που λες και βελονες να το βαλω παλι δεν θα  νιωσω πονο. Περιεργα πραγματα.

Seco, όταν λες οτι ένιωθες πόνο χαμηλά, πού ακριβώς εννοείς;;

Καλησπέρα παιδεία.Απο τον Μάιο έως τώρα έχω κάνει 2 καλλιέργειες σπέρματος σε 2 διαφορετικά κέντρα.Στην πρώτη τον Μάιο που έκανα στην αερόβια καλλιέργεια βγήκε αυτό μέτρια αναπτυξη χλωρίδας πρόσθιας ουρήθρας.Να σημειώσω πως όλα τα άλλα ήταν αρνητικά και τα pcr και ούτε βρέθηκαν πυοσφαιρια.Ο γιατρός μου είπε να κάνω επαναληπτική και έτσι έκανα πριν λίγες μέρες και βρέθηκε πάλι το ίδιο σχεδόν στην αερόβια.Αυτη την φορά έγραφε μικρή ανάπτυξη χλωρίδας πρόσθιας ουρήθρας.Ξερει κάνεις τι σημαίνει αυτό?Ρώτησα τον ουρολόγο μου και μου ειπε δεν χρήζουν θεραπείας αυτά και θα κάνουμε και καλλιέργεια προστατικού και θα κρίνουμε από εκεί αν πρέπει να πάρω αντιβίωση..
Στυτική δυσλειτουργία και προωρη εκσπερμάτωση μετά από 7 μηνες φιναστεριδης τον Νοέμβριο του 2013.βελτιωση μετά από κάνα χρόνο  η οποία βελτίωση κράτησε λίγους μήνες και μετά από έντονη σεξουαλική ζωή  αρχίζουν καψίματα σε απροσδιόριστο σημείο κοντά στην λεκάνη.Παω σε γιατρό Ιανουάριο του 2016 και.μετα από εξέταση με μπατονετες στην ουρήθρα που μου βρήκε χλαμύδια και μου έδωσε 14 μέρες αντιβίωση η στύση μου χειροτέρεψε ξανα  αμέσως μετά την τρομερά επίπονη εξέταση και επανήλθε η πρόωρη εκσπερμάτωση που κρατανε ως σήμερα μαζί με  το κάψιμο στην περιοχή της λεκάνης που  δεν είναι συνεχές αλλά με πιάνει τακτικά και όταν με πιάνει είναι ελαφρύ .Τα χλαμύδια δεν ξαναεμφανίστηκαν σε καμοια εξέταση ούτε κάνα άλλο μικροβιο.Η ορμόνες μου είναι εντός φυσιολογικών ορίων και το τριπλές πέους δεν έδειξε κάτι παθολογικό.Το σπερμοδιαγραμμα είναι καλό εκτός από το ιξώδες που είναι πολύ αναιβασμενο το ph που είναι 8.5 αναιβασμενο και αυτό και μικρός όγκος σπέρματος 1.8.Η ηλικία μ είναι 30 χρόνων.

