Παράθεση από: SUPER_SUPER BAN στις 04 Φεβρουαρίου, 2013, 05:28:05 ΜΜ
Την επόμενη φορά όμως ,που θα βρείτε λόγια δικά μας στο στόμα του γιατρού που μας κατηγορούσε, αναλογιστείτε το γεγονός πως ίσως και να ενημερώνετε καθημερινώς από εμάς ,για εμάς και για εσάς . . .

Γιατρός είσαι όταν ασκείς την ιατρική, ομοίως όπως αρχιτέκτονας είσαι όταν ασκείς την αρχιτεκτονική. Απ'τη στιγμή όμως που αρχίζεις και τυλίγεις σουβλάκια παύεις να είσαι και σου μένει μόνο το πτυχίο.

Εκεί που έκλασε ο Nickel, ο Shoskes και λοιποί ερευνητές...
Ηλικία εμφάνισης 39 (αρχές 2011). Αρχικά πόνος στη βουβωνική περιοχή, επιτακτική ούρηση και κίτρινο χρώμα σπέρματος. Αργότερα συχνουρία, νυχτουρία, σπανιότερα τσούξιμο, μικροενοχλήσεις κατά την στύση και την εξπερμάτωση. Πλέον σχεδόν καλά με χαλάρωση, αποφυγή εντάσεων και στρες, τρέξιμο, αραιή εκπερμάτωση, μασάζ, διατάσεις.

Αν κάποιος θέλει να με ρωτήσει για την γνώμη μου σε κάτι ας ποστάρει στο forum ώστε να μπορούν να διαβάσουν και άλλοι που μπορεί να ενδιαφέρονται. Όχι με προσωπικό μήνυμα αν δεν υπάρχει ιδιαίτερος λόγος. Και όχι στο chat.

Δεν έχω (δεν γνωρίζω) πολλά πράγματα να απαντήσω σε ερωτήσεις ανθρώπων που πιστεύουν ότι έχουν μια μικροβιακή πάθηση και ρωτούν για αντιβιώσεις και μικρόβια πέρα από αυτά που έχω γράψει εδώ: http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=654.0 και http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=227.0 και http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=239.0

Μεγάλα postαρισματα και δεν εννοώ σε μέγεθος... respect στην προσωπική αλήθεια και στον αγώνα όλων που γράφουν εδώ πέρα και όχι μόνο.
Εμφανιση στα  23.Συχνουρία, κάψιμο στην ούριση, πόνος στην εξπερμάτιση, πιάσιμο-πόνος σε όρχεις,μούδιασμα-πόνος σε πυελική περιοχή και προσαγωγούς, πόνοι σε μέση,αδυναμία διατήρησης στύσης,δυσκοιλιότητα (όλα με εξάρσεις-υφέσεις),σήμερα εφαρμογή ασκήσεων με διατάσεις,μασάζ,αναπνοές,διατροφή.

Μίλησα με το γιατρό που με παρακολουθεί(και για την κρον,χρησιμοποεί διαφορετική ιατρική από την φυσιολογική)γενικότερα για το ζήτημα μου...Μου είπε για να ξεμπλοκαρω(θεωρεί οτι είναι θέμα εγκεφάλου καθαρά)να πάρω αργινίνη 3-4 μέρες πριν την επαφή...μια βιταμίνη σε χάπι.
Καθυστέρηση στην ούρηση παροδικά στυτικά προβλήματα συχνοουρία...Ψάχνομαι για την λύση..Ηλικία εμφάνισης 20

