εδώ στο φόρουμ έχουν περιγραφεί εναλλακτικές θεραπείες κατά των βακτηρίων, αν παs  στην Ινδία φέρτε μας κάρυ

Παιδιά απο το Skype θα το κάνω.. Διότι αυτό με το Medorrhinum δεν ξέρω δεν με κάλυψε.. Θα ενημερώσω..
Για την ώρα προσπαθώ να επανέλθω κινητικά γιατί πονάω αστραγάλους,γόνατα,χιαστούς και καρπούς..
Ούτε με 1 εκατ. euro δεν θα ξανάπερνα κυνολόνη..

Καλησπέρα σας.. Κάνω ενα Update για την κατάσταση μου και δεν ξέρω αν είμαι ο πρώτος που συμβαίνει στο forum αλλα ειμαι υποχρεωμένος να σας τα πω για το καλό όλων μας.. Λοιπόν τελικά μετά την Tavanic αυτές οι 10-12 ημέρες που ένιωθα πολύ άσχημα ενώ είχα οπως εχω πει πολλές φορές πάρει Norfoxacin και Cipro, ήταν συμπτώματα τοξικότητας.. Δεν το κατάλαβα, το έλεγα του γιατρού αλλα ΑΟΥΑ..... Τελικά μολις πήρα τα 3 χάπια Cipro το Jenga έπεσε.. Έπαθα τοξική αντίδραση αρχίζοντας με τον δεξί αστράγαλο.. Σήμερα είναι και τα 2 πόδια, τα γόνατα και οι καρποί.. Δεν μπορώ να περπατήσω καλά και φοβάμαι μη σπάσει κάνας τένοντας, ολα τα κόκκαλα κάνουν pop-crack, διάφοροι πόνοι απο το πουθενά, insomnia, θολή όραση στο ενα μάτι, χτες πόνο και βουητό στο αυτί.. Όλα αυτά 3 ημέρες μετά το τελευταίο χάπι.. Η ζημία είναι στα μυτοχόνδρια και στο έντερο, την δευτέρα πάω σε γιατρό για τους τένοντες και δεν ξέρω πόσο μακριά θα φτάσει η ιστορία αυτή και τι άλλο θα βγάλει.. Για την ώρα είμαι με πατερίτσες.. Φυσικά να είστε σίγουροι οτι αν πάτε πίσω στο γιατρό και του πείτε εχω αυτά δεν θα ξέρει τι να κάνει για να σας βοηθήσει... Αυτά για τις κυνολόνες, δυστυχώς την πάτησα..

Πίστευα ότι το μεγαλύτερο πρόβλημα με τις αντιβιώσεις  ήταν οι αλλεργίες, αλλά εδώ μιλάμε για μεγάλες ζημιές, πρόσεχε όσο μπορείς.
Καλή δύναμη και ενημερωνέ μας όπως λες και εσύ για το καλό όλων μας.

Καλή δύναμη φίλε, είχα ακούσει για τις κυνολόλες αλλά κάτι τέτοιο ποτέ , εμένα η cipro μου έκανε μια ωραιότατη σπαστική κολίτιδα και ακόμα τρέχω
Ειδικά η cipro έχει θέματα αλληλεπίδρασης με αρκετές τροφές (γαλακτοκομικά) καθώς και με συμπληρώματα που περιέχουν μέταλλα (πχ ψευδάργυρο)
https://zinc.gr/page.php?pid=87

Φυσικά κανένας γιατρός δεν θα σε ενημερώσει για αυτά...

#35 09 Ιανουαρίου, 2022, 01:16:52 ΠΜ Τελευταία τροποποίηση: 09 Ιανουαρίου, 2022, 01:24:22 ΠΜ από santan
Alex και για ολα αυτα, ο γιατρος/οι γιατροι τι σου ειπαν?
Σταματας αντιβιωτικα προφανως? Και μετα?


