καλησπερα παιδια..ειμαι ο Γιωργος 27 ετών..
όλα ξεκίνησαν 2 χρόνια περίπου πριν όταν ένιωθα τσούξιμο κατά την ούρηση και χαμηλή στίση/κακη ποιότητα σπέρματος.
πηγα σε γιατρό μου βρήκε το μικρόβιο e-coli και μου έδωσε αντιβιωση για εναμιση μηνα(ciproxin).Ολα καλα οσο την επινα μετα απο λιγες μερες τα ιδια...Πριν κατι μηνες ξαναπηγα σε γιατρό εκανα παλι εξετασεις και δεν βρηκαν καποιο μικροβιο ωστόσο μου εγραψε μια αντιβιωση για να παρω prixina 600mg..παλι οσο καιρο την επερνα ολα καλα και μετα ξανα τα ιδια...να σημειωσω οτι ενα χρόνο τωρα με ταλαιπωρει το στομαχι μου( συνδρομο ευεραισθητου εντερου)
εχω παει και σε ενα καρο γαστρεντερολογους και τπτ...απ' οσα διαβασα εδω στο φορουμ πιθανον αυτα τα δυο σχετιζονται...λεω να αρχισω διατροφη κατα της καντιτα λετε να βοηθησει? διαβασα οτι κανει καλο...εχει καποιος να μ προτεινει κατι αλλο ή καποιον καλο γιατρο να ειναι ειδικος σε αυτο?

Για το συνδρομο του ευεραισθητου εντερου εγω πηγα στην αθηνα στο nutrilabs  και με βοηθησαν αρκετα ... εχει σχεση με τιν χλωρίδα κ με καποια αλλα πράγματα τα οποια τα διαλύουμε με τις χρόνιες αντιβιώσεις  και με την φτωχη σε φυτικές ινες διατροφή  ... και απο οτι φαίνεται η προστατίτιδα συνδέεται με το εντερο τουλαχιστον σε εμενα σε καποια αλλα παιδια εδω μεσα ... οποτε πρωτα φτιαξε το  εντερο σου κ μετα την μαλλον προστατίτιδα ...
Αρχικα ενοχλησης στο κεφαλη του πεους αντιμετοπιση με daktarin k flenazole μια μερα μετα την αντιμετοπιση ενοχλησεις στην βαση του πεους . μετα απο αντιβιωση 10 ημερων vibramicyn χωρις αποτελεσμα προσθεθηκε και η συχνοουρια . Δοκιμασα netle root and lycopene για 1,5 μηνα χωρις παοτελεσμα.Βρισκομαι στο τελος της τριμηνης δοκιμης Quercetin apo lamberts 1000mg μαζι με Βromelain 800mg την ημερα. Επισης περνω ενα μηνα τωρα Prostate Perform με ενθαρυντικα αποτελεσματα στην ροη των ουρων και ελαχιστα στην συχνοουρια.Yποχωρησει των συμτωματων μετα απο μηνιαία αφαγεια λογο κακης ψυχολογικής καταστασεις .Επανεμφανιση μετα απο 8 μηνες κ υποχωριση ξανα με αντι καντιντα διατροφη β σιτοστερολ προσταβιταλ και προβιοτικα. *(Εξετασεις σπερμ πολλες αποικιες εντερ. φαεσαλις)