Ok. "Τσίμπησα" καινούριο (?) site στα αγγλικά σχετικά με το Σύνδρομο Χρόνιου Πυελικού Άλγους ως νευρομυϊκή διαταραχή. Το site ανήκει σε κάποιον φυσιοθεραπευτή με εξειδίκευση στους μυς του πυελικού εδάφους (βλ "δαχτυλάκι" και εσωτερικό μασάζ). Δεν πρόλαβα να το δω εκτεταμένα, αλλά μου φάνηκε ενδιαφέρον. Το πιο ενδιαφέρον απ'όλα είναι το σκέλος του για την στυτική δυσλειτουργία σε άτομα με ΣΧΠΑ:

http://www.malepelvicfloor.com/sd.html

Δίνει κάποιες θεωρίες του πως κάποιοι μυς του πυελικού εδάφους (συγκεκριμένα οι Bulbospongiosus ή Bulbocavernosus και Ischiocavernosus, νο 1 και 2 στην παρακάτω εικόνα) υποστηρίζουν την στύση, οπότε πιθανά απαντάει σε κάποια ερωτήματα που έχουν τεθεί εδώ και γεφυρώνει κάποια κομμάτια του παζλ σχετικά με το αν και πως το ΣΧΠΑ μπορεί να προκαλέσει στυτικά προβλήματα επηρεάζοντας το σωματικό / βιολογικό σκέλος.


Λέει επίσης ότι υπήρξαν θετικά αποτελέσματα με εκγύμναση / streching των συγκεκριμένων μυων σε άτομα ("80% είδαν καλύτερη στύση"). Δίνονται επίσης και ενδιαφέρουσες πληροφορίες για άλλου τύπου συμπτώματα σεξουαλικής δυσλειτουργίας όπως πόνοι στην εξπερμάτωση κλπ.
Ηλικία εμφάνισης 39 (αρχές 2011). Αρχικά πόνος στη βουβωνική περιοχή, επιτακτική ούρηση και κίτρινο χρώμα σπέρματος. Αργότερα συχνουρία, νυχτουρία, σπανιότερα τσούξιμο, μικροενοχλήσεις κατά την στύση και την εξπερμάτωση. Πλέον σχεδόν καλά με χαλάρωση, αποφυγή εντάσεων και στρες, τρέξιμο, αραιή εκπερμάτωση, μασάζ, διατάσεις.

Αν κάποιος θέλει να με ρωτήσει για την γνώμη μου σε κάτι ας ποστάρει στο forum ώστε να μπορούν να διαβάσουν και άλλοι που μπορεί να ενδιαφέρονται. Όχι με προσωπικό μήνυμα αν δεν υπάρχει ιδιαίτερος λόγος. Και όχι στο chat.

Δεν έχω (δεν γνωρίζω) πολλά πράγματα να απαντήσω σε ερωτήσεις ανθρώπων που πιστεύουν ότι έχουν μια μικροβιακή πάθηση και ρωτούν για αντιβιώσεις και μικρόβια πέρα από αυτά που έχω γράψει εδώ: http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=654.0 και http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=227.0 και http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=239.0

Πολυ ωραια το προσεγγιζει ο συγγραφεας.Ενδιαφερων κειμενο και αξιζει η αναγνωση αυτου παιδια...
5*
Εμφάνιση στα 28-29.Καψίματα,γδαρσίματα,διακοπές στην ούρηση.Πόνος στο περίνεο ,τσούξιμο μετά/κατά την εκσπερμάτιση.Συχνουρίες.Παροδικά στυτικά προβλήματα,δύσκολη εκσπερμάτιση ,υδαρή,ολιγοσπερμία παροδική και που και που στεγνή.Πόνοι χαμηλά στην μέση.Αντιμετωπίστηκε ως σήμερα με πολλαπλούς τρόπους και πάμπολλα αντιβιοτικά κτλ . Σήμερα είμαι όπως ήμουν  πριν βρεθώ στην πάθηση ,είμαι καλά και   είμαι θεραπευμένος ,έπρεπε να αλλάξω πολλά και να κόψω ακόμα πιο πολλά .

Το σημείο που είναι μαρκαρισμένο σαν "1" στην εικόνα είναι το σημείο που νιώθω την έντονη ενόχληση κάθε φορά μετά την εκσπερμάτωση και για αρκετή ώρα. Είναι επίσης το ίδιο σημείο στο οποίο αν βάλω κάτι ζεστό επάνω νιώθω ανακούφιση.