Παιδιά αυτό που ζω... δεν θέλετε να το ζήσετε... Οι Αμερικάνοι το ονομάζουν Floxed... Μπορείτε να δείτε περισσότερα εδώ
www.floxiehope.com και μπορείτε να δείτε και περίπτωση γιατρού που το έπαθε και απο τότε έχει κλινική στο LA ιατρικής για αναγένηση.. https://www.instagram.com/drmarkghalili/?hl=en
Ο ουρολόγος μου ο τελευταίο που μου είχε πει σταμάτα τα όλα και εγω δεν τον άκουσα και πήρα αυτά τα 3 χάπια Cipro (αν και η ζημιά είχε είδη γίνει) μου είπε απαγορεύεται να πάρω κυνολόνη για 6 μήνες.. Εγω του είπα δεν θα ξαναπάρω ΠΟΤΕ.. Με φυτικά και ομοιοπαθητική πλέων.. Μέχρι να επανέλθουν τα μυτοχόνδρια δεν ξανα παίρνω καμία αντιβίωση.. Έμαθα πολλά για τα φάρμακα αυτά που δεν ήξερα ενώ τα έπαιρνα όπως πολλοι απο εδω σαν καραμέλες για χρόνια, όπως το οτι ειναι ΤΙΓΚΑ στο fluorine και την μεταφέρουν ΜΕΣΑ στα κύτταρα.Η ζημιά που κάνουν είναι σε επίπεδο DNA στα μυτοχόνδρια. Ο Gallili λεει οτι το οτι τα παίρνεις και δεν σε πειράζουν τώρα δεν σημαίνει οτι δεν θα σε πειράξουν στο μέλλον.. Έτσι έγινε και με εμένα..
Δεν μπορείτε να φανταστείτε πως είναι, να είσαι σαν παράλητος και κάθε μέρα να εμφανίζεται και κάτι καινούργιο, να μην καταλαβαίνεις τι γίνεται μέσα στη βιοχημία σου.. Άλλοι έκαναν μήνες να το ξεπεράσουν και έχουν προβλήματα μετά απο χρόνια..
Θα σας δώσω τα προτώκολλα που μου έδωσε Αμερικάνος γιατρός που μιλάω για το πως μπορείς μετά το πέρας της αντιβίωσης να βγάλεις το φθόριο απο τα κύτταρα και να επιδιορθώσεις τα μυτοχόνδρια.. Αν θέλετε θα το βάλουμε σε ξεχωρισό post για να ΜΗΝ πάθετε αυτό που έπαθα εγω..

Κοιτάζω τι έγραψα 10 Ιανουαρίου και λέω απο μέσα μου "και που να ήξερες τι σε περιμένει λίγες μέρες μετά"
Είναι η τελευταία φορά που γράφω εδω για αυτά τα δηλητήρια.. Όποιος θέλει ας ακούσει.. Λοιπόν λίγες μέρες μετά απο το τελευταίο post ξαφνικά με έποιασε ενας πολύ έντονος πόνος στη γάμπα.. Ξάπλωσα και ο πόνος δεν σταματούσε με τίποτα, την ημέρα σταματούσε και το βράδυ ξεκινούσε ξανά.. Φρικτός πόνος δεν κοιμήθηκα 3 ημέρες.. Τελικά η γάμπα έσκισε, κλασσικά πράγματα απο τις κυνολόνες.. Έπαθα τενοντίτιδες στον ώμο στα σαγόνια, στους αστραγάλους, στο γόνατο.. Το έντερο μου έμεινε εντελώς χωρίς προβιοτικά, έχασα όλο το δέρμα απο τα χέρια και τα πόδια, τα αυτιά μου βουίζανε και ακόμα βουίζουν.. Σηκώθηκα απο το κρεβάτι μετά απο 2 μήνες με ειδική μπότα και με Π για μερικά βήματα μέσα στο σπίτι.. Μετά απο 5 μήνες και ακόμα δεν περπατάω καλά, εχω τρομερή κόπωση και δεν κοιμάμαι τα βράδυα.. Ολα αυτά είναι συμπτώματα τοξικότητας απο αυτά τα σκατά.. Τέτοια φάρμακα μόνο για σώσεις ζωή και ΟΧΙ για τη δική μας πάθηση που έτσι κι αλλιώς πρέπει να πάρεις μήνες.. Και μην πει κάποιος οτι έτυχε σε εμένα γιατί ειναι χιλλιάδες κόσμος στον πλανήτη που του συμβαίνει και όπως είπα το οτι δεν έπαθες κάτι τώρα δεν σημαίνει οτι δεν θα πάθεις στο μέλλον.. Εχω διαβάσει ΟΤΙ υπάρχει σε μελέτες και πλέων στην Αμερική αυτά τα σκατά έχουν 8 black box warning..Η Τavanic δε που εδω τα πουλάκια μου δείνουν σαν καραμέλες σταμάτησε σαν brand απο τις πολλές μυνήσεις και την βγάζουν μόνο ως generic.. Εγω αυτά είχα να πω και είναι υποχρέωση μου, ΜΑΚΡΙΑ απο κυνολόνες εκτός κι αν εξαρτάται η ζωη σας απο αυτό..

