απο βδομαδα παω παλι για εξετασεις,μεχρι να παω μου εχει δωσει ciproxin.νιωθω λιγο περιεργα με αυτη την αντιβιωση.3 μερες την παιρνω και εχω πιασιματα δυσφορια στο περινεο κατι μυικουσ σπασμους.με στελνει και για μαγνητικη την οποια δεν εχω καμμια ορεξη να κανω.επισης ξαναρωταω εχει παρει κανεις πανω απο 1 αλφουραλ την ημερα?ο γιατρος παντως μου επαναλαμβανει οτι την εγχειρηση δε τηγλυτωνω.θα δειξει,παντως υπαρχει βελτιωση,μικρη,αλλα βελτιωση.ψαχνοντας στο φορουμ βρηκα επισης το Q-urol.δυστυχως ειναι απο αμερικη αλλα αν κανει δουλεια,χαλαλι.εχει κανεις εμπειρια?
εχω παρει το prostate health της NOW και επισης turmeric, saw palmetto και cranberry.δεν τα εχω ξεκινησει ακομα αλλα αν δε βγει παλι μικροβιο,λεω να κοψω τις αντιβιωσεις και να τα ξεκινησω.αν καποιος εχει εμπειρια με συμπληρωματα ασ δωσει τα φωτα του,δηλ.καλυτερες εταιρειες,δοσολογια κ.τ.λ
βρηκα επισης στο φεησμπουκ μια εταιρεια ροδοκηπος που πουλανε θεραπεια για προστατιδα με συμπληρωματα και διατροφη.
παιζει πολυ να ειναι μουφα αλλα αν τους ςεχει δοκιμασει κανεις ας πει μια κουβεντα.να στε καλα.

Προτα πολλα εδω δεν ειναι κανενασ γιατροσ, τησ αντιβιοσησ δεν την κοβεισ ετση απλα μονο με σινονοηση με τον γιατρο ! Οι κινολονεσ ειναι δεινατεσ αντιβιοσησ με πολλεσ παρενεργιεσ.
Τα σιμπλιροματα βοηθανε αλλα αργα, το ΠΑΛΜΕΤΟ εμενα με βοηθησε, και δεν κανει κακο !!
Διαβασεσ για το Οζον ???

Tο διαβασα για το οζον.εσυ ποσες θεραπειες εχεις κανει και με ποιον απο τους τροπους που περιγραφει για να δεις αποτελεσμα?υπαρχει καποιος κατα θεσσαλονικη μερια?περιεγραψα στο γιατρο τα συμπτωματα και μου ειπε να τη σταματησω.μου εδωσε επισης Finazil.γαμωτο ειναι οτι εχω πολλη εντονη δυσφορια απο χθες(οσο βγαινει)οταν βγαινει το κατουρημα και σημερα ειδα κατι ασπρους κοκκους πανω στη βαλανο,σα κοκκους σκονης ενα πραμα.τι ειν'αυτο παλι? ???γαμω την ατυχια μου που λεγε και το παλιο σποτακι..

εκανα δεκα, Μεγάλη αυτομετάγγιση !!!  αλλα θα κανω και αλλεσ, ειδα μονο καλο !!!
για σαλονικα δεν γνοριζο. Μαλλον φισιατροσ
Το γενιματα εχει τμημα προστατιτιδασ !!!!

Νίκο εμένα το Σιπροξιν με έστειλε στο νοσοκομείο με τενοντίτιδες. Περπάτησα κανονικά μετά από έναν μήνα και περίπου έξι μήνες είχα ενοχλήσεις. Ελπίζω να πάνε όλα καλά.
Εμφάνιση 2017 Αύγουστο: Δυσκολία στην ούρηση μέχρι πόνου.  Λίγους μήνες μετά αίμα στο σπέρμα και μικρή δυσκολία στην ούρηση. Λίγους μήνες μετά ξανά αίμα και η δυσκολία σταθερή. 2018 Αύγουστος: προστάτης 94 κε. / PSA 5,91. 2019 Μάρτιος: προστάτης 80 ml / PSA 6,63. Παίρνω κινολόνες (Ciproxin) και καταλήγω στο νοσοκομείο με τενοντίτιδες σε όλο το σώμα! Στο πρόβλημα καμία διαφορά. 2020 Ιανουάριος: PSA 5,71 / FPSA2,13 / PSAfree – Total 37%. 2020 Οκτώβριος: Προστάτης 102κε / PSA 7,39 / FPSA 1,82 / PSAfree – Total 24,6%. Η Πολυπαραμετρική έδωσε δύο εστίες 3 & 4 της κλίμακας Pyrads. Βιοψίες τον Ιανουάριο και τον Οκτώβριο του 2021 αρνητικές. PSA 15,8 (ανεβαίνει σταθερά).