Θα διαβάσω το site (φαίνεται πολύ ενδιαφέρον) και επιφυλάσσομαι για πιο αναλυτικό Post.

Εγώ νομίζω πως έχει σχέση μεταξύ τα δυο. Ο λόγος είναι τα στατικά νευρά που περνάνε από τον προστάτη. Αν τα νεύρα αυτά είναι δίπλα σε περιοχές του προστάτη που είναι γεμάτες απο φλεγμονές υπάρχει μια πιθανότητα όσο μικρή και αν είναι που προκαλεί κάποια διαταραχή στην στύση. Το έχω διαβάσει σε πολλά άρθρα και επίσης έχω δει εικόνες που δείχνουν αυτά τα νευρά να περνάνε από την περιοχή του προστάτη.
Θέλω να ακούσω την γνώμη σας  και αν νομίζετε πως αν γιατρευτεί η βακτηριακή προστατίτιδα αν επανέλθει και η στύση. Ευχαριστώ.
http://www.cleanprostate.com/nervesphoto.htm
http://www.cleanprostate.com/prost_erect_nerves.jpg -
44 - Χρόνια Προστατίτιδα απο το 2007. Αυξημένη FSA (19), Testosterone (380), κιρσοκύλη (δεξιά + αριστερά).  Στυτική δυσλειτουργία κάπου κάπου από το 2011. Το 11/2012 εντοπιστικέ Ε. Faecalis μετα απο καλλιέργεια σπερματος (χωρίς μαλλαξη για προστατικό υγρό) - 3 μήνες  αγωγή με TAVANIC. Το 04/2013 εντοπιστικέ Chlamydia (μετά απο μαλλαξη για προστατικό υγρό) - αγωγή με Vibramicyn για 16 ημέρες. Στης 19/4/2013 - Καλλιέργεια σπερματος + με μάλαξη για προστατικό υγρό + εξέταση για τεστοστερόνη (total + free) το πρωί μεταξύ 6-7 πμ.

Εγώ ξέρεις τι ξέρω  ;
Πως ούτε με εγχείρηση δεν βγάζεις από το μυαλό μερικών ανθρώπων τον Ακατάν . . .
Καλή τύχη με τις επιλογές σου,δεν μπορώ να σε βοήθησω παραπάνω και δεν έχω άποψη επι του θέματος ,με συγχωρείς . -
Εμφάνιση στα 28-29.Καψίματα,γδαρσίματα,διακοπές στην ούρηση.Πόνος στο περίνεο ,τσούξιμο μετά/κατά την εκσπερμάτιση.Συχνουρίες.Παροδικά στυτικά προβλήματα,δύσκολη εκσπερμάτιση ,υδαρή,ολιγοσπερμία παροδική και που και που στεγνή.Πόνοι χαμηλά στην μέση.Αντιμετωπίστηκε ως σήμερα με πολλαπλούς τρόπους και πάμπολλα αντιβιοτικά κτλ . Σήμερα είμαι όπως ήμουν  πριν βρεθώ στην πάθηση ,είμαι καλά και   είμαι θεραπευμένος ,έπρεπε να αλλάξω πολλά και να κόψω ακόμα πιο πολλά .

