Παράθεση από: RunningJohn στις 17 Μαΐου, 2013, 06:42:14 ΠΜ
Δεν ξερω για εσας, εγω μετα απο την αποτυχημενη προσπαθεια που ειχα στις αρχες απριλιου μετα απο την οποια κατεληξα σε γιατρο, δεν τολμω να ξαναερθω σε επαφη με γυναικα.. Φοβαμαι στην ιδεα οτι θα ξαναπερασω τα ιδια.. Εκεινες οι κουβεντες της: "τι εγινε δεν μπορεις;", με στοιχειωνουν!
Δεν ξερω αν κανω καλα.. Παντως πιστευω πως υπαρχουν γυναικες με κατανοηση σε τετοια θεματα..

Φίλε, πραγματικά αν είχα τέτοια προβλήματα για κάθε μία φορά που δεν μου σηκώθηκε, δεν θα ξαναπηδούσα ποτέ... Ξέρεις πόσες φορές δεν μου έκανε κέφι, με διάφορες γυναίκες, από την γυναίκα μου πολύ πρόσφατα μέχρι την πρώτη φορά που πήδηξα, πριν 15 χρόνια περίπου... Η απάντηση σου να είναι "κάνε με να μπορέσω για να το ευχαριστηθείς"... Πίστεψέ με, όσες γκόμενες μετά από αυτή την ατάκα ξεσκίστηκαν να κάνουν το "καλό" μετά είχαν ανταμοιβή.... Όπως μου είχε πει και ο πρώτος ουρολόγος, που μου είχε καυτηριάσει το χαλινό (το πετσάκι που κολλάει τη βάλανο με το δέρμα του πέους) γιατί αιμοραγούσα: " Κοίτα να το ευχαριστηθείς εσύ πρώτα, και για τη γυναίκα βλέπουμε μετά". Αυτό ήταν μεγάλη κουβέντα, που με βοήθησε απίστευτα.
Και για να κλείσω, η Γυναίκα ευχαριστιέται με αυτόν που ασχολείται μαζί της και όχι με αυτόν που έχει πούτσα κάγκελο! Δουλέψτε χέρι, γλώσσα, πόδια ό,τι βρείτε και η πούτσα θα ακολουθήσει όταν σταματήσετε να τη σκέφτεστε...
Συμπτώματα απο 02.2011 (κάψιμο μετά την ούρηση- πόνος στην χαμηλή κοιλιακή χώρα, περίνεο, χαμήλά στη μέση, στυτικά προβλήματα). Καλλιέργειες ούρων στείρες. Καλλιέργειες σπέρματος στρεπτόκοκκος, εντερόκοκκος. Αντιμετώπιση με αντιβίωση δια στόματος, ενέσιμη, αντιφλεγμονώδη, Α-blockers. Συμπτώματα τα οποία δεν είναι μόνιμα. Προηγούμενο ιστορικό με σπαστική κολίτιδα (αντιμετωπίστηκε). Εκκίνηση λήψης κουεσερτίνης 01.2013 (Έχει λήξη 09.2013). Καθαρός από μικρόβια από 12.2012. Τεκνοποίηση 02.2012. Mείωση συμπτωμάτων από Ιούλιο 2013 μετά από εκκίνηση Γιόγκα και περιορισμό γλουτένης. Παράλληλα σταμάτημα σε γυμναστήριο (Βάρη), εκγύμναση μόνο με βοήθεια σωματικού βάρους. Μαξιλαράκι "ντόνατ" στο αυτοκίνητο και θετική σκέψη. Πλέον δεν θεωρώ τον εαυτό μου ασθενή ( 18.12.2013) αλλά ανήκω σε "ευαίσθητη ομάδα" .... Πληροφορίες εντός. Δεν υπαρχουν ματζούνια και μαγικές θεραπείες, μόνο παρατήρηση, αποφυγή και προσπαθεια.

