Κανείς που να έχει κάνει μακροχρόνια θεραπεία με zithromax μόνο ή σε συνδυασμό με rifampin?
Εχω πολύ καιρό να δώ τέτοιο αποτέλεσμα. Αν και είναι νωρίς, μόλις στη τρίτη βδομάδα πλησιάζω, με ελάχιστες παρενέργειες (κάτι καρδιακά τσουξίματα - με ανησυχούν εν μέρη αλλά θα το συνεχίσω για λίγο ακόμη)  βλέπω συγκλονιστικά πράγματα
Μακάρι να μείνουν και μετά το τέλος της θεραπείεας
Και βέβαια οι παραδοσιακές και απαραίτητες μαλάξεις με το wand, για την ενίσχυση της μικροκυκλοφορίας. Κρίμα που άφησα τόσο καιρό να περάσει και τα Γαμύδια να μου κάνουν τόση ζημιά.
Τα εργαστήρια είναι τόσο της πλάκας και οι γιατροί τόσο αδαείς που νομίζουν ότι το να έχεις Γαμύδια είναι αστείο. Απορώ ακόμη...

Γεια σου φιλε μου,

Εχω επισης χλαμυδια και ακολουθω μακροχονια αντιβιωση(3 μηνες) tabrin με σπασμωδικα καλα αποτελεσματα  (1-2 εβδομαδες χωρις συπτωμα) ομως συχνες υποτροπες, 3-7 μερες επανεμφανιση.
Μπορεις να δωσεις παραπανω λεπτομερειες σχετικα με την τρεχουσα θεραπεια που ακολουθεις, τα αποτελεσματα τς ακι τι εχεις δοκιμασει στο παρελθον?
Εμφανιση στα 29, διαρκεια 4 ετη.
1.Αρχικα οξεις πονοι - Ανιχνευση faecalis - Αντιμετωπιση με αντιβιωση(Climbax/Ciproxin κυριως) - 6 μηνες
2.Μετεπειτα μετρια πονοι κυριως βουβονικη χωρα. Ανιχνευση faecalis - Αντιμετωπιση με αντιβιωση (Climbax κυριως)/ μαλλαξεις -  2 Χρονια.
3.Μικρες ενοχλησεις , Ανιχνευση Χλαμυδιων σε 2 διαγνωστικα κεντρα. Αντιμετωπιση αντιβιωση(Tabrin κυριως)/μαλλαξεις
4. Μικρες ενοχλησεις -  εν αναμονη εξετασεων - χρηση φυτικων προιοντων (cranberrry - quercetince - σκορδο).  Αποφυγη αγχους.
5. Εξετασεις καθαρες για χλαμυδια και λοιπους οργανισμους μετα απο 6 μηνες αποχη απο αντιβιβιωση. Σπερμα φυσιολογικο/Στυση κανονικη. Μικρες ενοχλησεις σε βουβωνικη χωρα σε περιπτωση αγχους/κουρασης. Αντιμετωπιση με χαλαρωση.
6. Επομενες εξετασεις σε 2μηνα.
7. Σχεδον Ασυμπτωματικος για παραπανω των 8 μηνων
    με θετική αντιμετωπιση της καταστασης.

 Mε vibramycin βελτιώθηκα. Ενα καθε 12 ωρες για ενα μήνα τουλαχιστον. Προτιμότερες 6 τουλάχιστον εβδομάδες. Παμφηνο και οχι βαρυ στο στομάχι. Βέβαια έκανα και δονήσεις. Τα λεω στο ιστορικό μου.
Επειδή είναι πολύ φθηνό δε το βρίσκεις εύκολα. Να πας απο δικό σου φαρμακοποιό να το παραγγέλνει κάθε ημέρα για εσένα μέχρι να έχεις τα κουτάκια που χρειαζεσαι τουλάχιστο για ένα μήνα.
Πράγματι τα έχουν υποτιμήσει. Μάλιστα στην Αμερική πολλοί αμφισβητούν την ικανότητά τους να προκαλέσουν προστατίτιδα. Εμένα όμως ήταν μόνο αυτά που μου την έκαναν τη δουλειά
στοματικο με υποπτη που ειχε φαρυγγαλγια. Ουρηθριτιδα μετα απο μερικες ημερες. Πηρα 2gr Sir Zithromax εφαπαξ.  Μικρη βελτιωση και μετα 10 ημερες πονος στο περινεο ιδιαιτερα όταν ημουν καθιστος. Ηλθε λοιπον η προστατιτιδα.

