#60 13 Νοεμβρίου, 2014, 08:43:15 ΜΜ Τελευταία τροποποίηση: 13 Νοεμβρίου, 2014, 08:58:17 ΜΜ από aaa
τελικα μετα απο ενα δυο μηνες υποχωρησαν και τα μικρα σπυρακια (μαλλον μυκητες). Περασα εκτοτε καταπληκτικα χωρις προβλήματα.
Όμως προ 20 ημερων εκανα ερωτα με μια που ειχε περιοδο (αυτη η βλαμμένη με πιεσε) και μετα 5 ημερες προοδευτικα επανεμφανιστηκε η προστατιτιδα. Δεν θολωσαν τα ουρα μου όμως όπως συμβαινει στη λοιμωξη απο κολοβακτηριδιο που ηταν η πιο πιθανη. Ουτε ουρηθριτιδα εκανα πρωτα όπως με τα χλαμύδια. Βεβαια τιποτε δεν ειναι απολυτο σε αυτα. ¨Ημουν εξωτερικο και ελαβα αντιβιωση χωρις να παρω καμια καλλιεργεια οπως θα επρεπε. Πηρα για 15 ημερες Ciproxin απο την τριτη ημερα εκανα και δονησεις στο μηχανημα που ανεφερα. Καθομουν στην επιπεδη πλατφορμα 10 λεπτα δυο φορες την ημερα. Την Πεμπτη ημερα εντελώς καλα, όμως επρεπε να συνεχίσω για 1,5 μηνα αλλα αντεξα μονο μισο μηνα λογω πονους στους τενοντες και στο στομαχι. Ταυτοχρονα πήρα Xatral OD ενα την ημερα και εξακολουθω να παιρνω. Διεκοψα τωρα την αντιβιωση δευτερη ημερα και επανερχεται ο πονος της προστατιτιδας. Αν γινουν χαλια τα πραγματα θα παρω Bactrimel καθε 12 ωρες για 1,5 μηνα μαζί με Xatral
στοματικο με υποπτη που ειχε φαρυγγαλγια. Ουρηθριτιδα μετα απο μερικες ημερες. Πηρα 2gr Sir Zithromax εφαπαξ.  Μικρη βελτιωση και μετα 10 ημερες πονος στο περινεο ιδιαιτερα όταν ημουν καθιστος. Ηλθε λοιπον η προστατιτιδα.

υποθετω θα φοραγες προφυλακτικο ..αλλα και να μην φοραγες και καποιο μικροβιο να υπηρξε ποτε προλαβε να αναπαρχθει σε μεγαλη αποικια να σε μολυνει και να σου δημιουργησει και "προστατιτιδα";

μηπως με την σκεψη οτι κατι κολλησες ..αγχωθηκες;

Εμφανιση στα 31(Δεκ/13). Ενοχλησεις στο περινεο στο πεος, βαρος στους ορχεις, συχνοουρια πονος μετα την εκσπαρματωση. Χαμηλη λιμπιντο ενοχλησεις και μετριες στυσεις. Πονοι στην πλατη μεση. Εχει βρεθει εντεροκοκκος σε καλλιεργεια. Δοκιμη με αντιβιωση αποτυχημενη. Αντιμετωπιση κυριως με χαλαρωση και μειωση του στρες. Οι ενοχλησεις παραμενουν καθημερινα. Ισως επιχειρησω να καθαρισω τον εντεροκοκκο ..αλλα οχι για το πυελικο αλγος. Ειμαι σιγουρος πως το προβλημα ειναι μυοσκελετικο.

#62 14 Νοεμβρίου, 2014, 10:36:09 ΠΜ Τελευταία τροποποίηση: 14 Νοεμβρίου, 2014, 10:49:47 ΠΜ από aaa
δε φοραγα προφυλακτικο, άστα. Ηταν τριτη ημερα της περιοδου της, δεν ειχε αιμα αλλα μυριζε πολύ!
εκανα ερωτα κανα δεκαλεπτο και αμεσως αφου τελειωσα πηγα για πλύσιμο και ουρηση στο μπανιο
στοματικο με υποπτη που ειχε φαρυγγαλγια. Ουρηθριτιδα μετα απο μερικες ημερες. Πηρα 2gr Sir Zithromax εφαπαξ.  Μικρη βελτιωση και μετα 10 ημερες πονος στο περινεο ιδιαιτερα όταν ημουν καθιστος. Ηλθε λοιπον η προστατιτιδα.

βρε ααα ποτε προλαβες να κολλησεις ποτε προλαβε να σου δημιουργησει προβλημα;

Ας ξεκολλησουμε με το θεμα των μικροβιων ..η παθηση μας δεν εχει καμμια σχεση με μικροβια. Σκεψου σε τι συνθηκες υγιεινης ζει ο μισος πλανητης ..ποσοι δεν χρησιμοποιουν προφυλακτικο με τι και πως κανουν σεξ. Αραγε πριν το AIDS ποιοι φοραγαν προφυλακτικο; Ακουω τα χειροτερα απο γνωστους και φιλους ..και εμεις συζηταμε μηπως κολλησουμε τιποτα απο τον αερα.

