07 Μαΐου, 2019, 11:10:34 ΜΜ Τελευταία τροποποίηση: 07 Μαΐου, 2019, 11:13:32 ΜΜ από koytroy
Καλησπέρα κ χρόνια πολλά σε όλους ,θα ήθελα την βοήθεια σας ,είμαι νέος στο forum κ σας παρακαλώ να με διορθώσετε για τυχον λαθοι.Πριν 2 χρόνια είχα κάποιες ενοχλήσεις στην περιοχή δεξιά κ αριστερά από το σημείο του προστάτη και δυσφορία στους όρχεις, μετά από καλλιέργεια σπέρματος βρέθηκε e coli ,ο γιατρός μου έγραψε θεραπεία με ciproxin για 20 μέρες ,μετά από την θεραπεία έκανα επανεξετάση και βγήκε στείρα (καθαρή) αυτό συνέβη Οκτώβρη μήνα του 17 ,μετά από ακριβώς ένα χρόνο πάλι τα ίδια συμπτώματα πάλι e coli ,έκανα πάλι θεραπεία με ciproxin ,και έιχα κάνει επανεξετάση και βγήκε καθαρή η καλλιέργεια σπέρματος ,Αυτές τις μέρες έχω πάλι αίσθημα δυσφορίας στους όρχεις και δεξιά και αριστερά από το σημείο του προστάτη .Δεν έχω καταλάβει γιατί μου ξανά εμφανίζονται τα συμπτώματα και το e coli .τι μπορώ να κάνω για αυτό ???σας παρακαλώ θα ήθελα την βοήθεια σας από τις εμπειρίες σας !!! Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων !!!

Φίλε μου τελικά τι έκανες;
Παρόμοια περίπτωση έχω και εγώ και θα ήθελα την γνώμη σου

@koytroy είχες κάποια εξέλιξη με την πάθηση σου;
Κάψιμο στο άνοιγμα της ουρήθρας για 6+ μήνες (συνήθως μετά την ούρηση) - Ερυθρότητα στο στόμιο της ουρήθρας - Ούρα πάντα καθαρά - Καθόλου ουρηθρικό έκκριμα - Βρέθηκε pseudomonas aeruginosa στο σπέρμα - Ευρήματα χρόνιας προστατίτιδας μετά από διορθικό υπέρηχο και πολυπαραμετρική μαγνητική του προστάτη