Συγκεκριμένα σε εμένα, έχανα σιγά σιγά την όρεξη - επιθυμία για σεξ προτού μου εμφανιστούν τα συμπτώματα, όταν ξεκίνησα την αντιβίωση, σιγά σιγά χειροτέρεψε.
Να υπενθυμίσω ότι μου είχε βγει η προλακτηνη στο 50. Στύση και όρεξη μέσα στην ημέρα δεν έχω καθόλου,
-Εχω καταλάβει τι συμβαίνει με το σωμα μου και τον εαυτο μου.
- Εχασα λεφτα, χρονο και επεσα θυμα παραπληροφόρησης απο διάφορες πηγές.
- Ειμαι καλα, δεν συμβιβαστικά. Συνεχίζω κανονικά την ζωη μου με γνώμονα την υγεία μου.
'' Το πρόβλημα ολων των ανθρώπων ειναι οτι θέλουν να ακούσουν αυτο που ηδη πιστεύουν ''


Θέλει πολύ προσοχή, εάν πάρεις τεστοστερόνη ο οργανισμός αργότερα "μαθαίνει" να μην παράγει τεστοστερόνη γιατί περιμένει να την πάρει από "έξω". Ο γιατρός μου είπε είναι τραγικό λάθος να πάρω τεστοστερόνη. Από την άλλη νομίζω πως τα φυτικά σκευάσματα που σε βάζουν εσένα να παραξεις την δικιά σου τεστοστερόνη δεν κάνουν κακό.
Αλλά ξαναλέω στη δική μου περίπτωση δεν υπάρχει επιθυμία, χθες αγόρασα (δεν έχω πάρει ακόμα) spedra 200mg.
"το spedra δρα χαλαρωνοντας τα αιμοφόρα αγγεία του πέους βοηθοντας την  επίτευξη και διατήρηση της στύσης κατά την ερωτική διέγερση. Το spedra δρα μόνο όταν διεγειρεστε σεξουαλικα". "το spedra δε θα σας βοηθήσει αν δεν πασχετε από στυτικη δυσλειτουργια". Εγώ αύριο ή μεθαύριο θα το δοκιμάσω (θα πάρω μισό). Από τη στιγμή που ενώ είχα ονειρωξη και στον ξύπνιο μου μαζί με χάπι δεν μπορώ είναι σίγουρα στο μυαλό μου. Θα σάς ενημερώσω.

Ταυτόχρονα λαμβάνω 2 profertil μετά το γεύμα για καλύτερη θρέψη των προστάτη, πέους όρχεις. Και 2 χάπια cysticlean που έχουν cranberry για προστασία από τα μικρόβια όπως μου είπε.
Να σημειώσω ότι μου είπε πως κυκλοφορούν απομιμήσεις των profertil και με παρότρυνε σε συγκεκριμένο κατάστημα - πωλητή.
-Εχω καταλάβει τι συμβαίνει με το σωμα μου και τον εαυτο μου.
- Εχασα λεφτα, χρονο και επεσα θυμα παραπληροφόρησης απο διάφορες πηγές.
- Ειμαι καλα, δεν συμβιβαστικά. Συνεχίζω κανονικά την ζωη μου με γνώμονα την υγεία μου.
'' Το πρόβλημα ολων των ανθρώπων ειναι οτι θέλουν να ακούσουν αυτο που ηδη πιστεύουν ''


Παράθεση από: John1987 στις 30 Απριλίου, 2020, 01:38:00 ΜΜ
xrisxris,

Κάνει δουλειά το horny goat weed;;;;
john , εγω ειχα πάρει για 1,5μηνα περίπου πρωι βραδυ απο την 1η μερα ειδα διαφορά , μετά  που το σταμάτησα δεν ειδα πτώση, ολα ηταν καλά για 5+ χρονια
Εμφάνιση στα 25 με χαλαρή & μετά με σχεδόν απώλεια στύσης, πόνος στους όρχεις ,αλιωμένο σπέρμα σαν ζελέ ,καθυστερημένη εκσπερμάτωση & τσούξιμο μετα   .Διάγνωση χρόνιας προστατίτιδας με το μικροβιο e-coli & στρεπτόκοκος.1 αποτυχημένη προσπάθεια θεραπείας με αντιβίωση & χάπια ΣΔ


Παράθεση από: John1987 στις 09 Μαΐου, 2020, 11:23:15 ΜΜ
Ποιό ακριβώς είχες πάρει;;