Γεια σας και πάλι έκανα τριπλεξ πέους(πεικων αρτηριών) λόγο του θέματος με την στύση και βγήκε. Φυσιολογικό τα αγγεία δεν έχουν πρόβλημα ούτε υπάρχει φλεβικη διαφυγή.Η εξέταση εγεινε με χορήγηση αγγειοδιασταλτικη ουσια   (pge)5 mcg.Η τελοσυστολικη ροή ήταν από 43vs έως 63,1cm/sec  και η διαστολικη από (Ri 0.77εως 1.00).Ο γιατρός με ενημέρωσε πως η τιμές είναι καλές και δεν υπάρχει κάποιο θέμα στα αγγεία η φλεβική διαφυγή μένει να αελεγξουμε τον προστάτη με.καλλιεργεια προστατικού υγρού και ίσως και υπέρηχο για να βγάλουμε συμπερασμα.
Στυτική δυσλειτουργία και προωρη εκσπερμάτωση μετά από 7 μηνες φιναστεριδης τον Νοέμβριο του 2013.βελτιωση μετά από κάνα χρόνο  η οποία βελτίωση κράτησε λίγους μήνες και μετά από έντονη σεξουαλική ζωή  αρχίζουν καψίματα σε απροσδιόριστο σημείο κοντά στην λεκάνη.Παω σε γιατρό Ιανουάριο του 2016 και.μετα από εξέταση με μπατονετες στην ουρήθρα που μου βρήκε χλαμύδια και μου έδωσε 14 μέρες αντιβίωση η στύση μου χειροτέρεψε ξανα  αμέσως μετά την τρομερά επίπονη εξέταση και επανήλθε η πρόωρη εκσπερμάτωση που κρατανε ως σήμερα μαζί με  το κάψιμο στην περιοχή της λεκάνης που  δεν είναι συνεχές αλλά με πιάνει τακτικά και όταν με πιάνει είναι ελαφρύ .Τα χλαμύδια δεν ξαναεμφανίστηκαν σε καμοια εξέταση ούτε κάνα άλλο μικροβιο.Η ορμόνες μου είναι εντός φυσιολογικών ορίων και το τριπλές πέους δεν έδειξε κάτι παθολογικό.Το σπερμοδιαγραμμα είναι καλό εκτός από το ιξώδες που είναι πολύ αναιβασμενο το ph που είναι 8.5 αναιβασμενο και αυτό και μικρός όγκος σπέρματος 1.8.Η ηλικία μ είναι 30 χρόνων.

Έκανα και την καλλιέργεια προστατικού υγρου .η καλλιέργεια προ μαλαξης βγήκε στειρα με 0-1 κοπ πυοσφαιρια η καλλιέργεια μετά την μαλακή στείρα και αυτή με πυοσφαιρια 1-2 κοπ ,καλλιέργεια προστατικού εκριματος ουδεμία ανάπτυξη αερόβια αναεροβιας και μυκοπλασματων και πυοσφαιρια 0-1 κοπ και εγεινε επίσης και μοριακή pcr  για χλαμύδια στο προστατικο έκκριμα αρνητική και αυτή.Το τριπλές πέους επίσης δεν έδειξε κάποιο πρόβλημα για την στύση αγγειακό η φλεβική διαφυγή και η ορμονες είναι οκ τις τιμές τις έχω αναρτήσει λίγο ποιο πάνω.
Στυτική δυσλειτουργία και προωρη εκσπερμάτωση μετά από 7 μηνες φιναστεριδης τον Νοέμβριο του 2013.βελτιωση μετά από κάνα χρόνο  η οποία βελτίωση κράτησε λίγους μήνες και μετά από έντονη σεξουαλική ζωή  αρχίζουν καψίματα σε απροσδιόριστο σημείο κοντά στην λεκάνη.Παω σε γιατρό Ιανουάριο του 2016 και.μετα από εξέταση με μπατονετες στην ουρήθρα που μου βρήκε χλαμύδια και μου έδωσε 14 μέρες αντιβίωση η στύση μου χειροτέρεψε ξανα  αμέσως μετά την τρομερά επίπονη εξέταση και επανήλθε η πρόωρη εκσπερμάτωση που κρατανε ως σήμερα μαζί με  το κάψιμο στην περιοχή της λεκάνης που  δεν είναι συνεχές αλλά με πιάνει τακτικά και όταν με πιάνει είναι ελαφρύ .Τα χλαμύδια δεν ξαναεμφανίστηκαν σε καμοια εξέταση ούτε κάνα άλλο μικροβιο.Η ορμόνες μου είναι εντός φυσιολογικών ορίων και το τριπλές πέους δεν έδειξε κάτι παθολογικό.Το σπερμοδιαγραμμα είναι καλό εκτός από το ιξώδες που είναι πολύ αναιβασμενο το ph που είναι 8.5 αναιβασμενο και αυτό και μικρός όγκος σπέρματος 1.8.Η ηλικία μ είναι 30 χρόνων.

