Greece αυτό είναι το standard που έχουμε οι περισσότεροι.. Το λεγόμενο μπαλάκι του golf, η ζεστό αυγό.. Το εχω και τώρα που σου γράφω σε πιο ήρεμη κατάσταση..

Καλημέρα σας και χρόνια πολλά. Επανέρχομαι και πάλι. Καθότι όπως είπα στις αρχές του έτους θα μπω στη διαδικασία του επανελέγχου με εξετάσεις κτλ, ακολουθώντας και τη συμβουλή του Santan και του Alex88 , θά ήθελα σας παρακαλώ τη βοήθεια σας ωστε να μου πείτε ένα καλό διαγνωστικό κέντρο για μάλαξη του προστάτη- stamey εξέταση, σπερματοδιάγραμμα κτλ. δεν γνωρίζω καθόλου που μπορώ να απευθυνθώ.

Κατ'αλλα προχωράμε....θα σας ενημερώσω στη πορεία καθότι ξεκίνησα να παίρνω quercetin της solgar. Μέχρι στιγμής δεν έχω δει αποτελέσματα. Αυτά!!

Καλησπέρα Greece4ever και χρόνια πολλά σε όλους, θα σου γράψω με π.μ. δύο κέντρα που τα έχω τεστάρει μεταξύ τους και έδειξαν το ίδιο μικρόβιο και συγκέντρωση οπότε τα θεωρώ αξιόπιστα.
Όπως έχω γράψει και εγώ έχω εντερόκοκκο φαεσκαλις, 1.000 cfu/ml τον Σεπτέμβριο το ίδιο το Νοέμβριο στις αρχές του Γενάρη πήγε 10.000 cfu/ml, αλλά ο γιατρός μου είπε να τον ενοχλήσω όταν φτάσει 100.000 cfu/ml.
Από τον Nοέμβριο μου έδωσε και πίνω CYSTICLEAN, Cranberry δηλ. δεν αφήνει να κάθονται στα τοιχώματα της κύστης βακτήρια.
Από ενοχλήσεις έχω συχνουρία ώς επι το πλείστον, πίνω αρκετά νερά βέβαια, αργή έναυση ούρησης, μερικές φορές χαμηλή ροή και τα γνωστά πονάκια στο περινέο, με έχει βοηθήσει το καθημερινό περπάτημα 1/2 της ώρας και 10 λεπτη γυμναστική στους προσαγωγούς κυρίως.
Από φάρμακα πίνω omnin tocas, και συπληρώματα arrenprost, Cysticlean, και Βιταμίνη C σε αναβράζοντα δισκία.
Συμπέρασμα μην σε προβληματίζει ο εντερόκοκκος όταν φτάσει τα 100.000 cfu/ml να πάρεις αντιβίωση, πολλές φορές τα καταπολεμά ο ίδιος ο οργανισμός, φρόντισε να μην φθείρεσαι ψυχικά, επίσης και τον εντερόκοκκο να εξαφανίσουμε  τα γνωστά συμπτώματα συνήθως δεν μας εγκαταλείπουν.
Κράτα μας ενήμερους, το  ίδιο θα κάνω και εγώ.

Σε ευχαριστώ πολύ Zefiros για το feebback σου. εύχομαι και σε σένα καλή δύναμη. Θέλω και εγώ να κάνω τον επανέλενχο μου να δω που βρίσκομαι. Θα σας ενημερώσω στη πρώτη ευκαιρία.
Γενικά προσπαθώ να μην το σκέφτομαι το όλο πράγμα.
Αααα ξέχασα να πω ότι πέρνω fosfocin τη περιόδο αυτή κατ'υπόδειξη λοιμοξιωλόγου 1 ανά 2 ήμερο καθότι αν το παρώ πάνω από 2 ημέρες μου κάνει διάρροια τρελή.
Όπως και σε σένα οι πόνοι στο περίνεο βέβαια δεν υποχωρούν καθώς και γενικοί πόνοι σαν "νευρόπονοι" στους όρχεις κτλ.

