Στυτική δυσλειτουργία και προωρη εκσπερμάτωση μετά από 7 μηνες φιναστεριδης τον Νοέμβριο του 2013.βελτιωση μετά από κάνα χρόνο  η οποία βελτίωση κράτησε λίγους μήνες και μετά από έντονη σεξουαλική ζωή  αρχίζουν καψίματα σε απροσδιόριστο σημείο κοντά στην λεκάνη.Παω σε γιατρό Ιανουάριο του 2016 και.μετα από εξέταση με μπατονετες στην ουρήθρα που μου βρήκε χλαμύδια και μου έδωσε 14 μέρες αντιβίωση η στύση μου χειροτέρεψε ξανα  αμέσως μετά την τρομερά επίπονη εξέταση και επανήλθε η πρόωρη εκσπερμάτωση που κρατανε ως σήμερα μαζί με  το κάψιμο στην περιοχή της λεκάνης που  δεν είναι συνεχές αλλά με πιάνει τακτικά και όταν με πιάνει είναι ελαφρύ .Τα χλαμύδια δεν ξαναεμφανίστηκαν σε καμοια εξέταση ούτε κάνα άλλο μικροβιο.Η ορμόνες μου είναι εντός φυσιολογικών ορίων και το τριπλές πέους δεν έδειξε κάτι παθολογικό.Το σπερμοδιαγραμμα είναι καλό εκτός από το ιξώδες που είναι πολύ αναιβασμενο το ph που είναι 8.5 αναιβασμενο και αυτό και μικρός όγκος σπέρματος 1.8.Η ηλικία μ είναι 30 χρόνων.

George θα βοηθούσαν μερικές λεπτομέρειες?

Πού το βρήκες? Το δοκίμασες? Ξέρεις λεπτομέρειες? Βάζεις ένα λινκ, τι είναι, το προτείνεις? Σκέφτεσαι να κάνεις κάτι με αυτό? ζητάς γνώμη?

Αν απλά είναι κάτι που βρήκες και δεν έχεις άποψη, δεν βλέπω αν αυτό μπορεί να βοηθήσει κάποιον.

Είναι νέα θεραπεία  μου την πρότεινε ο ουρολόγος μου για την στύση μου.Μου είπε ότι έχει καλά αποτελέσματα απλά δεν είναι για πάντα ίσως για κάνα χρόνο σαν τα κρουστικά κύματα.Ιδανικη επιλογή είναι να κάνεις συνδοιασμο κρουστικών 12 συνεδρίες με prp για μέγιστα αποτελέσματα.Δεν το έκανα ακόμα το σκέφτομαι αν μαζέψω λεφτά να το δοκιμάσω απλά έβαλα ling να ενημερώσω και για να γράψει κανείς αν το έχει κάνει τα αποτελέσματα του
Στυτική δυσλειτουργία και προωρη εκσπερμάτωση μετά από 7 μηνες φιναστεριδης τον Νοέμβριο του 2013.βελτιωση μετά από κάνα χρόνο  η οποία βελτίωση κράτησε λίγους μήνες και μετά από έντονη σεξουαλική ζωή  αρχίζουν καψίματα σε απροσδιόριστο σημείο κοντά στην λεκάνη.Παω σε γιατρό Ιανουάριο του 2016 και.μετα από εξέταση με μπατονετες στην ουρήθρα που μου βρήκε χλαμύδια και μου έδωσε 14 μέρες αντιβίωση η στύση μου χειροτέρεψε ξανα  αμέσως μετά την τρομερά επίπονη εξέταση και επανήλθε η πρόωρη εκσπερμάτωση που κρατανε ως σήμερα μαζί με  το κάψιμο στην περιοχή της λεκάνης που  δεν είναι συνεχές αλλά με πιάνει τακτικά και όταν με πιάνει είναι ελαφρύ .Τα χλαμύδια δεν ξαναεμφανίστηκαν σε καμοια εξέταση ούτε κάνα άλλο μικροβιο.Η ορμόνες μου είναι εντός φυσιολογικών ορίων και το τριπλές πέους δεν έδειξε κάτι παθολογικό.Το σπερμοδιαγραμμα είναι καλό εκτός από το ιξώδες που είναι πολύ αναιβασμενο το ph που είναι 8.5 αναιβασμενο και αυτό και μικρός όγκος σπέρματος 1.8.Η ηλικία μ είναι 30 χρόνων.