Γεια σας παιδεία.Σε λίγες μέρες τελειώνω μια θεραπεία που μου έδωσε ο ουρολόγος φυτική για το προστάτη με saw palmeto την οποία την έκανα για 3 μήνες.Ο γιατρός είπε μακροχρόνια για να δω κάποιο αποτέλεσμα.Σκεφτομαι.να κάνω ένα πλήρες σπερμοδιαγραμμα τον άλλο μήνα να δω αν έχουν φτιάξει καποια στοιχεία που ήταν αυξημένα όπως το ph  και το ιξώδες.Αν όχι μιας και αυτά τα δύο είναι σημάδι λοίμωξης στους αδένες σκέφτομαι να συζητησω με το γιατρό να δοκιμάσω κάποια αντιβίωση για 15 μέρες κινολονη ίσως για την περίπτωση που υπάρχει κάποιο μικρόβιο αλλά λόγο ότι είναι σε χαμηλά επίπεδα δεν ανιχνεύεται σε εξέτασης.Θυμιζω ότι η ούρων η σπέρματος και το προστατικό υγρό ήταν στείρες μικροβίων οπότε δεν πήρα αντιβίωση ποτέ μου.Τα συμπτώματα μου είναι πρόωρη εκσπερμάτωση που συνεχίζεται από το 2016 και μια περίεργη αίσθηση κάπου στην πύελο σαν βάρος κάψιμο δεν ξέρω πως να το περιγράψω.Σιγουρα δεν μπορώ να πω πως ποναω αλλά κάτι με εννοχλει.Δεν μπορώ να καταλάβω που το νιώθω.Επισης έχω σαν ενδεχόμενο να συμβαίνει από την κιρσοκοιλη που έχω στον αριστερό ορχοι αυτό το αίσθημα αλλά δυστυχώς για να το αποκλείσω αυτό πρέπει να μπω σε χειρουργείο παρόλο που το σπέρμα μου είναι γόνιμο.Αν τελικά δεν έχει σχέση η κιρσοκοιλη είναι κατά την γνώμη η πυελικό άλγος η κάποια ζημεια  την οποία έπαθα από την θεραπεία για την τριχόπτωση που έκανα για 7 μήνες.Ο γιατρός είπε ότι έχει δει άνθρωπο να έχει παρενεργειες σεξουαλικές φύσεως με καλές εργαστηριακές εξέτασης μετά την θεραπεία για την τριχόπτωση απλά το θεωρει λιγότερο πιθανό να συμβαινει.Για την αντιβίωση τι λέτε έχει νόημα να δοκιμάσω εφόσον δεν βγαίνει πουθενά ούτε πυοσφαιρια ούτε μικροβιο?
Στυτική δυσλειτουργία και προωρη εκσπερμάτωση μετά από 7 μηνες φιναστεριδης τον Νοέμβριο του 2013.βελτιωση μετά από κάνα χρόνο  η οποία βελτίωση κράτησε λίγους μήνες και μετά από έντονη σεξουαλική ζωή  αρχίζουν καψίματα σε απροσδιόριστο σημείο κοντά στην λεκάνη.Παω σε γιατρό Ιανουάριο του 2016 και.μετα από εξέταση με μπατονετες στην ουρήθρα που μου βρήκε χλαμύδια και μου έδωσε 14 μέρες αντιβίωση η στύση μου χειροτέρεψε ξανα  αμέσως μετά την τρομερά επίπονη εξέταση και επανήλθε η πρόωρη εκσπερμάτωση που κρατανε ως σήμερα μαζί με  το κάψιμο στην περιοχή της λεκάνης που  δεν είναι συνεχές αλλά με πιάνει τακτικά και όταν με πιάνει είναι ελαφρύ .Τα χλαμύδια δεν ξαναεμφανίστηκαν σε καμοια εξέταση ούτε κάνα άλλο μικροβιο.Η ορμόνες μου είναι εντός φυσιολογικών ορίων και το τριπλές πέους δεν έδειξε κάτι παθολογικό.Το σπερμοδιαγραμμα είναι καλό εκτός από το ιξώδες που είναι πολύ αναιβασμενο το ph που είναι 8.5 αναιβασμενο και αυτό και μικρός όγκος σπέρματος 1.8.Η ηλικία μ είναι 30 χρόνων.