Ηταν σιγουρα rebranded , ηταν μια περιοδο που ειχε βιταμινες το sportsdirect κ ηταν lonsdale 
Εμφάνιση στα 25 με χαλαρή & μετά με σχεδόν απώλεια στύσης, πόνος στους όρχεις ,αλιωμένο σπέρμα σαν ζελέ ,καθυστερημένη εκσπερμάτωση & τσούξιμο μετα   .Διάγνωση χρόνιας προστατίτιδας με το μικροβιο e-coli & στρεπτόκοκος.1 αποτυχημένη προσπάθεια θεραπείας με αντιβίωση & χάπια ΣΔ

Καλό είναι και το Horny Goat  της NOW , αλλά είναι για αύξηση της λιμπιντο , όχι της τεστοστερόνης

Καλησπερα , εχω αναφερει πληρως το ιστορικο μου σε νημα που εχω φτιαξει σχετικα με αυξημενο αντανακλαστικο κρεμαστηρα μυ μετα απο επιδιδιμιτιδα και υποχια προστατιτιδας (εχει γινει βεβαιοτητα πλεον , καθως μετα την αγωγη και καποιες μαλαξεις στον προστατη εχω διαφορα συμπτωματα πιο εντονα απο πριν που ηταν υποψια). Πλεον εχω και εγω προβλημα στυσης (κυριως στη διατηρηση , αλλα και μετα απο εξπερματωση πχ προηγουμενη μερα στο να δημιουργησω ικανη στυση). Επισης εχω ακριβως αυτα που ειπε και αλλο μελος παλαιοτερα, νιωθω οτι δεν υγραινεται προσπερματικα η περιχοη οπως πριν , δεν εχω την ιδια ασιθηση στον αυνανισμο και επιπλεον ο ογκος σπερματος ειναι εμφανως μικροτερος (οχι χαλια) και το σπερμα πιο πηχτο. Επισης ποναει οα ριστερος μου ορχις (θεωρω οτι φταιει τοαυξημενο αντανακλαστικο κρεματσηρα που ερεθιζει τα νερα της περιοχης, αλλα μπορει και να ειναι και κατι αλλο) .
Οι πρωινες μου στυσεις ειναι πολυ εντονες παρολα αυτα (πιο πολυ και απο παλια που ημουν οκ ) και εαν δεν εξπερματωσω για 3-4 μερες και η στυση μου στη δημιουργια ειναι οκ (αλλα και παλι βλεπω θεμα στη διατηρηση της ).
Σκετομαι να παω διακοπες να χαλαρωσω (αν και ποναω) και μολις επιστρεψω να επαναλαβω παλι το κυκλο εξετασεων γιαμικροβια (αν και εχω παρει 2 κυκλουςαντιβιωσεων 1 μηνα λεβο , 1 μηνα διακοπη και 3 εβδομαδες σιπρο). Θα τις επαναλαβω με pcr σε προστατικο υγρο, σε δειγμα σπερματος και σκεφτομαι να κανω και μικροβιωμα σε δειγμα σπερματος και ουρων για να δω τι μπορει να βγει. Πλεον πυοσφαιριο εχω φυσιολογικα (σε αντιθεση με πριν παρω τις αντιβιωσεις που ειχα πολλα) . Εχω ξεκινησει ηδη πυελικες φυσιοθεραπειες που εχουν ανεβασειτην αιματωση στη περιοχη , αλλα θα ηθελα και τη γνωμη σας για πιθανα συμπληρωματασε πρωτη φαση που θα μπορουσαν να με βοηθησουν με το θεμα της στυσης.  Ειδα οτι αναγραφεται το horny goat weed , το οποιο θα ηθελα να μου πειτε εαν εχει πιθανες παρενεργειες η κατι αλλο και ποσο καιρο συστηνει καποιος π το εχει παρει να το παρω για να ειναι μια ικανοποιητικη περιοδος. Υπαρχουν αλλα σκευασματα φυτικα που ισως με βοηθησουν ? Εαν βγουν αρνητικες ξανα ολες οι εξετασεις που θα κανω θα πρεπει και εγω με ψυχραιμια και υπομονη να αντιμετωπισω το τερας τη χρονιας μη βακτηριαικης προστατιτιδας . Απλα θεωρω πως ισως ολο αυτο προκυπτει και απο το θεμα της ορχεοδυνιας που εχω ειτε λογο αυξημενου αντανακλαστικου ειτε οχι πριν καταληξω οτι φταιει η χρονια μη βακτηριακη προστατιτιδα . Το χειροτερο σε ολη αυτη την ιστορια ειναι ο εγωισμος των ουρολογων που εμενουν στις εγωιστικες τους πεποιθησεις , αντι να κανουν coaching στον ασθενη βοηθοντας τον με σχεδιο και πλανο να αποκλισει παραγοντες που του δημιουργουν το προβλημα και μας οδηγουν να ψαχνομαστε μονοι μας . Εχω δει πανω απο 15 μεχρι στιγμης και οταν τους τα αναφερω αυτα μου λενε , ολα οκ απλα χαλαρωσε και αυτο ειναι το πιο τραγικο . Το μονο που εχω διαπιστωσει με βεβαιοτητα ειναι οτι ο πονος δεν μεγαλωνει απο τη στυση η την εξεπρματωση , αλλα δρουν ανεξαρτητα χωρις μεταξυ τους αλλιλεπιδραση κατα τη διαδικασια της πραξης , αλλα σιγουρα εοχυν καποια γενικη συσχετιση με νευρα και μυς . Θα εκτιμουσα πολυ αν θα μπορουσατε να μου πειτε τη γνωμη σας για το οσα αντιμετωπιζω και αναφερω. Σας ευχαροστω πολυ εκ των προτερων και η προσπαθεια σας μρ τη δημιουργια αυτου του φορουμ μου δινει δυναμη και με γεμιζει αισιοδοξια καθως με βοηθαει να διαβαζω εμπειριες αλλων μελων.

