Γιώργος - 44 ετών, 2005 (οξεία προστατίτιδα Ciproxin για 15 ημέρες), 2006-σήμερα (τα ακόλουθα συμπτώματα κάπου κάπου:  τσούξιμο κατά την ούρηση, μειωμένη ροη ουρών , διπλή ροη, (όχι συχνοουρία), μειωμένη δύναμη εκσπερμάτιση. Τελευταία 2 χρόνια συμπτώματα στυτικής δυσλειτουργίας. 2012 πήγα σε 2 ανδρολόγους και έκανα triplex πεικών αρτηριών. Δεν έδηξε οργανικό αίτιο για την στυτική δυσλειτουργίας .  10/2012 εμφανίστηκε Enterococcus Faecalis στην καλλιέργεια σπέρματος.  Πηρά Tavanic για 3 μήνες μέχρι 1/3/2013. 3/3/2013 μειωμένη κινητικότητα σπέρματος. 4/4/2013 εξέταση με διορθηκό υπέρηχο, εμφάνισε σκλήρυνση στην ουρήθρα, φλεγμονές γύρο από στυτικά νεύρα. Επίσης εντοπίστηκε κιρσοκήλη στις δυο μεριές που εξηγάει την αυξημένη FSH (19), και χαμιλή τεστοστερόνη (380). Στης 15/4/2013 θα πάω για καλλιέργεια προστατικού υγρού, και καλλιέργεια σπέρματος. Θα περιμένω τα αποτελέσματα από τις καλλιέργειες για να πάρω αντιβίωση με η χωρίς συνδυασμό με μαλάξεις. Συμβουλές κανένας; Έχει κανένας τα ίδια συμπτώματα;
44 - Χρόνια Προστατίτιδα απο το 2007. Αυξημένη FSA (19), Testosterone (380), κιρσοκύλη (δεξιά + αριστερά).  Στυτική δυσλειτουργία κάπου κάπου από το 2011. Το 11/2012 εντοπιστικέ Ε. Faecalis μετα απο καλλιέργεια σπερματος (χωρίς μαλλαξη για προστατικό υγρό) - 3 μήνες  αγωγή με TAVANIC. Το 04/2013 εντοπιστικέ Chlamydia (μετά απο μαλλαξη για προστατικό υγρό) - αγωγή με Vibramicyn για 16 ημέρες. Στης 19/4/2013 - Καλλιέργεια σπερματος + με μάλαξη για προστατικό υγρό + εξέταση για τεστοστερόνη (total + free) το πρωί μεταξύ 6-7 πμ.

 
Παράθεσητσούξιμο κατά την ούρηση, μειωμένη ροη ουρών , διπλή ροη, (όχι συχνοουρία), μειωμένη δύναμη εκσπερμάτιση. Τελευταία 2 χρόνια συμπτώματα στυτικής δυσλειτουργίας.
Ακριβώς ότι έχεις είχα και εγώ + κάποια ακόμα .Με διάφορους τρόπους τα έλεγξα ,τρόπους που αναφέρω ανά τακτά χρονικά διαστήματα και αξίζει να διαβάσεις.Και άλλοι επίσης προτείνουν ,ευτυχώς δεν είμαι ο μόνος .
quercetin δοκίμασες ποτέ σου  ας πούμε ;