Παράθεση από: giwrgos athina στις 17 Ιουνίου, 2021, 11:33:43 ΠΜ
Γεια σας παιδεία.Σε λίγες μέρες τελειώνω μια θεραπεία που μου έδωσε ο ουρολόγος φυτική για το προστάτη με saw palmeto την οποία την έκανα για 3 μήνες.Ο γιατρός είπε μακροχρόνια για να δω κάποιο αποτέλεσμα.Σκεφτομαι.να κάνω ένα πλήρες σπερμοδιαγραμμα τον άλλο μήνα να δω αν έχουν φτιάξει καποια στοιχεία που ήταν αυξημένα όπως το ph  και το ιξώδες.Αν όχι μιας και αυτά τα δύο είναι σημάδι λοίμωξης στους αδένες σκέφτομαι να συζητησω με το γιατρό να δοκιμάσω κάποια αντιβίωση για 15 μέρες κινολονη ίσως για την περίπτωση που υπάρχει κάποιο μικρόβιο αλλά λόγο ότι είναι σε χαμηλά επίπεδα δεν ανιχνεύεται σε εξέτασης.Θυμιζω ότι η ούρων η σπέρματος και το προστατικό υγρό ήταν στείρες μικροβίων οπότε δεν πήρα αντιβίωση ποτέ μου.Τα συμπτώματα μου είναι πρόωρη εκσπερμάτωση που συνεχίζεται από το 2016 και μια περίεργη αίσθηση κάπου στην πύελο σαν βάρος κάψιμο δεν ξέρω πως να το περιγράψω.Σιγουρα δεν μπορώ να πω πως ποναω αλλά κάτι με εννοχλει.Δεν μπορώ να καταλάβω που το νιώθω.Επισης έχω σαν ενδεχόμενο να συμβαίνει από την κιρσοκοιλη που έχω στον αριστερό ορχοι αυτό το αίσθημα αλλά δυστυχώς για να το αποκλείσω αυτό πρέπει να μπω σε χειρουργείο παρόλο που το σπέρμα μου είναι γόνιμο.Αν τελικά δεν έχει σχέση η κιρσοκοιλη είναι κατά την γνώμη η πυελικό άλγος η κάποια ζημεια  την οποία έπαθα από την θεραπεία για την τριχόπτωση που έκανα για 7 μήνες.Ο γιατρός είπε ότι έχει δει άνθρωπο να έχει παρενεργειες σεξουαλικές φύσεως με καλές εργαστηριακές εξέτασης μετά την θεραπεία για την τριχόπτωση απλά το θεωρει λιγότερο πιθανό να συμβαινει.Για την αντιβίωση τι λέτε έχει νόημα να δοκιμάσω εφόσον δεν βγαίνει πουθενά ούτε πυοσφαιρια ούτε μικροβιο?
γεια σου Γιώργο , αμα η σταμνευ ειναι στείρα μικροβίων δεν υπάρχει λόγος να πάρεις αντιβίωση , ισως δεις βεβαιώ βελτίωση γιατι θα δουλεψει σαν αντιφλεγμονώδες αλλα το ιδιο σου κάνει και το saw palmeto, τι σκευασία παίρνεις ακριβές? σε εχει βοηθησει καπου?
Εμφάνιση στα 25 με χαλαρή & μετά με σχεδόν απώλεια στύσης, πόνος στους όρχεις ,αλιωμένο σπέρμα σαν ζελέ ,καθυστερημένη εκσπερμάτωση & τσούξιμο μετα   .Διάγνωση χρόνιας προστατίτιδας με το μικροβιο e-coli & στρεπτόκοκος.1 αποτυχημένη προσπάθεια θεραπείας με αντιβίωση & χάπια ΣΔ

