Καλησπέρα παιδεία νέος στο φόρουμ θα ήθελα  να.μου προτείνει κάποιος κάποιον γιατρό η εξεταστικό κέντρο να κάνω καλλιέργεια προστατικού υγρού.Μου την έχει συστήσει ο ουρολόγος μου αλλά επειδή την έκανε κάποιος φίλος μου και πόνεσε απίστευτα πολύ την έχω καθυστερήσει από φόβο μην πονέσω.Αν ξέρει καποιος κάποιον γιατρό που να έχει εμπειρία σε αυτήν την εξέταση θα το εκτιμούσα πολύ.ευχαριστω.
Στυτική δυσλειτουργία και προωρη εκσπερμάτωση μετά από 7 μηνες φιναστεριδης τον Νοέμβριο του 2013.βελτιωση μετά από κάνα χρόνο  η οποία βελτίωση κράτησε λίγους μήνες και μετά από έντονη σεξουαλική ζωή  αρχίζουν καψίματα σε απροσδιόριστο σημείο κοντά στην λεκάνη.Παω σε γιατρό Ιανουάριο του 2016 και.μετα από εξέταση με μπατονετες στην ουρήθρα που μου βρήκε χλαμύδια και μου έδωσε 14 μέρες αντιβίωση η στύση μου χειροτέρεψε ξανα  αμέσως μετά την τρομερά επίπονη εξέταση και επανήλθε η πρόωρη εκσπερμάτωση που κρατανε ως σήμερα μαζί με  το κάψιμο στην περιοχή της λεκάνης που  δεν είναι συνεχές αλλά με πιάνει τακτικά και όταν με πιάνει είναι ελαφρύ .Τα χλαμύδια δεν ξαναεμφανίστηκαν σε καμοια εξέταση ούτε κάνα άλλο μικροβιο.Η ορμόνες μου είναι εντός φυσιολογικών ορίων και το τριπλές πέους δεν έδειξε κάτι παθολογικό.Το σπερμοδιαγραμμα είναι καλό εκτός από το ιξώδες που είναι πολύ αναιβασμενο το ph που είναι 8.5 αναιβασμενο και αυτό και μικρός όγκος σπέρματος 1.8.Η ηλικία μ είναι 30 χρόνων.

ο ουρολόγος σου δεν μπορεί να την κάνει και να πάρεις το δείγμα να το πάς για ελεγχο?
Εμφάνιση στα 25 με χαλαρή & μετά με σχεδόν απώλεια στύσης, πόνος στους όρχεις ,αλιωμένο σπέρμα σαν ζελέ ,καθυστερημένη εκσπερμάτωση & τσούξιμο μετα   .Διάγνωση χρόνιας προστατίτιδας με το μικροβιο e-coli & στρεπτόκοκος.1 αποτυχημένη προσπάθεια θεραπείας με αντιβίωση & χάπια ΣΔ

Παράθεση από: xrisxris στις 26 Αυγούστου, 2020, 03:33:28 ΜΜ
ο ουρολόγος σου δεν μπορεί να την κάνει και να πάρεις το δείγμα να το πάς για ελεγχο?
Μπορεί μου το έχει προτείνει και ολας αλλά ένας φίλος μου που έκανε στον συγκεκριμένο γιατρό καλλιέργεια προστατικού υγρού πόνεσε υπερβολικά πολύ οπότε σκέφτηκα μήπως είναι και θέμα γιατρού πόσο θα πονεσεις. Και είπα να ρωτήσω μήπως έχετε κάποιον να μου προτείνετε.
Στυτική δυσλειτουργία και προωρη εκσπερμάτωση μετά από 7 μηνες φιναστεριδης τον Νοέμβριο του 2013.βελτιωση μετά από κάνα χρόνο  η οποία βελτίωση κράτησε λίγους μήνες και μετά από έντονη σεξουαλική ζωή  αρχίζουν καψίματα σε απροσδιόριστο σημείο κοντά στην λεκάνη.Παω σε γιατρό Ιανουάριο του 2016 και.μετα από εξέταση με μπατονετες στην ουρήθρα που μου βρήκε χλαμύδια και μου έδωσε 14 μέρες αντιβίωση η στύση μου χειροτέρεψε ξανα  αμέσως μετά την τρομερά επίπονη εξέταση και επανήλθε η πρόωρη εκσπερμάτωση που κρατανε ως σήμερα μαζί με  το κάψιμο στην περιοχή της λεκάνης που  δεν είναι συνεχές αλλά με πιάνει τακτικά και όταν με πιάνει είναι ελαφρύ .Τα χλαμύδια δεν ξαναεμφανίστηκαν σε καμοια εξέταση ούτε κάνα άλλο μικροβιο.Η ορμόνες μου είναι εντός φυσιολογικών ορίων και το τριπλές πέους δεν έδειξε κάτι παθολογικό.Το σπερμοδιαγραμμα είναι καλό εκτός από το ιξώδες που είναι πολύ αναιβασμενο το ph που είναι 8.5 αναιβασμενο και αυτό και μικρός όγκος σπέρματος 1.8.Η ηλικία μ είναι 30 χρόνων.

