Καλησπέρα είμαι νέο μέλος ,χαίρομαι που βρήκα το φόρουμ και από ότι βλέπω ταλαιοπωρουμαστε πολλοί με προστατίτιδα να σας πω τη δική μου ιστορία που είναι σε εξέλιξη αν και το έχω πολλά χρόνια νομίζω ,έχω μόνο συχνοουρια(παλιότερα πόνο χαμηλά στη κοιλιά πέρασε μόνο του ,πόνο όρχι αριστερά πέρασε μόνο του )παίζει να πηγαίνω 10 φορές τη μέρα άσχετα πόσο νερό κλπ πινω ,ουρολόγος ναι ,αρνητικά όλα σπέρματος καλλιέργειες ούρων κλπ,λίγα πυοσφαιρια 4-6 μόνο τώρα είμαι στην 5ημερα ciproxin prostamol και δε βλέπω κάποια διαφορά , επιπρόσθετα αισθάνομαι ότι τελευταία έχω πολύ στρεςς που έκανε τα πράγματα χειρότερα σε σημείο που επισκέφτηκα και ουρολόγο ενώ πριν δεν έδινα τόσο σημασία στο σύμπτωμα ,

Ευχαριστώ που με διαβάσατε εκ των προτερων

Το μόνο που θέλω να πω είναι ότι ενοχλήσεις είχα κ εγώ για χρόνια χωρίς να δίνω και πολύ σημασία. Γίναν πιο έντονες όταν αποφάσισα κ γω να το ψάξω με γιατρούς..νομίζω ως ένα βαθμό το όλο πράγμα επηρεάζεται από το στρες

Ναι έτσι πιστεύω και εγώ αλλά τι κάνουμε πάμε σε ψυχίατρο ;;Είναι κάποιος εδώ που πήγε ψυχιατρο-ψυχολογο και βρήκε λύση ;

https://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=892.0

Αλλα πρώτα θα σου πρότεινα να εξαντλήσεις τις πιο κλασσικές λύσεις, περίμενε να τελειώσεις και με την αντιβιώση, και βλέπεις πως θα είσαι. Μην μπεις κατευθείαν στα βαθιά  ;D

Ευχαριστώ καλοδεχούμενη οποιαδήποτε συμβουλή  :)

Πότε υποτίθεται ότι πιάνει η αντιβίωση;;αφού πάρω όλα τα χάπια ;;

το prostamol πρέπει να το παίρνεις για κανένα 6μηνο, για την αντιβίωσης ανάλογα με το είδος της προστάτιδάς 

Τώρα μου είπε ο ουρολόγος να πάρω το libeprosta είναι καλύτερο;

Παράθεση από: νικος1 στις 11 Φεβρουαρίου, 2023, 11:42:33 ΠΜτο prostamol πρέπει να το παίρνεις για κανένα 6μηνο, για την αντιβίωσης ανάλογα με το είδος της προστάτιδάς 
Ευχαριστώ

13η μέρα με αντιβίωση+ libeprosta δεν έχει αλλάξει τίποτα βλέπω να ταλαιπωρούμαι αιώνες με αυτό το ζητημα