#38 07 Ιουνίου, 2022, 09:02:53 ΜΜ Τελευταία τροποποίηση: 07 Ιουνίου, 2022, 09:18:28 ΜΜ από santan
Alex ότι και να σου πω δεν νομίζω να βοηθήσει...
Έχεις δίκιο όμως, από την αντιβίωση την ζωή μας μπορεί να την χάσουμε, από ΧΠ/ΧΠΑ όχι. Όλοι όσοι πλακωθήκαμε κάποια στιγμή σε ότι αντιβιωτικό μας έδιναν, το κάναμε με μια ελπίδα αλλά και με μια άγνοια. Δεν είναι δικαιολογία, ούτε συγχωρείτε...... Αλλά είναι η αλήθεια.

Το μόνο που έχω να σου πω, για την ακρίβεια δύο πράγματα:
1. Εδώ είμαστε και μπορούμε να τα λέμε. Και με σένα και με όλους. Δεν είμαστε κολλητοί από το στρατό ή το σχολείο, αλλά μπορούμε να καταλάβουμε λίγο καλύτερα από τους περισσότερους γνωστούς εκεί έξω τι περνας.
2. Feel free, να γράψεις/δημοσιεύσεις/αναλύσεις οτιδήποτε έχεις βρει. Στείλε μου προσωπικό μήνυμα αν θες βοήθεια στο πως να το οργανώσεις.

Καλή δύναμη τι άλλο να σου πω......

[quote author=AlexBK link=topic=1368.msg6745#msg6745
Θα σας δώσω τα προτώκολλα που μου έδωσε Αμερικάνος γιατρός που μιλάω για το πως μπορείς μετά το πέρας της αντιβίωσης να βγάλεις το φθόριο απο τα κύτταρα και να επιδιορθώσεις τα μυτοχόνδρια.. Αν θέλετε θα το βάλουμε σε ξεχωρισό post για να ΜΗΝ πάθετε αυτό που έπαθα εγω..
[/quote]θα είχε ενδιαφέρον πάντως να μας το εξηγήσεις τι πρωτόκολλα σου έδωσε ο Αμερικανός για την ζημιά.απο τις αντιβίωσης
.
Στυτική δυσλειτουργία και προωρη εκσπερμάτωση μετά από 7 μηνες φιναστεριδης τον Νοέμβριο του 2013.βελτιωση μετά από κάνα χρόνο  η οποία βελτίωση κράτησε λίγους μήνες και μετά από έντονη σεξουαλική ζωή  αρχίζουν καψίματα σε απροσδιόριστο σημείο κοντά στην λεκάνη.Παω σε γιατρό Ιανουάριο του 2016 και.μετα από εξέταση με μπατονετες στην ουρήθρα που μου βρήκε χλαμύδια και μου έδωσε 14 μέρες αντιβίωση η στύση μου χειροτέρεψε ξανα  αμέσως μετά την τρομερά επίπονη εξέταση και επανήλθε η πρόωρη εκσπερμάτωση που κρατανε ως σήμερα μαζί με  το κάψιμο στην περιοχή της λεκάνης που  δεν είναι συνεχές αλλά με πιάνει τακτικά και όταν με πιάνει είναι ελαφρύ .Τα χλαμύδια δεν ξαναεμφανίστηκαν σε καμοια εξέταση ούτε κάνα άλλο μικροβιο.Η ορμόνες μου είναι εντός φυσιολογικών ορίων και το τριπλές πέους δεν έδειξε κάτι παθολογικό.Το σπερμοδιαγραμμα είναι καλό εκτός από το ιξώδες που είναι πολύ αναιβασμενο το ph που είναι 8.5 αναιβασμενο και αυτό και μικρός όγκος σπέρματος 1.8.Η ηλικία μ είναι 30 χρόνων.