Βασικά όπου και.να κάνω την εξέταση είναι το.ιδιο η παίζει κάποιο ρόλο η εμπειρία του γιατρού?
Στυτική δυσλειτουργία και προωρη εκσπερμάτωση μετά από 7 μηνες φιναστεριδης τον Νοέμβριο του 2013.βελτιωση μετά από κάνα χρόνο  η οποία βελτίωση κράτησε λίγους μήνες και μετά από έντονη σεξουαλική ζωή  αρχίζουν καψίματα σε απροσδιόριστο σημείο κοντά στην λεκάνη.Παω σε γιατρό Ιανουάριο του 2016 και.μετα από εξέταση με μπατονετες στην ουρήθρα που μου βρήκε χλαμύδια και μου έδωσε 14 μέρες αντιβίωση η στύση μου χειροτέρεψε ξανα  αμέσως μετά την τρομερά επίπονη εξέταση και επανήλθε η πρόωρη εκσπερμάτωση που κρατανε ως σήμερα μαζί με  το κάψιμο στην περιοχή της λεκάνης που  δεν είναι συνεχές αλλά με πιάνει τακτικά και όταν με πιάνει είναι ελαφρύ .Τα χλαμύδια δεν ξαναεμφανίστηκαν σε καμοια εξέταση ούτε κάνα άλλο μικροβιο.Η ορμόνες μου είναι εντός φυσιολογικών ορίων και το τριπλές πέους δεν έδειξε κάτι παθολογικό.Το σπερμοδιαγραμμα είναι καλό εκτός από το ιξώδες που είναι πολύ αναιβασμενο το ph που είναι 8.5 αναιβασμενο και αυτό και μικρός όγκος σπέρματος 1.8.Η ηλικία μ είναι 30 χρόνων.

Καλησπέρα Γιώργο. Παθών και εγώ προ 7ετίας με άπειρο γιατρό να μου αφήνει ψυχολογικό σοκ μετά απο εναπόθεση ολόκληρης της μπατονέτας για να κάνει ανασκαφή του προστατικού υγρού. Η παράνοια είναι οτι έσφιξα τα δόντια και πήγα ξανά μετα την λήψη της αγωγής για δούμε αποτελέσματα.
Για να μη στα πολυλογώ, η συγκεκριμένη μέθοδος είναι ξεπερασμένη και κανένας νέος γιατρός δεν πρέπει να το επιχειρεί γιατί εγκυμονεί άλλους κινδύνους (Τραύμα εσωτερικά της ουρήρθας δημιουργώντας ουλώδη ιστό με αποτέλεσμα στένωση ουρήρθας μετά απο χρόνια).
Το καλύτερο για να πάρεις σωστά ουρηθρικό, είναι ο γιατρός να γνωρίζει σωστά τη μάλαξη του, με αποτέλεσμα να σου βγάλει έστω και μια σταγόνα. Για να καταλάβεις πόσο σημαντική είναι η σωστή μάλαξη, όταν μετά απο χρόνια κατέληξα να την κάνω μόνος μου, κατάφερνα να βγάζω επαρκέστατη ποσότητα σε ουροδοχείο, χωρίς κανέναν πόνο. Και να ξέρεις οτι προστατικό υγρό μπορείς να βγάλεις και χωρίς μικρόβιο γιατί κάποιοι υποστηρίζουν το αντίθετο. Οτι δηλαδή αν κατα τη μάλαξη βγάλεις υγρό σημαίνει λοίμωξη #not!!!!! και σε καμία περίπτωση δεν ισχύει αυτό.
Συνεπώς σε οποιονδήποτε γιατρό και να πας να φροντίσεις να σου κάνει καλή μάλαξη, και αν θέλει να σου πάρει δείγμα με στειλεό, να αρνηθείς και να σηκωθείς να φύγεις χωρίς καμια ντροπή. Γιατί αν υποκύψεις στην ντροπή και κάτσεις να την φας, θα μετανιώνεις μια ζωή αν είσαι άτυχος και πάθεις καμια στένωση ή ακόμα και λοίμωξη απο το ίδιο το τραύμα.

