04 Απριλίου, 2023, 07:04:51 ΠΜ Τελευταία τροποποίηση: 04 Απριλίου, 2023, 07:16:30 ΠΜ από LUKAS
Καλημέρα σας
Εχω την εντυπωση οτι δεν υπαρχει ενότητα για καθημερινη συζητηση. Εαν υπαρχει μπορειτε να μεταφερθεί.

Θυμάμαι ενα απο τα πραγματα που μας κρατούσε ζωντανούς το 2013 ηταν η καθημερινη επικοινωνία. Τοτε βεβαια ειμασταν πολλοί και ενεργά μέλη , γραφαμε συχνα.
Αυτους ολους που διαβαζετε Phaethon, HyperBan ηταν τρελαμενα ατομα, πολύ απολυτοι , ειχαν διαβασει πολλα πραγματα απο Internet που δεν ξερω εαν ηταν καλο, γιατι για αυτην την παθηση δεν υπαρχουν δεδομενα περι πιελικου αλγους κτλ , προσπαθουσαν με το ζορι να το κατευθυνουν λιγο.
Και φυσικα η μεγαλη πλακα που γινοταν ηταν για τον Ακαταν τον οποιο ειχα επισκεφτεί και εγω στην αρχη ! Ομως ξερετε κατι καποια στιγμη θα πρεπει να πάψουμε να μεταφερουμε την ευθυνη σε αυτους τους γιατρους , ειμαστε υπευθυνοι των πραξεων μας, ρωταμε απο πριν και ζηταμε εκπτωση εαν πιστευουμε οτι μας κλεβουν. Και απίσης απο οσο ξερω ο Ακαταν δεν ελεγε οτι θα μας γιατρεψει την προστατιτιδα, σε πλακωνε και αυτος στις αντιβιώσεις .. απλα ειχε μεθοδο για να σου παρει τα χρηματα , σε τρομοκρατουσε.. Υπαρχουν πολλοι αλλοι γιατροι που εχουν μεγαλες ταριφες.. Και στο Υγεια που πηγαινα μου επαιρνε πολλά ο γιατρος τοτε αλλα υπηρχε σοβαροτητα τουλαχιστον
Πριν δυο χρόνια ξεκίνησαν όλα με τη παρουσία εντερόκοκκου που δε καταπολεμηθηκε σωστα. Τον Μαρτιο του 2013 , εμφανίστηκαν έντονοι  πόνοι αρχικά στους όρχεις, αναταράξεις εντέρων, πόνο στο προστάτη , δυσκολία στο περπάτημα, πόνοι στη μέση. Οι εξετάσεις στην αρχή έδειξαν εντερόκοκκο και στη συνέχεια χλαμυδιο. Πήρα  διάφορες αγωγές εξαιτίας έντονων ενοχλήσεων στο προστάτη, ενοχλητικό μπαλάκι και σφίξιμο στο περίνεο. Το χλαμύδιο ανιχνεύεται μόνο με κυτταρομετρία ροής και οχι με pcr. Πλέον δεν έχω ενοχλήσεις.

Εγω παιδια κλεινω 10ετια πλεον χωρις ενοχλήσεις. Ξερετε κατι ομως ? περναμε την προστατιτιδα και μας βρισκουν αλλα προβληματα υγειας σε εμας και στους ανθρωπους γυρω μας πολυ σοβαροτερα.Θελει δυναμη να πεις μεσα σου '' εχω ενοχλήσεις αλλα θα ζησω την ζωη μου με αυτες πλεον, γιατι ζω''.
Μακαρι τα μελη εδω που υποφέρουν να καταφερουν να το ρυθμίσουν ψυχολογικά αυτο μεσα τους.
Πριν δυο χρόνια ξεκίνησαν όλα με τη παρουσία εντερόκοκκου που δε καταπολεμηθηκε σωστα. Τον Μαρτιο του 2013 , εμφανίστηκαν έντονοι  πόνοι αρχικά στους όρχεις, αναταράξεις εντέρων, πόνο στο προστάτη , δυσκολία στο περπάτημα, πόνοι στη μέση. Οι εξετάσεις στην αρχή έδειξαν εντερόκοκκο και στη συνέχεια χλαμυδιο. Πήρα  διάφορες αγωγές εξαιτίας έντονων ενοχλήσεων στο προστάτη, ενοχλητικό μπαλάκι και σφίξιμο στο περίνεο. Το χλαμύδιο ανιχνεύεται μόνο με κυτταρομετρία ροής και οχι με pcr. Πλέον δεν έχω ενοχλήσεις.

Lukas Καλημέρα!

και χαίρομαι πολύ που τουλάχιστον εσύ είσαι ακόμα παρόν έστω και μια φορά καθε μερικούς μήνες.