Η συσκευασία λέγεται prostamol.1  την ημερα.Ο γιατρός είπε να το πάρω μακροχρόνια.για να δω αποτέλεσμα εγώ το πήρα ήδη 3 μήνες δεν είδα κάτι και λέω να το σταματήσω δεν νομίζω ότι θα βοηθήσει να το πάρω και άλλο.
Στυτική δυσλειτουργία και προωρη εκσπερμάτωση μετά από 7 μηνες φιναστεριδης τον Νοέμβριο του 2013.βελτιωση μετά από κάνα χρόνο  η οποία βελτίωση κράτησε λίγους μήνες και μετά από έντονη σεξουαλική ζωή  αρχίζουν καψίματα σε απροσδιόριστο σημείο κοντά στην λεκάνη.Παω σε γιατρό Ιανουάριο του 2016 και.μετα από εξέταση με μπατονετες στην ουρήθρα που μου βρήκε χλαμύδια και μου έδωσε 14 μέρες αντιβίωση η στύση μου χειροτέρεψε ξανα  αμέσως μετά την τρομερά επίπονη εξέταση και επανήλθε η πρόωρη εκσπερμάτωση που κρατανε ως σήμερα μαζί με  το κάψιμο στην περιοχή της λεκάνης που  δεν είναι συνεχές αλλά με πιάνει τακτικά και όταν με πιάνει είναι ελαφρύ .Τα χλαμύδια δεν ξαναεμφανίστηκαν σε καμοια εξέταση ούτε κάνα άλλο μικροβιο.Η ορμόνες μου είναι εντός φυσιολογικών ορίων και το τριπλές πέους δεν έδειξε κάτι παθολογικό.Το σπερμοδιαγραμμα είναι καλό εκτός από το ιξώδες που είναι πολύ αναιβασμενο το ph που είναι 8.5 αναιβασμενο και αυτό και μικρός όγκος σπέρματος 1.8.Η ηλικία μ είναι 30 χρόνων.

εμενα με είχε βοηθήσει απο την 1η μέρα σε περιοδο εξαρσης. αν δεν εχεις δει αποτελεσμα και εγω πιστευω δεν εχει νοημα να το συνεχήσεις αλλα θα σου λεγα να ψαξεις και για κατι αλλο απο βιταμίνες που μπορεί να σε βοηθήσει πχ κουερσεντινη , Λυκοπένιο , ελαιο κολοκύθας
Εμφάνιση στα 25 με χαλαρή & μετά με σχεδόν απώλεια στύσης, πόνος στους όρχεις ,αλιωμένο σπέρμα σαν ζελέ ,καθυστερημένη εκσπερμάτωση & τσούξιμο μετα   .Διάγνωση χρόνιας προστατίτιδας με το μικροβιο e-coli & στρεπτόκοκος.1 αποτυχημένη προσπάθεια θεραπείας με αντιβίωση & χάπια ΣΔ