Σορρυ Zefiros επανερχομαι ξέχασα να σε ρωτήσω και κάτι άλλο η θεραπεία που κάνεις με cranberry πόσο καιρό σου είπε? τι ενοοω πχ την πέρνεις 1 μήνα και μετά σταματάς....πως πάει η φάση? ευχαριστώ

Καλησπέρα και πάλι το CRANBERRY μου είπε για τρεις μήνες και βλέπουμε, δεν έχει θέμα φρούτο είναι σε μεγάλη συγκέντρωση βέβαια, στις γυναίκες που πάσχουν από συχνές κυστίτιδες είναι πολύ διαδεδομένο.
Πάντως απο τα σκευάσματα το Cysticlean λένε ότι είναι το ποιο αξιόπιστο, στο φαρμακείο της γειτονιάς κάνει  26 ευρώ με παζάρια και στο διαδίκτυο περίπου 23 ευρώ.
Εύχομαι καλά αποτελέσματα να έχεις και να το σκέφτεσαι όλο και λιγότερο, όλοι μας κατά καιρούς περνάμε αυτά τα στάδια.
Το fosfocin τι είναι; Οι λοιμοξιωλόγοι τι λένε για την περιπτωσή μας, τι διαφορές βλέπεις με τους ουρολόγους;

Παιδιά συμφωνώ στην  καλιεργεια προστατικού υγρού για να δείτε πραγματικά τι σας χτυπαει . Μην το φοβαστε . Εαν δεν βρισκετε ουρολογο στην πόλη σας ψαξτε να βρείτε καπου αλλου.
Καντε αποχή 5 ημερες (οχι 3) και καντε την εξέταση. Εγω δεν εκανα ολοκληρωμένο Stamney , μου επαιρνε πρώτα δειγμα προστατικου και μετά ουρούσα και εκανε και καλιεργεια στα ουρα.
Πριν δυο χρόνια ξεκίνησαν όλα με τη παρουσία εντερόκοκκου που δε καταπολεμηθηκε σωστα. Τον Μαρτιο του 2013 , εμφανίστηκαν έντονοι  πόνοι αρχικά στους όρχεις, αναταράξεις εντέρων, πόνο στο προστάτη , δυσκολία στο περπάτημα, πόνοι στη μέση. Οι εξετάσεις στην αρχή έδειξαν εντερόκοκκο και στη συνέχεια χλαμυδιο. Πήρα  διάφορες αγωγές εξαιτίας έντονων ενοχλήσεων στο προστάτη, ενοχλητικό μπαλάκι και σφίξιμο στο περίνεο. Το χλαμύδιο ανιχνεύεται μόνο με κυτταρομετρία ροής και οχι με pcr. Πλέον δεν έχω ενοχλήσεις.

Καλησπέρα σας και χρόνια πολλά....!!! Δεν σας ξέχασα...όπως βλέπετε ακόμα είμαι εδώ!! Νέος κύκλος Cipro και μετά bactrimel (μου είπε ο ουρολόγος σε έναν που κατέλειξα-απλά είναι δίπλα στο σπίτι και κάπως γνωστός καθότι γνωρίζει το πατέρα μου) καθώς βρέθηκε ech. coli σε ουρα (5.000) και στη καλλιέργεια σπέρματος. Επανέλαβα την εξέταση σε άλλο διαγνωστικό και βρέθηκε klebsiella. Τρέλαααα η κατάσταση.!!
Οι ενοχλήσεις στο περίνεο επιμένουν καμιά ιδιαίτερη αλλαγή. Παιδιά θέλω τι γνώμη σας σκεφτόμουν να δοκιμάσω είτε το athensrehab είτε κρουστικά κύματα. Καμιά άποψη επ'αυτών?


Γιατι πηρες αντιβιωση ?
Γιατι θες να πας στο  athensrehub?
Γιατι θες να κανεις κρουστικα ?
Δοκιμάζεις τι θα σου κανει καλο ?
-Εχω καταλάβει τι συμβαίνει με το σωμα μου και τον εαυτο μου.
- Εχασα λεφτα, χρονο και επεσα θυμα παραπληροφόρησης απο διάφορες πηγές.
- Ειμαι καλα, δεν συμβιβαστικά. Συνεχίζω κανονικά την ζωη μου με γνώμονα την υγεία μου.
'' Το πρόβλημα ολων των ανθρώπων ειναι οτι θέλουν να ακούσουν αυτο που ηδη πιστεύουν ''

