Βασικό σύμπτωμα το σχετικά αδύναμο σπέρμα. Πόνους χαμηλά στη μέση έχω μόνο κατά διαστήματα οι οποίοι υποχωρούν με ξεκούραση, στην αρχή νόμιζα ότι ήταν μυοσκελετικοί πόνοι. Συχνοουρία έχω σε πολύ μικρό βαθμό την οποία ποτέ δεν θα πρόσεχα εάν δεν ανακάλυπτα τη φλεγμονώδη προστατίτιδα. Οι πρώτες καλιέργιες έδειξαν χλαμύδια σε εμένα και στη σύζυγο. Ο ουρολόγος που έκανε τη διάγνωση είναι ο ακαταν. και μετά από τη 'βασική' θεραπία περιμένω τις νέες καλλιέργεις. Έχω αντιληφθεί την οικονομική εκμετάλευση του τυπάκου και ψάχνω έναν σοβαρό επιστήμονα να μου θέσει το πρόβλημα στην πραγματική του διάσταση και να με βοηθήσει ώστε να κάνω ένα δεύτερο παιδάκι.
Βασικό σύμπτωμα το σχετικά αδύναμο σπέρμα. Πόνους χαμηλά στη μέση έχω μόνο κατά διαστήματα οι οποίοι υποχωρούν με ξεκούραση, στην αρχή νόμιζα ότι ήταν μυοσκελετικοί πόνοι. Συχνοουρία έχω σε πολύ μικρό βαθμό την οποία ποτέ δεν θα πρόσεχα εάν δεν ανακάλυπτα τη φλεγμονώδη προστατίτιδα. Οι πρώτες καλιέργιες έδειξαν χλαμύδια σε εμένα και στη σύζυγο. Ο ουρολόγος που έκανε τη διάγνωση είναι ο ακαταν. και μετά από τη 'βασική' θεραπία περιμένω τις νέες καλλιέργεις. Έχω αντιληφθεί την οικονομική εκμετάλευση του τυπάκου και ψάχνω έναν σοβαρό επιστήμονα να μου θέσει το πρόβλημα στην πραγματική του διάσταση και να με βοηθήσει ώστε να κάνω ένα δεύτερο παιδάκι.

Παράθεση από: gk στις 18 Απριλίου, 2013, 03:28:07 ΜΜ
Βασικό σύμπτωμα το σχετικά αδύναμο σπέρμα.
Κοιταξες αν εχεις κιρσοκήλη; Αιματολογικές εξετάσεις για FSH, LH, TESTO, εχεις κάνει;
44 - Χρόνια Προστατίτιδα απο το 2007. Αυξημένη FSA (19), Testosterone (380), κιρσοκύλη (δεξιά + αριστερά).  Στυτική δυσλειτουργία κάπου κάπου από το 2011. Το 11/2012 εντοπιστικέ Ε. Faecalis μετα απο καλλιέργεια σπερματος (χωρίς μαλλαξη για προστατικό υγρό) - 3 μήνες  αγωγή με TAVANIC. Το 04/2013 εντοπιστικέ Chlamydia (μετά απο μαλλαξη για προστατικό υγρό) - αγωγή με Vibramicyn για 16 ημέρες. Στης 19/4/2013 - Καλλιέργεια σπερματος + με μάλαξη για προστατικό υγρό + εξέταση για τεστοστερόνη (total + free) το πρωί μεταξύ 6-7 πμ.

Κιρσοκήλη έχω αλλά σε μικρό βαθμό που είναι μάλλον απίθανο να έχει επιρεάσει το σπέρμα. Αυτή τη διάγνωση έκανε ο ακαταν. αλλά και άλλος ουρολόγος που είχα επισκευτεί πριν χρόνια. Τις εξετάσεις που μου γράφεις δεν τις ξέρω αλλά από ότι κατάλαβα είναι ορμονικές. Το θέμα της κιρσοκήλης πάντως θα το ξαναδώ με τον καινούργιο γιατρό που θα βρω.
Βασικό σύμπτωμα το σχετικά αδύναμο σπέρμα. Πόνους χαμηλά στη μέση έχω μόνο κατά διαστήματα οι οποίοι υποχωρούν με ξεκούραση, στην αρχή νόμιζα ότι ήταν μυοσκελετικοί πόνοι. Συχνοουρία έχω σε πολύ μικρό βαθμό την οποία ποτέ δεν θα πρόσεχα εάν δεν ανακάλυπτα τη φλεγμονώδη προστατίτιδα. Οι πρώτες καλιέργιες έδειξαν χλαμύδια σε εμένα και στη σύζυγο. Ο ουρολόγος που έκανε τη διάγνωση είναι ο ακαταν. και μετά από τη 'βασική' θεραπία περιμένω τις νέες καλλιέργεις. Έχω αντιληφθεί την οικονομική εκμετάλευση του τυπάκου και ψάχνω έναν σοβαρό επιστήμονα να μου θέσει το πρόβλημα στην πραγματική του διάσταση και να με βοηθήσει ώστε να κάνω ένα δεύτερο παιδάκι.