Α επίσης από τι έμαθα την θεραπεία με το prp  την κάνει και το ανδρολογικο τμήμα δημόσιο νοσοκομείου  σε συγκεκριμένους ασθενείς μετά από εξετάσεις.
Στυτική δυσλειτουργία και προωρη εκσπερμάτωση μετά από 7 μηνες φιναστεριδης τον Νοέμβριο του 2013.βελτιωση μετά από κάνα χρόνο  η οποία βελτίωση κράτησε λίγους μήνες και μετά από έντονη σεξουαλική ζωή  αρχίζουν καψίματα σε απροσδιόριστο σημείο κοντά στην λεκάνη.Παω σε γιατρό Ιανουάριο του 2016 και.μετα από εξέταση με μπατονετες στην ουρήθρα που μου βρήκε χλαμύδια και μου έδωσε 14 μέρες αντιβίωση η στύση μου χειροτέρεψε ξανα  αμέσως μετά την τρομερά επίπονη εξέταση και επανήλθε η πρόωρη εκσπερμάτωση που κρατανε ως σήμερα μαζί με  το κάψιμο στην περιοχή της λεκάνης που  δεν είναι συνεχές αλλά με πιάνει τακτικά και όταν με πιάνει είναι ελαφρύ .Τα χλαμύδια δεν ξαναεμφανίστηκαν σε καμοια εξέταση ούτε κάνα άλλο μικροβιο.Η ορμόνες μου είναι εντός φυσιολογικών ορίων και το τριπλές πέους δεν έδειξε κάτι παθολογικό.Το σπερμοδιαγραμμα είναι καλό εκτός από το ιξώδες που είναι πολύ αναιβασμενο το ph που είναι 8.5 αναιβασμενο και αυτό και μικρός όγκος σπέρματος 1.8.Η ηλικία μ είναι 30 χρόνων.

Έκανα σήμερα θεραπεία PRP, στον ώμο βέβαια, αλλά επειδή βρήκα αυτό το topic στο forum, είπα να γράψω τις εντυπώσεις μου.
Μου το έκανε ορθοπαιδικός, μετά από μαγνητική όπου έδειξε παλιό τραυματισμό στον τένοντα, από οπισθολαιμιες πιέσεις ώμων στο γυμναστήριο.
Πήρε αίμα, το έβαλε σε ένα ειδικό kit με τζελ κλπ. και μετά από 10λεπτη φυγοκέντριση, πήρε τα αιμοπετάλια και τα έβαλε στο πάσχων σημείο. Προηγήθηκε ένεση ξυλοκαινης, διότι πονάει αρκετά πριν και κατά την έγχυση των αιμοπεταλίων, καθώς σκοπίμως δημιουργεί νέες βλάβες με την βελόνα και μετά βάζει τα αιμοπετάλια.
10 ώρες μετά και πονάει ακόμα περισσότερο. Δυσκολεύομαι να βγάλω το μπλουζάκι μόνος μου. Σήμερα είπε ότι θα είναι το χειρότερο βράδυ και ότι θα πονάει 3-4 μέρες και μετά θα βελτιώνεται. Σε 3 εβδομάδες θα ξαναπάω και ίσως κάνουμε και 2η θεραπεία. Είχε κάνει και ο ίδιος παλιότερα.
Η μέθοδος αυτή ξεκίνησε πριν αρκετά χρόνια στην Αμερική και ήρθε στην Ελλάδα πριν 8-10 χρόνια, αλλά τα τελευταία 2-3 χρησιμοποιείται πλέον αρκετά και με πολύ καλά αποτελέσματα.
Μου είπε ότι εφαρμόζεται στο πέος για προβλήματα στύσης, γιατί βοηθάει πολύ τα αγγεία και επίσης οι γυναίκες το κάνουν στο πρόσωπο για ομορφιά κλπ.
Το κόστος, για θεραπεία ώμου πάντα, από 75-150€, ανάλογα το kit με το ειδικό μπουκαλάκι με το τζελ.
Μου είπε να μου γράψει lonarid για τον πόνο, αλλά δεν ήθελα. Μόνο που δεν κάνει να πάρεις αντιφλεγμονώδη.
Όπως πάντα, ο γιατρός παίζει σημαντικό ρόλο στην θεραπεία, γιατί πρέπει να βρει το σημείο της βλάβης. Με ρωτούσε και με πάταγε για να βρει το σημείο που πονάω. Έβαζε και υπέρηχο για να βλέπει μέσα το σημείο της βλάβης.
Φαντάζομαι κάπως έτσι θα γίνεται και στο πέος.
Θα ξαναγράψω όταν έχω νεότερα.