Παράθεση4/4/2013 εξέταση με διορθηκό υπέρηχο, εμφάνισε σκλήρυνση στην ουρήθρα, φλεγμονές γύρο από στυτικά νεύρα. Επίσης εντοπίστηκε κιρσοκήλη στις δυο μεριές που εξηγάει την αυξημένη FSH (19), και χαμιλή τεστοστερόνη (380). Στης 15/4/2013 θα πάω για καλλιέργεια προστατικού υγρού, και καλλιέργεια σπέρματος. Θα περιμένω τα αποτελέσματα από τις καλλιέργειες για να πάρω αντιβίωση με η χωρίς συνδυασμό με μαλάξεις
Όλο αυτό κάνει μπάμ ότι προέρχεται απο έναν γιατρό που όνομάζουμε εδώ μέσα Ακατάν .Συνέχισε σε αυτόν με δικό σου ρίσκο  . Αυτό που λέει περί σκληρής ουρήθρας είναι μούφα και σε οδηγεί με μαθηματική ακρίβεία σε διανοίξεις ουρήθρας ,αφου σου κάνει γύρω στις 150 μαλλάξεις και όχι γύρω στις 40 που σου υπόσχεται .
Οι κιρσοκήλη πιθανότατα μειώνει απο όσο έχω διαβάσει την τεστοστερόνη ,είναι όμως μη αναστρέψιμη μετά τα 30 και δεν είναι αυτή η οποία σου έριξε την libido μιας και υπάρχει εκεί απο τότε που ήσουν παιδί είμαι σίγουρος  .Δεν τα βγάζω απο το κεφάλι μου ,σίγουρα είναι έτσι .Το έψαξα όσο δεν πάει ,γνώριζα πως έχω απο παιδί κιρσοκήλη και έκανα επέμβαση οριακά στην ηλικία των 30 .
Γύρψ στα 45 ,λένε πως ξεκινάει και η καλοήθης υπερπλασία του προστάτη .Ίσως αυτή σου έριξε την libido ,το έψαξες ;Έχω φτιάξει ένα σχετικό άρθρο σχετικά με αυτό ,για ρίξε μία ματιά !!!
Εμφάνιση στα 28-29.Καψίματα,γδαρσίματα,διακοπές στην ούρηση.Πόνος στο περίνεο ,τσούξιμο μετά/κατά την εκσπερμάτιση.Συχνουρίες.Παροδικά στυτικά προβλήματα,δύσκολη εκσπερμάτιση ,υδαρή,ολιγοσπερμία παροδική και που και που στεγνή.Πόνοι χαμηλά στην μέση.Αντιμετωπίστηκε ως σήμερα με πολλαπλούς τρόπους και πάμπολλα αντιβιοτικά κτλ . Σήμερα είμαι όπως ήμουν  πριν βρεθώ στην πάθηση ,είμαι καλά και   είμαι θεραπευμένος ,έπρεπε να αλλάξω πολλά και να κόψω ακόμα πιο πολλά .

Παράθεση από: SUPER_SUPER BAN στις 15 Απριλίου, 2013, 02:25:29 ΜΜ
Ακριβώς ότι έχεις είχα και εγώ + κάποια ακόμα .Με διάφορους τρόπους τα έλεγξα ,τρόπους που αναφέρω ανά τακτά χρονικά διαστήματα και αξίζει να διαβάσεις.Και άλλοι επίσης προτείνουν ,ευτυχώς δεν είμαι ο μόνος .
quercetin δοκίμασες ποτέ σου  ας πούμε ;

Όλο αυτό κάνει μπάμ ότι προέρχεται απο έναν γιατρό που όνομάζουμε εδώ μέσα Ακατάν .Συνέχισε σε αυτόν με δικό σου ρίσκο  . Αυτό που λέει περί σκληρής ουρήθρας είναι μούφα και σε οδηγεί με μαθηματική ακρίβεία σε διανοίξεις ουρήθρας ,αφου σου κάνει γύρω στις 150 μαλλάξεις και όχι γύρω στις 40 που σου υπόσχεται .

Οι κιρσοκήλη πιθανότατα μειώνει απο όσο έχω διαβάσει την τεστοστερόνη ,είναι όμως μη αναστρέψιμη μετά τα 30 και δεν είναι αυτή η οποία σου έριξε την libido μιας και υπάρχει εκεί απο τότε που ήσουν παιδί είμαι σίγουρος  .Δεν τα βγάζω απο το κεφάλι μου ,σίγουρα είναι έτσι .Το έψαξα όσο δεν πάει ,γνώριζα πως έχω απο παιδί κιρσοκήλη και έκανα επέμβαση οριακά στην ηλικία των 30 .