Τα συμπτώματά σου είναι λίγο αντιφατικά. Δηλ. κάποιες φορές έχεις προβλήματα στύσης και κάποιες φορές περισσότερες στήσεις από πριν.

Βοηθήματα στύσης υπάρχουν και σε φάρμακα και σε συμπληρώματα διατροφής. Έτσι είτε πας σε spedra, είτε σε l-arginine καθαρή ή σε συνδιασμό με άλλα συστατικά όπως profertil (πανάκριβο). Προσωπικά τα έχω πάρει όλα. Η αργινίνη βοηθάει την αιμάτωση, με αποτέλεσμα καλύτερη στύση.
Μπορείς αρχικά να πάρεις λίγο spedra 5-10 μέρες (την δοσολογία καλό είναι να στην ορίσει ουρολόγος) σε συνδιασμό με κάποιο συμπλήρωμα και μετά να συνεχίσεις μόνο με συμπληρώματα και βλέπεις.
Αν θυμάμαι καλά, είχα πάρει μόνο ένα κουτάκι spedra και έκοβα το χάπι στη μέση. Profertil έπαιρνα 2 την μέρα για πολλούς μήνες. Μετά πήρα σκέτη αργινίνη σε σκόνη (απαίσια γεύση).

Αναφορικά με την εκσπερμάτιση και την επίδρασή της στον πόνο, προσπάθησε να παρατηρήσεις αν υπάρχει διαφορά μετά από αυθόρμητη και αβίαστη στύση ή από εξαναγκασμένη στύση.
Επίσης, την διαφορά στον πόνο μετά από εκσπερμάτιση, μπορεί να την νιώσεις είτε αμέσως μετά, είτε ακόμα και την επόμενη μέρα.

Το σπέρμα συνήθως είναι πιο πηχτό όταν έχεις αραιές εκσπερματίσεις και ο όγκος μικρότερος όταν έχεις συχνότερες. Ακόμα και το άγχος παίζει ρόλο. Π.χ. όταν πας να δώσεις σπέρμα για εξέταση, μπορεί να δεις μειωμένο όγκο.

Τέλος, το μεγάλο κεφάλαιο περί μαλάξεων προστάτη. Είχα γράψει σε προηγούμενο ποστ ότι πρέπει να προσέχουμε παααάρα πολυ.
Γενικά η ιατρική κοινότητα απορρίπτει τις προστατικές μαλάξεις ως θεραπεία. Άσε που έχουν το ίδιο αποτέλεσμα με τις εκσπερματίσεις. Δηλ.αντι να πηγαίνεις δύο φορές την εβδομάδα για μαλάξεις, κάνε δύο φορές την εβδομάδα σεξ.