Καλησπερα σε ολο το φορουμ. Διαβασα μερικα ποστ κ εχω να πω οτι νιωθω το ιδιο με μερικους απο εδω μεσα. Κ μενα με στοιχειωνουν καποιες εμπειριες την εποχη που ξεκινησε η κατακρυλα! Νομιζω οτι δεν θα ξαναειμαι ποτε οπως ημουν. Κ απορω πως σε ολους εδω μεσα ως δια μαγειας κ ξαφνικα χανεται η γαμημενη η στυση! Ενω ολα λειτουργουν κανονικα! Να πω κ στον θεματοθετη επειδη ειχε κανει 1 ερωτηση! Απο οταν συνεβηκαν μερικα γεγονοτα με την στυση/παθηση κτλ οι σκεψεις που περνανε απο το μυαλο μου δεν ειναι κ οι καλυτερες. Μαλλον μας παιρνει η απο κατω! Τουλαχιστον εμενα.

Ελπιζω να βρω την λυση!
Εμφανιση πριν απο 2 μηνες κατακορυφης στυτικης δυσλειτουργιας. Επισκεψη σε ουρολογο και εξετασεις (χοληστερινη,τεστοστερονη) οι οποιες δεν εδειξαν απολυτως τιποτα. Τα υπολοιπα συμπτωματα που αναφερετε δεν τα εχω αλλα δεν εφησυχάζω κιολας. Ξεχασα να αναφερω. Απουσια στυσης κατα τον αυνανισμο. Σπερμα νομιζω κανονικο. Χαιρομαι που βρηκα το foroum και τα ειπα.

Ρε μαλάκες δεν είμαστε και μηχανές να θέλουμε σεξ όλη την ώρα...μπορεί και το μυαλό να το απασχολεί κάτι άλλο...μπορεί 1002.Δώστε χρόνο να σας βγεί από μόνο του...με το φιλί με το χάδι.Μην το πιέζετε!
Καθυστέρηση στην ούρηση παροδικά στυτικά προβλήματα συχνοουρία...Ψάχνομαι για την λύση..Ηλικία εμφάνισης 20

Πόσο δίκιο εχεις.Αυτο το ειδα πολύ καλά πριν 2 εβδομάδες περιπου που ΞΑΝΑ έβαλα τον εαυτο μου στην διαδικασία ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΣΕΞ...ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΣΕΞ...και εκανα τα πάντα εκτος απο το να χαλαρωσω και φυσικά ΤΟΝ ΗΠΙΑ !!!!!!!!Ειχα σταματησει για λίγο την διαδικασια με χαδια και φιλια και νόμιζα οτι έπαιζα σε γερμανικη τσόντα.μετα απο λιγο συνεχισα με πολυ χαλαρο τρόπο φιλια,χάδια και ολα λειτούργησαν ΑΨΟΓΑ.Τότε προσγειώθηκα στην πραγματικότητα.
Εμφανιση συμπτωματων 28 ετων.Τσουξιμο στην ουρηση,κατα την οφοδευση εκκριμα προστατικου υγρου,πεσμενη libido,στ.δυσλειτουργεια,συχνοουρια,νυχτουρια,αλγος στο περινεο. Τροποι θεραπειας:τόνοι αντιβίωσης,βοτανα,προστατικες μαλλάξεις.Πλεον:συχνο τρεξιμο,και μαλλάξεις με wand.Ξεκίνημα ομοιοπαθητικης 12/06/2013 .

Μετά από συνομιλία με τον κύριο Ζούμπο ξεκινάω ciproxin  για 15 ημέρες...Μου εξήγησε οτι κατα 99% έχει γίνει επινέμηση της φλεγμονής σε γειτονικά όργανα.Μακάρι παιδιά! Για να δούμε...
Καθυστέρηση στην ούρηση παροδικά στυτικά προβλήματα συχνοουρία...Ψάχνομαι για την λύση..Ηλικία εμφάνισης 20

Μακάρι να βρείς την λύση σου :)
Εμφανιση συμπτωματων 28 ετων.Τσουξιμο στην ουρηση,κατα την οφοδευση εκκριμα προστατικου υγρου,πεσμενη libido,στ.δυσλειτουργεια,συχνοουρια,νυχτουρια,αλγος στο περινεο. Τροποι θεραπειας:τόνοι αντιβίωσης,βοτανα,προστατικες μαλλάξεις.Πλεον:συχνο τρεξιμο,και μαλλάξεις με wand.Ξεκίνημα ομοιοπαθητικης 12/06/2013 .