Γιώργο όπως είπε ο niklop. Να προτείνω βασικά να μας πεις λεπτομέρειες για την περίπτωσή σου με ένα αναλυτικό ιστορικό στην αντίστοιχη ενότητα.
Niklop νομίζω πρέπει να γράψουμε λεπτομέρειες για την σταμει σε ένα νέο ποστ

Παράθεση από: niklop στις 28 Αυγούστου, 2020, 12:56:47 ΜΜ
Καλησπέρα Γιώργο. Παθών και εγώ προ 7ετίας με άπειρο γιατρό να μου αφήνει ψυχολογικό σοκ μετά απο εναπόθεση ολόκληρης της μπατονέτας για να κάνει ανασκαφή του προστατικού υγρού. Η παράνοια είναι οτι έσφιξα τα δόντια και πήγα ξανά μετα την λήψη της αγωγής για δούμε αποτελέσματα.
Για να μη στα πολυλογώ, η συγκεκριμένη μέθοδος είναι ξεπερασμένη και κανένας νέος γιατρός δεν πρέπει να το επιχειρεί γιατί εγκυμονεί άλλους κινδύνους (Τραύμα εσωτερικά της ουρήρθας δημιουργώντας ουλώδη ιστό με αποτέλεσμα στένωση ουρήρθας μετά απο χρόνια).
Το καλύτερο για να πάρεις σωστά ουρηθρικό, είναι ο γιατρός να γνωρίζει σωστά τη μάλαξη του, με αποτέλεσμα να σου βγάλει έστω και μια σταγόνα. Για να καταλάβεις πόσο σημαντική είναι η σωστή μάλαξη, όταν μετά απο χρόνια κατέληξα να την κάνω μόνος μου, κατάφερνα να βγάζω επαρκέστατη ποσότητα σε ουροδοχείο, χωρίς κανέναν πόνο. Και να ξέρεις οτι προστατικό υγρό μπορείς να βγάλεις και χωρίς μικρόβιο γιατί κάποιοι υποστηρίζουν το αντίθετο. Οτι δηλαδή αν κατα τη μάλαξη βγάλεις υγρό σημαίνει λοίμωξη #not!!!!! και σε καμία περίπτωση δεν ισχύει αυτό.
Συνεπώς σε οποιονδήποτε γιατρό και να πας να φροντίσεις να σου κάνει καλή μάλαξη, και αν θέλει να σου πάρει δείγμα με στειλεό, να αρνηθείς και να σηκωθείς να φύγεις χωρίς καμια ντροπή. Γιατί αν υποκύψεις στην ντροπή και κάτσεις να την φας, θα μετανιώνεις μια ζωή αν είσαι άτυχος και πάθεις καμια στένωση ή ακόμα και λοίμωξη απο το ίδιο το τραύμα.
Ο γιατρός που σκεφτόμουνα να πάω σε ένα. Γνωστό μου που πήγε σε αυτόν για την μαλαξη προστατικού υγρού χρησιμοποίησε  την μπατονετα γιατί όπως του είπε δεν  έβγαλε αρκετή ποσότητα προστατικού γιατί δεν κάθονταν λόγο πόνου για την μαλαξη.Εγω περιγράφοντας την διαδικασία δεν έχω πάει ακόμα το έχω καθυστερήσει 2χρονια.Την εξέταση με της μπατονετες πάντως την έκανα πριν 3χρονιανστο ιατρείο προστατίτιδας στο Σισμανόγλειο και μάλιστα χρησιμοποίησαν 4μπατονετες.Κατουρουσα τότε για λίγες ώρες με φρικτούς πόνους και από τότε μετά από αυτήν την εξέταση στην οποία βρέθηκαν χλαμύδια και μετά από αγωγη βέβαια έκανα επαναληπτική για να δούμε αν εφυγαν τελωσπαντων από τότε που έκανα αυτή την εξέταση εξπερματωνω αρκετά γρήγορα σε σχέση με πριν κάνω την εξέταση με της μπατονετες.Μου δημηουργηθηκε δηλαδή μια.πρωωρη εξπερματωση και επίσης για να πετύχω μια στύση η οποία δεν είναι και ιδανική χρειάζομαι αρκετό χρόνο ..
Στυτική δυσλειτουργία και προωρη εκσπερμάτωση μετά από 7 μηνες φιναστεριδης τον Νοέμβριο του 2013.βελτιωση μετά από κάνα χρόνο  η οποία βελτίωση κράτησε λίγους μήνες και μετά από έντονη σεξουαλική ζωή  αρχίζουν καψίματα σε απροσδιόριστο σημείο κοντά στην λεκάνη.Παω σε γιατρό Ιανουάριο του 2016 και.μετα από εξέταση με μπατονετες στην ουρήθρα που μου βρήκε χλαμύδια και μου έδωσε 14 μέρες αντιβίωση η στύση μου χειροτέρεψε ξανα  αμέσως μετά την τρομερά επίπονη εξέταση και επανήλθε η πρόωρη εκσπερμάτωση που κρατανε ως σήμερα μαζί με  το κάψιμο στην περιοχή της λεκάνης που  δεν είναι συνεχές αλλά με πιάνει τακτικά και όταν με πιάνει είναι ελαφρύ .Τα χλαμύδια δεν ξαναεμφανίστηκαν σε καμοια εξέταση ούτε κάνα άλλο μικροβιο.Η ορμόνες μου είναι εντός φυσιολογικών ορίων και το τριπλές πέους δεν έδειξε κάτι παθολογικό.Το σπερμοδιαγραμμα είναι καλό εκτός από το ιξώδες που είναι πολύ αναιβασμενο το ph που είναι 8.5 αναιβασμενο και αυτό και μικρός όγκος σπέρματος 1.8.Η ηλικία μ είναι 30 χρόνων.