Θα ρωτήσω τον γιατρό μου αν θα βοηθούσε να ξεκινήσω κάτι από αυτά.Κυριως κουερσεντινη που έχω διαβάσει εδώ βοήθησε πολλούς.Απο την άλλη σκέφτομαι μήπως τα συμπτωματα μου ευθύνεται η κιρσοκοιλη που έχω αριστερά.Ρωτησ και τον παθολόγο μου αν και δεν ήξερε πολλά για την κιρσοκοιλη και το πυελικό άλγος και Μ είπε είναι απλό το χειρουργείο αν τα συμπτώματα φύγουν πάει να πει έφταιγε η κιρσοκοιλη αν όχι λόγο ότι δεν βρέθηκαν και μικρόβια και πυοσφαιρια σε ουρά σπέρμα προστατικό υγρό  παρά μόνο αυξημένο ιξώδες και ph στο σπερμοδιαγραμμα  βάση των συμπτωμάτων καταλήγουμε ότι φταίει το πυελικό αλγος.
Στυτική δυσλειτουργία και προωρη εκσπερμάτωση μετά από 7 μηνες φιναστεριδης τον Νοέμβριο του 2013.βελτιωση μετά από κάνα χρόνο  η οποία βελτίωση κράτησε λίγους μήνες και μετά από έντονη σεξουαλική ζωή  αρχίζουν καψίματα σε απροσδιόριστο σημείο κοντά στην λεκάνη.Παω σε γιατρό Ιανουάριο του 2016 και.μετα από εξέταση με μπατονετες στην ουρήθρα που μου βρήκε χλαμύδια και μου έδωσε 14 μέρες αντιβίωση η στύση μου χειροτέρεψε ξανα  αμέσως μετά την τρομερά επίπονη εξέταση και επανήλθε η πρόωρη εκσπερμάτωση που κρατανε ως σήμερα μαζί με  το κάψιμο στην περιοχή της λεκάνης που  δεν είναι συνεχές αλλά με πιάνει τακτικά και όταν με πιάνει είναι ελαφρύ .Τα χλαμύδια δεν ξαναεμφανίστηκαν σε καμοια εξέταση ούτε κάνα άλλο μικροβιο.Η ορμόνες μου είναι εντός φυσιολογικών ορίων και το τριπλές πέους δεν έδειξε κάτι παθολογικό.Το σπερμοδιαγραμμα είναι καλό εκτός από το ιξώδες που είναι πολύ αναιβασμενο το ph που είναι 8.5 αναιβασμενο και αυτό και μικρός όγκος σπέρματος 1.8.Η ηλικία μ είναι 30 χρόνων.

Γεια σας παιδεία και καλή χρονιά.Μετα από καλλιέργεια σπερματος που κάνω κάθε χρόνο προληπτικά βρέθηκε το ecoli και βάση αντιβιογραματος πήρα κινολονι norocin 400 για 28 μέρες πρωί βράδυ.Ολα καλά δεν είχα κάμοια παρενέργεια βέβαια πήρα και προβιοτικα τα οποία συνεχίζω για ακόμα ένα μήνα είπε ο γιατρός αλλά 20 μέρες από την διακοπή  της αντιβίωσης έπαθα ασβεστοποιω τεντονιτιδα στον αριστερό ώμο.Κανω βέβαια και γυμναστική με βάρη και μπορεί να μην οφείλεται και στη. Αντιβίωση δεν ξερω.Εσεις τι πιστεύεται η αντιβίωση φταίει η ήταν να γίνει?ο ορθοπεδικός Μ έδωσε κάτι χάπια και μου έγραψε φυσιοθεραπείες και είπε ότι είναι θεραπεύσιμη η πάθηση.
Στυτική δυσλειτουργία και προωρη εκσπερμάτωση μετά από 7 μηνες φιναστεριδης τον Νοέμβριο του 2013.βελτιωση μετά από κάνα χρόνο  η οποία βελτίωση κράτησε λίγους μήνες και μετά από έντονη σεξουαλική ζωή  αρχίζουν καψίματα σε απροσδιόριστο σημείο κοντά στην λεκάνη.Παω σε γιατρό Ιανουάριο του 2016 και.μετα από εξέταση με μπατονετες στην ουρήθρα που μου βρήκε χλαμύδια και μου έδωσε 14 μέρες αντιβίωση η στύση μου χειροτέρεψε ξανα  αμέσως μετά την τρομερά επίπονη εξέταση και επανήλθε η πρόωρη εκσπερμάτωση που κρατανε ως σήμερα μαζί με  το κάψιμο στην περιοχή της λεκάνης που  δεν είναι συνεχές αλλά με πιάνει τακτικά και όταν με πιάνει είναι ελαφρύ .Τα χλαμύδια δεν ξαναεμφανίστηκαν σε καμοια εξέταση ούτε κάνα άλλο μικροβιο.Η ορμόνες μου είναι εντός φυσιολογικών ορίων και το τριπλές πέους δεν έδειξε κάτι παθολογικό.Το σπερμοδιαγραμμα είναι καλό εκτός από το ιξώδες που είναι πολύ αναιβασμενο το ph που είναι 8.5 αναιβασμενο και αυτό και μικρός όγκος σπέρματος 1.8.Η ηλικία μ είναι 30 χρόνων.