Αυτό που σου λένε οι ουρολόγοι ότι πρέπει να χαλαρώσεις είναι σωστό. Δεν λέω ότι δεν πονάς, αλλά οι διακοπές σίγουρα θα σε βοηθήσουν ως ένα βαθμό.
Αν όμως σου λένε ότι δεν έχεις τίποτα και ότι όλα είναι στο μυαλό σου και ότι είναι ψυχολογικός ο πόνος, πες τους άντε γειά .

Ευχαριστω πολυ για την αμεση απαντηση και τις πολυτιμες συμβουλες.
Μπορει να φαινονται αντιφατικα καποια πραγματα καθως προσπαθω και εγω ψυχραιμα και με πολλαπλους συνδυασμους να αποτυπωσω τιςδιαφορες μου σε σχεση με παλαια (οταν ημουν καλα , ειτε ειχα προστατιτιδα ειτε οχι , παντως δεν ειχα σοβαρα συμπτωματα και δυσλειτουργιες). Στην ουσια απο τοτε που εξπερματωσα πρωτη φορα μετα απο την επιδιδιμιτιδα ειχα πιο χαλαρη στυση και μικροτερη αισθηση κατα τη διαδικασια με αποτελεσμα να την ευχαριστιεμαι στο μισο σε σχεση με πριν και το ιδιο κατα την εξπερματωση. Αντιστοιχα και ο ογκος σπερματος ηταν μικροτερος και πιο παχυσρευστο (μετα τη τριτη φορα σε 3 μερες πχ γινεται πιο κανονικο οπως παλια και εχει κανονικη αναπιδιση , αλλα και παλι μειωμενο).
Τωρα σχετικα με τις στυσεις , αν δεν αυνανιστω 3 μερες πχ και σκεφτω κατι σεξουαλικο π με ερεθιζει η δω μια εικονα μπορει να εχω κανονικα στυση οπως πριν , αλλα και παλι δεν εχω την ιδιια ευκολη διατηρησης της (λογικο θα μ πειτε αφου η αισθηση ειναι μειωμενη, αλλα μοιαζει σαν να εχει μουδιασει η περιοχη απο νευρα απο μυς απο κατι αλλο?.
Μεγαλυτεροπροβλημα υπαρχει στην εξαναγκασμενη στυση π προσπαθεις εσυ να τη φερεις , καθως παλια ακομα και 7 ποτα να ειχα πιει θα την καταφερνα , αλλα τωρα εαν ειναι και βραδινη ωρα δυσκολο και εαν εχω εξπερματωσει και τη προηγουμενη μερα μπορει να επιτευχθει με το ζορι συτση 50%. Αυτο εμενα μου δειχνει ξεκαθαρα και καραμπινατα θεμα στυσης , καθως βλεπουμε σε πιο ειδικες συνθηκες οτι η μειωμενη αισθηση και η δυσκολια διατηρησης στυσης μετουσιωνεται σε σοβαρο θεμα.
Σχετικα με την παλαιοτερη αναφορα μου σε καλυτερες στυσεις , ειχα ξεγελαστει καθως εχω μειωσει την ενασοχληση μου με τη περιοχη στο 1/5 σε σχεση με παλια (κυριως λογο ορχεοδυνιας) και  επισης με ξεγελουσαν οι στυσεις π εχω στον υπνο μου , οι οποιες προφανως συνδυαζονται με εντονη αναγκη ουρησης.
Επομενως καταληγω οτι μου εμειναν προβληαμ στυσης , ορχεοδυνια , αυξημενο αντανκλαστικο κρεμαστηρα (διαγνωστηκε και με εξεταση απο 2 ουρολογους προσφατα) , λιγοτερο σπερμα, πιο πηχτο , μειωμενη αισθηση στη περιοχη λογο πληγωμενων νευρων εικαζω απο την ολη κατασταση .
Θελω να τα αντιμετωπισω οσο πιο φυσικα γινεται τα θεματα μου και ρωταω αν
1. Υπαρχει καποια εξεταση που μπορει να δειξει στη περιοχη προβλημα με νευρα και μυς, και πιθανο θεμα με την αιματωση , ωστε να καταληξω σε πρωτη φαση που μπορει να οφειλοντια ολα αυτα και εαν μπορει να γινει καποια διαγνωση.
2. Εαν το προβλημα της στυσης μπορει να λυθει με φυτικα και μονο σκευασματα σε πρωτη φαση εστω και σαν προσπαθεια , η εαν πρεπει να συνδυαστουν μονο με φαρμακα που θα μου δωσει ο ουρολογος
3. Εαν για το προβλημα της στυσης μπορει να εχιε μονιμη λυση , χωρις να χρειαζεται να παιρνεις συνεχως κατι . Τωρα θα μου πειτε και με το δικιο σας, τοσα θεματα που χεις μπορει καποιο απο αυτα να την προκαλει (πχ ερεθισμος νευρων λογο αυξημενου αντανακλαστικου η μειωμενη αιματωση στη περιοχη λογο πυελικου θεματος συνδυασμενο με τη προστατιτιδα και για να λυθει να πρεπει να λυθει η αιτια του προβληματος)
4. Ειδικες πυελικες ασκησεις π ισως βοηθανε πιο φυσικα στην αποακατασταση αυτων των θεματων (τωρα η επριπτωση μου ενεχει ρισκο καθως μπορω να ερεθισω το αντανακλαστικο του κρεμαστηρα, το οποιο ισως με υπομονη και προσαρμογη επανελθει στα φυσιολογικα του αφου βλεπω μια μικρη και πολυ πολυ αργη βελτιωση )