Γύρψ στα 45 ,λένε πως ξεκινάει και η καλοήθης υπερπλασία του προστάτη .Ίσως αυτή σου έριξε την libido ,το έψαξες ;Έχω φτιάξει ένα σχετικό άρθρο σχετικά με αυτό ,για ρίξε μία ματιά !!!
1. Δεν έχω δοκιμάσει ποτέ to quercetin. Απο που μπορώ να το προμιθευτώ και ποιά είναι η δοσολογία;
2. Αποδέχομαι την εξήγησή σας για την "περί σκληρής ουρήθρας".
3. Για την κιρσοκήλη, μπορεί κάποια στιγμή να την φτιάξω. Απο ότι εχω διαβάζει πηράζει την γονιμότητα. Αν γίνει κάποια βελτίωση, καλώς.
4. θα ρίξω μια ματιά για το θέμα "καλοήθης υπερπλασία του προστάτη"

Σας ευχαριστώ για την βοιθεια σας!! Το εκτιμώ πολύ!!
44 - Χρόνια Προστατίτιδα απο το 2007. Αυξημένη FSA (19), Testosterone (380), κιρσοκύλη (δεξιά + αριστερά).  Στυτική δυσλειτουργία κάπου κάπου από το 2011. Το 11/2012 εντοπιστικέ Ε. Faecalis μετα απο καλλιέργεια σπερματος (χωρίς μαλλαξη για προστατικό υγρό) - 3 μήνες  αγωγή με TAVANIC. Το 04/2013 εντοπιστικέ Chlamydia (μετά απο μαλλαξη για προστατικό υγρό) - αγωγή με Vibramicyn για 16 ημέρες. Στης 19/4/2013 - Καλλιέργεια σπερματος + με μάλαξη για προστατικό υγρό + εξέταση για τεστοστερόνη (total + free) το πρωί μεταξύ 6-7 πμ.

Παράθεση2. Αποδέχομαι την εξήγησή σας για την "περί σκληρής ουρήθρας".
Μπορεί να κάνω λάθος ,αλλά μπορείς να μου πείς που ακριβώς το ανέφερα αυτό περί σκληρής ουρήθρας ;
Δεν μπορώ να καταλάβω τι εννοείς ίσως με αυτό το reply .Αυτά περί σκληρής ουρήθρας τα λεει μόνο αυτός και κανείς άλλος .Μην μου πεις οτι το άκουσες και απο άλλον γιατρό γιατί θα τρελαθώ !Δεν παίζει ,άρα στον Ακατάν πήγες ,το αν δεν σκοπεύεις να ξαναπάς είναι κάτι διαφορετικό και μία προσωπική μικρή νίκη αν θες!Πήγες όμως έτσι ;Δεν παίζει!!!
Άντε τώρα μην ξαναρχίσω με το ξεδιάντροπο , απάνθρωπο και τιποτένιο υποκείμενο τον Ακατάν !
+_)(*&^%Ρ$Ε#:!
Εμφάνιση στα 28-29.Καψίματα,γδαρσίματα,διακοπές στην ούρηση.Πόνος στο περίνεο ,τσούξιμο μετά/κατά την εκσπερμάτιση.Συχνουρίες.Παροδικά στυτικά προβλήματα,δύσκολη εκσπερμάτιση ,υδαρή,ολιγοσπερμία παροδική και που και που στεγνή.Πόνοι χαμηλά στην μέση.Αντιμετωπίστηκε ως σήμερα με πολλαπλούς τρόπους και πάμπολλα αντιβιοτικά κτλ . Σήμερα είμαι όπως ήμουν  πριν βρεθώ στην πάθηση ,είμαι καλά και   είμαι θεραπευμένος ,έπρεπε να αλλάξω πολλά και να κόψω ακόμα πιο πολλά .

