31 Μάρτιος, 2020, 06:29:11 ΜΜ Τελευταία τροποποίηση: 25 Ιουλίου, 2020, 02:28:48 ΜΜ από 123
.
-Εχω καταλάβει τι συμβαίνει με το σωμα μου και τον εαυτο μου.
- Εχασα λεφτα, χρονο και επεσα θυμα παραπληροφόρησης απο διάφορες πηγές.
- Ειμαι καλα, δεν συμβιβαστικά. Συνεχίζω κανονικά την ζωη μου με γνώμονα την υγεία μου.
'' Το πρόβλημα ολων των ανθρώπων ειναι οτι θέλουν να ακούσουν αυτο που ηδη πιστεύουν ''

#1 31 Μάρτιος, 2020, 07:09:44 ΜΜ Τελευταία τροποποίηση: 25 Ιουλίου, 2020, 02:29:02 ΜΜ από 123
.
-Εχω καταλάβει τι συμβαίνει με το σωμα μου και τον εαυτο μου.
- Εχασα λεφτα, χρονο και επεσα θυμα παραπληροφόρησης απο διάφορες πηγές.
- Ειμαι καλα, δεν συμβιβαστικά. Συνεχίζω κανονικά την ζωη μου με γνώμονα την υγεία μου.
'' Το πρόβλημα ολων των ανθρώπων ειναι οτι θέλουν να ακούσουν αυτο που ηδη πιστεύουν ''

Τι δεδομένα έχουμε? Τπτ όλα είναι στον αέρα. Τι με πειράζει? Το μόνο που βλέπω να με ενοχλεί, είναι όταν κάθομαι.
Τι λένε ότι τους πείραζε?
Αλκοόλ, γιατί? Ο Γιατρός μου είχε πει ότι καμιά φορά που θα πιω ένα βράδυ την άλλη μέρα μπορεί να έχω ενόχληση. Έχει να κάνει με το ανοσοποοητιο? Που πέφτει με το αλκοόλ?
Για τα καυτερά? Έχω δει η καψαισινη ενοχλεί τα νεύρα και μεγαλώνει τα συμπτώματα.
Καφεΐνη? Γιατί να πειράζει? Έχει να κάνει με διούρηση? Έχει να κάνει με τα νεύρα και τότε πάμε στο νευρολογική πρόβλημα?
Κακή στάση. Δεν ξέρω αν είναι η αιτία ή το αποτέλεσμα. Όταν καβαλαγα την μηχανή με έπιανε ενόχληση. Όταν βάζω κουβέρτα εκεί που κάθομαι κάνει δουλειά.
Άγχος. Εδώ δεν μπορώ να κάνω πολλά, το σίγουρο είναι να επισκεφτώ ψυχίατρο και να πάρω αγωγή. Δεν είναι η πρώτη φορά και σίγουρα θα με βοηθήσει. Μάθετε και τι είναι η αλλοδυνια, είναι ένας μικρός πόνος που έχεις για καιρό αλλά λόγω της μεγάλης διάρκειας τον αισθάνεσαι μεγαλύτερο. Και είναι νευρολογικο.
Μυϊκή χαλάρωση, εδώ δεν μπόρεσα να τα καταφέρω δεν μπορώ να καταλάβω Αν είμαι σφιγμενος, και πως χαλαρώνω. Θέλω να ακολουθήσω το πρωτόκολλο του σταμφορτ. Δεν έχω πάρει ούτε το βιβλίο ακόμα και περιμένω κάποιον να μας πει την γνώμη του.
Αποτέλεσμα έχουν με όσα λέει το κοχρεην ότι τ ο βελονισμός και τα κρουστικα κύματα βοηθούν. Οπότε βλέπω μια σχέση με την νεύρο μυϊκή πάθηση. Ένας "γιατρός" ήθελε 1000 ευρώ για 12 επισκέψεις και φάνηκε να τον ενδιαφέρει μόνο να με πείσει να κάνω την θεραπεία αλλιώς δε θα μου περάσει. Προσοχή υπάρχουν πολλοί που εκμεταλλευονται την πάθηση μας.
  A headache in the pelvic.
Τεράστιο θέμα με τόσες απορίες, δεν χρειάζεται να πω παραπάνω γιατί το έχουν ανάλυσει άλλοι καλύτερα έχει να κάνει με την νεύρο μυϊκή προσέγγιση, παρά πολλοί λένε ότι έχουν αποτέλεσμα. Υπάρχει ένας γιατρός στην Θεσσαλονίκη που το έχει ασπαστεί, σου ξεκαθαρίζει ότι δεν κάνει για όλλους και υπάρχει συγκεκριμένη φισικοθεραπευτης. (δε ξέρω αν υπάρχει και κάπου στην Αθήνα). Η θεραπεία έχει και μαλαξη σε τριγκερ ποιντ μέσα από τον ορθό. Δεν θέλω να κάνω καμιά επιπόλαιη πάνω στην ταραχή μου πράξη. Και εδώ θα ήθελα τα φώτα σας. Δεν θα έπρεπε οι γιατροί να το είχαν αγκαλιάσει Αν είχε αποτέλεσμα? Δε νομίζω ότι είναι καλό ο κάθε ασθενής να αλλάζει 5- 6 ουρολογους και να κυνηγάει μικρόβια που ποτε υπάρχουν, πότε δεν υπάρχουν, πότε πειράζουν, πότε δεν πειράζουν, πότε είναι φυσιολογικό. Όλη η ιστορία είναι πολύ μπερδεμένη.
Κρουστικα κύματα θα ήθελα να κάνω γιατί βάση δεδομένων βοηθάει, όχι ότι θα γιατρέψει. Ένα άλλο που είδα σε μια παρουσίαση γιατρού είναι ότι τα κρουστικα διαλύουν το βιοφιλμ που μπορεί να έχουν αναπτύξει τα βακτήρια. Σε μια έρευνα υπάρχει μόνο. Γενικά υπάρχει διαφορετικό πρωτόκολλο για τον προστάτη - πυελο από αυτό που είναι για το πέος και για τους μύες.
-Εχω καταλάβει τι συμβαίνει με το σωμα μου και τον εαυτο μου.
- Εχασα λεφτα, χρονο και επεσα θυμα παραπληροφόρησης απο διάφορες πηγές.
- Ειμαι καλα, δεν συμβιβαστικά. Συνεχίζω κανονικά την ζωη μου με γνώμονα την υγεία μου.
'' Το πρόβλημα ολων των ανθρώπων ειναι οτι θέλουν να ακούσουν αυτο που ηδη πιστεύουν ''

