Προσπαθώ να βρώ την λύση μέσα από ένα είδος κινέζικων πολεμικών τεχνών(shaoling gon fu).Συνδιάζει τόσο αυτοσυγκέντρωση όσο και πολύ δυναμική προπόνηση που νοιώθω να αποβάλλει το  άγχος από το σώμα μου.Μετά από κάθε προπόνηση για περίπου μιάμιση μέρα είμαι ασυμπτωματικός από άποψη συχνουρίας...Έχω μιλήσει με τον δάσκαλο για το θέμα και μου είπε να κάνω υπομονή 3 μήνες...Είναι και πολύ καλή γυμναστική οπότε εμμένω εκεί για κάποιο διάστημα...Γιά να δούμε..Σε συνδυασμό με διατροφή πάντα..
Καθυστέρηση στην ούρηση παροδικά στυτικά προβλήματα συχνοουρία...Ψάχνομαι για την λύση..Ηλικία εμφάνισης 20

ΠαράθεσηΈχω μιλήσει με τον δάσκαλο για το θέμα και μου είπε να κάνω υπομονή 3 μήνες.
Τι ακριβώς δηλαδή σου είπε ;
Εμφάνιση στα 28-29.Καψίματα,γδαρσίματα,διακοπές στην ούρηση.Πόνος στο περίνεο ,τσούξιμο μετά/κατά την εκσπερμάτιση.Συχνουρίες.Παροδικά στυτικά προβλήματα,δύσκολη εκσπερμάτιση ,υδαρή,ολιγοσπερμία παροδική και που και που στεγνή.Πόνοι χαμηλά στην μέση.Αντιμετωπίστηκε ως σήμερα με πολλαπλούς τρόπους και πάμπολλα αντιβιοτικά κτλ . Σήμερα είμαι όπως ήμουν  πριν βρεθώ στην πάθηση ,είμαι καλά και   είμαι θεραπευμένος ,έπρεπε να αλλάξω πολλά και να κόψω ακόμα πιο πολλά .

Tου εξήγησα την νευρομυική θεωρία +το απίστευτο άγχος που συσσωρεύω και μου είπε πως τα εσωτερικά όργανα θα αποχτήσουν σωστή λειτουργία σιγά σιγά.Μου έχει δείξει και ασκήσεις που βοηθάνε και το έντερο(για το ένα θέμα που έχω με το αυτοάνοσο)και την ουροδόχο κύστη.+Οτι η ερωτική επιθυμία και η γενικότερη ενέργεια μου έχουν αυξηθεί..Για να δούμε :)
Καθυστέρηση στην ούρηση παροδικά στυτικά προβλήματα συχνοουρία...Ψάχνομαι για την λύση..Ηλικία εμφάνισης 20

#3 14 Δεκεμβρίου, 2012, 02:47:09 ΜΜ Τελευταία τροποποίηση: 14 Δεκεμβρίου, 2012, 02:51:48 ΜΜ από Super Ban
    Παράθεση από: 1312g στις 14 Δεκεμβρίου, 2012, 09:45:33 ΠΜ
    Tου εξήγησα την νευρομυική θεωρία +το απίστευτο άγχος που συσσωρεύω και μου είπε πως τα εσωτερικά όργανα θα αποχτήσουν σωστή λειτουργία σιγά σιγά.Μου έχει δείξει και ασκήσεις που βοηθάνε και το έντερο(για το ένα θέμα που έχω με το αυτοάνοσο)και την ουροδόχο κύστη.+Οτι η ερωτική επιθυμία και η γενικότερη ενέργεια μου έχουν αυξηθεί..Για να δούμε :)
    Προσωπική μου άποψη ,είναι πως είναι πολύ σωστό για κάποιον με προστατίτιδα  ,να αποβάλει με οποιοδήποτε μέσο  την ένταση και το στρες  από την καθημερινότητα του .
    Είτε αυτό λέγεται τρέξιμο ή kung fu , έχει σίγουρα αντικαταθλιπτικές ιδιότητες ,σαφώς οξυγονώνει περισσότερο τον εγκέφαλο ,φτιάχνει την κυκλοφορία του αίματος και ανεβάζει τις επιδόσεις του ασκούμενου σε όλους του τους τομείς .
    Σε φυσιολογικά πλαίσια και όχι με υπερπροπόνηση , οι αθλητικές δραστηριότητες με την αερόβια να πρωτοστατεί.σίγουρα έχουν  όφελος  δεν το συζητώ .Το ότι αυτό συνδυάζει και πνευματική δραστηριότητα του δίνει ένα μεγάλο συν ,διότι και εκεί προοδευτικά δια μέσω των αναπνοών  επαναφέρει κάποιες χαμένες ισσοροπίες .
    Βασικά όπως έχουμε χιλιοπεί ,  ότι αποδεδειγμένα σου αποδίδει ,συνέχισε το .Ότι σε κάνει χειρότερα απώθησε το!
    Χαίρομαι που είσαι καλύτερα και σου εύχομαι ολόψυχα να το διατηρήσεις .
    Ciao .[/list]
    Εμφάνιση στα 28-29.Καψίματα,γδαρσίματα,διακοπές στην ούρηση.Πόνος στο περίνεο ,τσούξιμο μετά/κατά την εκσπερμάτιση.Συχνουρίες.Παροδικά στυτικά προβλήματα,δύσκολη εκσπερμάτιση ,υδαρή,ολιγοσπερμία παροδική και που και που στεγνή.Πόνοι χαμηλά στην μέση.Αντιμετωπίστηκε ως σήμερα με πολλαπλούς τρόπους και πάμπολλα αντιβιοτικά κτλ . Σήμερα είμαι όπως ήμουν  πριν βρεθώ στην πάθηση ,είμαι καλά και   είμαι θεραπευμένος ,έπρεπε να αλλάξω πολλά και να κόψω ακόμα πιο πολλά .

    Κανένα νέο 1312g? Πως πάει η κατάσταση με την προπόνηση?
    Εμφάνιση στα 26-27, ελαφρύ τσούξιμο στην ουρήθρα, συγκολλήσεις στο σπέρμα, πολλά και διαφορετικά μικρόβια κάθε φορά στις καλλιέργειες (e-coli, Ureaplasma, faecalis, χλαμυδια), μερικές φορές αίσθημα πίεσης στον ορθό.  Από το Μάιο του 2012 μέχρι τώρα θεραπείες με αντιβιώσεις.