Να προσθέσω κάτι που το έχω ξαναγράψει πιθανόν. Για θρησκευτικούς λόγους ακολουθώ το ετήσιο πρόγραμμα νηστειών. Μπορείτε να το βρειτε εύκολα αν κάνετε αναζήτηση για "νηστειοδρόμιο". Ο καθένας, εφόσον φυσικά πρόκειται για την υγεία του μπορεί να το προσαρμόσει προς το αυστηρότερο ή το ελαφρύτερο. Αυτο που έχω παρατηρήσει ειναι ότι όταν πλησιάζουν οι μερες της νηστείας και εχει περάσει αρκετό διάστημα κρεατοφαφίας έ πάντα ρε παιδί μου τοτε είναι οι μέρες του τσουξίματος! Δλδ δεν το σκέφτομαι, απλά συμβαίνει. Έτσι για να αναλογιστούμε λίγο το σκ..τά τρώμε όσο και αν προσπαθούμε για το καλύτερο.
Επίσης αυτό που με ζορίζει είναι να υπάρχει σεξουαλικός ερεθισμός και να μην ακολουθήσει σεξ, ειδικά πάνω από 2-3 φορές. Απλά μετά από τόσα χρονια μαζί με την γυναίκα μου έχω μάθει πότε θα μου κάτσει και αν την ψυλιαστώ ότι δεν.. δεν μπαινω καν στον κόπο, άστο για αργότερα δικιέ μου!!
Καλό βράδυ.
Εμφάνιση συμπτωμάτων το 2007: αίμα στο σπέρμα και ασβεστώσεις, αγωγή κλασικά κινολόνη όπως και τις επόμενες φορές. Άρχισα να το ψάχνω λίγο περισσότερο το 2010 με πιο πλήρεις αγωγές αλλά κάθε φορά τα συμπτώματα (πόνος στους όρχεις, κίτρινο χρώμα σπέρματος, τσούξιμο στην ούρηση, δέκατα, κόπωση, αίσθηση βάρους) επανέρχονταν σε 20 ημέρες μετά την αγωγή εντονότερα. Στις 2/5/2013 ξεκίνησα συνδυασμό αλκαλικής διατροφής και νηστειοθεραπείας με πολύ καλά αποτελέσματα μέχρι τώρα. Θα δείξει... Λοιπόν έδειξε. Από το Πάσχα του 2013 με αρχές νηστειοθεραπείας και αλκαλικής διατροφής είμαι σχεδόν ασυμπτωματικός. Το μόνο που μου έχει μείνει είναι τσούξιμο κατά την ούρηση μερικές μέρες του μήνα και υποκίτρινο χρώμα σπέρματος. PSA 0,43 τον 1o του 2014.

Να σε ρωτήσω κάτι?? Αντικαντιντα διατροφή έκανες ποτέ?? εγώ όταν έκανα είχα δει τρομερή βελτίωση...

Είναι μια καλή μέθοδος αυτοθεραπείας. Συμφωνώ ότι η αποχή από καφεΐνη και αλκοόλ μειώνει σημαντικά τον κίνδυνο υποτροπής.