@HyperBan, επειδή καταλαβαινω οπως το θετεις τί μου λες, και εσένα σε σεβομαι ΑΠΟΛΥΤΑ και τον αγωνα σου θα σβησω άμεσα το "αμικροβιακό πυελικό άλγος". Θα πω και εδω ότι δεν ειμαι γιατρος και δεν ειμαι σε θεση να δινω ιατρικες συμβουλές, γραφω όπως τα καταλαβαινω. Δεν το συζητάω ότι εισαι ΜΑΧΗΤΗΣ και ειμαι σιγουρος ότι κινεις γη και ουρανό (από κλασική ιατρική, ιατρεια πόνου, εναλλακτική και ότι άλλο υπάρχει) για να γίνεις καλά, πραγμα που σου ευχομαι πραγματικά ολόψυχα.

@Εvans φίλε, κατανοητό απόλυτα. Το μόνο που ανταγωνιζομαι ειναι η βιομηχανία ασθενων και η βιομηχανία γιατρών της ελληνικης πραγματικότητας.
35 χρονών.Tavanic με σντιβιογραμμα για 6 εβδομαδες και vibramycin. Eιχα enterococus spp και γονοκκοκο. Τωρα δεν πονάω καθόλου. Πήρα για καμια δεκαρια μερες κουαρσετινη. Τωρα πια μόνο ενα πιάσιμο στη μεση οταν καθομαι πάνω από 1 ωρα. Περναει με κινησεις της μεσης ορθιος για 1-2 λεπτά. Ομοίως όταν οδηγώ παραπάνω από 1-1,5 ώρα συνεχόμενα. Στυση-σπέρμα όλα ok.
Ο γιατρός μου ειπε τελειώσαμε. Καλλιεργειες σπέρματος για κοινα μικροβια, χλαμυδια, γονοκκοκο, hominis..κάτι, ουρεαπλασμα, μυκόπλασμα αρνητικές. Γενική ούρων και καλλιεργεια ουρων αρνητικές.
Δεν ξερω αν θεραπευτικα τελεσίδικα.
Αυτό που ξέρω ειναι οτι 2 προηγουμενοι γιατροί μου εδιναν στα τυφλά αντιβιωση και αντικαταθλιπτικά χωρις αποτελεσμα και με μόνο εργαλείο μια -καθαρή- γενική ούρων και μου ελεγαν να μαθω να ζω μ αυτό.

απο όλο σου το ιδιαίτερα ενδιαφερον post φίλε  ban θα σταθω στο"Εδώ καταντας εκνεριστικος ,σαν σπυρι στον κώλο ,σαν κουνούπι στο αυτί ,σαν σταχι μεσ´την μυτη ."

χαχαχαχαχαχαχααχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχ

vallar morghulis μην σου σκίσω τον lord of light.
Εμφανιση συμπτωματων 28 ετων.Τσουξιμο στην ουρηση,κατα την οφοδευση εκκριμα προστατικου υγρου,πεσμενη libido,στ.δυσλειτουργεια,συχνοουρια,νυχτουρια,αλγος στο περινεο. Τροποι θεραπειας:τόνοι αντιβίωσης,βοτανα,προστατικες μαλλάξεις.Πλεον:συχνο τρεξιμο,και μαλλάξεις με wand.Ξεκίνημα ομοιοπαθητικης 12/06/2013 .

πέρα απο την πλάκα ο smith το έπιασε το νόημα.

Βρήκες μικρόβιο,
Παρε αντιβίωση σωστη
bye bye μικρόβιο

Και αυτοι που βρήκαν μικρόβιο και πήραν σωστη αντιβίωση και πήραν τα αρχίδια μου γιατι μετα εμφάνισαν άλλο μικρόβιο και μετα φτου και απο την αρχή??
Τα άτομα που δεν βρήκαν ποτε μικρόβιο σε 30 καλλιέργειες σε διαφορετικά διαγνωστικά κέντρα και εχουν τσούξιμο ΚΑΘΕ φορα που κατουράνε τα τελευταια  6 χρόνια??πόνοι οταν κάθονται και δυσλειτουργείες στην στύση?(εγω ειμαι αυτος)


Καλό ειναι να μην κρίνουμε εξ ιδίων και να δίνουμε συμβουλές ή να βγάζουμε αυθαίρετα συμπεράσματα λές και οι άλλοι ειναι ηλίθιοι.Εδω κάθε περίπτωση ειναι μοναδική με τις δικές τις ιδιαιτερότητες.

Αλλά ολα τα λεφτα ηταν το 'Αυτό που καταλαβα ειναι οτι το α-μικροβιακό πυελικό άλγος ειναι λιγοτερο συχνό απ οτι νομιζουμε'    Αυτο τσακίζει κόκκαλα.Οτι πιο πετυχημένο εχω ακούσει τα τελευταια χρόνια και μακραν το πιο βλακώδες.Ολόκληρη ιατρική κοινότητα και δεν εχει βγάλει κάποιο ασφαλές συμπέρασμα και το εβγαλές εσυ.ΕΥΓΕ
Εμφανιση συμπτωματων 28 ετων.Τσουξιμο στην ουρηση,κατα την οφοδευση εκκριμα προστατικου υγρου,πεσμενη libido,στ.δυσλειτουργεια,συχνοουρια,νυχτουρια,αλγος στο περινεο. Τροποι θεραπειας:τόνοι αντιβίωσης,βοτανα,προστατικες μαλλάξεις.Πλεον:συχνο τρεξιμο,και μαλλάξεις με wand.Ξεκίνημα ομοιοπαθητικης 12/06/2013 .

Παράθεση από: Phaethon στις 04 Σεπτεμβρίου, 2013, 11:09:19 ΠΜ
Έχω κάνει από καιρό ένα ποστ με τίτλο: "Συμβουλές για νέους ασθενείς". Κάντε τον κόπο και διαβάστε το να το θυμηθείτε. Συμπυκνώνει όλη την ορθολογική μεθοδολογία με την οποία πρέπει να ξεκινήσει ένας νέος ασθενής όπως προκύπτει από τους κορυφαίους ειδικούς στην πάθησή μας όπως Schoskes κλπ.
http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=654.0

Το ότι πρέπει να ξεκινήσει κανείς με καλλιέργειες και επαρκή αντιβίωση βάση αντιβιογράμματος και το ότι αν δεν το πράξει και έχει μια οξεία βακτηριακή προστατίτιδα μπορεί να προκαλέσει μεγάλα δεινά έχει γραφτεί επαρκώς και εκεί (και αλλού) από εμένα και από άλλους ξανά και ξανά. Αναφέρεται επίσης το γεγονός ότι για ένα ποσοστό από εμάς η αντιβίωση μπορεί να είναι η λύση (μόνιμα ή δυστυχώς προσωρινά -για κάποιο διάστημα) και αναφέρονται και οι αιτίες για τις οποίες μπορεί να συμβαίνει αυτό.  Δεν χρειάζεται να αναμασάμε τα ίδια πράγματα ούτε να ξανανακαλύψουμε τον τροχό.

Μακάρι τα πράγματα να ήταν τόσο απλά αλλά δυστυχώς για την μεγάλη πλειοψηφία υπάρχει μακρύς δρόμος πέρα από αυτό. Το να γενικεύει κανείς για όλο το κόσμο, βασισμένος στην δική του εμπειρία επείδη στο παραπάνω δέντρο αποφάσεων κατέληξε σε ένα -γνωστό σε όλους μας και αναμενόμενο κλαδί- και να αμφισβητεί εκτεταμένες στατιστικές και έρευνες σε πλήθος ασθενών δημιουργεί -αν μη τι άλλο- παραπληροφόρηση.

Το ότι ο ασθενής πρέπει να κρατάει το ηθικό του ψηλά, να μην στρεσάρεται και να γνωρίζει ότι υπάρχουν λύσεις και άτομα που που το ξεπέρασαν με τον δικό τους αγώνα σαφώς και χρειάζεται. Όχι όμως με παραπληροφόρηση, ότι αυτό που έχουμε είναι κάτι απλό, ότι θα περάσει μόλις βρεθεί η κατάλληλη αντιβίωση (αυτή η παγίδα έχει οδηγήσει άτομα σε χρόνια χαπακώματος και άπειρα προβλήματα). Ούτε όπως έκανε κάποιος παπάρας που μας κοίταζε στα μάτια και μας έλεγε "Θα σε θεραπεύσω, βάζεις στοίχημα;" τάχα μου για να μας φτιάξει το ηθικό.
Παπάρας = Ακατάν
Εμφάνιση στα 28-29.Καψίματα,γδαρσίματα,διακοπές στην ούρηση.Πόνος στο περίνεο ,τσούξιμο μετά/κατά την εκσπερμάτιση.Συχνουρίες.Παροδικά στυτικά προβλήματα,δύσκολη εκσπερμάτιση ,υδαρή,ολιγοσπερμία παροδική και που και που στεγνή.Πόνοι χαμηλά στην μέση.Αντιμετωπίστηκε ως σήμερα με πολλαπλούς τρόπους και πάμπολλα αντιβιοτικά κτλ . Σήμερα είμαι όπως ήμουν  πριν βρεθώ στην πάθηση ,είμαι καλά και   είμαι θεραπευμένος ,έπρεπε να αλλάξω πολλά και να κόψω ακόμα πιο πολλά .

#19 04 Σεπτεμβρίου, 2013, 08:58:02 ΜΜ Τελευταία τροποποίηση: 04 Σεπτεμβρίου, 2013, 09:18:46 ΜΜ από Hyper Ban
Παράθεση από: Smith στις 04 Σεπτεμβρίου, 2013, 11:35:29 ΠΜ
@HyperBan, επειδή καταλαβαινω οπως το θετεις τί μου λες, και εσένα σε σεβομαι ΑΠΟΛΥΤΑ και τον αγωνα σου θα σβησω άμεσα το "αμικροβιακό πυελικό άλγος". Θα πω και εδω ότι δεν ειμαι γιατρος και δεν ειμαι σε θεση να δινω ιατρικες συμβουλές, γραφω όπως τα καταλαβαινω. Δεν το συζητάω ότι εισαι ΜΑΧΗΤΗΣ και ειμαι σιγουρος ότι κινεις γη και ουρανό (από κλασική ιατρική, ιατρεια πόνου, εναλλακτική και ότι άλλο υπάρχει) για να γίνεις καλά, πραγμα που σου ευχομαι πραγματικά ολόψυχα.

@Εvans φίλε, κατανοητό απόλυτα. Το μόνο που ανταγωνιζομαι ειναι η βιομηχανία ασθενων και η βιομηχανία γιατρών της ελληνικης πραγματικότητας.
Συνέχισε σιωπηλά σε παρακαλώ(όσο έχει να κάνει με τις προσωπικές σου απόψεις περι πάθησης) και εδώ είμαστε εμείς .

Εύχομαι ΒΕΒΑΙΩΣ κάθε επιτυχία με τις επιλογές σου .
Εμφάνιση στα 28-29.Καψίματα,γδαρσίματα,διακοπές στην ούρηση.Πόνος στο περίνεο ,τσούξιμο μετά/κατά την εκσπερμάτιση.Συχνουρίες.Παροδικά στυτικά προβλήματα,δύσκολη εκσπερμάτιση ,υδαρή,ολιγοσπερμία παροδική και που και που στεγνή.Πόνοι χαμηλά στην μέση.Αντιμετωπίστηκε ως σήμερα με πολλαπλούς τρόπους και πάμπολλα αντιβιοτικά κτλ . Σήμερα είμαι όπως ήμουν  πριν βρεθώ στην πάθηση ,είμαι καλά και   είμαι θεραπευμένος ,έπρεπε να αλλάξω πολλά και να κόψω ακόμα πιο πολλά .

Παράθεση από: markelos στις 04 Σεπτεμβρίου, 2013, 04:22:27 ΜΜ
απο όλο σου το ιδιαίτερα ενδιαφερον post φίλε  ban θα σταθω στο"Εδώ καταντας εκνεριστικος ,σαν σπυρι στον κώλο ,σαν κουνούπι στο αυτί ,σαν σταχι μεσ´την μυτη ."

χαχαχαχαχαχαχααχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχ

vallar morghulis μην σου σκίσω τον lord of light.
Valal dohairis si kizy vasko v'uvar ez zya gundja yn hilas !
Εμφάνιση στα 28-29.Καψίματα,γδαρσίματα,διακοπές στην ούρηση.Πόνος στο περίνεο ,τσούξιμο μετά/κατά την εκσπερμάτιση.Συχνουρίες.Παροδικά στυτικά προβλήματα,δύσκολη εκσπερμάτιση ,υδαρή,ολιγοσπερμία παροδική και που και που στεγνή.Πόνοι χαμηλά στην μέση.Αντιμετωπίστηκε ως σήμερα με πολλαπλούς τρόπους και πάμπολλα αντιβιοτικά κτλ . Σήμερα είμαι όπως ήμουν  πριν βρεθώ στην πάθηση ,είμαι καλά και   είμαι θεραπευμένος ,έπρεπε να αλλάξω πολλά και να κόψω ακόμα πιο πολλά .

Φιλοι καλησπερα
Διαβαζω τις εντάσεις του Hyper Ban του Markelou, του Phaethon   σε δεύτερο επίπεδο, και του Βερτη το ιστορκό  που διαβασα σημερα για το coli. Αυτα που γράφετε ειναι κατανοητά και σεβαστά ως ενα σημείο. Εμενα προσωπικά οπως και τους περισσότερους με ενδιαφέρει η ουσία , δηλαδή πόσα παιδιά απο εσάς τους παλιους του φορουμ βρηκατε συγκεκριμενο μικρόβιο κανοντας  αντιβιογραμμα και τελικά δε σας επιασε η αντιβίωση ?
Ο Μαρκέλος αναφερεται σε τριτο προσωπο για καποιους , ποιοι ειναι αυτοι οι αλλοι ? Εμενα με ενδιαφερει εσεις. Μηπως η χρονια προστατιτιδα σας εγινε για το λογο οτι ο Ακατανομαστος εδινε αντιβιώσεις στα τυφλα με αποτελεσμα να αποκτησει  οργανισμός σας ανθεκτικότητα στις αντιβιώσεις (οπως εγω απο οτι φαινεται ) ? Εαν κατι τετοιο συμβαινει δε μπορείτε να αποπαιρνετε καποια μελη που κανουν τη προσπαθεια τους μικροβιακα και ενδεχώμενα να ειναι πιο τυχεροι, εγω θα χαρω να δω περισσοτερα παιδια να βγαινουν και να γραφουν οτι το ξεπερασαν σε μεγαλο βαθμό με αντιβιώσεις ,φτανει να εχει περασει καποιος χρονος συμπερασματων.
Επισης παλι αναφερομαι στα παλια μελη , δωστε μια κλιμακα των ενοχλήσεων σας, ποσο ανυπόφορες ειναι οι ενοχλήσεις σας 10 % , 90 % ? δωστε μας να καταλαβουμε. Εαν εισαστε στο 10 % ε τοτε δωστε λιγο αισοδοξία στο κοσμο και εσυ Hyper Ban μην γραφεις τετοια μηνυματα που ριχνουν τη ψυχολογια των ατομων και αποθαρρύνονται, εσυ πριν 5 μηνες ησουν απο τους πρώτους που ενημέρωνες και καθησύχαζες τα μελη. Με τοση αντιβίωση που εχετε παρει λογικά εχετε ριξει χαμηλα τα επιπεδα μικροβίων οποτε μενουν μικροφελγμονες και νευρομυικά που ερχονται και παρερχονται. Ε λοιπόν σε αυτο το επίπεδο προσπαθουμε να φτασουμε ολοι και νομιζω με το χρονο αλλοι λιγότερο και αλλοι περισσοτερο θα το καταφέρουν.


Πριν δυο χρόνια ξεκίνησαν όλα με τη παρουσία εντερόκοκκου που δε καταπολεμηθηκε σωστα. Τον Μαρτιο του 2013 , εμφανίστηκαν έντονοι  πόνοι αρχικά στους όρχεις, αναταράξεις εντέρων, πόνο στο προστάτη , δυσκολία στο περπάτημα, πόνοι στη μέση. Οι εξετάσεις στην αρχή έδειξαν εντερόκοκκο και στη συνέχεια χλαμυδιο. Πήρα  διάφορες αγωγές εξαιτίας έντονων ενοχλήσεων στο προστάτη, ενοχλητικό μπαλάκι και σφίξιμο στο περίνεο. Το χλαμύδιο ανιχνεύεται μόνο με κυτταρομετρία ροής και οχι με pcr. Πλέον δεν έχω ενοχλήσεις.

#22 04 Σεπτεμβρίου, 2013, 10:31:48 ΜΜ Τελευταία τροποποίηση: 04 Σεπτεμβρίου, 2013, 11:00:50 ΜΜ από Hyper Ban
Παράθεσηδηλαδή πόσα παιδιά απο εσάς τους παλιους του φορουμ βρηκατε συγκεκριμενο μικρόβιο κανοντας  αντιβιογραμμα
43..Οχι κατσε .

44!

Πλάκα μου κάνεις ;Τι πάει να πει πόσα ;
Προσωπικά μιλωντας και πριν τον Ακαταν έχω βρει 3 φορές μικρόβιο  .Το πρώτο βρέθηκε μετά και καταλλήλως αντιμετωπιστηκε χωρίς επιτυχία .
Streptococcus viridans
Stafylococcus aureus
Streptococcus πρασσινίζων
Προσπάθησα βάση αντιβιογραμμάτων και για εβδομάδες να τους αντιμετωπισω .
Μάταια .Τα συμπτώματα παρέμεναν με τις όποιες εξαρσεις .
''Γιατρειά''  δεν βρηκα απο αντιβιώσεις ,Βρήκα απο το wand ,απο την διακοπη του αυνανισμου ,απο την διακοπή του καπνισματος .Δες στις συμβουλες που δινω στο αντιστοιχο θεμα .
ΠαράθεσηΜηπως η χρονια προστατιτιδα σας εγινε για το λογο οτι ο Ακατανομαστος εδινε αντιβιώσεις στα τυφλα με αποτελεσμα να αποκτησει  οργανισμός σας ανθεκτικότητα στις αντιβιώσεις (οπως εγω απο οτι φαινεται ) ?

Ο viridans ανευρέθει μετά τον Ακατάν και ητανε δοξα τον θεό ευαίσθητος σε ενα κάρο αντιβιώσεις .
Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΜΟΥ ΕΛΕΓΧΘΗΚΕ  απο την διακοπη του αυνανισμου ,απο την διακοπή του καπνισματος .Δες στις συμβουλες που δινω στο αντιστοιχο θεμα που εχω διημιουργησει  .

ΠαράθεσηΕαν κατι τετοιο συμβαινει δε μπορείτε να αποπαιρνετε καποια μελη που κανουν τη προσπαθεια τους μικροβιακα και ενδεχώμενα να ειναι πιο τυχεροι, εγω θα χαρω να δω περισσοτερα παιδια να βγαινουν και να γραφουν οτι το ξεπερασαν σε μεγαλο βαθμό με αντιβιώσεις ,φτανει να εχει περασει καποιος χρονος συμπερασματων.

Εγω θα χαρώ πιο πολύ απο εσένα (εσύ  όμως με μαθηματική ακρίβεια θα χαθείς μόλις γινεις καλά και ούτε που θα σε νοιάζει)  ,βρισκομενος όμως σε blog και forum 4 χρονια ,συζητωντας για την πάθηση με άλλους προστατιδοπαθεις ,έβλεπα πάντοτε προσχαιρη βελτίωση απο την αντιβίωση  ,που την συνόδευαν βιαστικα συμπεράσματα χαράς ,τα οποία  με μαθηματική ακρίβεια γυρνούσαν μπουμερανγκ στα μουτρα τους με συμπτωματας κατάθλιψης και απογοητευσης  απο τις αποτυχίες του όποιου θεραπευτικου σχηματος...
ΑΠΕΙΡΟΕΛΑΧΙΣΤΟΙ επεστρεψαν θεραπευμενοι και χαρούμενοι .Κανεις απο το μπλογκ του ΚΑΡΑγκιόζης !!!Αυτοι που σημερα σφυριζουν ανέμελα εκεί ,ειναι βλετιωμενοι με ενα ακριβοπληρωμενο  δαχτυλο στον κωλο να τους συνοδεύει .
Γιατι δεν κοιτας και το αμερικανικο chronic prostatitis να δεις τι γινεται και εκει απο αθεραπευτους ;Ποια αντιβιωτικα ;Τι λες ;

Παράθεσηφτανει να εχει περασει καποιος χρονος συμπερασματων.
'οπως επίσης να έχει περασει και ενας κάποιος χρονος ενοχλησεωμ .ετσι ωστε η κατασταση του άσθενους να ειναι πραγματι ΧΡΟΝΙΑ !!!
Καταλαβαινεις σε τι αναφερομαι ;
Εσυ πόσο καιρο υποφερεις ;Αν καποιους μηνες ,έχεις πολλές μπιθανότητες να θεραπευτείς ,διοτι δεν έχει επέλθει  ίνωση στους ιστους(αν υσχυει αυτό) και το σωμα δεν έχει κάνει καθημερινοτητα τον πόνο και τις ενοχλήσεις  .
Οι περιπτωσεις ασθενων που δηλωνουν θεραπευμενοι ή απιστευτα βελτιωμενοι  απο αντιβιώσεις  ,ειναι περιπτωσεις  ασθενων που το προβλημα τους ΔΕΝ ΗΤΑΝ  ΧΡΟΝΙΟ !!!

ΠαράθεσηΕπισης παλι αναφερομαι στα παλια μελη , δωστε μια κλιμακα των ενοχλήσεων σας, ποσο ανυπόφορες ειναι οι ενοχλήσεις σας 10 % , 90 % ? δωστε μας να καταλαβουμε.
''Γιατρειά''  δεν βρηκα απο αντιβιώσεις ,Βρήκα απο το wand ,απο την διακοπη του αυνανισμου ,απο την διακοπή του καπνισματος .Δες στις συμβουλες που δινω στο αντιστοιχο θεμα .ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ !93-96 % ΚΑΙ 100% ΜΕ ΤΟ WAND per os αφου το θες ετσι  . . .
ΠαράθεσηΕαν εισαστε στο 10 % ε τοτε δωστε λιγο αισοδοξία στο κοσμο και εσυ Hyper Ban μην γραφεις τετοια μηνυματα που ριχνουν τη ψυχολογια των ατομων και αποθαρρύνονται,
Αποθαρρύνω ποιον ;Οτι λέει ο SMITH λεώ και εγώ .Αντιβίωση βάση αντιβιογραμματος (minimum 8 εβδομαδες ,max 12 )και μετά τελος .
Επίσης μόνο αποθαρυντικο θα ηταν το γεγονος πως σημερα ειμαι καλα ...
Ο smith αποθαρυνει τον κοσμο οταν λεει πως α-μικροβιακο αλγος δεν υπάρχει και σπρωχνει τον κοσμο σε φάρμακα και σε ενα ατελειωτο κυνηγι μικροβιων .Που σπρωχνει τον κόσμο με μαθηματικη ακριβεια σε ακατανιδες και ακαταπαυστη καταποση αντιβιωσης ,καταστρεφοντας εντερα και στομαχια .Ποδια και αρθρωσεις ,ψυχολογια και οραση .Και για το αρχειο ,εδω και μηνες ακόμα ο Ακαταν δινει αντιβιωσεις βαση αντιβιογραμματων .Ετσι ειναι αυτα ...Το φορουμ διδασκει πολιτισμο και ποιος ξερει ,ισως και να αγορασει και εκεινο το σωληναριο βαζελινης που του προτεινα ...

Παράθεσηεσυ πριν 5 μηνες ησουν απο τους πρώτους που ενημέρωνες και καθησύχαζες τα μελη.
Το εκαναπριν απο 4 χρονια ,το κανω σημερα και θα το κάνω όσο μπορώ και εκει που χρειάζεται .Δεν χρειαζομαι υποδείξεις επίσης .Όχι απο εσένα .Σε ευχαριστω ομως οπως και να εχει, που μου θυμισες ποιος ειμαι .

ΠαράθεσηΜε τοση αντιβίωση που εχετε παρει λογικά εχετε ριξει χαμηλα τα επιπεδα μικροβίων οποτε μενουν μικροφελγμονες και νευρομυικά που ερχονται και παρερχονται. Ε λοιπόν σε αυτο το επίπεδο προσπαθουμε να φτασουμε ολοι και νομιζω με το χρονο αλλοι λιγότερο και αλλοι περισσοτερο θα το καταφέρουν.

''Γιατρειά''  δεν βρηκα απο αντιβιώσεις ,Βρήκα απο το wand ,απο την διακοπη του αυνανισμου ,απο την διακοπή του καπνισματος .Δες στις συμβουλες που δινω στο αντιστοιχο θεμα .

Καλη τύχη με τις επιλογες σου  . Παρε αντιβιώσεις ,κυνηγα μικρόβια κανε οτι γουσταρεις .Δικη σου υγεια ειναι ..
.Μην μου λες ομως πως αποθαρρυνω τον κόσμο .
Προφανως και δεν ξερεις τι λες  ...Δεν πειραζει .

Μην μου ξανααπευθυνεις τον λογο ήθελα να σου πω κλείνωντας  .Μονο αν αληθινα χρειαστεις κατι .Κυριολεκτω πως με πληγωνεις και με πληγωνει να σκεφτομαι πως αποθαρρυνω συμπασχοντες .

Καλη τυχη  ,τελειωσα μαζι σου  θέλω να πιστεύω .Προφανώς και ήταν ανόητες οι σκεψεις σου ,όχι εσυ  .Συμπεριφερεσαι φυσιολογικα θελω να ξερεις  .Είσαι στην αρχη της πάθησης και πιστευεις πως ενα χαπι μαγικο και πως συστηματικα  χρησιμοποιώντας το θα παρει τον πονο μακρια ,αλλα δεν ειναι ετσι .Χρειαζεται ολοκληρωτικη αλλαγη τροπου ζωης και ισως και σκεψης για να επελθει η θεραπεια ή ο έλεγχος της πάθησης να πω σωστότερα  .
Επειδη λοιπον  το παρελλειψες ,θεωροντας το  μπουρδα ,ξανακοιτατο :

http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=652.0

και του phaethon :

