23 Σεπτεμβρίου, 2017, 03:05:36 ΠΜ Τελευταία τροποποίηση: 23 Σεπτεμβρίου, 2017, 03:19:31 ΠΜ από apomikros
Καλησπέρα σας!! Απο τον Μάιο ταλαιπωρούμαι με ήπιους πόνους και σοβαρό πρόβλημα στυτικής δυσλειτουργίας. Κάνοντας εξετάσεις μου βρήκαν ουρεόπλασμα. Μετα απο αντιβιώσεις και χρήση κουρκουμά και Εκουιζέτο(βότανο) το ουρεόπλασμα δέν υπάρχει πια(μετά απο εξετάσεις) σε αντίθεση με τα συμπτώματα που παρέμειναν.Ο γιατρος με είχε διαγνώσει με χρόνια προστατίτιδα.Είχα αλλάξει 3 γιατρους χωρίς κανένα αποτέλεσμα .Πρόσφατα εμαθα για την αποτοξίνωση μέσω της διατροφής. Εδω και ένα μηνα επι καθημερινής βάσης τρώω ΜΟΝΟ σταφύλλι(μη βιαστείτε να χλευάσετε) σε συνδυασμο με βότανα που βοηθάνε νεφρά και επινεφρίδια.Τις τελευταίες δυο βδόμάδες έχω δεί φοβερό αποτέλεσμα όσον αφορα την στύση κάτι που δέν είχα δει [[ ΠΟΤΕ ]] απο τότε που ξεκίνησε αυτή η ιστορία. Κάντε τον κόπο και δείτε αυτα το βίντεο για παιρετέρω επεξήγηση . https://www.youtube.com/watch?v=sOgZ3IKKd_Y   
https://www.youtube.com/watch?v=fHASakAJAUs

η διατροφή μου είναι :
Ξύπνημα το πρωι - λεμονόνερο
μετά απο 1 ώρα Γλυκόριζα και Κινέζικο τζινσενγκ ( τόνωση επινεφριδίων)
μετά απο μισή ώρα μια ΚΑΛΗ μερίδα μαύρο σταφύλλι
μεσημέρι  πάλι σταφύλλι
απόγευμα γλυκόριζα
μετά απο 1 ώρα σταφύλλι
βράδυ γλυκόριζα

Θέλω να πώ πως η στυτική δυσλειτουργία και τα προβληματα του προστατη σχετιζονται [[ ΑΜΕΣΑ ]] με τα νεφρά και τα επινεφρίδια. Σκοπος αυτης της διατροφής είναι να τονώσει αυτά. Το πρόβλημα ξεκινάει απο εκεί και επιτελους μετα απο καιρο έχω δει τρελη διαφορά . Ψάχνοντας το φορουμ δεν είδα ΠΟΥΘΕΝΑ να αναγράφετε αυτη η λύση . Μέσω της αποτοξίνωσης υπάρχει η δυνατότητα ΟΛΙΚΗΣ επαναφοράς του σώματος. Το μόνο που θελει είναι ΠΕΙΘΑΡΧΙΑ και να αφήσετε πίσω ότι σας δημιούργησε αυτό το πρόβλημα. Κάντε το σώμα σας ΑΛΚΑΛΙΚΟ και ξεφύγετε απο παθήσεις και γιατρούς που δεν έχουν ιδέα. πραγματικά αξίζει τον κόπο να δείτε το βίντεο και άλλα απο αυτόν, είμαι 27 χρονών και μέχρι τώρα δέν είχα δει πουθενα αυτο τον τρόπο παρολαυτα υπάρχουν πολλα άτομα σε όλο τον κόσμο που ακολουθουν αυτο το τρόπο ζωης. Δύναμη σε όλους τους προστατιδοχτυπημένους και πειθαρχία. Όποιος θέλει μπορώ να του στείλω και αρχεία χρήσιμα σχετικά με το θέμα όπως και αρχείο βοτάνων που βοηθάνε τα κυταρα καθε τμήματος  του σώματος.

#1 23 Σεπτεμβρίου, 2017, 06:48:02 ΜΜ Τελευταία τροποποίηση: 24 Σεπτεμβρίου, 2017, 04:52:13 ΜΜ από niklop
Καλησπέρα. Κάπου είχα ακούσει και εγώ για τη λεγομενη σταφυλοθεραπεία και τις ευεργετικές της ιδιότητες, αλλά δεν πίστευα οτι μπορεί να αποτοξινώσει τόσο πολύ τον οργανισμό. Αυτή η θεραπεία βέβαια βασίζεται στην βασική τροφή απο σταφύλι που δεν ξέρω αν μπορεί να το υποστηρίξει ο οργανισμός, χωρίς να παίρνει τις απαραίτητες θρεπτικές ουσίες απο άλλες τροφές.
Το ερώτημα όμως είναι το εξής. Με την στυτική δισλειτουργία οκ.....Με τους πόνους?? Σου πέρασαν??

Ναί ,μπορεί να τον αποτοξινώσει ολοκληρωτικά εφόσον έχεις πειθαρχία.Ο οργανισμος υποστηριζει μια χαρά κάτι τέτοιο, έχεις αρκετή ενέργεια απτο σταφύλλι, το μόνο σίγουρο είναι πως στην διάρκεια που θα το κάνεις αυτο χρειάζεσε αποχή απο έντονη σωματική δραστηριότητα και χρόνο.θα χάσεις κιλά να ξέρεις.Το κάνω εδώ και ένα μήνα και μπορώ να πώ πως είμαι αρκετά καλά απο θέματα ενέργειας.Εαν παρακολουθήσεις κ άλλα βίντεο απο αυτό το κανάλι η απο οπουδήποτε αλλού για το συγκεκριμένο θέμα, θα σου λυθούν όλες οι απορίες.  Εμφάνιζα πόνους συνήθως μετα την εξπερμάτιση, ή σπάνια σε τυχαίες στιγμές. Και αυτα μπορώ να πω πως έχουν σχεδόν εξαλειφθεί.

επίσης η σταφυλοθεραπεία δέν είναι μόνο για το συγκεκριμένο πρόβλημα. Στόχος της είναι η αναγέννηση των κυτάρων άρα και η ολιστικη θεραπεία ολόκληρου του σώματος. Οι εχθροι του οργανισμού σου που σε έκαναν να εμφανίσεις φλεγμονές και χρόνια προβληματα είναι τα γαλακτοκομικά τα κρεατικά και τα πολλα μαγειρεμένα φαγητά . Αλκαλοποίηση του οργανισμού σημαίνει μια διατροφή πλούσια σε φρούτα και λαχανικα , δηλαδη ωμοφαγία έτσι ώστε να απομακρυνθούν οι τοξίνες. Εγώ επίσης λίγο καιρό πριν το πάθω είχα πάρει πρωτείνη σε σκόνη με αποτέλεσμα να καταστρέψω τα νεφρά μου , και απο εκει και πέρα ξεκίνησε μια σειρά προβλημάτων. Εάν το κάνεις αυτό με πειθαρχία θα θεραπέύσεις ΟΤΙ μπορείς να φανταστείς, ο τύπος στο βίντεο θεραπεύει και καρκινοπαθείς, καμιά απορία γιατι είναι τόσο καλα κρυμμένο αυτο και τα παίρνουνε χοντρά οι γιατροί για να σε έχουνε μόνιμο πελάτη.

Τελικά φίλε τι έγινε?Η θεραπεία με τα σταφύλια απέδωσε?Αν θες, ενημέρωσε μας..