Παράθεση από: AlexBK στις 10 Ιανουαρίου, 2022, 02:30:59 ΜΜ
Παιδιά αυτό που ζω... δεν θέλετε να το ζήσετε... Οι Αμερικάνοι το ονομάζουν Floxed... Μπορείτε να δείτε περισσότερα εδώ
www.floxiehope.com και μπορείτε να δείτε και περίπτωση γιατρού που το έπαθε και απο τότε έχει κλινική στο LA ιατρικής για αναγένηση.. https://www.instagram.com/drmarkghalili/?hl=en
Ο ουρολόγος μου ο τελευταίο που μου είχε πει σταμάτα τα όλα και εγω δεν τον άκουσα και πήρα αυτά τα 3 χάπια Cipro (αν και η ζημιά είχε είδη γίνει) μου είπε απαγορεύεται να πάρω κυνολόνη για 6 μήνες.. Εγω του είπα δεν θα ξαναπάρω ΠΟΤΕ.. Με φυτικά και ομοιοπαθητική πλέων.. Μέχρι να επανέλθουν τα μυτοχόνδρια δεν ξανα παίρνω καμία αντιβίωση.. Έμαθα πολλά για τα φάρμακα αυτά που δεν ήξερα ενώ τα έπαιρνα όπως πολλοι απο εδω σαν καραμέλες για χρόνια, όπως το οτι ειναι ΤΙΓΚΑ στο fluorine και την μεταφέρουν ΜΕΣΑ στα κύτταρα.Η ζημιά που κάνουν είναι σε επίπεδο DNA στα μυτοχόνδρια. Ο Gallili λεει οτι το οτι τα παίρνεις και δεν σε πειράζουν τώρα δεν σημαίνει οτι δεν θα σε πειράξουν στο μέλλον.. Έτσι έγινε και με εμένα..
Δεν μπορείτε να φανταστείτε πως είναι, να είσαι σαν παράλητος και κάθε μέρα να εμφανίζεται και κάτι καινούργιο, να μην καταλαβαίνεις τι γίνεται μέσα στη βιοχημία σου.. Άλλοι έκαναν μήνες να το ξεπεράσουν και έχουν προβλήματα μετά απο χρόνια..
Θα σας δώσω τα προτώκολλα που μου έδωσε Αμερικάνος γιατρός που μιλάω για το πως μπορείς μετά το πέρας της αντιβίωσης να βγάλεις το φθόριο απο τα κύτταρα και να επιδιορθώσεις τα μυτοχόνδρια.. Αν θέλετε θα το βάλουμε σε ξεχωρισό post για να ΜΗΝ πάθετε αυτό που έπαθα εγω..
[/quote]θα είχε ενδιαφέρον πάντως να μας το εξηγήσεις τι πρωτόκολλα σου έδωσε ο Αμερικανός για την ζημιά.απο τις αντιβίωσης
.
Στυτική δυσλειτουργία και προωρη εκσπερμάτωση μετά από 7 μηνες φιναστεριδης τον Νοέμβριο του 2013.βελτιωση μετά από κάνα χρόνο  η οποία βελτίωση κράτησε λίγους μήνες και μετά από έντονη σεξουαλική ζωή  αρχίζουν καψίματα σε απροσδιόριστο σημείο κοντά στην λεκάνη.Παω σε γιατρό Ιανουάριο του 2016 και.μετα από εξέταση με μπατονετες στην ουρήθρα που μου βρήκε χλαμύδια και μου έδωσε 14 μέρες αντιβίωση η στύση μου χειροτέρεψε ξανα  αμέσως μετά την τρομερά επίπονη εξέταση και επανήλθε η πρόωρη εκσπερμάτωση που κρατανε ως σήμερα μαζί με  το κάψιμο στην περιοχή της λεκάνης που  δεν είναι συνεχές αλλά με πιάνει τακτικά και όταν με πιάνει είναι ελαφρύ .Τα χλαμύδια δεν ξαναεμφανίστηκαν σε καμοια εξέταση ούτε κάνα άλλο μικροβιο.Η ορμόνες μου είναι εντός φυσιολογικών ορίων και το τριπλές πέους δεν έδειξε κάτι παθολογικό.Το σπερμοδιαγραμμα είναι καλό εκτός από το ιξώδες που είναι πολύ αναιβασμενο το ph που είναι 8.5 αναιβασμενο και αυτό και μικρός όγκος σπέρματος 1.8.Η ηλικία μ είναι 30 χρόνων.