Πείτε ρε παιδεία έναν γιατρό που να έχει πάει κάποιος από εσάς να κάνει προστατικού υγρό και δεν πόνεσε με την μαλαξη.επισης μετά το μηνημα του niklop σε όποιον και να πάω θα του τονίσω πως δεν θέλω να χρησιμοποιήσει μπατονετα.
Στυτική δυσλειτουργία και προωρη εκσπερμάτωση μετά από 7 μηνες φιναστεριδης τον Νοέμβριο του 2013.βελτιωση μετά από κάνα χρόνο  η οποία βελτίωση κράτησε λίγους μήνες και μετά από έντονη σεξουαλική ζωή  αρχίζουν καψίματα σε απροσδιόριστο σημείο κοντά στην λεκάνη.Παω σε γιατρό Ιανουάριο του 2016 και.μετα από εξέταση με μπατονετες στην ουρήθρα που μου βρήκε χλαμύδια και μου έδωσε 14 μέρες αντιβίωση η στύση μου χειροτέρεψε ξανα  αμέσως μετά την τρομερά επίπονη εξέταση και επανήλθε η πρόωρη εκσπερμάτωση που κρατανε ως σήμερα μαζί με  το κάψιμο στην περιοχή της λεκάνης που  δεν είναι συνεχές αλλά με πιάνει τακτικά και όταν με πιάνει είναι ελαφρύ .Τα χλαμύδια δεν ξαναεμφανίστηκαν σε καμοια εξέταση ούτε κάνα άλλο μικροβιο.Η ορμόνες μου είναι εντός φυσιολογικών ορίων και το τριπλές πέους δεν έδειξε κάτι παθολογικό.Το σπερμοδιαγραμμα είναι καλό εκτός από το ιξώδες που είναι πολύ αναιβασμενο το ph που είναι 8.5 αναιβασμενο και αυτό και μικρός όγκος σπέρματος 1.8.Η ηλικία μ είναι 30 χρόνων.