Παράθεση από: SUPER_SUPER BAN στις 15 Απριλίου, 2013, 10:02:08 ΜΜ
Εγώ ξέρεις τι ξέρω  ;
Πως ούτε με εγχείρηση δεν βγάζεις από το μυαλό μερικών ανθρώπων τον Ακατάν . . .
Καλή τύχη με τις επιλογές σου,δεν μπορώ να σε βοήθησω παραπάνω και δεν έχω άποψη επι του θέματος ,με συγχωρείς . -
Super_Super Ban,
Σέβομαι την άποψή σας. Επίσης, δεν έχω καμία πρόθεση να πάω στο γιατρό που αναφέρεται. Εγώ είμαι εδώ για να πάρω τη γνώμη σας και να ζητήσω βοήθεια. Αυτή είναι η ειλικρινής αλήθεια.
44 - Χρόνια Προστατίτιδα απο το 2007. Αυξημένη FSA (19), Testosterone (380), κιρσοκύλη (δεξιά + αριστερά).  Στυτική δυσλειτουργία κάπου κάπου από το 2011. Το 11/2012 εντοπιστικέ Ε. Faecalis μετα απο καλλιέργεια σπερματος (χωρίς μαλλαξη για προστατικό υγρό) - 3 μήνες  αγωγή με TAVANIC. Το 04/2013 εντοπιστικέ Chlamydia (μετά απο μαλλαξη για προστατικό υγρό) - αγωγή με Vibramicyn για 16 ημέρες. Στης 19/4/2013 - Καλλιέργεια σπερματος + με μάλαξη για προστατικό υγρό + εξέταση για τεστοστερόνη (total + free) το πρωί μεταξύ 6-7 πμ.

Παράθεση από: George στις 15 Απριλίου, 2013, 03:39:17 ΜΜ
Το έχω διαβάσει σε πολλά άρθρα
http://www.cleanprostate.com/nervesphoto.htm
http://www.cleanprostate.com/prost_erect_nerves.jpg -

Έχω διαβάσει τρία από τα πιο διαδεδομένα βιβλία από τους πιο διακεκριμένους ουρολόγους-ερευνητές πάνω στις κατηγορίες τις προστατίτιδας και έχω ψάξει διεξοδικά πολλές ουρολογικές μελέτες. Πουθενά δεν είδα να αναφέρεται καν κάτι τόσο σοβαρό όπως το ότι η Χρόνια Βακτηριακή Προστατίτιδα (κατηγορία ΙΙ) ή η Οξεία Βακτηριακή Προστατίτιδα (κατηγορία ΙΙΙ) έχει ως συνέπεια την απώλεια της στύσης και μάλιστα λόγω του μηχανισμού που αναφέρεις. Εάν στα "πολλά άρθρα" όπου το έχεις συναντήσει περιλαμβάνεται κάποια ουρολογική μελέτη θα σε παρακαλούσα να μου την παραθέσεις.

Τα link που πόσταρες είναι ενός τύπου που ισχυρίζεται ότι με ένα μίγμα Saw Palmento και άλλων φυτών και ζεστών λουτρών, άρχισε να βγάζει εκκρίματα από τον προστάτη του και έτσι τον "καθάρισε", οπότε δίνει την πρωτάκουστη μέθοδό του ως γιατροσόφι για αντιμετώπιση πλήθους παθήσεων, από καρκίνο του προστάτη έως υπερπλασία. Σε άλλο site που τον είχαμε ξαναπετύχει κάποιοι από εδώ, ξεκινούσε συνιστώντας πολύ προσευχή. Λυπάμαι αλλά προσωπικά δεν μπορώ να πάρω σοβαρά τέτοιου είδους αναφορές. Στο internet μπορείς αν ψάξεις να βρεις επιχειρήματα για ότι θες.

Η συγκεκριμένη αιτίαση λοιπόν που αναφέρεις, ότι "τα στυτικά νεύρα είναι δίπλα σε περιοχές του προστάτη που είναι γεμάτες απο φλεγμονές και προκαλεί κάποια διαταραχή στην στύση" είναι καλώς γνωστή σε κάποιους από εμάς εδώ μέσα. Τη συναντά κανείς επί τω πλείστον να αναμασάται από τους ανά τον κόσμο γιατρούς που εφαρμόζουν το manilla protocol και προσπαθούν να σε πείσουν ότι α) το πρόβλημά σου είναι οπωσδήποτε από μικρόβιο β) αυτοί είναι οι μόνοι που μπορούν να σου βγάλουν το μικρόβιο γ) αν δεν καταφύγεις στην θεραπεία τους σε περιμένουν πολλά δεινά όπως καρκίνος, απώλεια στύσης κλπ. Έχει δηλαδή καθαρά κερδοσκοπικό κίνητρο και υποβολιμαίο συμφέρον από πίσω της.

