καλημέρα,εγω όπς θα δείτε καιστην υπογραφή μου έχω ήδη βομβαρδιστεί με αντιβιώσεις τον γιατρό μου ΄΄εχω αρχίσει να μην τον εμπειστέυομαι γιατί ενώ οι εξετάσεις σπέρματος δεν δείχνουν τίποτα αυτός συνεχίζει με αντιβιώσεις απο ότι μου είπε και μου έδειξε στον εξωτερικό υπερηχο φύγανε οι τιατανώσεις από τον προστάτη και είμαστε σε καλό δρόμο,παράλληλα παίρνω και κερσετίνη/βιταμινη  c της solgar.
Εμφάνιση στα 31-32.Καψίματα,διακοπές στην ούρηση.Πόνος στο περίνεο ,τσούξιμο μετάτην εκσπερμάτιση.Συχνουρίες.Παροδικά στυτικά προβλήματα,. Tώρα πέρνω την τριτη αντιβιωση (Tavanic 500) και Libeprosta αφου εχω ηδη πάρει vibramicin kai Tabrin 200. Tα συμπτώματα παραμένουν.

Καλησπέρα από εμένα.

Η ιστορία σου μοιάζει με αυτή των περισσότερων εδώ μέσα. Και υποθέτω ότι όλοι τα ίδια θα σου πουν: Λίγοι εως κανένας δεν είδε προκοπή από την αντιβίωση. Ίσα ίσα που προκαλεί προβλήματα σε άλλα θέματα (Συχνοουρία, νεφρά, συκώτι, γενική αδυναμία και ατονία, μυϊκά προβλήματα κλπ). Αν ο γιατρός σου δεν σε ικανοποιεί, δεν σε ακούει ή οτιδήποτε και βλέπεις ότι απλά σε βλέπει σαν "πορτοφόλι", πήγαινε σε άλλον. Προσπάθησε να κατευθύνεις εσύ τον γιατρό σου, όσο και αν αυτό σου φαίνεται περίεργο. Αν ο γιατρός δεν το δεχτεί, τότε για εμένα δεν είναι γιατρός αλλά θηρευτής ασθενών. Για εμένα ο γιατρός πρέπει να ακούει τον ασθενή και να προσαρμόζεται στην θεραπεία, αφού ΑΚΟΥΣΕΙ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ. Καθένας μας με κοινό νου, που θα δει ένα αντιβιόγραμμα, μπόρεί να καταλάβει ΠΟΙΑ ΑΝΤΙΒΙΩΣΗ θα πάρει.... Αυτό δεν είναι ιατρική, είναι σταυρόλεξο μάγκες. Τέλεία και παύλα...

Με εκτίμηση,
Ένας από τους πολλούς...
Συμπτώματα απο 02.2011 (κάψιμο μετά την ούρηση- πόνος στην χαμηλή κοιλιακή χώρα, περίνεο, χαμήλά στη μέση, στυτικά προβλήματα). Καλλιέργειες ούρων στείρες. Καλλιέργειες σπέρματος στρεπτόκοκκος, εντερόκοκκος. Αντιμετώπιση με αντιβίωση δια στόματος, ενέσιμη, αντιφλεγμονώδη, Α-blockers. Συμπτώματα τα οποία δεν είναι μόνιμα. Προηγούμενο ιστορικό με σπαστική κολίτιδα (αντιμετωπίστηκε). Εκκίνηση λήψης κουεσερτίνης 01.2013 (Έχει λήξη 09.2013). Καθαρός από μικρόβια από 12.2012. Τεκνοποίηση 02.2012. Mείωση συμπτωμάτων από Ιούλιο 2013 μετά από εκκίνηση Γιόγκα και περιορισμό γλουτένης. Παράλληλα σταμάτημα σε γυμναστήριο (Βάρη), εκγύμναση μόνο με βοήθεια σωματικού βάρους. Μαξιλαράκι "ντόνατ" στο αυτοκίνητο και θετική σκέψη. Πλέον δεν θεωρώ τον εαυτό μου ασθενή ( 18.12.2013) αλλά ανήκω σε "ευαίσθητη ομάδα" .... Πληροφορίες εντός. Δεν υπαρχουν ματζούνια και μαγικές θεραπείες, μόνο παρατήρηση, αποφυγή και προσπαθεια.

γειά και χαρα σου παλικάρι, όπως είπε και ο Agxwmenos προκοπή απο την αντιβίωση μέχρι στιγμής δεν εχω δει, κάτι πάει να γίνει με την κουερσετίνη....ψάξε και διάβασε υπάρχουν πολύ καλές αναρτήσεις εδω που μπορούν να σε βοηθήσουν...καλώς ήρθες και ψυχραιμία.
εμφανίστηκε στα 44 απο τον Οκτώβριο του 12, μεχρι στιγμής συχνοουρία, και εδω και ένα χρόνο Παροδικά στυτικά προβλήματα, πήρα  αντιβίωση ladinin, vibramysin,Lidaprim και μαλάξεις.ενόχληση και μουδιάσμα στον αριστερό όρχι πίσω αριστερα στην μέση, ενοχλήσεις κάτω από την κοιλιά εσωτερικά πάνω από το πέος,εσωτερικά αριστερα του μηρού,αλλά ακόμα και στο επάνω μέρος του ποδιού...