#3 04 Απριλίου, 2020, 08:43:53 ΜΜ Τελευταία τροποποίηση: 25 Ιουλίου, 2020, 03:06:40 ΠΜ από 123
.
-Εχω καταλάβει τι συμβαίνει με το σωμα μου και τον εαυτο μου.
- Εχασα λεφτα, χρονο και επεσα θυμα παραπληροφόρησης απο διάφορες πηγές.
- Ειμαι καλα, δεν συμβιβαστικά. Συνεχίζω κανονικά την ζωη μου με γνώμονα την υγεία μου.
'' Το πρόβλημα ολων των ανθρώπων ειναι οτι θέλουν να ακούσουν αυτο που ηδη πιστεύουν ''

Για το ιστορικό, η αντιβίωση χωρίς προβιοτικα με κατέστρεψε και έχω 13 μέρες δυνατές διαρροιες, σταμάτησα prixina και μετά από ειδική εξέταση κοπράνων μου βρήκαν μικρόβιο. Τώρα άλλη αντιβίωση για το μικρόβιο.
ΠΆΝΤΑ ΠΡΟΒΙΟΤΙΚΑ
-Εχω καταλάβει τι συμβαίνει με το σωμα μου και τον εαυτο μου.
- Εχασα λεφτα, χρονο και επεσα θυμα παραπληροφόρησης απο διάφορες πηγές.
- Ειμαι καλα, δεν συμβιβαστικά. Συνεχίζω κανονικά την ζωη μου με γνώμονα την υγεία μου.
'' Το πρόβλημα ολων των ανθρώπων ειναι οτι θέλουν να ακούσουν αυτο που ηδη πιστεύουν ''

