Καλησπερα λεγομαι Γιωργος και ειμαι 34. Το ραντεβου μου με την προστατιτιδα εγινε πριν 4 χρονια οπου ξαφνικα εχω δυσουρια καψιμο στην ουρηθρα και το βραδυ ανεβαζω 38 πυρετο. Το πρωι παω σε ιδιωτικο νοσοκομειο μου κανουν καλλιεργεια ουρων υπερηχο και δακτυλικη εξεταση. Η καλλιεργεια δειχνει ecoli και ο προστατης εμφανιζει φλεγμονη. Ο ουρολογος μου δεινει ciproxin για 15 μερες και πραγματικα απο την τριτη μερα ολα τα συμπτωματα καταλαγιαζουν αλλα μετα το περας της αγωγης εμφανιζονται σε μικροτερο βαθμο. Ξανα καλλιεργεια ξανα ecoli ξανα αντιβιωση για αλλες 15 μερες.
Μετα απο κανα διμηνο τα συμπτωματα εμφανιζονται παλι η παθολογος μου προτεινει κυστεοσκοπηση για να δουμε αν υπαρχει και στενωση οπου και πραγματικα υπηρχε σε μεγαλο βαθμο. Γινεται επεμβαση και θεραπεια για ενα μηνα με cipro οπου και βλεπω τεραστια βελτιωση με ελαχιστα συμπτωματα για δυο χρονια οπου το προηγουμενο καλοκαιρι εμφανιζονται παλι δειλα δειλα. Με δικη μου πρωτοβουλια παιρνω για 15 μερες cipro και πραγματι αμεσως ειδα βελτιωση και μετα απο κανα μηνα κανω καλλιεργεις και ολα αρνητικα χωρις ομως να ειμαι τελειως καλα αλλα το αφηνω λεω θα περασει.
Φετος το καλοκαιρι ζω ενα δραμα σε ολα τα επιπεδα, η δουλεια μου κανει αναστολη λειτουργιας λογω capital control, μεσα στο χαμο αρχιζω να εχω καποιες ενοχλησεις κανω καλλιεργειες και ολα αρνητικα λιγες μερες μετα παω ενα τριημερο για διακοπες και νοικιαζω μηχανακι οπου το καβαλημα με ενοχλει απιστευτα σαν να τεντωνουν ολα τα νευρα εκει κατω. Τελειωνουν οι διακοπες γυριζουμε πισω και η γυναικα μου εχει καθυστερηση, παμε στο γιατρο οπου και πραγματικα ειναι εγκυος και κλαιω απο την χαρα αλλα και αγχωνομαι πολυ γιατι θελω να μην τους ληψει τπτ. Μια εβδομαδα μετα ερχεται το χαστουκι η γυναικα μου βλεπει αιμα παμε στον γιατρο και διαπιστωνεται παλινδρομη. Εδω ειναι σαν να πεθανα κλαιω ολη μερα με λιγμους και μια μερα μετα ερχονται και τα συμπτωματα πιο εντονα οπως τοτε που ειχα παθει οξεια. Ξανα καλλιεργεις ουρων σπερματος καθαρες και χωρις πυοσφαιρια. Κανω stamey και μου βρισκουν στο προστατικο μονο ecoli ομως δεν εμπιστευομαι το μικροβιολογικο και το επαναλαμβανω στο ΥΓΕΙΑ οπου μου βρισκουν εντερεκοκο σε ελαχιστη ποσοτητα 1000/μλ. Ηπαθολογος μου μου λεει ξεχνα την προηγουμενη stamey δεν την εμπιστευομαι αλλα ουτε και πειθεται οτι αυτο το μικροβιακο φορτιο μπορει να μου κανει αυτα τα συμπτωματα αλλα παραυτα μου δινει Augmentin  για να δουμε πως θα ανταποκριθει ο οργανισμος. Τωρα ειμαι στην τριτη μερα θεραπειας βελτιωση μηδεν και το χειροτερο με ολα αυτα δεν εχω αλλο κουραγιο να κανω το παραμικρο.
Πραγματικα δεν ξερω τι να κανω και γι αυτο ζηταω ειλικρινα την βοηθεια σας στο να οργανωσω την θεραπεια μου αν ερθει ποτε θεραπεια. Να κανω νηστειοθεραπεια να παω για φυσιοθεραπεια τρεξιμο τι απο ολα εχω μεγαλη συγχηση.
Επισης λογω του οτι αυτον το καιρο ειχα απιστευτη ψυχικη φορτιση αλλα και σωματικη απο τους πονους ζητησα με βαρια καρδια απο τη μητερα μου να μου δωσει κανα lexotanil γιατι ειχα απιστευτη αναγκη απο υπνο και πραγματικα αισθανθηκα να χαλαρωνω εκει κατω και να αισθανομαι λιγο καλυτερα.
Συγνωμη αν σας κουρασα η αν σας μαυρισα την καρδια με την ιστορια μου αλλα ετσι εχουν τα πραγματα.

Εχεις δικιο ALEX κακως επραξα.
Ευχομαι υγεια