ΥΓ. Τοσο καιρο νομιζα οτι η επιδιδιμιτιδα δεν μου ειχε περασει και τα ειχα ολα αυτα και τελικα σταματησε να ποναει η επιδιδιμιδα μου και μου εμειναν αλλα τοσα που δεν ειχα πριν
Σημαντικη παρατηρηση , οτι ειχα περασει 3 μερες που ηταν σαν να μην ειχε γινει ποτε τιποτα (ειμαι δλδ στο 100% καλα και αυες ηταν πριν 3 μηνες και αφου ειχε περασει μολις η επιδιδμιτιδα ) και ειχε περασει και το αυξημενο αντανακλαστικο του κρεμαστηρα . Εκει παιδια αυνανιστηκα 2 φορες χωρις να εξπερματωσω ο χαζος και δεν ειχα καμια μα καμια διαφορα σε σχεση με παλια . Οποτε αφηνω στην ακρη και ενα ενδεχομενο να φταιει αυτο για ολα και μολις αντιμετωπιστει να περασουν ολα . Εμφανιστηκε ξανα μολις ξυρισα τη περιχοη πυο ερεθιστηκε ξανα απο την αλλαγη της θερμοκρασιας και επεστρεψε χειροτερο απο ποτε !
Τα καταγραφω αναλυτικα και εκτενως μηπως βοηθηθει καποιο μελος στο μελλον και βρει κοινα σημεια με τη δικια μου συμπτωματολογια και ειλικρινα καλο θα ηταν να δουμε πως θα μπορουσε να ερχεται και ειδοποιηση απαντησης η συμμετοχης σε νημα πυο εχεις γραψει στο μαιλ για να μπορουν και παλια και νεοτερα μελη να ερχονται σε επαφη ωστε να βοηθιουνται.
Αυτη ειναι μια προσωπικη μου προταση !

Για το θέμα της στύσης/αιμάτωσης υπάρχει το τεστ αιματωσεως πέους με έγχυση φαρμάκου. Δεν θυμάμαι πως λέγεται ακριβώς, αλλά σου κάνουν μια ένεση στο πέος που σου προκαλεί στύση και μετά σου κάνει υπέρηχο νομίζω. Δεν το έχω κάνει αλλά μπορώ να σου προτείνω που να το κάνεις, αν σε ενδιαφέρει.

Για τα σκευάσματα και τον συνδιασμό τους, δεν υπάρχει κάτι στάνταρ. Trial and error μόνο. Άσε που κάτι μπορεί να δουλεύει σε σένα και σε μένα όχι.
Σημαντικότερο από τα σκεπάσματα ωστόσο είναι  ο σωστός τρόπος ζωής με καλή διατροφή, αρκετό ύπνο, ελάχιστο άγχος, κοινωνική ζωή, σωματική άσκηση, μείωση καταχρήσεων κλπ.

Πυελικες ασκήσεις ξέρω μόνο τις kegel. Τώρα αν βοηθάνε, μόνο ένας τρόπος υπάρχει να το μάθεις.