Eυχαρίστως θα σας πω οτι έμαθα για να μην πάθει κι άλλος αυτά που ζω εγω.. Αν γράψω εδω πόσες ζημιές έπαθα και τι τραβάω ακόμα θα γεμίσω μια σελίδα.. Πριν απο αυτό είχα απλα προστατίτιδα.... Στο Link παρακάτω μπορείτε να μάθετε πως ακριβώς τα δηλητήρια αυτά τα οποία είναι φάρκαμα χημειοθεραπείας για καρκίνο (ετσι ξεκίνησαν) δουλεύουν στο σώμα.. Την οργάνωση αυτή έφτιαξε ενας Πολωνός ο οποίος είχε κλινικές στην Πολωνία και έπαθε το ίδιο, σηκώθηκε απο το κρεβάτι μετά απο 2 χρόνια όπως είπε ο ίδιος, απο τότε έκανε σκοπό της ζωής του να ανακαλύψει τι κάνουν αυτά τα φάρμακα.. Όσοι έχουμε πάρει αυτά τα σκατά έχουμε πλέων και για πολλά χρόνια DNA Adducts στο DNA μας.. Στο link https://fq100.org/ μπορείτε να μάθετε τα πάντα..
Exω μιλήσει με πολύ κόσμο απο παντού και εχω δει τι κάνουν αυτά τα φάρμακα και εχω πάθει ψυχολογικά.. Ψυχολογικά βέβαια θα είχε και ο καθένας αν η γάμπα του έσκιζε σε 3 νύχτες σιγά σιγά σαν βασανιστήριο..
Τώρα για αυτούς που παρόλα αυτά όπως κι εγώ κάποτε ΔΥΣΤΥΧΩΣ είναι υπερ να το ρισκάρουν πρέπει οπωσδήποτε να παίρνουν σε μια χρονική απόσταση 3 ώρες απο τα χάπια αυτά μαγνήσιο και άλλα μέτταλα που έτσι κι αλλιώς βγάζουν απο τα κύταρα αυτά τα φάρμακα.. Το μαγνήσιο είναι το πιο βασικό.. Επίσης το έντερο δεν θα είναι ποτέ μα ποτέ ποια ίδιο και πρέπει σίγορα μετα απο κάθε κύκλο να γίνει ανάλυση στο εντερικό μικροβίωμα για να αποκατασταθεί συγκεκριμένα και οχι πάρε ενα προβιοτικό απλα και ολα οκ.. Δεν ειναι οκ.. Θες συγκεκριμένα προβιοτικά και πως θα τα ταίσεις, επίσης μπορεί να παίρνεις και να μην κάθονται στο έντερο αν έχει φύγει η χλωρίδα που τα κρατάει το οποίο προκαλέι σύνδρομο leaky gut όπως λένε και εκει ξεκινούν οι φλεγμονές οι χρονιες..
Αυτά τα λίγα απο μένα, να ξέρετε οτι μας δηλητηριάζουν και το ξέρουν, ο ορθοπαιδικός μου λεει "κάνουμε πολλά λάθη οι γιατροί δυστυχώς" Ναι κάνουνε ρίχνουν μια πυρηνική στο σώμα για να φτιάξουν το 5% και διαλύουν το 95%..

Καλησπέρα AlexBK,

Περαστικά εύχομαι.

Η χρήση αντιβίωσης έχει ιδιαίτερο νόημα σε περιστατικά οξείας προστατίτιδας και σε χρόνιες προστατίτιδες που οι ασθενείς δεν έχουν ξαναπάρει αντιβίωση (στην αρχή της γνωμάτευσης δηλαδή). Στις δικές μας περιπτώσεις που έχουμε δοκιμάσει όλες τις αντιβιώσεις σε μακροχρόνια βάση με αμφιλεγόμενα αποτελέσματα και με συνεχείς υποτροπιάσεις δεν έχει νόημα η αντιβίωση από το στόμα ή ενδοφλέβια διότι πάει σε όλο το σώμα με τα τραγικά αποτελέσματα στην περίπτωση σου, με λιγότερο τραγικά αποτελέσματα σε άλλους όπως αλλεργίες, κολίτιδες, μύκητες και πολλά άλλα καθώς υπάρχουν ενδείξεις πως δεν μπορεί να λύσει το πρόβλημα μας αφενός λόγω της ανατομίας του προστάτη αλλά αφετέρου λόγω της ανάπτυξης βιοφιλμ μικροβίων μέσα στον αδένα.

