Καλησπερα παιδες
ειδου και το δικο μου προβλημα εν συντωμια
εμφανιση +/- 2010  29ετων
μετα απο προφυλασομενο σεξ με ιεροδουλη - καυσος στα μπουτια στου ορχεις και σ ολη τη περιοχη
βρεθηκε χλαμμυδια αρκετα αργοτερα
2013 μετα απο μαλακια απο στριπτιτζου... τα ιδια συμπωματα + σταγονες ουρων μετα το κατουρημα,δε βρεθηκε τιποτα
εχω παρει κατα καιρους χιλιες δυο αντιβιωσεις δυστυχως χωρις αντιβιογραμμα...zitromax-doxycycline-ciproxine-ciprofloxacine κτλ
και πολλες φορες απο μονος μου για να σταματησουν τα συμπτωματα τα οποια μπορω να πω πως οντωσ σταματουσαν με τις αντιβιοσεις.καθε φορα που εκανα απροφυλακτο σεξ με γκομενες ειχα συμπτωματα νομιζα πως κολλουσα κατι... στην ουσια ηταν τα συμπτωματα της προστατητιδας...τσουφ επερνα και μια αντιβιοση....και ολα καλα
δυστυχως πριν ενα χρονο τη πατησα για τα γερα με το τελευταιο fluoroquinolones που πηρα,,,,δε μπορειτε να φανταστειτε
περιφερειακη νευροπαθεια πονος καυσος τσιμπηματα στα χερια ποδια, κραμπες, τενοτιτιδες, το αυτι μου βουιζει συνεχεια
το ματι βλεπει θολα κτλ κτλ ολη τη μερα ! ! ! ! !
πριν λιγο καιρο βρεθηκε klebsiella στο σπερμα αλλα φοβαμαι να παρω αλλη αντιβιοση,,, δε το αντεχει ο οργανισμος μου
(ειχα παρει δοξυσυκλινη μετα και χειροτερεψε η νευροπαθεια)
επισης φοβαμαι μη κολησω τη προσφατη γκομενα μου,,,και ειμαι καπου χαμενος στο πουθενα,,,
o γιατρος μου λεει ισως αντιβιοση με ενεση κατ ευθειαν στο προστατη....
φοβαμαι για στειροτητα κτλ επισης γιατι δε ξερω ποσο καιρο το εχω...
δεν μπορουμε να τεκνοποιησουμε δηλ αν εχουμε μικροβιο στο σπερμα...μαλλον οχι
Σημερα εχω τα συμπτωματα ακριβως οπως τη πρωτη μερα οταν κανω απροφυλακτο σεξ...
δεν υπαρχει τελος.... :-\  ???

Καλησπέρα, οι παρατηρήσεις μου:
Παράθεση από: chucky1981 στις 08 Μαΐου, 2017, 09:23:46 ΜΜ
μετα απο προφυλασομενο σεξ με ιεροδουλη - καυσος στα μπουτια στου ορχεις και σ ολη τη περιοχη
βρεθηκε χλαμμυδια αρκετα αργοτερα
'Αρκετά αργότερα' δε σημαίνει ότι τα κόλλησες οπωσδήποτε από την ιερόδουλη, πόσο μάλλον που φορούσες προφυλακτικό. Για όνομα.

Παράθεση από: chucky1981 στις 08 Μαΐου, 2017, 09:23:46 ΜΜ
2013 μετα απο μαλακια απο στριπτιτζου... τα ιδια συμπωματα + σταγονες ουρων μετα το κατουρημα,δε βρεθηκε τιποτα
Για όνομα ΙΙ

Παράθεση από: chucky1981 στις 08 Μαΐου, 2017, 09:23:46 ΜΜ
δεν μπορουμε να τεκνοποιησουμε δηλ αν εχουμε μικροβιο στο σπερμα...μαλλον οχι
Εγώ κατά καιρούς έβγαζα διάφορα μικρόβια και στο σπέρμα και αλλού, τεκνοποίησα δύο φορές μετά μια χαρά. Είναι άλλο να λέμε ότι το σπέρμα συστηματικά βγάζει κάποιο μικρόβιο, οπότε εκεί πιθανώς έχουμε κάποιο θέμα και άλλο να λέμε ότι κάποια στιγμή έβγαλε. Η εξέταση που θα δείξει την κατάσταση του σπέρματος είναι το σπερμοδιάγραμμα. Τα καλύτερα και ακριβότερα κέντρα σπερματολογίας στην Αθήνα είναι ο Λυμπερόπουλος και ο Βουλγαρίδης (spermlab). Έχω κάνει και στα δύο παλιότερα που το έψαχνα, τα αποτελέσματα τους ήταν πολύ κοντά αλλά και με αυτά της 'Βιοϊατρικής' (τουλάχιστον σε ένα πρώτο επίπεδο προσέγγισης αριθμός, κινητικότητα, μορφολογία) όπου θα σου κοστίσει πολύ πιο οικονομικά. Με το ίδιο δείγμα κάνεις και καλλιέργεια να δεις αν θα ξαναβγάλει.
Γνώμη μου επίσης και συμβουλή από νέο πατέρα, ότι οι καλές οικογένειες θέλουν και δυνατούς μπαμπάδες. Η παρελθοντολογία και η καταστροφολογία δε βοηθούν.

Για το γιατρό δεν ξέρω τι να πω
Παράθεση από: chucky1981 στις 08 Μαΐου, 2017, 09:23:46 ΜΜ
o γιατρος μου λεει ισως αντιβιοση με ενεση κατ ευθειαν στο προστατη....
αν κάποιος γιατρός λέει σε έναν άνθρωπο που έπαθε από τα αντιβιωτικά
Παράθεση από: chucky1981 στις 08 Μαΐου, 2017, 09:23:46 ΜΜ
περιφερειακη νευροπαθεια πονος καυσος τσιμπηματα στα χερια ποδια, κραμπες, τενοτιτιδες, το αυτι μου βουιζει συνεχεια
το ματι βλεπει θολα κτλ κτλ ολη τη μερα ! ! ! ! !
να κάνει και επιπλέον έγχυση αντιβιοτικών απευθείας στο αίμα του, δεν ξέρω, εγώ θεωρώ ότι αυτά είναι επικίνδυνα.



Χρόνιο, Μυϊκά βασιζόμενο Πυελικό Άλγος.
Ξεκίνησε το 2012, είμαι χωρίς συμπτώματα από το 2016.
Πυροδοτήθηκε από προστατίτιδα, το πρωτόκολλο Wise Anderson με βοήθησε περισσότερο από όλες τις θεραπείες.

σ ευχαριστω evans για τις απαντησεις σου ησουν κατατοπιστικος.

ο ουρολογος μου ειχε πει οτι ειναι δυσκολο να τεκνοποιησεις με βακτηριο στο σπερμα
διοτι το σπερμα πρεπει να ειναι στυρο.αλλα βλεπω τα καταφερες οπως λες.
Μαλλον πρεπει να κανω σπερμοδιαγραμμα, που δεν εχω κανει,

οσο για την εγχυση ισως την αποφυγω προς το παρων, θα το ψαξω,,, διοτι
η δηλητηριαση με εκανε ρακο :-\
ισωσ φυγει το βακτηριο καποια στιγμη μονο του χεχε,...
εμενα με νοιαζει να μη κολαω τη συντροφο μου... αλλα προφανως θα εχει παθει ανοσια αυτη,,,... εσυ τι λες που ειχες το ιδιο προβλημα,,?
Ευχαριστω