..αν ηταν ετσι ολοι θα επρεπε να ειχαμε προστατιτιδα.

Θεωρω πως αρχικα εγεινες καλα επειδη πανω στο κυνηγι των μικροβιων επεισες τον εαυτο σου οτι οδευεις προς την ιαση ..και τωρα λογω αγχους στρεσαρες την περιοχη.


Ισως τα μικροβια σε καποιες περιπτωσεις να ειναι παραγοντας η αιτια ομως οχι.
Εμφανιση στα 31(Δεκ/13). Ενοχλησεις στο περινεο στο πεος, βαρος στους ορχεις, συχνοουρια πονος μετα την εκσπαρματωση. Χαμηλη λιμπιντο ενοχλησεις και μετριες στυσεις. Πονοι στην πλατη μεση. Εχει βρεθει εντεροκοκκος σε καλλιεργεια. Δοκιμη με αντιβιωση αποτυχημενη. Αντιμετωπιση κυριως με χαλαρωση και μειωση του στρες. Οι ενοχλησεις παραμενουν καθημερινα. Ισως επιχειρησω να καθαρισω τον εντεροκοκκο ..αλλα οχι για το πυελικο αλγος. Ειμαι σιγουρος πως το προβλημα ειναι μυοσκελετικο.

πηγα βελονισμο την Παρασκευη ακομα δεν εχω δει βελτιωση. Θα δουμε
στοματικο με υποπτη που ειχε φαρυγγαλγια. Ουρηθριτιδα μετα απο μερικες ημερες. Πηρα 2gr Sir Zithromax εφαπαξ.  Μικρη βελτιωση και μετα 10 ημερες πονος στο περινεο ιδιαιτερα όταν ημουν καθιστος. Ηλθε λοιπον η προστατιτιδα.

τελικα ξαναεγινα καλα. Ελαβα 14 μερες ciproxin 1000 ενα την ημερα, ειχα μια ελαφρα τενοντιτιδα στο δεξι χερι και μου την εκανε μονιμη και ενοχλητικη εκτοτε, χαλια φαρμακο, αλλη φορα θα παρω bactrimel 800+160 καθε 12 ωρες. Εκανα και δόνησεις καθιστος σε μηχανημα της Telemarketing αντιγραφο του Powerplate 20 λεπτα δυο φορες την ημερα, μονο όσο επαιρνα αντιβιωση. Ταυτοχρονα ελαβα και xatral od ενα την ημερα για 25 μερες. Ιδιαιτερα το τελευταιο μου ανοιξε την όρεξη και τελειωσα 3,5 κιλα παχυτερος. Εκανα και βελονισμο 2 φορες μια την εβδομαδα. Η φραπελια επινα, αλλα δε νομιζω ότι μπορει να κανει σπουδαια διαφορά, αλλα κατι ελαχιστο κανει.
Εν κατακλειδει εαν παρετε αντιβίωση παντα πρεπει να παιρνετε Xatral OD ή Omnic tocas  ταυτοχρονα και ενα μηνα επιπλεον. Οσους ξερω και γιναν καλα πηραν αυτα τα φαρμακα μαζι. Ολοι οι αλλοι περασαν στη χρονιοτητα.
Τωρα εχω ελαχιστες ενοχλησεις οπως όταν ημουν καλα.
στοματικο με υποπτη που ειχε φαρυγγαλγια. Ουρηθριτιδα μετα απο μερικες ημερες. Πηρα 2gr Sir Zithromax εφαπαξ.  Μικρη βελτιωση και μετα 10 ημερες πονος στο περινεο ιδιαιτερα όταν ημουν καθιστος. Ηλθε λοιπον η προστατιτιδα.

α όταν τελειωσα όλα τα φαρμακα αισθανομουν πλήρως χωρις ενεργεια. Ετσι πηρα και το αντικαταθλιπτικο wellbutrin για μια ημερα και μου εφερε υπνηλια τρομερη και το σταματησα. Ο στοχος μου ηταν να αυξησω την πεσμενη ενεργεια μου και οχι να τη μηδενίσω!
στοματικο με υποπτη που ειχε φαρυγγαλγια. Ουρηθριτιδα μετα απο μερικες ημερες. Πηρα 2gr Sir Zithromax εφαπαξ.  Μικρη βελτιωση και μετα 10 ημερες πονος στο περινεο ιδιαιτερα όταν ημουν καθιστος. Ηλθε λοιπον η προστατιτιδα.

τωρα πια πάλι ειμαι εντελως καλά. Επιμένω το κλειδί ειναι μαζι με την αντιβιωση να πίνετε και xatral od ενα την ημερα. Οι δονήσεις επίσης ειναι που βοηθουν να μπει η αντιβιωση στον προστατη και στις κυστες αυτού
στοματικο με υποπτη που ειχε φαρυγγαλγια. Ουρηθριτιδα μετα απο μερικες ημερες. Πηρα 2gr Sir Zithromax εφαπαξ.  Μικρη βελτιωση και μετα 10 ημερες πονος στο περινεο ιδιαιτερα όταν ημουν καθιστος. Ηλθε λοιπον η προστατιτιδα.