Αν σου είναι εύκολο σε παρακαλώ ανέλυσε λίγο το θέμα με τις ειδικές εξετάσεις στο έντερο ("...να γίνει ανάλυση στο εντερικό μικροβίωμα για να αποκατασταθεί συγκεκριμένα...") καθώς μας αφορά όλους λίγο-πολύ.

και πάλι περαστικά, ελπίζω να είσαι ήδη καλύτερα...
Οξεία Προστ/δα, Χρόνια Προστατίτιδα από το 10'. Πέρασα από Ακατανόμαστο με κάθε φορά βελτίωση αλλά και πάντα υποτροπιασμό. Συμπτώματα: επιτακτική ούρηση, συχνοουρία, νυχτουρία, βάρος στην περιοχή της κύστης, αίσθηση ατελούς κένωσης αν και γίνεται πλήρης κένωση. Έχω κάνει όλες τις ουρολογικές εξετάσεις (κυστεοσκόπηση, κυστεομανογραφία,υπέρηχα,  MRI προστάτη-πυέλου και όλα δουλεύουν ρολόι, ο προστάτης δείχνει φλεγμονή όμως. Έχω δοκιμάσει ασκήσεις πυελικού εδάφους με πίεση πυελικών μυών μέσω του ορθού σε συδυασμό με βελονισμό με καμία βελτίωση. Διατροφές κτλ-ελάχιστη βελτίωση, ασκήσεις πυελικού εδάφους-ελάχιστη βελτίωση. Τελευταία έκανα πάλι μαλάξεις με αντιβίωση με άλλο ουρολόγο (είχα klebsiella pneu. & enterococcus fae.) πολύ καλά αποτελέσματα αλλά υποτροπίασα και πάλι. Βρέθηκε πάλι enterococcus, αλλά με προβληματίζουν τα συμπτώματα πιο πολύ. Ελπίζω ακόμα όμως

Καλησπέρα,
παθών, αν και με μικρή δόση κινολονης για διάστημα 10 ημερών, δε μπορώ να σας περιγράψω το άγχος που έφαγα και τρώω ακόμη για αυτές τις χημείες σχετικά με το τί μπορεί να μου εμφανιστεί στο μέλλον...

Απο αναζήτηση που έκανα σχετικά με τις κινολόνες στο διαδίκτυο έβγαλα απο τα γραφώμενα το συμπέρασμα οτι "δεσμεύουν" απο τα οστά, τους μύες / τένοντες και τους χόνδρους το ασβέστιο, μαγνήσιο και τον σίδηρο που υπάρχει στο σώμα καθώς και το κολλαγόνο. Επίσης λόγω οτι εμπλέκονται στα κύτταρα και τα διασπούν χρειάζεται η ανάγκη για αντιοξειδωτικά για να μην γίνει μεγάλη ζημιά στο dna.
Ερευνα επίσης δηλώνει οτι το αμινοξύ nac βοηθάει στην μικρότερη "φθορα" και διάσπαση του dna και την καλύτερη αποστελεσματικότητα των κινολόνων στον προστάτη με λιγότερες παρενέργειες στο σώμα.

Πάντως κατα την σχετικά μικρή πρόσληψη μου σε κινολόνες λάμβανα παράλληλα nac / μαγνήσιο / κολλαγόνο υγρό / αντιοξειδωτικό vit C. / πολύ καλό (πρε)προβιοτικό.

Δεν θα μπώ σε μεγαλύτερη ανάλυση και ούτε προτείνω να χρησιμοποιήσει κανείς τέτοια σκευάσματα χωρίς να τα έχει μελετήσει στο σώμα του... ειδικά αν δεν γνωρίζει τι κάνουν αυτά!

Οποιος θέλει μπορεί να ψαχτεί στο διαδίκτυο και να διαβάσει επιστημονικές αναφορές επάνω σε αυτά που έγραψα και να πάρει τις αποφάσεις του με δική του πρωτοβουλία.