Δυστυχώς γι'αυτούς, η έρευνα -για όποιον ασχολείται μαζί της- καταρρίπτει αυτή την δεισιδαιμονία http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=239.0

Το ότι ο προστάτης "είναι γεμάτος φλεγμονές" όσο τρομακτικό κι αν ακούγεται δεν ισχύει για το 68% των πασχόντων. Από την άλλη υγιείς άνθρωποι χωρίς κανένα σύμπτωμα στυτικό ή άλλου τύπου θα χαρακτηριζόντουσαν ως έχοντες φλεγμονή σε ποσοστό 20%.

Ταυτόχρονα ούτε η σχέση ύπαρξης μικροβίων φαίνεται να συνδέεται με την ύπαρξη η μη φλεγμονής ή με την εκδήλωση στυτικών ή άλλων συμπτωμάτων.

Οι γνώστες-ερευνητές-μελετητές ουρολόγοι των παθήσεων που συλλογικά περιτυλίγονται με την ταμπέλα "προστατίτιδα" κάνοντας ελεγχόμενα τις καλλιέργειες και γνωρίζοντας την ακριβή συμπτωματολογία καταλήγουν ότι από εμάς οι πραγματικά έχοντες Χρόνια Βακτηριακή Προστατίτιδα (κατηγορία ΙΙ) είναι μια ελάχιστη μειοψηφία, μόλις 5%. Η εμφάνιση ενός μικροβίου στις καλλιέργειες δεν είναι αρκετό όπως ανέφερα για να θεωρηθεί κάποιος πάσχοντας από την κατηγορία ΙΙ.

Με άλλα λόγια το 95% των ατόμων με συμπτώματα "προστατίτιδας" (μεταξύ των οποίων και στυτικά) δεν ανήκουν στην κατηγορία ΙΙ ή δεν έχουν καν προσβολή από κάποιο μικρόβιο.

Και βέβαια να συμπληρώσω από την ασήμαντη προσωπική μου εμπειρία ότι αν και λόγω αθλητισμού και τραυματισμών υπέφερα πολλές φορές στη ζωή μου από φλεγμονές σε τένοντες, μαλακούς ιστούς κλπ (μέχρι σημείου να μου έχει γίνει το πόδι νταούλι) ουδέποτε αυτό προξένησε αδυναμία του εγκεφάλου μου να δώσει νευρικά ερεθίσματα σε κάποιο μέρος του σώματός μου. Οπότε καλή ακούγεται η θεωρία αλλά δεν...

Τέλος να σου πω φιλικά ότι δεν είναι ανάγκη να ποστάρεις το ίδιο πράγμα πολλές φορές και να αναγκαζόμαστε να επαναλαμβάνουμε την απάντησή μας σε διαφορετικά πεδία του forum.



Ηλικία εμφάνισης 39 (αρχές 2011). Αρχικά πόνος στη βουβωνική περιοχή, επιτακτική ούρηση και κίτρινο χρώμα σπέρματος. Αργότερα συχνουρία, νυχτουρία, σπανιότερα τσούξιμο, μικροενοχλήσεις κατά την στύση και την εξπερμάτωση. Πλέον σχεδόν καλά με χαλάρωση, αποφυγή εντάσεων και στρες, τρέξιμο, αραιή εκπερμάτωση, μασάζ, διατάσεις.

Αν κάποιος θέλει να με ρωτήσει για την γνώμη μου σε κάτι ας ποστάρει στο forum ώστε να μπορούν να διαβάσουν και άλλοι που μπορεί να ενδιαφέρονται. Όχι με προσωπικό μήνυμα αν δεν υπάρχει ιδιαίτερος λόγος. Και όχι στο chat.

