Καλησπερα και χρονια πολλα σε ολους!Σας παραθετω στην αναλογη ενοτητα λοιπον τα "οπλα"που με εχουν βοηθησει μεχρι στιγμης προσωπικα!Να τονισω ομως οτι σε καμια περιπτωση δεν προτρεπω η αποτρεπω καποιον να παρει αυτα και μονο!Επειδη ειναι γνωστο οτι καθε οργανισμος αντιδρα διαφορετικα σε καθε ειδους θεραπεια και επειδη ο καθενας εχει το δικη του διαφορετικοτητα οσο αφορα την "ασθενεια" μας,καλο θα ειναι να κρινει εκεινος αν θα ακολουθησει η οχι!!
Εγω λοιπον απο τις αρχες σχεδον του 2011 και μεχρι σημερα εχω δει σημαντικη βελτιωση με την χρηση αλοης με τσουκνιδα και echinasea!Δεν εχω δει ολικη ιαση αλλα εχω μεγαλα διαστηματα ασυπτωματικος.Οταν καποιες φορες η ασθενεια με θυμαται κραταει σχεδον(2-3 ημερες- 2 εβδομαδες)!Οι 2 εβδομαδες ηταν το 2012 οπου και πηρα μετα την πρωτη εβδομαδα συγχρονως και 2 κουτια ciproxin.Μετα απο χρηση σχεδον 3 μηνων κανω μια μικρη παυση  σχεδον ενα μηνα και ξαναρχιζω,ωστε να μην συνηθιζει ο οργανισμος.Ουσιαστικα την λαμβανω σε μορφη συντηρησης και οταν εχω "εξαρση",απλα ενισχυω την δοση!
Μετα απο συζητησεις με τον τελικως αποδεκτο ιατρο μου(ουρολογο) και βεβαια αρκετη διατριβη γυρω απ το θεμα εχω καταληξει στο συμπερασμα οτι η προστατιτιδα ειναι η μονη που τελικα"παντρευτηκα"!Πληρης ιαση δεν θα βρω ποτε οποτε εχω κανει αρκετη "κουρα" με τον εαυτο μου,εχω αποδεχτει πως το ποσοστο 75-80% ειναι το ταβανι μου και ετσι συνεχιζω!Πριν 2 ημερες ανακαλυψα "εσας" και φυσικα ελπιζω μεσα απο τη "μοιρασια" που κανουμε να βρω το κατι παραπανω ;)!!
ΣΥΧΝΟΟΥΡΙΑ,ΝΥΚΤΟΟΥΡΙΑ,ΠΟΝΟΙ ΣΤΟΥΣ ΟΡΧΕΙΣ,ΠΟΝΟΙ ΣΤΟ ΠΕΡΙΝΕΟ,ΤΣΟΥΞΙΜΑΤΑ ΚΑΤΑ ΤΗ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΟΥΡΗΣΗΣ,ΦΑΓΟΥΡΑ-ΠΟΝΟΙ ΣΤΗ ΒΑΛΑΝΟ,ΓΔΑΡΣΙΜΟ ΚΑΙ ΑΦΟΡΗΤΟΙ ΠΟΝΟΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΚΣΠΕΡΜΑΤΩΣΗ,ΑΠΩΛΕΙΑ ΣΤΥΣΗΣ,ΚΑΤΑΡΑΚΩΜΕΝΗ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ!