Όλο το παρακάτω άρθρο έχει να κάνει με το φθόριο ,οπου και περιέχεται στις κινολόνες (φθοριοκινολόνες) που λάβαμε ή λαμβανουμε για την καταπολέμηση της χ.π.-χ.π.α .
´Οπως θα καταλάβετε μετά την ανάγνωση αυτού ,η κατάχρηση αυτής της ουσίας επιφέρει  επιπροσθετα προβλήματα στον ήδη βεβαρημένο οργανισμό μας .Μερικά απο αυτά  είναι και η λανθανουσα ινομυαλγία ...

Σκοπός μου δεν είναι να φοβερίσω ή να κάνω κάποιον ασθενή να σταματήσει να λαμβάνει την θεραπεία του ΑΛΛΑ να του υπενθυμίσω πως τα αντιβιοτικά και κυριως  οι φθοριοκινολόνες )δεν είναι καραμέλες και πως η μακρά χορήγηση αυτών δηλήτηριάζει τον οργανισμό μας .

Το φθόριο είναι στα  συστατικα της φθοριοκινολλονης   ,διοτί  ως α' συστατικό διαπερνα τους αιμοπροστατικους φραγμούς ,έτσι ωστέ το  β'συστατικό (η κινολλόνη) να διαχυθεί στον προστατη διαπερνώντας πιο ευκολα τους φραγμους ,οπου το φθόριο 1ο έχει διαπεράσει .

Όλοι πιστεύω γνωρίζουμε πόσο δυσκολα διαπερνα η αντιβίωση τον προστατη κτλ λογο αιμοπροστατικών φραγμών ,ας μην φλυαρουμε  . . .


''Καλή ανάγνωση'' !

Το Φθοριούχο νάτριο είναι ένα συνθετικό προϊόν αποβλήτων των πυρηνικών εργοστασίων, της παρασκευής αλουμινίου, και των φωσφορικών στις βιομηχανίες λιπασμάτων ήδη μολυσμένων με με μόλυβδο, αλουμίνιο, και κάδμιο....

Αυτός ο τύπος φθορίου έχει μια καταπληκτική ικανότητα να συνδυάζει και να αυξάνει την δραστικότητα των άλλων τοξικών υλικών( αντιβιώσεις ). Καταστρέφει το ήπαρ και τα νεφρά, αποδυναμώνει το ανοσοποιητικό σύστημα και ενδέχεται να οδηγήσει σε καρκίνο, δημιουργεί συμπτώματα που μιμούνται την ινομυαλγία(όπα,τι έχουμε εδώ), και λειτουργεί σαν Δούρειος Ίππος για την μεταφορά του αλουμινίου στον εγκέφαλο διαπερνώντας τον αιματοεγκεφαλικό φραγμό του εγκεφάλου(και του προστάτη και γενικως ότι αιμο-φραγμό παίζει )

Ο αιματοεγκεφαλικός φραγμός(και ο αιμοπροστατικός ) είναι κυτταρικός φραγμός που περιορίζει την είσοδο επικινδύνων ουσιών στον εγκέφαλο. Από αυτήν την λειτουργία κατηγορείται το φθόριο ότι προκαλεί την νόσου του Alzheimer και μειώνει τον δείκτη νοημοσύνης. Ένα άλλο γνωστό όργανο θύμα του φθορίου, το οποίο βρίσκεται στο κέντρο του εγκεφάλου είναι η επίφυση, ένας κωνοειδής αδένας που μπορεί να ασβεστοποιηθεί από το φθόριο, αναστέλλοντας την λειτουργία του να παράγει μελατονίνη. Η μελατονίνη είναι απαραίτητη για τον υγιή, βαθύ ύπνο, και η έλλειψη της συμβάλλει επίσης σε προβλήματα του θυρεοειδούς που επηρεάζουν ολόκληρο το ενδοκρινικό σύστημα. Διάφορες παραλλαγές του Φθοριούχου νατρίου βρίσκεται επίσης, σε πολλά εντομοκτόνα για τα σπίτια και στα φυτοφάρμακα για καλλιέργειες(μια χαρά)

Μερικές φορές ακόμη προστίθεται στις παιδικές τροφές και τα εμφιαλωμένα νερά. Δεν είναι τυχαίο που σχεδόν σε όλες τις οδοντόπαστες αναγράφεται ότι η κατάποση τους μπορεί να σας δηλητηριάσει Προσέξτε επίσης τα μεταποιημένα τρόφιμα, όπως στιγμιαίο τσάι, προϊόντα προερχόμενα από σταφύλι χυμός, και γάλα σόγιας για τα μωρά.

Σχετικό βίντεο :

http://youtu.be/k3Y2zHbP-7c

Πηγη http://enallaktikidrasi.com/

Καλή τύχη  γιατι  θα την χρειαστούμε απο ότι φαίνεται  με όλα αυτό το φθόριο που οι παλιοί κυρίως έχουμε καταπιει άσκοπα και καταχρηστικά  . . .
Εμφάνιση στα 28-29.Καψίματα,γδαρσίματα,διακοπές στην ούρηση.Πόνος στο περίνεο ,τσούξιμο μετά/κατά την εκσπερμάτιση.Συχνουρίες.Παροδικά στυτικά προβλήματα,δύσκολη εκσπερμάτιση ,υδαρή,ολιγοσπερμία παροδική και που και που στεγνή.Πόνοι χαμηλά στην μέση.Αντιμετωπίστηκε ως σήμερα με πολλαπλούς τρόπους και πάμπολλα αντιβιοτικά κτλ . Σήμερα είμαι όπως ήμουν  πριν βρεθώ στην πάθηση ,είμαι καλά και   είμαι θεραπευμένος ,έπρεπε να αλλάξω πολλά και να κόψω ακόμα πιο πολλά .

Παω τωρα να βουρτσισω τα δοντακια μου. ;D ;D ;D ;D ;D

Ας το κάνουμε οπως οι αρχαιοι.Δειτε τι λέει .....http://impldent.blogspot.gr/2011/05/blog-post.html
Εμφανιση συμπτωματων 28 ετων.Τσουξιμο στην ουρηση,κατα την οφοδευση εκκριμα προστατικου υγρου,πεσμενη libido,στ.δυσλειτουργεια,συχνοουρια,νυχτουρια,αλγος στο περινεο. Τροποι θεραπειας:τόνοι αντιβίωσης,βοτανα,προστατικες μαλλάξεις.Πλεον:συχνο τρεξιμο,και μαλλάξεις με wand.Ξεκίνημα ομοιοπαθητικης 12/06/2013 .

 Ένα από τα πράγματα που άλλαξα εξαιτίας της CPPS είναι η οδοντόκρεμα...Δυστυχώς, φαίνεται ότι το θέμα με τις οδοντόκρεμες έχει βάθος....Σε ότι αφορά το φθόριο, αν κανείς το ψάξει στο ίντερνετ, υπάρχουν πηγές που αμφισβητούν ξεκάθαρα την χρησιμότητά του στις οδοντόκρεμες...αντιθέτως υποστηρίζεται ότι επιφέρει παρενέργειες...
Όμως τα τελευταία χρόνια έχουμε και κάτι καινούργιο στις οδοντόκρεμες (και όχι μόνο εκεί)...το triclosan...Στο web site του prostatitis foundation υπάρχει μαρτυρία ασθενή ότι όταν άλλαξε την οδοντόκρεμά του που περιείχε triclosan, οι πόνοι της προστατίτιδας εξαφανίστηκαν με περιόδους μεταπτώσεων εξαιτίας του άγχους...βλέπε σχετικό link:
http://www.prostatitis.org/iwfChemical.html
Όταν διάβασα αυτή τη μαρτυρία, πήγα στο μπάνιο και πήρα την (πασίγνωστη) οδοντόκρεμά μου και διάβασα τι γράφει επάνω: απαγορεύεται να χρησιμοποιείται από παιδιά κάτω των 7 ετών...επίσης ανέγραφε τηλέφωνο γραμμής καταναλωτή...κάλεσα και ο αυτόματος τηλεφωνητής του παρόχου τηλεφωνίας με ενημέρωσε ότι η συγκεκριμένη τηλεφωνική γραμμή δεν ενεργοποιήθηκε ποτέ...! Τόσο καλά...
Το έψαξα παραπάνω και διάβασα πράγματα που σε κλονίζουν...όποιος θέλει ας το ψάξει...νομίζω ότι θα σοκαριστεί...
Πλέον, χρησιμοποιώ οδοντόκρεμα χωρίς φθόριο και triclosan...
Best regards...
Εμφανίστηκε στα 42, Οκτώβριο 2012 με αιμοσπερμία και έντονο πόνο στο περίνεο περίπου μία εβομάδα μετά, επίσης δέκατα πυρετού. Συχνοουρία είχα και πριν αλλά της έδωσα σημασία μετά την αιμοσπερμία γιατί εντάθηκε. Επίσης κάψιμο στο περίνεο και κατά μήκος του πέους, μούδιασμα στους όρχεις, παροδική στυτική δυσλειτουργία. Oι εξετάσεις καθαρές, έδειχναν μόνο αποτετανώσεις στον προστάτη. Μου δόθηκε στα τυφλά ladinin και prixina που αντιμετώπιζαν τον πολύ έντονο πόνο, με αντιφλεγμονώδη. Η αιμοσπερμία εξαφανίστηκε μετά τον 1ο μήνα αντιβιοτικών. Μόλις σταματούσα την αντιβίωση, επανέρχοταν πολύ έντονος πόνος στο περίνεο. Κόψιμο αλκοόλ, τσιγάρου δεν βοήθησαν στον πόνο και ξανάρχισα. Κόβοντας αντιβιώσεις, η κουερσετίνη βοήθησε αλλά τα βότανα που πήρα με έσωσαν από τους φριχτούς πόνους. Τον Μάιο 2013 ανιχνεύθηκαν για 1η φορά μικρόβια, εντερόκοκκος, bacteroides fragilis, mykoplasma homins. Με αντιβιόγραμμα  πήρα Flagyl, Tabrin. Νέες εξετάσεις τον Οκτώβριο και ο εντερόκοκκος είναι ακόμα εδώ....

ΠαράθεσηΠλέον, χρησιμοποιώ οδοντόκρεμα χωρίς φθόριο και triclosan...
Εχεις να μας προτεινεις κάποια ;Καντο δημόσια ,δεν ειναι αντιβιωση !
:D :D :D :D
Σε super market δεν πωλουνται παντως,οσο και αν εψαξα δεν βρηκα;Ειναι αποτελεσματικη πιστευεις το ίδιο ;Οι οδοντιατροι γυρω απο αυτοτο θεμα τι λενε θα ηθελα να ηξερα ...Μαυρα μεσανυχτα και τα θεωρουνε μπουρδες ολα αυτα και συνομωσιολογια ή το γνωριζουν και τι να κανουν ;

Το καλυτερο παντως πλυσιμο στα δοντια ειναι το αλατι σοδα λεμονι ...Για πες παντως την οδοντοκρεμα που χρησιμοποιεις ,με ενδιαφερει .
::) ::) ::) ::) ::) ::) ::) ::) ??? ??? ??? ??? ??? ???
Εμφάνιση στα 28-29.Καψίματα,γδαρσίματα,διακοπές στην ούρηση.Πόνος στο περίνεο ,τσούξιμο μετά/κατά την εκσπερμάτιση.Συχνουρίες.Παροδικά στυτικά προβλήματα,δύσκολη εκσπερμάτιση ,υδαρή,ολιγοσπερμία παροδική και που και που στεγνή.Πόνοι χαμηλά στην μέση.Αντιμετωπίστηκε ως σήμερα με πολλαπλούς τρόπους και πάμπολλα αντιβιοτικά κτλ . Σήμερα είμαι όπως ήμουν  πριν βρεθώ στην πάθηση ,είμαι καλά και   είμαι θεραπευμένος ,έπρεπε να αλλάξω πολλά και να κόψω ακόμα πιο πολλά .

Χρησιμοποιώ Aloedent (whitening) που αγοράζω από φαρμακείο. Βέβαια, δεν ξέρω αν έγινε κατανοητό αλλά η οδοντόκρεμα είναι μόνο η κορυφή του παγόβουνου...το triclosan είναι τεχνολογία nanobacteria...(θυμάται κανείς το paper του Δρ Soskes για τα nanobacteria?) και μάλιστα είναι η τεχνολογία που διαφημίζεται ως αντιβακτηριακή γιατί έχει nanosilver.
Εν ολίγοις, το τρικλοζάν χρησιμοποείται ευρέως σε οδοντόκρεμες, σαπούνια, καλλυντικά (όπως αποσμητικά και αφρούς ξυρίσματος), ρούχα (!), χειρουργικά γάντια (...!...), κλπ. Για να μην μεταφράζω, τσιμπήστε ένα link που έχει μεταφράσει στα ελληνικά το πρόβλημα συνοπτικά και προϊόντα που περιέχουν triclosan.
http://oudenoida.blogspot.gr/2009/09/triclosan.html

Οδοντίατρους δεν τόλμησα να ρωτήσω, γιατί ήδη την είχα πάρει την κρυάδα....ένας από τους ουρολόγους που είχα επισκεφθεί πέρισυ (καθηγητής...), μετά από τις ανεπιτυχείς αντιβιώσεις που μου έδωσε στα τυφλά (Prixina), τον ρώτησα για τα nanobacteria και το tirclosan και δεν ήξερε τι να μου πει...Αρχίζει τις γελοιότητες περί συνωμοσιολογίας και τον ρωτάω λοιπόν, για ποιο λόγο τότε πιστεύεις ότι στους διαδρόμους της κλινικής σου έχει αυτόματο μηχάνημα πώλησης για οδοντόκρεμες (και οδοντόβουρτσες) μιας χρήσης χωρίς triclosan? Προς στιγμή έμεινε κάγκελο ο δόκτορας...μετά του ήρθε ιδέα...και τότε γιατί δεν έχουμε προστατίτιδα όλοι οι γιατροί που χρησιμοποιούμε αντιμικροβιακά χειρουργικά γάντια με triclosan? Απάντηση του ασθενούς: γιατί δεν έχετε την προδιάθεση doctor...κατέβασε τα μάτια κλονισμένος και μου ζήτησε αν μάθω περισσότερα για τη σύνδεση προστατίτιδας με nanobacteria να τον ενημερώσω...τρελάθηκα...  :o

Καλό βράδυ...





Εμφανίστηκε στα 42, Οκτώβριο 2012 με αιμοσπερμία και έντονο πόνο στο περίνεο περίπου μία εβομάδα μετά, επίσης δέκατα πυρετού. Συχνοουρία είχα και πριν αλλά της έδωσα σημασία μετά την αιμοσπερμία γιατί εντάθηκε. Επίσης κάψιμο στο περίνεο και κατά μήκος του πέους, μούδιασμα στους όρχεις, παροδική στυτική δυσλειτουργία. Oι εξετάσεις καθαρές, έδειχναν μόνο αποτετανώσεις στον προστάτη. Μου δόθηκε στα τυφλά ladinin και prixina που αντιμετώπιζαν τον πολύ έντονο πόνο, με αντιφλεγμονώδη. Η αιμοσπερμία εξαφανίστηκε μετά τον 1ο μήνα αντιβιοτικών. Μόλις σταματούσα την αντιβίωση, επανέρχοταν πολύ έντονος πόνος στο περίνεο. Κόψιμο αλκοόλ, τσιγάρου δεν βοήθησαν στον πόνο και ξανάρχισα. Κόβοντας αντιβιώσεις, η κουερσετίνη βοήθησε αλλά τα βότανα που πήρα με έσωσαν από τους φριχτούς πόνους. Τον Μάιο 2013 ανιχνεύθηκαν για 1η φορά μικρόβια, εντερόκοκκος, bacteroides fragilis, mykoplasma homins. Με αντιβιόγραμμα  πήρα Flagyl, Tabrin. Νέες εξετάσεις τον Οκτώβριο και ο εντερόκοκκος είναι ακόμα εδώ....

Hyperban, πάρε και ένα link για...ολόκληρο το παγόβουνο (με το συμπάθειο...) της τεχνολογίας  nano silver...
http://libcloud.s3.amazonaws.com/93/e2/8/549/NanoSilverUS.pdf

Με τις υγείες μας....
Εμφανίστηκε στα 42, Οκτώβριο 2012 με αιμοσπερμία και έντονο πόνο στο περίνεο περίπου μία εβομάδα μετά, επίσης δέκατα πυρετού. Συχνοουρία είχα και πριν αλλά της έδωσα σημασία μετά την αιμοσπερμία γιατί εντάθηκε. Επίσης κάψιμο στο περίνεο και κατά μήκος του πέους, μούδιασμα στους όρχεις, παροδική στυτική δυσλειτουργία. Oι εξετάσεις καθαρές, έδειχναν μόνο αποτετανώσεις στον προστάτη. Μου δόθηκε στα τυφλά ladinin και prixina που αντιμετώπιζαν τον πολύ έντονο πόνο, με αντιφλεγμονώδη. Η αιμοσπερμία εξαφανίστηκε μετά τον 1ο μήνα αντιβιοτικών. Μόλις σταματούσα την αντιβίωση, επανέρχοταν πολύ έντονος πόνος στο περίνεο. Κόψιμο αλκοόλ, τσιγάρου δεν βοήθησαν στον πόνο και ξανάρχισα. Κόβοντας αντιβιώσεις, η κουερσετίνη βοήθησε αλλά τα βότανα που πήρα με έσωσαν από τους φριχτούς πόνους. Τον Μάιο 2013 ανιχνεύθηκαν για 1η φορά μικρόβια, εντερόκοκκος, bacteroides fragilis, mykoplasma homins. Με αντιβιόγραμμα  πήρα Flagyl, Tabrin. Νέες εξετάσεις τον Οκτώβριο και ο εντερόκοκκος είναι ακόμα εδώ....