Δεν έχω (δεν γνωρίζω) πολλά πράγματα να απαντήσω σε ερωτήσεις ανθρώπων που πιστεύουν ότι έχουν μια μικροβιακή πάθηση και ρωτούν για αντιβιώσεις και μικρόβια πέρα από αυτά που έχω γράψει εδώ: http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=654.0 και http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=227.0 και http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=239.0

εχει κανενας δοκιμασει το PERMEN;
•Υποστηρίζει τη σεξουαλική διέγερση
• Έχει θετική επίδραση στη σεξουαλική επιθυμία, τη διάρκεια και την απόδοση
• Έχει  ευεργετική επίδραση στη γονιμότητα
• Υποστηρίζει τη σεξουαλική λειτουργία
44 - Χρόνια Προστατίτιδα απο το 2007. Αυξημένη FSA (19), Testosterone (380), κιρσοκύλη (δεξιά + αριστερά).  Στυτική δυσλειτουργία κάπου κάπου από το 2011. Το 11/2012 εντοπιστικέ Ε. Faecalis μετα απο καλλιέργεια σπερματος (χωρίς μαλλαξη για προστατικό υγρό) - 3 μήνες  αγωγή με TAVANIC. Το 04/2013 εντοπιστικέ Chlamydia (μετά απο μαλλαξη για προστατικό υγρό) - αγωγή με Vibramicyn για 16 ημέρες. Στης 19/4/2013 - Καλλιέργεια σπερματος + με μάλαξη για προστατικό υγρό + εξέταση για τεστοστερόνη (total + free) το πρωί μεταξύ 6-7 πμ.

Οταν η στυτικη δυσλειτουργια σχετιζεται με επιβαρυμενους τους μυες του πυελικου εδαφους και οχι αλλα βιολογικα-ψυχολογικα αιτια, καταληγουμε στο συμπερασμα πως αυτοι οι μυες εχουν υποστει ενταση,σφιξιμο,στρες, και χρηζουν χαλαρωσης,φυσικοθεραπειων,μασαζ, κ.α. (οτι βοηθαει τον καθενα).
Υπαρχει περιπτωση να ισχυει το αντιστροφο;;
Δλδ η όποια σεξουαλικη δυσλειτουργια-ειτε αυτη ειναι ανυπαρξια στυσης ικανης για ολοκληρωση σε σεξουαλικη πραξη, ειτε ειναι προωρη εκσπερματιση-να συσχετιζεται με αδυναμους τους πυελικους μυες και η θεραπεια για κατι τετοιο να ειναι ενδυναμωση, kegel exercises κτλ;
Μπορει να γινει διακριση του ενος απο του αλλου;
Ή πρωτιστως ακολουθεις καποιο προγραμμα-θεραπεια-εκμαθηση, χαλαρωσης της εν λογω περιοχης και επεται μια περιοδος εκγυμνασης-ενδυναμωσης αυτης;;
Συμπτωματα: στυτικη δυσλειτουργια, συχνοουρια, καθυστερηση στην εναρξη της ουρησης. 4 χρονια σπαστικη κολιτιδα (διορθωθηκε η λειτουργια του εντερου με ομοιοπαθητικη). Αγχος και στρες αρκετο. Με βοηθανε πολυ, η γυμναστικη, οι διατασεις, το τρεξιμο.

