29 Ιουλίου, 2017, 06:27:04 ΜΜ Τελευταία τροποποίηση: 29 Ιουλίου, 2017, 06:29:54 ΜΜ από lceman
Καλησπέρα στην ομάδα. Θα ήθελα να αναφέρω και εγώ το πρόβλημα μου καθώς εδώ και 7 χρόνια ταλαιπωρούμαι από κάποια συμπτώματα τα οποία έρχονται και φεύγουν.  Αρχικά μια μέρα ένιωσα μια περίεργη μυρωδιά στο πεος μου κατι σαν ψαριλα. Τότε ξεκίνησα να έχω κάτι καψίματα  μετά από κάθε εξπερματωση. Αυτό γινόταν για περίπου ένα μήνα και αποφάσισα να πάω σε ουρολόγο.  Μετά από εξετάσεις στα ούρα μου είπε πως είμαι καθαρός και με ρώτησε πόσο συχνά πλένομαι. Τότε έκανα την δουλειά του σερβιτόρου και ήθελα δεν ήθελα επειδή ήταν και καλοκαίρι έκανα τουλάχιστον 2 φορές την μέρα μπάνιο, και έπλενα το πεος μου καλα.Με ρώτησε αν έχω άγχος και του είπα ότι ναι έχω τρελό άγχος. Τότε μου είπε να περιμένω λίγο καιρό και ότι όλα είναι θέμα άγχους. Για τους επόμενους 2 μήνες η μυρωδιά εξαφανίστηκε και έτσι πίστευα ότι όλα πέρασαν. Λάθος...  Η μυρωδιά επανήλθε και πρόσεξα ότι αφού έκανα σεξ και στο καπάκι πλένομαι η μυρωδιά δεν υπάρχει. Υπάρχει όμως το επόμενο πρωινό. Ξαναπάω σε γιατρό, εξετάσεις ούρων καθαρές. Με ρώτησε αν είχα μύκητες η αν είχα τίποτα ερεθισμούς. Τότε δεν είχα τίποτα και μου είπε ότι όλα είναι θέμα άγχους η κάτι παίζει με τα ανδρογωνα το οποίο δεν είναι σοβαρό. Μην τα πολυλογώ σε όποιο γιατρό πάω δεν μου βρίσκει τίποτα.  Στους 2 όρχεις μου στο πάνω και στο κάτω μέρος τους φαίνονται ότι έχουν ένα ελαφρύ πρήξιμο,και στους 2 και έχω πόνο και στους 2. Ο πόνος εμφανίζεται μόνο όταν τα ακουμπάω.  Κάποιες φορές έχω πόνο κάτω από τον αφαλό,περίπου 5 εκατοστά. Έχω παρατηρήσει ότι από τότε που η μυρωδιά εμφανίστηκε δεν έχω πίεση καθόλου στα ούρα και έχει μειωθεί η ποσότητα του σπέρματος. Όμως δεν έχω πόνους στην μέση, πόνους και κράμπες,δεν έχω δει ποτέ αίμα σε ουρά η κοπρανα, αλλά τα ούρα μου είναι πάντα σκούρα κίτρινα. Άρα ίσως να υπάρχει λίγο αίμα το οποίο δεν φαίνεται με γυμνό μάτι.  Έχει ιδέα  κανείς για το τι μπορεί να έχω? 7 χρόνια σε γιατρούς και κανείς δεν βλέπει τίποτα ύποπτο...

#1 03 Αυγούστου, 2017, 11:06:16 ΠΜ Τελευταία τροποποίηση: 15 Αυγούστου, 2017, 12:41:16 ΠΜ από embarrassed
Φίλε συμπάσχοντα,

ΜΗΝ ΤΟΥΣ ΑΚΟΥΣ! ΛΕΝΕ ΟΛΟΙ ΤΟΥΣ Μ....!
Συγνώμη για τις φωνές αλλά πάω να σε σώσω!

Είχα και έχω τα συμπτώματα και ΜΑΚΡΟΠΡΟΘΕΣΜΑ πάω από το κακό στο χειρότερο.
Σε λίγο δεν θα μου σηκώνεται ούτε με γερανό.