http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=654.0




Valar dohairis
Εμφάνιση στα 28-29.Καψίματα,γδαρσίματα,διακοπές στην ούρηση.Πόνος στο περίνεο ,τσούξιμο μετά/κατά την εκσπερμάτιση.Συχνουρίες.Παροδικά στυτικά προβλήματα,δύσκολη εκσπερμάτιση ,υδαρή,ολιγοσπερμία παροδική και που και που στεγνή.Πόνοι χαμηλά στην μέση.Αντιμετωπίστηκε ως σήμερα με πολλαπλούς τρόπους και πάμπολλα αντιβιοτικά κτλ . Σήμερα είμαι όπως ήμουν  πριν βρεθώ στην πάθηση ,είμαι καλά και   είμαι θεραπευμένος ,έπρεπε να αλλάξω πολλά και να κόψω ακόμα πιο πολλά .

Υ.γ.

Συμπεριφερεσαι φυσιολογικα θελω να ξερεις  .Είσαι στην αρχη της πάθησης και πιστευεις πως ενα χαπι μαγικο και πως συστηματικα  χρησιμοποιώντας το θα παρει τον πονο μακρια ,αλλα δεν ειναι ετσι .Χρειαζεται ολοκληρωτικη αλλαγη τροπου ζωης και ισως και σκεψης για να επελθει η θεραπεια ή ο έλεγχος της πάθησης .
Επειδη λοιπον  το παρελλειψες ,θεωροντας το  μπουρδα ,ξανακοιτατο :

http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=652.0

και του phaethon :

http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=654.0




Valar dohairis
Εμφάνιση στα 28-29.Καψίματα,γδαρσίματα,διακοπές στην ούρηση.Πόνος στο περίνεο ,τσούξιμο μετά/κατά την εκσπερμάτιση.Συχνουρίες.Παροδικά στυτικά προβλήματα,δύσκολη εκσπερμάτιση ,υδαρή,ολιγοσπερμία παροδική και που και που στεγνή.Πόνοι χαμηλά στην μέση.Αντιμετωπίστηκε ως σήμερα με πολλαπλούς τρόπους και πάμπολλα αντιβιοτικά κτλ . Σήμερα είμαι όπως ήμουν  πριν βρεθώ στην πάθηση ,είμαι καλά και   είμαι θεραπευμένος ,έπρεπε να αλλάξω πολλά και να κόψω ακόμα πιο πολλά .

Hyper Ban χανεις ευκολα τη ψυχραιμια σου, νομιζω δε χρειαζεται αυτη η μακρηγορία και τα ευκολα συμπερασματα που αναφερεις. Εδω ειναι τοπος για να ανταλλασουμε σκεψεις και οχι για να ανεβαζουμε εντάσεις.
Κραταω την ουσια απο αυτα τα σημαντικά που εγραψες σχετικά με τα αντιβιογράμματα καποια τα οποια υπαρχουν και στα ιστορικα σου.
Με καποια παιδιά που εχω μιλησει εδω μεσα μου ανεφεραν οτι ο Ακαταν τους εδινε αντιβίωση εντελώς στα τυφλά χωρις αντιβιογραμμα, σε σενα το εκανε οπως γραφεις.
Επισης υπαρχουν εδω στο forum καποια παιδια απο την ομαδα του Ακαταν  που μετα απο 2 χρονια εχουν φτασει στο 80-90 %  βελτιωσης, και αυτα νομιζω πρεπει να αναφερονται στο φορουμ. Αυτο ολοι κυνηγαμε , το 80 με 90 % με μια σχετική ποιότητα ζωης.
Κανεις λογικος δε ψαχνει να θεραπευτεί τελειως,  και ναι εγω εχω ενα εξαμηνο ηδη σταθερα εχοντας ολων το φασμα των ενοχλήσεων και εντονων φλεγμωνων. 

   
Πριν δυο χρόνια ξεκίνησαν όλα με τη παρουσία εντερόκοκκου που δε καταπολεμηθηκε σωστα. Τον Μαρτιο του 2013 , εμφανίστηκαν έντονοι  πόνοι αρχικά στους όρχεις, αναταράξεις εντέρων, πόνο στο προστάτη , δυσκολία στο περπάτημα, πόνοι στη μέση. Οι εξετάσεις στην αρχή έδειξαν εντερόκοκκο και στη συνέχεια χλαμυδιο. Πήρα  διάφορες αγωγές εξαιτίας έντονων ενοχλήσεων στο προστάτη, ενοχλητικό μπαλάκι και σφίξιμο στο περίνεο. Το χλαμύδιο ανιχνεύεται μόνο με κυτταρομετρία ροής και οχι με pcr. Πλέον δεν έχω ενοχλήσεις.

#25 04 Σεπτεμβρίου, 2013, 11:34:50 ΜΜ Τελευταία τροποποίηση: 05 Σεπτεμβρίου, 2013, 09:21:04 ΠΜ από Phaethon
Παράθεση από: LUKAS στις 04 Σεπτεμβρίου, 2013, 11:17:41 ΜΜ
Επισης υπαρχουν εδω στο forum καποια παιδια απο την ομαδα του Ακαταν  που μετα απο 2 χρονια εχουν φτασει στο 80-90 %  βελτιωσης, και αυτα νομιζω πρεπει να αναφερονται στο φορουμ.

Κατ'αρχάς, δεν αμφισβητήθηκε στο forum ότι το προστατικό μασάζ μπορεί να ωφελήσει:
Παράθεση από: Phaethon στις 22 Ιουλίου, 2012, 03:25:06 ΜΜ
1) Οι μαλάξεις μπορεί να σας βοηθήσουν και θα άξιζε ίσως τον κόπο να πειραματιστείτε με αυτές. Με το να σας βοηθήσουν εννοώ ότι οι μαλάξεις ελαφρύνουν τα συμπτώματα άλλες φορές περισσότερο άλλες λιγότερο σε κάποιους ασθενείς, όχι όμως σε όλους. Σε πολλούς δεν έχουν κανένα αποτέλεσμα.Αυτή είναι και η εμπειρία ανθρώπων guru που ασχολούνται με το πρόβλημά μας όπως οι Nickel, Wise & Anderson, Daniel Shoskes.

Δεύτερον, ποια είναι αυτά τα παιδιά στα οποία αναφέρεσαι? Από μέλη του forum γνωρίζω μόνο τον Maevious και τον Hyper Ban. Και οι δύο έχουν αναφέρει στο forum την βελτίωση επί Ακατάν, τι άλλο δλδ πρέπει να αναφερθεί;

Αξίζει να σημειωθεί βέβαια επίσης για να ακριβολογούμε και να μην παραπληροφορούμε, πως ο μεν Maevious έφτασε τα ανώτερα επίπεδα βελτίωσης μόνο μετά από την επιπρόσθετη εναλλακτική προσέγγιση της νηστειοθεραπείας που δοκίμασε. Ο δε Hyper Ban είχε εξίσου καλή βελτίωση κάνοντας σποραδικότατες αυτομαλάξεις με wand και χωρίς να παίρνει καμία αντιβίωση (και βέβαια χωρίς να δίνει φράγκο). Δεν μας λέει τίποτα αυτό; Δεν βγάζουμε κανένα συμπέρασμα;Έγραψε ΕΚΤΕΝΩΣ ο άνθρωπος την εμπειρία του για να μας βοηθήσει.

Οπότε πάμε στο τρίτο και σημαντικότερο point. Που μπορεί να οφείλεται αυτή η βελτίωση που κάποιοι έχουν από τις μαλάξεις; Στο ότι "μπαίνει καλύτερα το αντιβιωτικό στον προστάτη"; Και τότε πως εξηγείς την περίπτωση Hyper Ban? Έχεις διαβάσει ποτέ αυτό το thread? http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=683.0

Να ένα απόσπασμα:
Παράθεση από: Phaethon στις 16 Φεβρουαρίου, 2013, 09:53:31 ΜΜ
Τι γίνεται όσον αφορά το προστατικό μασάζ;

DAS: Αυτό ήταν μια θεραπεία για την προστατίτιδα στις αρχές του 20ου αιώνα. Χρησιμοποιήθηκε και αργότερα για εξαγωγή προστατικού υγρού για εξέταση και για να βοηθήσει να ανοίξουν μπλοκαρισμένα προστατικά κανάλια –τουλάχιστον στη θεωρία. Έχοντας ελάχιστα περισσότερα να προσφέρουν, κάποιοι γιατροί προσπαθούν με αυτό να βοηθήσουν τους ασθενείς τους και κάποιοι ασθενείς δείχνουν να βελτιώνονται.
Η θεωρία μου είναι πως οι μαλάξεις του προστάτη δεν έχουν σε τίποτα να κάνουν με τον προστάτη. Περισσότερο βοηθούν στη διάταση του εξωτερικού σφικτήρα, του πρωκτικού σφικτήρα και άλλων μυών και αυτό είναι που βοηθάει τους ασθενείς. Δεν νομίζω ότι η βελτίωση που νοιώθουν κάποιοι ασθενείς έχει σε τίποτα να κάνει με τη μάλαξη του προστάτη καθεαυτή.


Τέταρτον, έτσι όπως το γράφεις, ακούγεσαι σαν να υποδηλώνεις ότι έχουμε αδικήσει τον Ακατάν εδώ μέσα. Με συγχωρείς αλλά αυτό θέλει θράσσος για να το λες σε εμάς που εξαπατηθήκαμε. Τα "κάποια παιδιά" που είδαν βελτίωση από τον Ακατάν απέχουν έτη φωτός από το 96% θεραπείας που δήλωνε αυτός. Πρόσθεσε σε αυτό όλη την υπόλοιπη μπουρδολογία με την οποία στολίζει την μέθοδό του (ότι είναι ο μόνος κλπ).

Παράθεση από: LUKAS στις 04 Σεπτεμβρίου, 2013, 11:17:41 ΜΜ
Κανεις λογικος δε ψαχνει να θεραπευτεί τελειως, 

Εγώ είμαι ένας λογικός που έψαξε να θεραπευτεί τελείως. Και το κατάφερε...Μηνες μετά που σταμάτησε τις αντιβιώσεις. Και απλά είμαι πολύ επιφυλακτικός με αυτή τη πάθηση πριν κάνω μεγάλες δηλώσεις, αλλοιώς θα το είχα ήδη δηλώσει ευθαρσώς στο ιστορικό μου.
Ηλικία εμφάνισης 39 (αρχές 2011). Αρχικά πόνος στη βουβωνική περιοχή, επιτακτική ούρηση και κίτρινο χρώμα σπέρματος. Αργότερα συχνουρία, νυχτουρία, σπανιότερα τσούξιμο, μικροενοχλήσεις κατά την στύση και την εξπερμάτωση. Πλέον σχεδόν καλά με χαλάρωση, αποφυγή εντάσεων και στρες, τρέξιμο, αραιή εκπερμάτωση, μασάζ, διατάσεις.

