Καλησπερα σας και καλη χρονια!

Επανερχομαι 6 μηνες μετα για να ενηεμρωσω για την εξελιξη . Πλεον το αυξημενο αντανακλαστικο εχει περιοριστει κατα 95% , εχει μεινει μια μικρη ευασιθησια (δεν σκεφτομαι καν τη πιθανοτητα να κοψω τις τριχες της περιοχες και να παιξει με την ευαισθησια του ). Η αισθητικοτητα στη περιοχη εχει βελτιωθει σημαντικο και κατ επεκταση η διατηρηση των στυσεων , αλλα ειμαι ακομα μακρια απο τα φυσιολογικα στανταρ μου . Πλεον με βεβαιοτητα εχω μη βακτηριαικη προστατιτιδα/χρονιο πυελικο αλγος καθως εχουν μεινει καυσεις στ προστατη (κυριως μετα απο εξπερματωσεις) , καποια τισμπηματα επισης στον προστατη και στη κατω κοιλια . Η λιμπιντο μου ειναι πολυ πεσμενη , ενω ειμαι οκ απο εξετασεις τεστοστερονης π εκανα, μαλλον λογο προστατη .  Η ορχεοδυνια εξαφανιστηκε μαζι με το αυξημενο αντανακλαστικο του κρεμαστηρα αλλα επανρχεται ελαφρως με τις καυσεις του προστατη . Η εκπερατωση δν εχει πιχρο σπεραμ αλλα φυσιολογικο πλεον και ο ογκος ειναι καλος π βγαινει . Εκανα και σπερμοδαιγραμμα και ειμαι μια χαρα , οποτε αυτο εφυγε καθως ηταν μεγαλο βαρος (προχωρησα αμεσα σε καταψυξη σπερματος μην μας βρει και τιποτε αλλο). Πλεον πρεπει να βρω λυση για τη προστατιτδα και την αισθητικοτητα της περιοχης καθως πιστευω συνδεονται αυτα μεταξυ τους και εχουν κοινο παρανομαστη . Γενικα θεωρω οτι τ περισοτερα εκτος απο τα καταλοιπα της επιδιδιμιτιδας προκληθηκαν λογο ψηλαφισης προστατη (απο εκει και επειτα θεωρω οτι πυροδοτηθηκε η μη βακτηριαικη προστατιδα , καθως μετα τις αγωγες και την επειδιμιτιδα ειχα δρατηριοτητα και δν ειχε αλλαξει κατι στην αισθητικοτητα της περιοχης) και επισης οι κινολονες για τοσο μεγαλο χρονικο διαστημα πυροδοτητσαν μια σειρα αλλων προβληματων υγειας π δυστυχως ακολουθησαν ( αρθριτιδα ξαφλικα, μετα πηρα κορτιζονες ακολουθησαν ιλλιγγοι, ζαλαδες , νευροπαθιες στα χερια και μυιοικοι σπασμοι , εξανθηματα κλπ τα οποια συενχιζω να διερευνω και με αλλες ειδικοτητες ιατρικες). Στα ουρολογικα μας πλεον θελω να βελτιωσω στυση και αισθητικοτητα και πονους στ προστατη . Ολο αυτον τον καιρο εκανα τα ακολουθα κατα σειρα σαν ενα θεραπευτικο πλανο για τ ουρολογικα
1. κερσετινη , prosta q δεν ειδα καμια διαφορα αν και πηρα πολυ καιρο 2 μηνες
2. Πυελικες φυσιοθερπαειες με διαφραγματικες αναπνοες 2 μηνες , μετα απο 3 εβδομαδες σκληρης εφαρμογης ειδα τεραστια διαφορα στις καυσεις του ρποστατη (για 2 εβδομαδες δν ειχα κανενα συμπτωμα , δυσικα δν επεστρεψε η αισθητικοτητα και οι στυσεις , αλλα υπηρξε βελτιωση σημαντικη ). Βεβαια μετα πηγα ενα ταξιδι και φαγα πικαντικα και γυρισα στ σημειο μηδεν . Εκει σταματησα τις θεραπειες αυτες , αν και καποια στιγμη θα τις ξεκινησω παλι
3. κρουστικα σε πεος και πρστατη , με μηδαμινη διαφορα σε προστατη και καλουτσικη βελτιωση στ πεος και στην αιματωση του , αν και ο υπερηχος πεους δν ειχε δειξει και σοβαρο θεμα πριντ  κανω , μ ειπαν εντος φυσιολογικων οριων ημουν . Παντως μαι σκληροτητα πειχα αναπτυξει σαν οιδημα που εκανε το πεος να φαινεται στ μεγεθος χωρις στυση σαν να ειναισ ε στησυ εφυγε μετα απο αυτο (μετα απο προσωπικη ερευνα ειχα βρει οτι υπηρχε ενα συνδρομο π λεγεται Hard flaccid και εκανα 99% ματς συμπτωματολογικα και μαλλον αυτο βελτιωθηκε με τ κρουστικα στ πεος ). Δειτε σχετικα με αυτο μια μελετ σε ενα πανεπιστημιο της αυστραλιας π προτεινει τ κρουτσικα στ πεος σαν επιλυση του προβληματος και οντως αυτο εφυγε κατα 90%. Οποτε μαλλον πρεπει να δοκιμασω πλεον καποια φυτικα συμπληρωματα για τη στυση και ισως a blockers για να δουμε εαν θα ανακουφιστει το πυελικο εδαφος (ετσι μ προτεινε ο γιατρος ). Βεβαια εχω κλεισει ν παω και σε μια ειδικη αναισθησιολογο π εχει ιατρειο πνου π λεει οτι εχει εναλλακτικες θεραπειες για τη προστατιδα τη μη βακτηριακη (πανακριβη βεβαια θελει 350 ευρω για τη πρωτη επισκεψη , αλλα ισως αξιζει μια δοκιμη ). Εαν τωρα καποιος εχει και καποια αλλη ιδεα να παραθεσει και τ θεματα μου , ειναι ευπροσδεκτη οποιαδηποτε γνωμη , αποψη προταση .