Θέλω εδώ και καιρό να ξεκινήσω νήμα αλλά είμαι σε κακή σωματική και ψυχολογική κατάσταση - θα προσπαθήσω πάλι σύντομα.

Συνέχισε να το ψάχνεις - ΜΗΝ επαναπαύεσαι!

Τέτοιες εξηγήσεις λέγανε και σε εμένα:
- "Μην ανησυχείς, είναι φυσιολογικές εκκρίσεις"
- "Μην ανησυχείς, είναι φυσιολογικό καμιά φορά οι όρχεις να πονούν"
- "Μην ανησυχείς, δεν υπάρχει χρόνια φλεγμονή"
- "Μην ανησυχείς, είσαι τρελός - είναι όλα στο μυαλό σου"

.... και άφησέ τα!
Τρέχοντα συμπτώματα:
1) Στύση: Να κλαίω εγώ και να γελάν οι άλλοι.
2) Πόνος στους όρχεις (ιδιαίτερα στον έναν)
3) Παράξενη ελαφρώς ελαιώδης αίσθηση στην βάλανο (σαν απλυσιά) που αποτυπώνεται στο εσώρουχο σαν κιτρινίλα (δεν είναι ούρα) και συνοδεύεται από μυρωδιά ψαρίλας.
4) Ούρηση με πεσμένη πίεση
5) Περιστασιακά αίσθημα σπασμών στην περιοχή του περίνεου
6) Καλλιέργειες ούρων και σπέρματος καθαρές.

Αρα φιλε βρηκες απο τι πασχεις.,? Το νημα τι ειναι ακριβως?

#3 13 Μαΐου, 2018, 01:25:46 ΠΜ Τελευταία τροποποίηση: 14 Μαΐου, 2018, 07:53:07 ΜΜ από makis780
Το ίδιο και σε μένα. Τα τελευταία 6 χρόνια μια πάει και μια έρχεται το
πρόβλημα με το πέος μου. Ερεθισμένο και ενοχλήσεις αλλά και ψαρίλα.
Έχω πάει σε πολλούς δερματολόγους αφροδισιολόγους και ουρολόγους
χωρίς αποτέλεσμα. Είμαι πολύ απογοητευμένος  :-\

Εγω μονο αντιβιοτικα βλεπω να δινουν. Τιποτα άλλο δε βλεπω και είμαι πολύ απογοητευμενος. Θελω να ξερω αν εχει καποιος λυσει το πρόβλημα με το ecoli η καποιο άλλο μικροβιο που εχει γιατι και εγω ειχα δυσαρεστη οσμη όχι ψαριλα κατά καιρους στο πεος.

Καλησπέρα.... Εγώ είχα άσχημη οσμή ακόμα και μετά από το μπάνιο.... Αλλά και κάψιμο και ερυθρό δέρμα στο πέος κεφάλι... Πήγα λοιπόν σε δερματολόγο και μου είπε οτι είναι μύκητες.... Μου έδωσε μια αλοιφή και ένα σαμπουάν της EUBOS ειδικό για την ευαίσθητη περιοχή και σε 10 μέρες ήταν όλα καλά... Οπότε κοιταχτε και την περίπτωση μυκητίασης....

Παράθεση από: spchryss στις 23 Ιανουαρίου, 2019, 02:02:54 ΠΜ
Καλησπέρα.... Εγώ είχα άσχημη οσμή ακόμα και μετά από το μπάνιο.... Αλλά και κάψιμο και ερυθρό δέρμα στο πέος κεφάλι... Πήγα λοιπόν σε δερματολόγο και μου είπε οτι είναι μύκητες.... Μου έδωσε μια αλοιφή και ένα σαμπουάν της EUBOS ειδικό για την ευαίσθητη περιοχή και σε 10 μέρες ήταν όλα καλά... Οπότε κοιταχτε και την περίπτωση μυκητίασης....

Καλησπέρα !

Επειδή με ενδιαφέρει το θέμα θυμάσαι τι σου είπε ο δερματολόγος ? μύκητες γενικά κ αόριστα ? τι αλοιφή σου έδωσε και ποιό σαμπουάν ? θα ήταν μεγάλη βοήθεια. ευχαριστώ.