Καλησπέρα και περαστικά με τον ώμο σου.Για στυτική δυσλειτουργια εμένα ο γιατρός μου ζήτησε 300ευρο για την συνεδρία με prp  και μου είπε πως μπορεί να συνδοιαστει με  κρουστικά για καλύτερα αποτελέσματα.Το prp  μου είπε ότι όντων πονάει λιγο  αλλα με τα.χρηματα το καλό είναι πως εφαρμόζεται και σε δημόσιο νοσοκομείο δωρεάν.
Στυτική δυσλειτουργία και προωρη εκσπερμάτωση μετά από 7 μηνες φιναστεριδης τον Νοέμβριο του 2013.βελτιωση μετά από κάνα χρόνο  η οποία βελτίωση κράτησε λίγους μήνες και μετά από έντονη σεξουαλική ζωή  αρχίζουν καψίματα σε απροσδιόριστο σημείο κοντά στην λεκάνη.Παω σε γιατρό Ιανουάριο του 2016 και.μετα από εξέταση με μπατονετες στην ουρήθρα που μου βρήκε χλαμύδια και μου έδωσε 14 μέρες αντιβίωση η στύση μου χειροτέρεψε ξανα  αμέσως μετά την τρομερά επίπονη εξέταση και επανήλθε η πρόωρη εκσπερμάτωση που κρατανε ως σήμερα μαζί με  το κάψιμο στην περιοχή της λεκάνης που  δεν είναι συνεχές αλλά με πιάνει τακτικά και όταν με πιάνει είναι ελαφρύ .Τα χλαμύδια δεν ξαναεμφανίστηκαν σε καμοια εξέταση ούτε κάνα άλλο μικροβιο.Η ορμόνες μου είναι εντός φυσιολογικών ορίων και το τριπλές πέους δεν έδειξε κάτι παθολογικό.Το σπερμοδιαγραμμα είναι καλό εκτός από το ιξώδες που είναι πολύ αναιβασμενο το ph που είναι 8.5 αναιβασμενο και αυτό και μικρός όγκος σπέρματος 1.8.Η ηλικία μ είναι 30 χρόνων.

Ευχαριστώ πολύ.
Πάντως ο πόνος δεν πρέπει να αποτελεί ανασταλτικό παράγοντα για κάποιον που θέλει να κάνει την θεραπεία.
Σε μένα ο πόνος κορυφώθηκε σήμερα, μια μέρα μετά την θεραπεία και από το βράδυ έχει αρχίσει ήδη να μειώνεται.
Το κόστος είναι πάντα ένα θέμα, αλλά το σημαντικότερο είναι ο γιατρός.

Καλησπέρα,,

Θα ήθελες να μας πεις περισσότερα για την θεραπεία με τα PRP ??
Πρωτη φορα ακουω για τέτοια εφαρμογή και θα ήθελα ν αμθω περισσότερα

Ευχαριστώ

Καλησπέρα Tsakas,
δεν ξέρω αν διάβασες τα 2 προηγούμενα posts μου, όπου και περιγράφω την διαδικασία, αλλά υπενθυμίζω ότι η θεραπεία μου ήταν για τραυματισμένο τένοντα στον ώμο και όχι για στυτική δυσλειτουργία.
Παρόλα αυτά, κάθε μέρα βλέπω βελτίωση. Τα αποτελέσματα τις θεραπείας φαίνονται 3 εβδομάδες μετά. Κατά πάσα πιθανότητα θα χρειαστώ και 2η θεραπεία.
Ότι απορία έχεις, ευχαρίστως να σου απαντήσω.
Αν ενδιαφέρεσαι για ορθοπαιδικό εντός Αττικής, σου στέλνω τα στοιχεία του σε προσωπικό μήνυμα. Τον προτείνω ανεπιφύλακτα.

Μόλις θυμήθηκα ότι έχω ένα φυλλάδιο, το οποίο ουσιαστικά γράφει ότι και στο παρακάτω link
https://www.vitaventus.gr/products/prp/prportho.html