Για την καθημερινή κουβέντα, υπήρχε ήδη η ενότητα που έγραψες σήμερα "Χιούμορ & καθημερινή κουβέντα". Έχει δημιουργηθεί και μια επιπλέον ενότητα στην κορυφή των θεμάτων, που έχει μεν ως σκοπό την καθημερινή κουβέντα αλλά εξυπηρετεί περισσότερο τα εγγεγραμμένα μέλη, δεν είναι ορατή αν δεν έχει μπει κάποιος με τους κωδικούς του, και εξυπηρετεί πιο πολύ κάποιο νέο μέλος που δεν έχει εξοικοιωθεί αρκετά με τη δομή του φόρουμ οπότε μπορεί να ξεκινήσει πρακτικά οποιαδήποτε συζήτηση εκεί, και στη συνέχεια μεταφέρετε αν πρέπει να μπεί σε άλλη ενότητα το θέμα. Εξυπηρετεί επίσης στο να αποτρέπει αν θέλεις πάλι τους βιαστικούς και αυτους που δεν αφιερώνουν χρόνο να σκεφτούν αν γράφουν στην σωστή ενότητα, απο το να απαντάνε σε ασχετα θέματα ξεκινώντας ερωτήσεις για το δικο τους πρόβλημα. Όχι οτι δουλεύει πολύ, αλλά τουλάχιστον υπάρχει :)

Νομίζω το έχω γράψει παλιότερα αλλά θα το ξαναπώ, εγώ βρήκα το φόρουμ την εποχή που είχα πάρει τον ακατάν τηλέφωνο και είχα κλείσει ραντεβού για μερικές εβδομάδες μετά (καθώς ήμουν/εἴμαι εξωτερικό). Άρα είμαι αιώνια ευγνώμων σε όλους εσάς και στο φόρουμ που με γλυτώσατε ;D

Τώρα για το τελευταίο, για την ψυχολογία, για την διαχείριση άνοιξες μεγάλη κουβέντα! Η μπροστατίτιδα και όλα τα συναφή και παρελκόμενα πολλά μας κάνουν την ζωή μας δεν την απειλούν. Τα τελευταία χρόνια εχω βρει μια πιο φιλοσοφική προσέγγιση, κι εγώ με αραιά συμπτώματα πλέον, να αφήνω την κλάψα και την μουργέλα και να ζώ τη ζωή οπως έρχεται.

Βλέπεις όπως πολλές χαμένες μπάλες και στο φόρουμ και έξω, και πολλές φορές το μόνο που πρέπει να κάνεις είναι απλά να βρεις τις "μπάλες" να κάνεις ότι μπορείς για αυτό.

Δυστυχώς και με κάποιους που έχουμε κατά καιρούς πριβε συζητήσεις συμφωνούμε, δεν έχουμε πλέον μέλη που ψάχνονται να βρούν απαντήσεις και να προχωρήσουν τον δικό τους δρόμο. Οι πιο πολλοί έρχονται, ρωτάνε, διαβάζουν μερικά πράγματα, παίρνουν πιο πολύ μια υποτυπώδη γνώση και μια ελάχιστη ψυχολογική υποστήριξη και απο δώ παν κι οι άλλοι.....

#3 26 Αυγούστου, 2023, 02:01:45 ΜΜ Τελευταία τροποποίηση: 26 Αυγούστου, 2023, 02:05:36 ΜΜ από LUKAS
Θυμαμαι λοιπον τοτε υπηρχε ενα μέλος που μου ελεγε οτι ειχε περασει ακριβώς τα ιδια με εμενα σε πολύ νεαρη ηλικία , με εντοπισμό μικροβίων  και πονους μεγαλους, ειχαμε και τα ιδια μικρόβια ακριβώς. Το παιδι το ειχε ξεπεράσει και αυτος σε μια περιοδο 2 χρονων  και μετα απο 10 χρόνια ξεκινησε παλι η ιδια κατάσταση με ενοχλήσεις και πόνους ,υποτροπιασε.. Αλλα επειδη το ειχε περάσει ηδη μπορούσε να το αντιμετωπίσει πλεον ψυχολογικά, ηταν διαφορετικά .
Τον εχω παντα στο μυαλο μου και εας ειμαι καλα τωρα, παιδια οταν λεμε καλα ουτε αυτες οι μικροενχλησεις που ειχα 3-4 μέρες τον χρόνο υπαρχουν. Αλλα πλεον γυμναζομαι συστηματικά. Ποτε δεν μπορουμε να ειμαστε σιγουροι για αυτην την παθηση.
Θα γραψω και αυτο , οτι φευγει πολυς κοσμός πλεον απο καρκίνο και καρδιοπαθειες και με πονους δυνατούς , παιδια ηλικίας 35-50 χρ. , υπαρχουν πολύ χειρότερα.
Πριν δυο χρόνια ξεκίνησαν όλα με τη παρουσία εντερόκοκκου που δε καταπολεμηθηκε σωστα. Τον Μαρτιο του 2013 , εμφανίστηκαν έντονοι  πόνοι αρχικά στους όρχεις, αναταράξεις εντέρων, πόνο στο προστάτη , δυσκολία στο περπάτημα, πόνοι στη μέση. Οι εξετάσεις στην αρχή έδειξαν εντερόκοκκο και στη συνέχεια χλαμυδιο. Πήρα  διάφορες αγωγές εξαιτίας έντονων ενοχλήσεων στο προστάτη, ενοχλητικό μπαλάκι και σφίξιμο στο περίνεο. Το χλαμύδιο ανιχνεύεται μόνο με κυτταρομετρία ροής και οχι με pcr. Πλέον δεν έχω ενοχλήσεις.