Όσο για αυτό που λες :
ΠαράθεσηΓια την κιρσοκήλη, μπορεί κάποια στιγμή να την φτιάξω. Απο ότι εχω διαβάζει πηράζει την γονιμότητα. Αν γίνει κάποια βελτίωση, καλώς.

Σου ξαναλέω πως μετά τα 30 είναι μη αναστρέψιμη η βλάβη .Το έχω ψάξει ,ψάξτο και εσύ .Παίζει αυτός που σου το είπε ,να σου το είπε για να στα αρπάξει και αν είναι ο dr φαταούλας που συχνά αναφέρουμαι o  Aκαταν τότε γμτ !!!!
ΕΙΝΑΙ ????????????????????????????????????
Εμφάνιση στα 28-29.Καψίματα,γδαρσίματα,διακοπές στην ούρηση.Πόνος στο περίνεο ,τσούξιμο μετά/κατά την εκσπερμάτιση.Συχνουρίες.Παροδικά στυτικά προβλήματα,δύσκολη εκσπερμάτιση ,υδαρή,ολιγοσπερμία παροδική και που και που στεγνή.Πόνοι χαμηλά στην μέση.Αντιμετωπίστηκε ως σήμερα με πολλαπλούς τρόπους και πάμπολλα αντιβιοτικά κτλ . Σήμερα είμαι όπως ήμουν  πριν βρεθώ στην πάθηση ,είμαι καλά και   είμαι θεραπευμένος ,έπρεπε να αλλάξω πολλά και να κόψω ακόμα πιο πολλά .

Παράθεση από: SUPER_SUPER BAN στις 16 Απριλίου, 2013, 04:14:17 ΜΜ
Όσο για αυτό που λες :
ΠαράθεσηΓια την κιρσοκήλη, μπορεί κάποια στιγμή να την φτιάξω. Απο ότι εχω διαβάζει πηράζει την γονιμότητα. Αν γίνει κάποια βελτίωση, καλώς.

Σου ξαναλέω πως μετά τα 30 είναι μη αναστρέψιμη η βλάβη .Το έχω ψάξει ,ψάξτο και εσύ .Παίζει αυτός που σου το είπε ,να σου το είπε για να στα αρπάξει και αν είναι ο dr φαταούλας που συχνά αναφέρουμαι o  Aκαταν τότε γμτ !!!!
ΕΙΝΑΙ ????????????????????????????????????
Δεν μου είπε κανένας να χειρουργιθώ για την κιρσοκήλη. Απλός το ανέφερα. Έχω και εγώ διαβάζει πως είναι ποιο αποτελεσματικό το χειρουργείο σε μικρή ηλικία. Απλός μου έχει εμφανιστεί αυξημένη FSH (19) και λίγο χαμηλή Testosterone (380). Η αυξημένη FSH είναι ένδειξη μειωμένης σπερματογένεσης (σε αυτό φταίει η κιρσοκήλη κατά την άποψη μου).
44 - Χρόνια Προστατίτιδα απο το 2007. Αυξημένη FSA (19), Testosterone (380), κιρσοκύλη (δεξιά + αριστερά).  Στυτική δυσλειτουργία κάπου κάπου από το 2011. Το 11/2012 εντοπιστικέ Ε. Faecalis μετα απο καλλιέργεια σπερματος (χωρίς μαλλαξη για προστατικό υγρό) - 3 μήνες  αγωγή με TAVANIC. Το 04/2013 εντοπιστικέ Chlamydia (μετά απο μαλλαξη για προστατικό υγρό) - αγωγή με Vibramicyn για 16 ημέρες. Στης 19/4/2013 - Καλλιέργεια σπερματος + με μάλαξη για προστατικό υγρό + εξέταση για τεστοστερόνη (total + free) το πρωί μεταξύ 6-7 πμ.