Θα ήθελα να μοιραστώ μαζί σας κάτι που βρήκα για το βακτήριο που προκαλείτε από την αντιβίωση. Clostridium difficile.
Νέα μελέτη (2017) από την Ιατρική Σχολή του Michigan σε πειραματόζωα, που δημοσιεύεται στο έγκριτο περιοδικό PLoS Pathogens, δείχνει ότι η ενεργοποίηση των σπόρων του C. difficile γίνεται μέσω υπερβολικής λήψης ασβεστίου, που περιέχεται σε φάρμακα (πχ πραζόλες και κορτιζόνη) και συμπληρώματα διατροφής, σε συνδυασμό με την έλλειψη βιταμίνης D. Παθήσεις του εντέρου που παρεμποδίζουν την απορρόφηση ασβεστίου επίσης ευθύνονται για την ενεργοποίηση του βακτηρίου.Προηγούμενη μελέτη έδειξε ότι το μικρόβιο «ξυπνάει» μέσω ενός αμινοξέος που λέγεται γλυκίνη. Όμως τα νέα δεδομένα δείχνουν ότι το αυξημένο ασβέστιο και τα χολικά άλατα (ταυροχολικό οξύ) από μόνα τους είναι ικανά να ενεργοποιήσουν το βακτήριο. Η αφαίρεση του ασβεστίου από τον εντερικό αυλό των ποντικιών οδήγησε σε μείωση της ενεργοποίησης του C. difficile κατά 90%.Οι σπόροι του C. difficile είναι πολύ ανθεκτικοί και μπορούν να περάσουν αλώβητοι από το έντονα εχθρικό όξινο περιβάλλον του στομάχου. Οι ερευνητές πιστεύουν ότι ο τρόπος καταπολέμησης των βακτηρίων είναι η χορήγηση πρόσθετου ασβεστίου ώστε να ξυπνήσουν όλοι οι σπόροι του C. difficile στο έντερο ταυτόχρονα και πιθανόν να δράσουν αποτελεσματικότερα τα αντιβιοτικά. Τα αντιβιοτικά δεν μπορούν να καταπολεμήσουν τους σπόρους του μικροβίου λόγω του ανθεκτικότατου περιβλήματος, παρά μόνο το ενεργοποιημένο μικρόβιο χωρίς το περίβλημα. Η εξάλειψη των σπόρων μέσω ενεργοποίησής τους και χορήγησης αντιβιοτικών, θα οδηγήσει και σε μικρότερη ενδονοσοκομειακή διασπορά των σπόρων του βακτηρίου στους υπόλοιπους ασθενείς.

Αυτό που θέλω να πω είναι πως μετά από την κατανάλωση γιαουρτιού, (μέρες τώρα μετά την θεραπεία) μου εμφανίστηκε βλεννα στα κόπρανα μου. Οπότε την προσοχή σάς με το ασβέστιο και τα προβιοτικα.
Θα ακολουθήσει ενημέρωση για το ιστορικό μου.
-Εχω καταλάβει τι συμβαίνει με το σωμα μου και τον εαυτο μου.
- Εχασα λεφτα, χρονο και επεσα θυμα παραπληροφόρησης απο διάφορες πηγές.
- Ειμαι καλα, δεν συμβιβαστικά. Συνεχίζω κανονικά την ζωη μου με γνώμονα την υγεία μου.
'' Το πρόβλημα ολων των ανθρώπων ειναι οτι θέλουν να ακούσουν αυτο που ηδη πιστεύουν ''

#6 05 Μαΐου, 2020, 04:05:10 ΜΜ Τελευταία τροποποίηση: 25 Ιουλίου, 2020, 02:29:24 ΜΜ από 123
.
-Εχω καταλάβει τι συμβαίνει με το σωμα μου και τον εαυτο μου.
- Εχασα λεφτα, χρονο και επεσα θυμα παραπληροφόρησης απο διάφορες πηγές.
- Ειμαι καλα, δεν συμβιβαστικά. Συνεχίζω κανονικά την ζωη μου με γνώμονα την υγεία μου.
'' Το πρόβλημα ολων των ανθρώπων ειναι οτι θέλουν να ακούσουν αυτο που ηδη πιστεύουν ''

#7 20 Μαΐου, 2020, 01:32:32 ΜΜ Τελευταία τροποποίηση: 25 Ιουλίου, 2020, 02:29:38 ΜΜ από 123
.
-Εχω καταλάβει τι συμβαίνει με το σωμα μου και τον εαυτο μου.
- Εχασα λεφτα, χρονο και επεσα θυμα παραπληροφόρησης απο διάφορες πηγές.
- Ειμαι καλα, δεν συμβιβαστικά. Συνεχίζω κανονικά την ζωη μου με γνώμονα την υγεία μου.
'' Το πρόβλημα ολων των ανθρώπων ειναι οτι θέλουν να ακούσουν αυτο που ηδη πιστεύουν ''