Γιώργο καλημέρα.

Νομίζω ότι πρέπει να το ξεκαθαρίσεις λίγο το θέμα της σταμει.

1. Δεν γίνεται να μην πονέσει. "Τρώς" δάχτυλο. Τέλος. Δυστυχώς αυτή είναι η εξέταση. Το φάγαμε, οι περισσότεροι από μας, και το φχαρστηθήκαμε για να γίνω λίγο κυνικός. Κάποιοι που έκαναν επαναλαμβανόμενα την εξέταση, απέκτησαν και προβλήματα στην ουρήθρα.

2. Η μπατονέτα είναι μέρος της εξέτασης. Πάλι τέλος. Δεν γίνεται χωρίς.
Αυτό που προκύπτει τα τελευταία χρόνια είναι ότι η σταμει έχει αρχίσει και θεωρείται ξεπερασμένη.
Περισσότερα στο ιστορικό σου.

Παράθεση από: santan στις 29 Αυγούστου, 2020, 01:34:13 ΜΜ
Γιώργο καλημέρα.

Νομίζω ότι πρέπει να το ξεκαθαρίσεις λίγο το θέμα της σταμει.

1. Δεν γίνεται να μην πονέσει. "Τρώς" δάχτυλο. Τέλος. Δυστυχώς αυτή είναι η εξέταση. Το φάγαμε, οι περισσότεροι από μας, και το φχαρστηθήκαμε για να γίνω λίγο κυνικός. Κάποιοι που έκαναν επαναλαμβανόμενα την εξέταση, απέκτησαν και προβλήματα στην ουρήθρα.

2. Η μπατονέτα είναι μέρος της εξέτασης. Πάλι τέλος. Δεν γίνεται χωρίς.
Αυτό που προκύπτει τα τελευταία χρόνια είναι ότι η σταμει έχει αρχίσει και θεωρείται ξεπερασμένη.
Περισσότερα στο ιστορικό σου.
Προβλήματα στην ουρήθρα εννοείς από την χρήση μπατονετας π.χ στένωση ουρήθρας η από την μαλαξη?Όσο να ναι περιμένω ότι θα πονέσει απλά είπα.να ρωτήσω το φόρουμ μήπως είναι θέμα γιατρού και έχετε κάποιον να μου συστήσετε να γίνει όσο γίνεται σωστά η εξέταση και να μην καταλήξει τραυματική με κάποιο πρόβλημα στην ουρήθρα.Λες επίσης ότι θεωρείται ξεπερασμένη?Γιατί το λες αυτό?Θα μου πρότεινες να την κάνω η οχι?
Στυτική δυσλειτουργία και προωρη εκσπερμάτωση μετά από 7 μηνες φιναστεριδης τον Νοέμβριο του 2013.βελτιωση μετά από κάνα χρόνο  η οποία βελτίωση κράτησε λίγους μήνες και μετά από έντονη σεξουαλική ζωή  αρχίζουν καψίματα σε απροσδιόριστο σημείο κοντά στην λεκάνη.Παω σε γιατρό Ιανουάριο του 2016 και.μετα από εξέταση με μπατονετες στην ουρήθρα που μου βρήκε χλαμύδια και μου έδωσε 14 μέρες αντιβίωση η στύση μου χειροτέρεψε ξανα  αμέσως μετά την τρομερά επίπονη εξέταση και επανήλθε η πρόωρη εκσπερμάτωση που κρατανε ως σήμερα μαζί με  το κάψιμο στην περιοχή της λεκάνης που  δεν είναι συνεχές αλλά με πιάνει τακτικά και όταν με πιάνει είναι ελαφρύ .Τα χλαμύδια δεν ξαναεμφανίστηκαν σε καμοια εξέταση ούτε κάνα άλλο μικροβιο.Η ορμόνες μου είναι εντός φυσιολογικών ορίων και το τριπλές πέους δεν έδειξε κάτι παθολογικό.Το σπερμοδιαγραμμα είναι καλό εκτός από το ιξώδες που είναι πολύ αναιβασμενο το ph που είναι 8.5 αναιβασμενο και αυτό και μικρός όγκος σπέρματος 1.8.Η ηλικία μ είναι 30 χρόνων.