Παράθεση από: SUPER_SUPER BAN στις 16 Απριλίου, 2013, 04:10:01 ΜΜ
Παράθεση2. Αποδέχομαι την εξήγησή σας για την "περί σκληρής ουρήθρας".
Μπορεί να κάνω λάθος ,αλλά μπορείς να μου πείς που ακριβώς το ανέφερα αυτό περί σκληρής ουρήθρας ;
Δεν μπορώ να καταλάβω τι εννοείς ίσως με αυτό το reply .Αυτά περί σκληρής ουρήθρας τα λεει μόνο αυτός και κανείς άλλος .Μην μου πεις οτι το άκουσες και απο άλλον γιατρό γιατί θα τρελαθώ !Δεν παίζει ,άρα στον Ακατάν πήγες ,το αν δεν σκοπεύεις να ξαναπάς είναι κάτι διαφορετικό και μία προσωπική μικρή νίκη αν θες!Πήγες όμως έτσι ;Δεν παίζει!!!
Άντε τώρα μην ξαναρχίσω με το ξεδιάντροπο , απάνθρωπο και τιποτένιο υποκείμενο τον Ακατάν !
+_)(*&^%Ρ$Ε#:!
Μην τρέχεις!!! Πριν από 2 χρόνια είχα κάνη κυστεοσκόπηση στον Ευαγγελισμό που έδειξε στένωση/σκλήρυνση  στην ουρήθρα. Μου έδωσε ο γιατρός να πάρω Omnic Tocas που μου δημιούργησε πρόβλημα με την εκσπερμάτιση και το σταμάτησα.
44 - Χρόνια Προστατίτιδα απο το 2007. Αυξημένη FSA (19), Testosterone (380), κιρσοκύλη (δεξιά + αριστερά).  Στυτική δυσλειτουργία κάπου κάπου από το 2011. Το 11/2012 εντοπιστικέ Ε. Faecalis μετα απο καλλιέργεια σπερματος (χωρίς μαλλαξη για προστατικό υγρό) - 3 μήνες  αγωγή με TAVANIC. Το 04/2013 εντοπιστικέ Chlamydia (μετά απο μαλλαξη για προστατικό υγρό) - αγωγή με Vibramicyn για 16 ημέρες. Στης 19/4/2013 - Καλλιέργεια σπερματος + με μάλαξη για προστατικό υγρό + εξέταση για τεστοστερόνη (total + free) το πρωί μεταξύ 6-7 πμ.

#7 16 Απριλίου, 2013, 11:23:03 ΜΜ Τελευταία τροποποίηση: 17 Απριλίου, 2013, 01:16:30 ΠΜ από SUPER_SUPER BAN
ΠαράθεσηΠριν από 2 χρόνια είχα κάνη κυστεοσκόπηση στον Ευαγγελισμό που έδειξε στένωση/σκλήρυνση  στην ουρήθρα. Μου έδωσε ο γιατρός να πάρω Omnic Tocas που μου δημιούργησε πρόβλημα με την εκσπερμάτιση και το σταμάτησα.

Eίσαι σίγουρος πως ο γιατρός εκεί σου είπε αυτή την κουβέντα ;
Σκλήρυνση ουρήθρας ;
Είσαι 100% σίγουρος ;
Υπάρχει σκλήρυνση πέους και όχι σκλήρυνση ουρήθρας !
Αυτό στο ξαναλέω το λέει μόνο ο Ακατάν για να σε βάλει στο τριπάκι  των διανοίξεων και να στα αρπάξει!
150 ευρώ το λιγότερο η φορά (σε περίπτωση που αλλοι γιατροι διαβάζουν),όσες φορές αντέχει η τσέπη σου ή ώσπου να το βάλεις στα ποδια,μόλις διαπιστώσεις πώς η ζημιά μεγάλωσε αντί να βελτιωθεί !
Είσαι σίγουρος πως σου είπε αυτή την κουβέντα ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
Εμφάνιση στα 28-29.Καψίματα,γδαρσίματα,διακοπές στην ούρηση.Πόνος στο περίνεο ,τσούξιμο μετά/κατά την εκσπερμάτιση.Συχνουρίες.Παροδικά στυτικά προβλήματα,δύσκολη εκσπερμάτιση ,υδαρή,ολιγοσπερμία παροδική και που και που στεγνή.Πόνοι χαμηλά στην μέση.Αντιμετωπίστηκε ως σήμερα με πολλαπλούς τρόπους και πάμπολλα αντιβιοτικά κτλ . Σήμερα είμαι όπως ήμουν  πριν βρεθώ στην πάθηση ,είμαι καλά και   είμαι θεραπευμένος ,έπρεπε να αλλάξω πολλά και να κόψω ακόμα πιο πολλά .