Χμμμ...
Εμφάνιση στα 28-29.Καψίματα,γδαρσίματα,διακοπές στην ούρηση.Πόνος στο περίνεο ,τσούξιμο μετά/κατά την εκσπερμάτιση.Συχνουρίες.Παροδικά στυτικά προβλήματα,δύσκολη εκσπερμάτιση ,υδαρή,ολιγοσπερμία παροδική και που και που στεγνή.Πόνοι χαμηλά στην μέση.Αντιμετωπίστηκε ως σήμερα με πολλαπλούς τρόπους και πάμπολλα αντιβιοτικά κτλ . Σήμερα είμαι όπως ήμουν  πριν βρεθώ στην πάθηση ,είμαι καλά και   είμαι θεραπευμένος ,έπρεπε να αλλάξω πολλά και να κόψω ακόμα πιο πολλά .

Παραλείπεις να μας αναφέρεις κάποια πολύ σημαντικά πράγματα όπως για ποιό λόγο ξαναεπικοινωνησες μαζί του .
Η διαγνωση επίσης ήταν τηλεφωνικη ;

Τύπου γιατρέ πονάω εκεί και έχω αυτό ;

Σε καμία περίπτωση δεν προσπαθώ να υποβαθμίσω το γεγονός ,απλά είμαι περίεργος για τους λογους που συνέβη όπως και για την εξέλιξη αυτης της τηλεεξέτασης .

15 μέρες πάντως μου ακούγονται και λίγες και περίεργες .Επίσης σε ποια όργανα πήγε και πως ;
Χημικη ειναι υποτιθεται η φλεγμονή σου ή μικροβιακή ;

Δεν κτλβν ρε παιδιά ,διορθώστε με ή βάλτε με στην θέση μου . . .

Εμφάνιση στα 28-29.Καψίματα,γδαρσίματα,διακοπές στην ούρηση.Πόνος στο περίνεο ,τσούξιμο μετά/κατά την εκσπερμάτιση.Συχνουρίες.Παροδικά στυτικά προβλήματα,δύσκολη εκσπερμάτιση ,υδαρή,ολιγοσπερμία παροδική και που και που στεγνή.Πόνοι χαμηλά στην μέση.Αντιμετωπίστηκε ως σήμερα με πολλαπλούς τρόπους και πάμπολλα αντιβιοτικά κτλ . Σήμερα είμαι όπως ήμουν  πριν βρεθώ στην πάθηση ,είμαι καλά και   είμαι θεραπευμένος ,έπρεπε να αλλάξω πολλά και να κόψω ακόμα πιο πολλά .

Στο έστειλα και σε message οπότε το εξηγώ και εδώ...Ο γιατρός θεωρεί οτι η φλεγμονή είναι ένα είδος μετατόπισης της κρον στην μια σπερματοδοχο κυστη που προκαλει συμπτώματα όπως συχνοουρίες ή παροδικά θέματα με την στύση...Μικρόβιο δεν υπάρχει,οπότε το θέμα είναι καθαρά 'χημικό'.Αυτό είναι πάντα η δική του εκτίμηση,απλά μου φαίνεται τεκμηριωμένη.Από την αρχή στο τεστ για το ΧΠΑ δεν ήμουν συμβατός,και τα συμπτώματα δεν μπορώ να αρνηθώ οτι ξεκίνησαν παράλληλα με την Crohn...Και εγω οταν μου ειπε για το αντιβιοτικο τρελάθηκα...αλλά σκέφτομαι πως εαν υπάρχει φλεγμονή από κάτι ΟΝΤΩΣ θα κάνει δουλειά...Αλλιώς απλά θα έχω καταπιεί κάτι άσκοπα...Και εγω αμφιταλαντεύομαι στο να το πάρω ή όχι σε μεγάλο βαθμό.
Καθυστέρηση στην ούρηση παροδικά στυτικά προβλήματα συχνοουρία...Ψάχνομαι για την λύση..Ηλικία εμφάνισης 20