Μια περιγραφή της διαδικασίας είναι αυτή.
Μια μικρή ποσότητα αίματος λαμβάνεται από το χέρι του ασθενούς και τοποθετείται σε μια ειδική φυγόκεντρο για να διαχωριστεί/παραχθεί το πλούσιο σε αιμοπετάλια Πλάσμα (PRP). Αυτά τα αιμοπετάλια περιέχουν υψηλή συγκέντρωση αυξητικών παραγόντων, που προκαλούν αναγέννηση των κυττάρων. Όταν εγχύονται στο πέος διεγείρουν τα βλαστοκύτταρα, τα οποία βοηθούν να αναπτυχθεί ένας πιο υγιής ιστός και βελτιώνουν την κυκλοφορία του αίματος. Εμένα μου την σύστησε ο ουρολόγος μου αλλά δεν την έχω κάνει για να σας πω εντύπωσης.Σκεφτομαι να την δοκιμάσω.Ο ουρολόγος Μου πρότεινε συνδοιασμο με κρουστικά κυνατα για καλύτερα αποτελέσματα.
Στυτική δυσλειτουργία και προωρη εκσπερμάτωση μετά από 7 μηνες φιναστεριδης τον Νοέμβριο του 2013.βελτιωση μετά από κάνα χρόνο  η οποία βελτίωση κράτησε λίγους μήνες και μετά από έντονη σεξουαλική ζωή  αρχίζουν καψίματα σε απροσδιόριστο σημείο κοντά στην λεκάνη.Παω σε γιατρό Ιανουάριο του 2016 και.μετα από εξέταση με μπατονετες στην ουρήθρα που μου βρήκε χλαμύδια και μου έδωσε 14 μέρες αντιβίωση η στύση μου χειροτέρεψε ξανα  αμέσως μετά την τρομερά επίπονη εξέταση και επανήλθε η πρόωρη εκσπερμάτωση που κρατανε ως σήμερα μαζί με  το κάψιμο στην περιοχή της λεκάνης που  δεν είναι συνεχές αλλά με πιάνει τακτικά και όταν με πιάνει είναι ελαφρύ .Τα χλαμύδια δεν ξαναεμφανίστηκαν σε καμοια εξέταση ούτε κάνα άλλο μικροβιο.Η ορμόνες μου είναι εντός φυσιολογικών ορίων και το τριπλές πέους δεν έδειξε κάτι παθολογικό.Το σπερμοδιαγραμμα είναι καλό εκτός από το ιξώδες που είναι πολύ αναιβασμενο το ph που είναι 8.5 αναιβασμενο και αυτό και μικρός όγκος σπέρματος 1.8.Η ηλικία μ είναι 30 χρόνων.

7 χρόνια μετά την έναρξη της πάθησης, και με πλέον πιστεύω ικανοποιητική εμπειρία σε όλη την έκταση του προβλήματός μας, κάποιες φορές φοβάμαι να διαβάσω αυτά που γράφονται εδώ μέσα. Είναι πραγματικά κρίμα, γιατί και εγώ κάποτε είχα μπει σε αυτό το αέναο τρυπάκι να σκορπάω τα λεφτά μου χωρίς γιατρειά σε οτιδήποτε πίστευα θα με λιτρώσει, να υπάρχουν επιτήδειοι που εκμεταλλεύονται την επιβαρυμένη συμπτωματολογία της πάθησής μας και την απόγνωση των προστατιδοπαθούντων για να πλουτίσουν.

Ειλικρινά δεν ξέρω πως θα μπορούσα να ανοίξω σε έναν έναν το κεφάλι και να περάσω όλη την προσωπική εμπειρία και τα βιώματα που έχω πάνω στην πάθηση. Πραγματικά στεναχωριέμαι που υπάρχουν άτομα που ταλαιπωρούνται εκεί έξω απο αυτό. Και δε ξέρω πόσες γραμμές και πόσες συνομιλίες θα χρειάζονταν για να καταφέρει να κατανοήσει κάποιες "νεος" την φύση του "προβλήματος" ώστε να κάνει τα σωστά βήματα ή αν πρέπει να το βιώσει ο ίδιος για να καταλήξει να αποκτήσει την σοφία!

Όπως και να χει και τελείως αναφορικά θα πω και εγώ για άλλη μια φορά σαν παλιοσειρά πλέον, οτι η μεθοδολογία είναι απλή και οι λύσεις συγκεκριμένες.
Κάντε τις εξετάσεις που πρέπει, οι οποίες έχουν αναφερθεί άπειρες φορές. Για μένα φυσικά που έχω κάνει τα πάντα χρόνια τώρα και έχω φάει άπειρα δάχτυλα για μαλάξεις και στιλεούς για δείγματα προστατικού, θα πω το εξής. Προσωπικά κατέληξα και το στηρίζω οτι με καλλιέργεια σπέρματος μετά απο καλή μάλαξη για κοινά μικρόβια, αερόβια αναερόβια Gramm+ Gramm- ,και PCR για ιους (χλαμύδια, γονόρροια) είσαι καλυμμένος. Αν βγουν θετικές ενδείξεις σημαίνει οτι το μικρόβιο κάνει πάρτυ και προφανώς για αυτό ίσως να προκαλεί συμπτώματα. Διαφορετικά, δεν σημαίνει απαραίτητα οτι είσαι στείρος μικροβίων, αλλά οτι οι περιεκτικότητα του μικροβίου είναι μικρή και ελεγχόμενη απο τον ίδιο τον οργανισμό. Επίσης με ένα σπερμοδιάγραμμα μπορούν επίσης να βγουν πολλά συμπεράσματα (υπογονιμότητα προκαλούν τα χλαμύδια που αν δε μπορείς να τα βρεις με καλλιέργεια είναι μια ένδειξη οτι πρέπει να το ψάξεις περισσότερο) που είναι και απαραίτητο να γίνεται απο μια ηλικία και μετά. Γενικά πάντως δεν χρειάζονται αμέτρητες και παράλλογες εξετάσεις. Αν το μικρόβιο είναι σε ποσοτική περιεκτητκότητα ώστε να προκαλεί προβλήματα, θα φανεί με αυτές τις εξετάσεις. Υπάρχουν και κάποιες ποιο εξειδικευμένες τύπου SPI-Test που όμως τις κάνεις αν έχεις υποψία και ιστορικό σε κάποιο μικρόβιο.