παίδες καλησπέρα,είπα να μπώ μετά από πολύ καιρό για να ενημερώσω ότι τυχαία στην εργασία μου, μίλησα με ουρολόγο του Νοσοκομέιου "ΚΕΝΤΡΙΚΟ" στη θεσσαλονίκη και μου είπε ότι ασχολούνται τώρα πιο εξιδικευμένα με την προστατίτιδα  στην ουρολογική κλινική και  κάνουν κάποια έρευνα ,μάλιστα με τις εξετάσεις που θα χρειαστούν δωρεάν.¨οποιος ενδιαφέρεται μου εδωσε το μειλ του mkoptsis@libero.it και το κινητό που με επέτρεψε να το αναρτήσω
69367584482.
Όσο για μένα δοκίμασα τα υπόθετα ιχθυόλης τότε αλλά με βοήθησαν λίγο ειδικά στις αιμορροίδες για όσο διάστημα που τα έπαιρνα μόνο.Και ξεκίνησα κεφίρ πρίν δύο μήνες που μου έλυσε μετά από χρόνια το πρόβλημα με το ευερέθιστο έντερο με πολλά αέρια και συχνές κενώσεις.Και το οποίο έντερο  ειδικά με μάς που έχουμε κάνει χρόνια χρήσης αντιβίωσης έχει δημιουργήσει δυσβίωση.
Αυτά προς το παρόν καλό κουράγιο σε όλους. :)
Δυσκολία ούρησης,συχνουρία,καύσος από περίνεο έως ουρήθρα,πυρετοί.Χειρουργεία,άσχετοι γιατροί,τόνοι αντιβίωσης.Αποτέλεσμα;10 χρόνια κάθοδος στην κόλαση.Τώρα βότανα,βελονισμός,αραιή εκσπερμάτιση.Γενικά σε ύφεση.

#4 18 Αυγούστου, 2013, 08:09:34 ΜΜ Τελευταία τροποποίηση: 18 Αυγούστου, 2013, 08:11:10 ΜΜ από Hyper Ban
Παράθεσημάλιστα με τις εξετάσεις που θα χρειαστούν δωρεάν.¨οποιος ενδιαφέρεται μου εδωσε το μειλ του mkoptsis@libero.it και το κινητό που με επέτρεψε να το αναρτήσω
Ακούγεται ενδιαφέρων για τους συμπασχοντες του βορρά !!
Αν μπορεις βεβαια μάθε περισσοτερες λεπτομερειες .
Όποιος τωρα  είναι απο ''πανω''θα τον συμβούλευα να παει .
Μόνο κέρδος θα έχει απο αυτό .Μην κάθεστε !
Εμφάνιση στα 28-29.Καψίματα,γδαρσίματα,διακοπές στην ούρηση.Πόνος στο περίνεο ,τσούξιμο μετά/κατά την εκσπερμάτιση.Συχνουρίες.Παροδικά στυτικά προβλήματα,δύσκολη εκσπερμάτιση ,υδαρή,ολιγοσπερμία παροδική και που και που στεγνή.Πόνοι χαμηλά στην μέση.Αντιμετωπίστηκε ως σήμερα με πολλαπλούς τρόπους και πάμπολλα αντιβιοτικά κτλ . Σήμερα είμαι όπως ήμουν  πριν βρεθώ στην πάθηση ,είμαι καλά και   είμαι θεραπευμένος ,έπρεπε να αλλάξω πολλά και να κόψω ακόμα πιο πολλά .

pierie τι γίνεται με την έρευνα εκεί στα βόρεια;

Θα ηθελα να μου πειτε αν ειχατε αποτελεσματα με τα παραπανω αντιβιοτικα η καποιο αλλο συνδιασμο αντιβιοτικων για τα χλαμυδια.
Αν καποιος αλλος γνωριζει κατι παραπανω θα ηθελα πληροφοριες η και καποιο γιατρο που να γνωριζει.