Παιδιά κάτι που με βοήθησε πολύ στον πόνο, στο μέγεθος του προστάτη και στην συχνοουρία είναι ένα φλιτζάνι από αφέψημα με πλατανόμηλα την ημέρα. Μπορείτε να τα βρείτε σε βοτανάδικα της Ευριπίδου στην ΑΘήνα άνετα. Ο προστάτης μου έχει φυσιολογικό μέγεθος τώρα, κατουρώ 2-3 φορές την ημέρα, καθόλου την νύχτα ή σπάνια και ο πόνος μετριάστηκε. Αξίζει να το δοκιμάσετε...με δέκα ευρώ παίρνετε κιλό και κλείνετε εξάμηνο τουλάχιστον. Καλή τύχη!  :)
Τσούξιμο στην ούρηση ανέκαθεν, συμπτώματα όπως συχνοουρία,πόνος κατά την εκσπερμάτιση, αδύναμη στύση,κόπωση, ενόχληση και χαμηλή λίμπιντο από τα 13. Δυσουρία κατόπιν κυστεοσκόπησης στα 22. Πόνος και συχνουρία προς το παρόν υπό έλεγχο λόγω αφεψιμάτων πλατανόμηλων.14 χρόνια κατάθλιψη και αγαμία.

Παράθεση από: akatanopliktos στις 20 Σεπτεμβρίου, 2013, 06:55:51 ΜΜ
Παιδιά κάτι που με βοήθησε πολύ στον πόνο, στο μέγεθος του προστάτη και στην συχνοουρία είναι ένα φλιτζάνι από αφέψημα με πλατανόμηλα την ημέρα. Μπορείτε να τα βρείτε σε βοτανάδικα της Ευριπίδου στην ΑΘήνα άνετα. Ο προστάτης μου έχει φυσιολογικό μέγεθος τώρα, κατουρώ 2-3 φορές την ημέρα, καθόλου την νύχτα ή σπάνια και ο πόνος μετριάστηκε. Αξίζει να το δοκιμάσετε...με δέκα ευρώ παίρνετε κιλό και κλείνετε εξάμηνο τουλάχιστον. Καλή τύχη!  :)

Να και κατι καινουργιο .
+1
Εμφάνιση στα 28-29.Καψίματα,γδαρσίματα,διακοπές στην ούρηση.Πόνος στο περίνεο ,τσούξιμο μετά/κατά την εκσπερμάτιση.Συχνουρίες.Παροδικά στυτικά προβλήματα,δύσκολη εκσπερμάτιση ,υδαρή,ολιγοσπερμία παροδική και που και που στεγνή.Πόνοι χαμηλά στην μέση.Αντιμετωπίστηκε ως σήμερα με πολλαπλούς τρόπους και πάμπολλα αντιβιοτικά κτλ . Σήμερα είμαι όπως ήμουν  πριν βρεθώ στην πάθηση ,είμαι καλά και   είμαι θεραπευμένος ,έπρεπε να αλλάξω πολλά και να κόψω ακόμα πιο πολλά .

Ευχαριστώ! Και κάτι άλλο, χώρια πως τα πλατανόμηλα με βοήθησαν στην κόπωση αλλά και στην ακμή, είναι καλό και για τα αρθριτικά! Καθώς το ΧΠΑ έχει χαρακτηριστεί και σαν αυτοάνοσο ίσως να έχει σχέση.Πάντως το έδωσα και στην μάνα μου και σταμάτησαν να πονούν οι αρθρώσεις της και κάτι παραμορφώσει στα άκρα της υποχώρησαν. Φροντίστε και για τους παππούδες!
Τσούξιμο στην ούρηση ανέκαθεν, συμπτώματα όπως συχνοουρία,πόνος κατά την εκσπερμάτιση, αδύναμη στύση,κόπωση, ενόχληση και χαμηλή λίμπιντο από τα 13. Δυσουρία κατόπιν κυστεοσκόπησης στα 22. Πόνος και συχνουρία προς το παρόν υπό έλεγχο λόγω αφεψιμάτων πλατανόμηλων.14 χρόνια κατάθλιψη και αγαμία.