Καλησπέρα και καλή χρονιά η συγκεκριμένη αντιβίωση κάνει τενοντίτιδες σε κάποιες περιπτώσεις γι'αυτό και απαγορεύεται η έντονη άσκηση και τα βάρη την έχω πάρει αρκετές φορές και πάντα μου το υπενθυμίζει ο γιατρός

Παράθεση από: souzana στις 15 Ιανουαρίου, 2024, 04:21:48 ΜΜΚαλησπέρα και καλή χρονιά η συγκεκριμένη αντιβίωση κάνει τενοντίτιδες σε κάποιες περιπτώσεις γι'αυτό και απαγορεύεται η έντονη άσκηση και τα βάρη την έχω πάρει αρκετές φορές και πάντα μου το υπενθυμίζει ο γιατρός
Ναι το γράφει και στις παρενέργειες πως κάνει τεντονιτοδες αλλά 20 μέρες μετά την διακοπή της θεραπείας εγεινε ευθύνεται η αντιβίωση πιστεύεις?Εσύ έχεις πάθει τεντονιτιδα??Αν ναι το ξεπέρασες και επανήλθε στο 100% η ποτέ δεν γίνεσαι όπως ήσουν πριν?Γενικά στεναχωρήθηκα πολύ με ;υτο που έπαθα πέρα απο τον πόνο και την ταλαιπωρία γιατί αναγκάστηκα να κόψω την γυμναστική και τα βαρύ.
Στυτική δυσλειτουργία και προωρη εκσπερμάτωση μετά από 7 μηνες φιναστεριδης τον Νοέμβριο του 2013.βελτιωση μετά από κάνα χρόνο  η οποία βελτίωση κράτησε λίγους μήνες και μετά από έντονη σεξουαλική ζωή  αρχίζουν καψίματα σε απροσδιόριστο σημείο κοντά στην λεκάνη.Παω σε γιατρό Ιανουάριο του 2016 και.μετα από εξέταση με μπατονετες στην ουρήθρα που μου βρήκε χλαμύδια και μου έδωσε 14 μέρες αντιβίωση η στύση μου χειροτέρεψε ξανα  αμέσως μετά την τρομερά επίπονη εξέταση και επανήλθε η πρόωρη εκσπερμάτωση που κρατανε ως σήμερα μαζί με  το κάψιμο στην περιοχή της λεκάνης που  δεν είναι συνεχές αλλά με πιάνει τακτικά και όταν με πιάνει είναι ελαφρύ .Τα χλαμύδια δεν ξαναεμφανίστηκαν σε καμοια εξέταση ούτε κάνα άλλο μικροβιο.Η ορμόνες μου είναι εντός φυσιολογικών ορίων και το τριπλές πέους δεν έδειξε κάτι παθολογικό.Το σπερμοδιαγραμμα είναι καλό εκτός από το ιξώδες που είναι πολύ αναιβασμενο το ph που είναι 8.5 αναιβασμενο και αυτό και μικρός όγκος σπέρματος 1.8.Η ηλικία μ είναι 30 χρόνων.

Καλημέρα όχι δεν έχω πάθει ποτέ γιατί για κάποιο διάστημα ίσο την έπαιρνα και λίγο μετα δεν έκανα καθόλου γυμναστική.Γενικα όμως έχω ακούσει και άλλους που τους δημιουργούν πρόβλημα α τέτοια οι κινολονες εύχομαι περαστικά και γρήγορα ότι θα περάσει θα περάσει εννοείται αλλά είναι η ταλαιπωρία που τραβάς πας να φτιάξεις κάτι και χαλάει κάτι άλλο