Μήπως ο γιατρός σου είπε σκλήρυνση του αυχένα της κύστης ;;;
Εμφάνιση στα 28-29.Καψίματα,γδαρσίματα,διακοπές στην ούρηση.Πόνος στο περίνεο ,τσούξιμο μετά/κατά την εκσπερμάτιση.Συχνουρίες.Παροδικά στυτικά προβλήματα,δύσκολη εκσπερμάτιση ,υδαρή,ολιγοσπερμία παροδική και που και που στεγνή.Πόνοι χαμηλά στην μέση.Αντιμετωπίστηκε ως σήμερα με πολλαπλούς τρόπους και πάμπολλα αντιβιοτικά κτλ . Σήμερα είμαι όπως ήμουν  πριν βρεθώ στην πάθηση ,είμαι καλά και   είμαι θεραπευμένος ,έπρεπε να αλλάξω πολλά και να κόψω ακόμα πιο πολλά .

Παράθεση από: SUPER_SUPER BAN στις 16 Απριλίου, 2013, 11:50:46 ΜΜ
Μήπως ο γιατρός σου είπε σκλήρυνση του αυχένα της κύστης ;;;
μπορουμε να σταματίσουμε με αυτον τον Ακατάν που ονομάζετε; Εγώ ξέρω πως όταν έκανα την κυστεοσκόπηση δεν μπόρεσε ο γιατρός να περάσει μέσα στην κύστη. Εκει μου ειπε πως η μπορεί η ουρήθρα να μην λειτουργει καλά και για αυτο τον λόγο η ροή κάπειες φορές ειναι διπλή, άλλες σε σπρει, κτλπ. τωρα αν μου ειπαι σκλήρυνση ουρήθρας, σκλήρυνση κύστης, η κάτι 'αλλο, δεν ξέρω με σιγουριά. Και για το ρεκόρ, ειμαι Ελληνας του εξωτεριου και για τα τελευταία 40 χρονια έμενα εκτός Ελλαδας. Τα ελληνικά μου μπορει να μην ειναι και τέλεια και για αυτο τον λόγο θα σας παρακαλέσω μην κολάτε σε "λεξεις". ξανα το λέω πως εχω γραφτει σε αυτο το γρουπ για να βρώ κάποιοες απαντίσεις για το προβλήμά μου. Εχω κλίσει ραντεβου με τον γιατρο του Βερτη για την Δευτέρα. Ελπίζω να μου προτείνει μια σωστη αγωγη και ο Θεός βοηθός.
44 - Χρόνια Προστατίτιδα απο το 2007. Αυξημένη FSA (19), Testosterone (380), κιρσοκύλη (δεξιά + αριστερά).  Στυτική δυσλειτουργία κάπου κάπου από το 2011. Το 11/2012 εντοπιστικέ Ε. Faecalis μετα απο καλλιέργεια σπερματος (χωρίς μαλλαξη για προστατικό υγρό) - 3 μήνες  αγωγή με TAVANIC. Το 04/2013 εντοπιστικέ Chlamydia (μετά απο μαλλαξη για προστατικό υγρό) - αγωγή με Vibramicyn για 16 ημέρες. Στης 19/4/2013 - Καλλιέργεια σπερματος + με μάλαξη για προστατικό υγρό + εξέταση για τεστοστερόνη (total + free) το πρωί μεταξύ 6-7 πμ.