#8 24 Μαΐου, 2020, 12:27:42 ΠΜ Τελευταία τροποποίηση: 25 Ιουλίου, 2020, 02:29:50 ΜΜ από 123
.
-Εχω καταλάβει τι συμβαίνει με το σωμα μου και τον εαυτο μου.
- Εχασα λεφτα, χρονο και επεσα θυμα παραπληροφόρησης απο διάφορες πηγές.
- Ειμαι καλα, δεν συμβιβαστικά. Συνεχίζω κανονικά την ζωη μου με γνώμονα την υγεία μου.
'' Το πρόβλημα ολων των ανθρώπων ειναι οτι θέλουν να ακούσουν αυτο που ηδη πιστεύουν ''

#9 03 Ιουνίου, 2020, 08:23:45 ΜΜ Τελευταία τροποποίηση: 25 Ιουλίου, 2020, 02:30:04 ΜΜ από 123
.
-Εχω καταλάβει τι συμβαίνει με το σωμα μου και τον εαυτο μου.
- Εχασα λεφτα, χρονο και επεσα θυμα παραπληροφόρησης απο διάφορες πηγές.
- Ειμαι καλα, δεν συμβιβαστικά. Συνεχίζω κανονικά την ζωη μου με γνώμονα την υγεία μου.
'' Το πρόβλημα ολων των ανθρώπων ειναι οτι θέλουν να ακούσουν αυτο που ηδη πιστεύουν ''

μια χαρα νεα μπραβο.Γιαντην κινητικότητα παιζει ρολο και η αποχη,πανω απο 3 μερες πέφτει αρκετά.
Όσο αφορά τους παλιούς τα παιδιά εγραψαν πολλά σεντόνια για αρκετά χρόνια ,θελω να πιστεύω οτι ολοι ειναι καλα στην υγεια τους θεραπεύτηκαν οποτε  ειναι κατι πλεων που το ξεχασαν/δεν τους απασχολεί ή τους εκτελεσε ο ακανταν  :'(
Εμφάνιση στα 25 με χαλαρή & μετά με σχεδόν απώλεια στύσης, πόνος στους όρχεις ,αλιωμένο σπέρμα σαν ζελέ ,καθυστερημένη εκσπερμάτωση & τσούξιμο μετα   .Διάγνωση χρόνιας προστατίτιδας με το μικροβιο e-coli & στρεπτόκοκος.1 αποτυχημένη προσπάθεια θεραπείας με αντιβίωση & χάπια ΣΔ

Δε μπορω να ξερω αν "θεραπεύθηκαν", αν ειναι καλα ή οτι αλλο.
Ενα πολυ καλο παιδι και συμφορητης επαψε να μπαινει εδω μεσα  και τωρα ειναι καλα. ;)
Για έμενα ειναι πολυ κακο. Τουλάχιστον μια φορά τον χρόνο να μπουν να δηλώσουν το παρόν και την κατάσταση τους. Θα δώσει τεράστια ανάταση σε εμάς
Απο την αλλη μπορεί απλά να το έχουν αποδεχθεί και να μην ασχολούνται αλλο. (η απαισιόδοξη μεριά).
-Εχω καταλάβει τι συμβαίνει με το σωμα μου και τον εαυτο μου.
- Εχασα λεφτα, χρονο και επεσα θυμα παραπληροφόρησης απο διάφορες πηγές.
- Ειμαι καλα, δεν συμβιβαστικά. Συνεχίζω κανονικά την ζωη μου με γνώμονα την υγεία μου.
'' Το πρόβλημα ολων των ανθρώπων ειναι οτι θέλουν να ακούσουν αυτο που ηδη πιστεύουν ''


#13 27 Ιουνίου, 2020, 02:07:17 ΜΜ Τελευταία τροποποίηση: 25 Ιουλίου, 2020, 02:30:28 ΜΜ από 123
.
-Εχω καταλάβει τι συμβαίνει με το σωμα μου και τον εαυτο μου.
- Εχασα λεφτα, χρονο και επεσα θυμα παραπληροφόρησης απο διάφορες πηγές.
- Ειμαι καλα, δεν συμβιβαστικά. Συνεχίζω κανονικά την ζωη μου με γνώμονα την υγεία μου.
'' Το πρόβλημα ολων των ανθρώπων ειναι οτι θέλουν να ακούσουν αυτο που ηδη πιστεύουν ''

Φίλε πάντως δν κάνει να παίρνεις ασυστολα τεστο γτ είναι επικίνδυνο.