Απο την άλλη τώρα, πρέπει να συνειδητοποιήσετε οτι στο ΣΧΠΑ που ανήκει όπως λεν το 95% των παθόντων, τα πράγματα είναι τόσο απλά όσο πολύπλοκα φαίνονται. Δε ξέρω αν μπορώ να διατιπώσω με λέξεις σε ένα πληκτρολόγιο αυτά που έχω στο μυαλό μου αν και πολύ θα το ήθελα. Το μόνο που θα πω είναι, κυνηγήστε το μόνοι σας με τον ευατό σας και αφήστε τις ολιστικές πανάκριβες μεθόδους που σας υπόσχονται γιατρειά χωρίς κόπο. Για να γιατρευτείτε, θα το κάνετε μόνοι σας και πρέπει να κοπιάσετε. Μακάρι να μπορούσα να πιω έναν καφέ με όλους σας έναν έναν και να σας πω την ιστορία μου πιστεύοντας οτι θα βοηθησω και σας. Αν είναι εφικτό, πραγματικά νιώθω την ανάγκη οτι πρέπει να το κάνω.

Μέχρι τότε εύχομαι να αποκτήσετε όλοι την σοφία, πολύ γρηγορότερα απο μένα για να μη χάσετε τσάμπα χρήμα και χρόνο απο τη ζωή σας!

#12 01 Ιουνίου, 2021, 10:58:23 ΠΜ Τελευταία τροποποίηση: 01 Ιουνίου, 2021, 11:15:41 ΠΜ από Tsakas
Eυχαριστώ Algos,,

Έχω συλλογή απο ορθοπαιδικούς,,,,  χαχαχαχ,,
Aλλά ένας ακόμη πάντα χωράει,, στείλε πμ ,, ευχαριστώ
Αφου είναι καλός στους ώμους θα τον χρειαστώ ίσως
Έκανα πριν λίγο καιρό έκχυση PRP σε αρθρώσεις στα πόδια.
Χρειάστηκε χρόνος για να δουλέψουν , κάτι έκαναν και μετά  χάθηκε το κέρδος,,,
Θα κάνω πάλι, αυτη την φορά  στον υπερακάνθιο, σε επόμενη φάση.

Θα σου προτείνω να δείς ένα καινουργιο προιόν,,, δεν ξέρω αν αργότερα θα μπορούσε να γίνει εφαρμογή και στον προστάτη. Προς το παρόν το δίνουν για αρθρώσεις.  Σου παίρνουν αίμα όπως και στα PRP, το επεξεργάζονται διαφορετικά, και σου ρίχνουν με ένεση το αποτέλεσμα. Σταμάτημα της φλεγμονής για 24+ μήνες. Και χωρίς χημεία.
Το προιόν λέγεται nSTRIDE . 
https://www.oxfordkneegroup.com/docs/nstride.pdf
https://www.midlandkneeprotectclinic.co.uk/newsletters/1549548767.pdf
https://www.esvw.com/tobi/docs/Zimmer%20Biomet%20nSTRIDE%20APS%20Kit%20Brochure%20(1).pdf

https://www.theregenerativeclinic.co.uk/nstride-autologous-protein-solution/
https://www.highgatehospital.co.uk/services/orthopaedic-treatment/sports-injuries/non-surgical-orthopaedic-treatments/nstride/

Αξίζει να το δείτε και να το μελετήσετε σαν γνώση χρήσιμη.
Εδω στην Αθήνα ένας το κάνει μέχρι στιγμής απο ότι ξέρω.  Eλπίζω να το κάνουν περισσότεροι σύντομα

Nα με συγχωρείτε για το offtopic , αλλά ποτέ δεν ξέρει κανείς,,,,,,,