Υγεία σας φίλοι . Κάνοντας ψάξιμο και εγώ για αυτά που περνουσα και εξακολουθώ να περνάω , εχω καταλήξει στο  εξής : πιστεύω πως το όλο θέμα που περνάω και που βλέπω πως ονομάζεται ΣΧΠΑ, σε ποσοστό 90% οφείλεται σε ψυχολογικους παράγοντες και 10%σε σωματικους. Και το λέω αυτο ψάχνοντας να βρω τι έχει συμβεί σε μένα. Σε στιγμή άσχημης ψυχολογικής κατάστασης , όταν υπήρξε έντονη κούραση σε συγκεκριμένο σημείο το σώματος και συγκεκριμένα μετά απο έντονη  κόπωση των κοιλιακων μυών στο κάτω μέρος του σώματος , εκει ακριβώς που τελειώνουν λίγο πριν το πέος, εκει  με χτύπησε. Και έκτοτε άλλαξε η ζωή μου.  Περιπλανήσεις σε γιατρούς και άσχημοι πόνοι μέσα στο πέος σαν να με σχιζεις με μαχαιριές, και φυσικά ολα τα υπόλοιπα που έχουν οι πιο πολλοί απο εμάς εδώ. Συνδέω τη ζημιά μου με την ψυχική μου υγεία. Εχω σχεδόν ολα τα συμπτώματα της ΧΠ, σε έντονους ρυθμούς , και προσπαθώ να τα αντιμετωπίσω. Πρεπει να χτυπηςω σε επίπεδο νευρώνων , και για αυτο απαιτείται δραστικά αλλού είδους προσέγγιση . Θα ενημερώσω για αλλαγες που θα παρατηρήσω . Μέχρι τότε υπομονή σε όλους μας.
Έντονος πόνος στο πέος, συνεχές μούδιασμα στο πόδι μέχρι τη φτέρνα , μπούκωμα στην περιοχή πάνω απο το πέος, πόνος στον δεξιό και αριστερό  όρχη, τσούξιμο και πόνος στο πέος κατά την ούρηση . 42 ετών