Το προγραμμα χαλαρωσης νομιζω πως πρεπει να ακολουθηθει οπως και να εχει ,διοτι απο απο την ενταση στην περιοχη προκληθηκε οτι προκληθηκε ή η ενταση ηταν αυτη που συνοδευσε την μικροβιακη προσβολη και συνεχισε να υπαρχει και μετα την αντιμετωπιση αυτης ως αποτοκο   .
Ενδυναμωσης κολπακια  δεν νομιζω φιλε μου  ,γιατι θα κανεις ενα φαυλο κυκλο και θα ξανακυλησεις ...
Τα κολπακια με kegel για  πιο δυνατες στυσεις που υποσχονται μπορει να υσχυουν (μπορει) , θα ηταν μεγαλη μεγαλη κουταμαρα ομως να  γινουν απο εμας ...
Προσωπικη αποψη αλλα και λογικη  . Δεν πιστευω πως χρειαζεται να εξηγησω μετα απο τοσα που εχουμε πει και ξαναπει γιατι δεν θα επρεπε να γινει αυτο .
Εμφάνιση στα 28-29.Καψίματα,γδαρσίματα,διακοπές στην ούρηση.Πόνος στο περίνεο ,τσούξιμο μετά/κατά την εκσπερμάτιση.Συχνουρίες.Παροδικά στυτικά προβλήματα,δύσκολη εκσπερμάτιση ,υδαρή,ολιγοσπερμία παροδική και που και που στεγνή.Πόνοι χαμηλά στην μέση.Αντιμετωπίστηκε ως σήμερα με πολλαπλούς τρόπους και πάμπολλα αντιβιοτικά κτλ . Σήμερα είμαι όπως ήμουν  πριν βρεθώ στην πάθηση ,είμαι καλά και   είμαι θεραπευμένος ,έπρεπε να αλλάξω πολλά και να κόψω ακόμα πιο πολλά .

Παράθεση από: john στις 09 Φεβρουαρίου, 2013, 11:40:53 ΜΜ
Το σημείο που είναι μαρκαρισμένο σαν "1" στην εικόνα είναι το σημείο που νιώθω την έντονη ενόχληση κάθε φορά μετά την εκσπερμάτωση και για αρκετή ώρα. Είναι επίσης το ίδιο σημείο στο οποίο αν βάλω κάτι ζεστό επάνω νιώθω ανακούφιση.

Θα διαβάσω το site (φαίνεται πολύ ενδιαφέρον) και επιφυλάσσομαι για πιο αναλυτικό Post.

Ακριβώς στο ίδιο σημείο , το 1, νοιώθω και εγώ ενόχληση, ανεξάρτητα από την εκσπερμάτωση.
Συγκεκριμένα έκανα ντουζ με καυτό νερό στο σημείο 1, 3 χρόνια πριν οποιαδήποτε ενόχληση σχετικά με χρόνια προστατίτιδα, και ένοιωθα να χαλαρώνω γενικότερα και να ηρεμώ.
Φρικτοί πυελικοί πόνοι μετά την Μεγάλη Εβδομάδα πέρυσι το 2012.Τρεις  σφαδάζουσες ''κρίσεις'' μέχρι τον Ιούλιο.Τσούξιμο κατά την ούρηση.Πάντα 2 με 3 φορές ούρηση την νύχτα.Στις 18 Ιουλίου το ΕΚΑΒ με μετέφερε στο Αττικό, με πόνους στην πύελο πιο αβάστακτους από ποτέ!Μου διέγνωσαν ουρολοίμωξη και νεφρολιθίαση.Μέχρι τον Σεπτέμβριο οι πόνοι ήταν καθημερινοί και μόνιμοι με κυμενόμενη ένταση.Μετά εξαφανίστηκαν!Φαγούρα έντονη στη βάλανο τον Μάρτιο του 2013.Καλλιέργεια σπέρματος στο Τζάνειο δείχνει Klebsiella.2 εβδομάδες Ladinin 500 mg και αποτέλεσμα μηδέν.Πόνος οξύς κατά την εκσπερμάτωση.Θριάσιο: Ufexil 500 mg για τουλάχιστον 6 εβδομάδες και Vibramycin 100 mg για 2 εβδομάδες.
ΥΓ: Από το 1981 εγώ και ο αδερφός μου βοηθούσαμε την μητέρα μου που ήταν ανάπηρη λόγω δισκοκοίλης.Άγχος και πόνος ατελείωτος.Πέθανε στις 30-05-2013.
Η ηλικία μου είναι 39.

πολλά κοινά στούς χαρακτήρες μας βλέπω ρε παιδιά.Κάποια πράγματα μάς συνδέουν όλους εμάς.
Συχνοουρια, καψιμο ,πονος κατα την εξπερματωση, βαλανοποστιτιδες, μυκητιασεις, και πονους στους ορχεις