Γιώργο ναι. Η μπατονέτα, και πιο πολύ νομίζω η επανάληψη της εξέτασης πολλές φορές μπορεί να κάνει προβλήματα στην ουρήθρα.

Να σου προτείνω εγώ ή κάποιος άλλος να κάνεις την εξέταση είναι το ένα θέμα. Τον γιατρό είναι άλλο θέμα. Αν την χρειάζεσαι και γιατί πας να την κάνεις, και αν για την δική σου περίπτωση χρειάζεται, ένα τρίτο θέμα.
Προς το παρόν ας "παγώσουμε" αυτή την ερώτηση και πάμε στο ιστορικό σου.

Παράθεση από: santan στις 29 Αυγούστου, 2020, 02:00:44 ΜΜ
Γιώργο ναι. Η μπατονέτα, και πιο πολύ νομίζω η επανάληψη της εξέτασης πολλές φορές μπορεί να κάνει προβλήματα στην ουρήθρα.

Να σου προτείνω εγώ ή κάποιος άλλος να κάνεις την εξέταση είναι το ένα θέμα. Τον γιατρό είναι άλλο θέμα. Αν την χρειάζεσαι και γιατί πας να την κάνεις, και αν για την δική σου περίπτωση χρειάζεται, ένα τρίτο θέμα.
Προς το παρόν ας "παγώσουμε" αυτή την ερώτηση και πάμε στο ιστορικό σου.
Απλα θέλω να επιβεβαιώσω πως ο προστάτη μου είναι καθαρός και δεν έχει κάποιο μικρόβιο σε μεγάλη συγκέντρωση βέβαια που να ευθύνεται για τα συμπτώματα μου.σπερμα.και.ουρα δεν βρίσκεται κάτι αν και το.προστατικο είναι καθαρό τότε να απευθυνθώ σε έναν φυσιατρο μιας.και το.προβλημα ίσως είναι μυϊκό..Πρεπει.βεβαια να ελέγξω και τα αγγεία με το τριπλές για έναν ολοκληρωμένο έλεγχο.
Στυτική δυσλειτουργία και προωρη εκσπερμάτωση μετά από 7 μηνες φιναστεριδης τον Νοέμβριο του 2013.βελτιωση μετά από κάνα χρόνο  η οποία βελτίωση κράτησε λίγους μήνες και μετά από έντονη σεξουαλική ζωή  αρχίζουν καψίματα σε απροσδιόριστο σημείο κοντά στην λεκάνη.Παω σε γιατρό Ιανουάριο του 2016 και.μετα από εξέταση με μπατονετες στην ουρήθρα που μου βρήκε χλαμύδια και μου έδωσε 14 μέρες αντιβίωση η στύση μου χειροτέρεψε ξανα  αμέσως μετά την τρομερά επίπονη εξέταση και επανήλθε η πρόωρη εκσπερμάτωση που κρατανε ως σήμερα μαζί με  το κάψιμο στην περιοχή της λεκάνης που  δεν είναι συνεχές αλλά με πιάνει τακτικά και όταν με πιάνει είναι ελαφρύ .Τα χλαμύδια δεν ξαναεμφανίστηκαν σε καμοια εξέταση ούτε κάνα άλλο μικροβιο.Η ορμόνες μου είναι εντός φυσιολογικών ορίων και το τριπλές πέους δεν έδειξε κάτι παθολογικό.Το σπερμοδιαγραμμα είναι καλό εκτός από το ιξώδες που είναι πολύ αναιβασμενο το ph που είναι 8.5 αναιβασμενο και αυτό και μικρός όγκος σπέρματος 1.8.Η ηλικία μ είναι 30 χρόνων.