Νομίζω αναφέρει οτι βρίσκει ακόμα μικρόβιο σε ούρα και σπέρμα, οπότε λογικό δεν είναι να πάρει αντιβίωση αφού δεν είναι στείρες οι εξετάσεις??
Στο athensrehub προφανως θέλει να πάει γιατί ειναι Κέντρο Φυσιοθεραπείας Πυελικού Άλγους και εφόσον δεν βλέπει αποτέλεσμα με αντιβιώσεις, ψάχνει την νευρομυική πλευρά που είναι και το φυσιολογικό και είναι και η κατηγορία της Μη Μηκροβιακής προστατίτιδας. Οπότε γιατί να μην πάει να το ψάξει και προς τα εκεί?
Για τα κρουστικά θεωρώ και εγώ οτι μόνα τους δεν αξίζει να τα κάνεις, καθώς είναι και πολλά τα λεφτά, αλλά και μεμονωμένα δεν αποδίδουν. Θέλει συνδυασμό με άλλες θεραπείες καθώς πιστεύω οτι λειτουργούν περισσότερο βοηθητικά!
Σόρρυ για την κατάρχρηση της ιδιωτικότητας στις ερωτήσεις του 123, δεν το παίζω συνήγορος απλά με ξάφνιασαν οι ερωτήσεις καθώς είναι αυτονόητες...

απλα ειναι αλλο πραγμα η προστατιτιδα, αλλο πράγμα το ΧΠΑ.
Καμια σχεση το ενα με το άλλο.
Το να βαφτιζουμε το ΧΠΑ προστατιτιδα και την προστατιτιδα ΧΠΑ ειναι εκει που μπερδεύει
btw.. 
Ειχα περασει απο το "Κέντρο Φυσιοθεραπείας " ενω ειχα βρει τον δρομο μου ειπα να περασω και απο εκει για ννα γινω εντελως καλα μια ωρα νωρίτερα.
Ακολούθησα πιστα τις εντολες και μετα αφου ειδα πως ΟΧΙ μονο χειροτέρευα εχασα και 1000+ ευρο.
Οταν τους ειπα πως χειροτερεύω μου ειπε πως ειναι απο το αγχος και να ξεκινήσω να πινω ουισκι  (no joke) αφου το εκανα και αυτο τα παράτησα.
   Οτι εφτιαξα το έφτιαξα μονος ΔΩΡΕΑΝ.
Οσο για το μικρόβιο φιλε niklop  ειναι μεγαλη κουβεντα και εχω αλλη αποψη (το ιδιο και κάποιοι γιατροί).
-Εχω καταλάβει τι συμβαίνει με το σωμα μου και τον εαυτο μου.
- Εχασα λεφτα, χρονο και επεσα θυμα παραπληροφόρησης απο διάφορες πηγές.
- Ειμαι καλα, δεν συμβιβαστικά. Συνεχίζω κανονικά την ζωη μου με γνώμονα την υγεία μου.
'' Το πρόβλημα ολων των ανθρώπων ειναι οτι θέλουν να ακούσουν αυτο που ηδη πιστεύουν ''

Ορθώς αναφέρει ο Niklop. Βρέθηκαν μικρόβια και ξεκίνησα αντιβίωση. Δεν ξέρω ρε παιδιά εχω απογοητευτεί....ειμαι εργοστασια παραγωγης και δυστυχως ο προστάτης μου χτυπιέται πιο πολύ και από την ουκρανία. Είπα και θα ήθελα να ακούσω και γνώμες μήπως συνδύαζα μαζί με την θεραπεία της αντιβίωσης σαν συνδιαστική θεραπεία τίποτα από athensrehab ή κρουστικά.

Επιπλέον θα ξεκινήσω και το cysticlean καθώς έπερνα ενα cranbiecarre αλλα η συγκέντρωση στο καρπό ειναι χαμηλή. Ξέρω ότι είναι πιο ακριβό αλλά θα το δοκιμάσω και αυτό. Αυτά!!!! Με χαρά να δεχτώ σκέψεις/απόψεις κτλ. Καλό Σαββατόβραδο

123 θελεις να μοιραστείς μαζί μου πως βρήκες το δρόμο σου? Κατά τα λεγόμενα του ιατρού λέεί οτι εχω Χρόνια Μικροβ. Προστ.

Εάν έχεις επαναλαμβανόμενες λοιμώξεις σε βάθος ετών, τότε λές ότι έχεις ΧΒΠ, η οποία δυστυχώς συνοδεύεται  ταυτόχρονα και με τα συμπτώματα του ΧΠΑ.
Με ένα σμπάρο δύο τρυγόνια θα λέγαμε.
Τουλάχιστον αυτό συνέβη σε εμένα.