Ξεκίνησε καθημερινά μέλι και 1gr. βασιλικό πολτό κάτω από την γλώσσα το πρωί, νηστικός.
Κάνε και αιματολογικές και ότι βιταμίνη κλπ. σου λείπει πάρε ένα συμπλήρωμα να σε βοηθήσει.

Όσο για το σπέρμα, πηχτό, όγκος κλπ., η απάντηση είναι πλήρες σπερμοδιάγραμμα.

Και προσοχή μες τις προστατικές μαλάξεις.

Ευχαριστω πολυ , θα παω διακοπες να αφησω ενα διαστημα μηπως στρωσω. Παντως εαν μεινω 3 μερες χωρις εξπερματωση εχω στυση κανονικη αν και με μειωμενη ασιθηση .
Εαν γυρισω και συνεχιζω να παρατηρω θεματα θα ξεκινησω με διατροφη και αυτα που μου προτεινες. Θα εστιασω παντως στην ενδυναμωση του οργανισμου με φυτικα συμπληρωματα. Εχω ηδη ξεκινησει και παιρνω κουαρσετιν και καποια που μου εδωσε ενας ουρολογος (αν και σιγουρα παιρνει ποσσοτα, αλλα δεν χανω να δοκιμασω αφου ειναι φυτικα)
Δυστυχως σωματικη ασκηση λογο πονου απο αυξημενο αντανακλαστικο δνε μπορω να κανω ακομα , αγχος επισης δν μπορω να αποβαλω λογο της φυσης της δουλειας μου  και καταχρησεις θα κανω αλκοολ επειδη ειμαι ελευθερος και νεος , αλλα θα προσπαθησω να το περιορισω.
Ελπιζω να επιστρεψω απο τελη αυγουστου με θετικα νεα , καθως θα χαλαρωσω, θα κανω τα μπανια μου και ισως βελτιωθω ετσι.
Καλο καλοκαιρι σε ολους και ΥΓΕΙΑ προτιστως.

Καλησπερα

Πως εισαι ?
Εμένα η Curtecin δεν μου εκανε κατι, δεν ειδσα βελτίωση .. Εμενα ο ουρολόγος μου ελεγε οταν πονουσα '' οταν πονας να παιρνεις κανενα αντιφλεγμονωδες, μην το φοβασαι'' .  Γενικά ενιωσα να με βοηθνε τα ακολουθα :
1. Εκσπερματιση καθε δυο μερες μετά απο γυμναστική που εκανα , και μετα την εκσπερματιση αντιφλεγμονώδες, αυτη η σειρά με καλυτερευε.
2. ΤΟ ποτο κα ιτα γλυκα με εκαναν χειρότερα λιγο , οχι τρομερα.
3. Ενιωθα ικανοποιηση να ξαπλωνω στο πατωμα και να κανω ψαλίδια πλαινά ομως , πανω κατω το ποδι.
4. Τα μπανια στην θαλασσα οπου και εκανα ανοιγματα μεσα στη θαλασσα.

Ο ουρολόγος με συμβουλευε οτι οταν παιρνω αντιβίωση να κανω συχνες εκσπερματισεις ,σε εμενα αυτο ειχε αποτέλεσμα .
Επίσης ενώ  πονουσα πολύ πηγαινα και ετρεχα χαλαρα στον Αγιο Κοσμά τοτε, μετα απο 1-2 χιλιόμτερα ενιωθα ανακουφιση, μαλακωναν ολα... προσωρινη βεβαια γιατι το βραδυ με επιανε παλι αλλα δεν το εβαζα κατω..



Πριν δυο χρόνια ξεκίνησαν όλα με τη παρουσία εντερόκοκκου που δε καταπολεμηθηκε σωστα. Τον Μαρτιο του 2013 , εμφανίστηκαν έντονοι  πόνοι αρχικά στους όρχεις, αναταράξεις εντέρων, πόνο στο προστάτη , δυσκολία στο περπάτημα, πόνοι στη μέση. Οι εξετάσεις στην αρχή έδειξαν εντερόκοκκο και στη συνέχεια χλαμυδιο. Πήρα  διάφορες αγωγές εξαιτίας έντονων ενοχλήσεων στο προστάτη, ενοχλητικό μπαλάκι και σφίξιμο στο περίνεο. Το χλαμύδιο ανιχνεύεται μόνο με κυτταρομετρία ροής και οχι με pcr. Πλέον δεν έχω ενοχλήσεις.