Αν κάποιος θέλει να με ρωτήσει για την γνώμη μου σε κάτι ας ποστάρει στο forum ώστε να μπορούν να διαβάσουν και άλλοι που μπορεί να ενδιαφέρονται. Όχι με προσωπικό μήνυμα αν δεν υπάρχει ιδιαίτερος λόγος. Και όχι στο chat.

Δεν έχω (δεν γνωρίζω) πολλά πράγματα να απαντήσω σε ερωτήσεις ανθρώπων που πιστεύουν ότι έχουν μια μικροβιακή πάθηση και ρωτούν για αντιβιώσεις και μικρόβια πέρα από αυτά που έχω γράψει εδώ: http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=654.0 και http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=227.0 και http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=239.0

#26 05 Σεπτεμβρίου, 2013, 10:32:01 ΠΜ Τελευταία τροποποίηση: 05 Σεπτεμβρίου, 2013, 10:45:45 ΠΜ από Smith
Λοιπόν επειδή η γνώμη μου ειναι ότι πέφτει υπερβολική πίεση εδώ μέσα και συμμετεχουν μόνο 4-5 άτομα που κι αυτά ειναι δυσκολο να εκφραστούν χωρίς να τους αποπάρει κάποιος, εμένα το όλο θέμα εδώ μου βρωμάει. Εκτος αν νομιζετε οτι όλοι που μας διαβαζουν εχουν χρόνια κατάσταση και όλοι εχουν κανει σωστα τις μικροβιακες εξετασεις και εχουν και πτυχια ιατρικής πριν διαβασουν εδώ.

Σα να "πρέπει" όλοι να εχουν το ιδιο που εχουν-ειχαν 2-3 άτομα εδώ μέσα. Περίεργο τουλάχιστον.

Aυτή ειναι η γνώμη μου.

Τώρα υπάρχει περίπτωση να πέσουν πάλι βρισίδια και ειρωνίες και αστυνομικά δαιμόνια. Αυτό απλά θα ενισχύσει τη γνώμη μου.

Εάν παραστεί ανάγκη πληροφόρησης νέα θα τα ξαναπούμε, πράγμα που δεν ειναι το πιο πιθανό. Περαστικά.
35 χρονών.Tavanic με σντιβιογραμμα για 6 εβδομαδες και vibramycin. Eιχα enterococus spp και γονοκκοκο. Τωρα δεν πονάω καθόλου. Πήρα για καμια δεκαρια μερες κουαρσετινη. Τωρα πια μόνο ενα πιάσιμο στη μεση οταν καθομαι πάνω από 1 ωρα. Περναει με κινησεις της μεσης ορθιος για 1-2 λεπτά. Ομοίως όταν οδηγώ παραπάνω από 1-1,5 ώρα συνεχόμενα. Στυση-σπέρμα όλα ok.
Ο γιατρός μου ειπε τελειώσαμε. Καλλιεργειες σπέρματος για κοινα μικροβια, χλαμυδια, γονοκκοκο, hominis..κάτι, ουρεαπλασμα, μυκόπλασμα αρνητικές. Γενική ούρων και καλλιεργεια ουρων αρνητικές.
Δεν ξερω αν θεραπευτικα τελεσίδικα.
Αυτό που ξέρω ειναι οτι 2 προηγουμενοι γιατροί μου εδιναν στα τυφλά αντιβιωση και αντικαταθλιπτικά χωρις αποτελεσμα και με μόνο εργαλείο μια -καθαρή- γενική ούρων και μου ελεγαν να μαθω να ζω μ αυτό.

Παράθεση από: LUKAS στις 04 Σεπτεμβρίου, 2013, 09:42:37 ΜΜ
Φιλοι καλησπερα
Διαβαζω τις εντάσεις του Hyper Ban του Markelou, του Phaethon   σε δεύτερο επίπεδο, και του Βερτη το ιστορκό  που διαβασα σημερα για το coli. Αυτα που γράφετε ειναι κατανοητά και σεβαστά ως ενα σημείο. Εμενα προσωπικά οπως και τους περισσότερους με ενδιαφέρει η ουσία , δηλαδή πόσα παιδιά απο εσάς τους παλιους του φορουμ βρηκατε συγκεκριμενο μικρόβιο κανοντας  αντιβιογραμμα και τελικά δε σας επιασε η αντιβίωση ?
Ο Μαρκέλος αναφερεται σε τριτο προσωπο για καποιους , ποιοι ειναι αυτοι οι αλλοι ? Εμενα με ενδιαφερει εσεις. Μηπως η χρονια προστατιτιδα σας εγινε για το λογο οτι ο Ακατανομαστος εδινε αντιβιώσεις στα τυφλα με αποτελεσμα να αποκτησει  οργανισμός σας ανθεκτικότητα στις αντιβιώσεις (οπως εγω απο οτι φαινεται ) ? Εαν κατι τετοιο συμβαινει δε μπορείτε να αποπαιρνετε καποια μελη που κανουν τη προσπαθεια τους μικροβιακα και ενδεχώμενα να ειναι πιο τυχεροι, εγω θα χαρω να δω περισσοτερα παιδια να βγαινουν και να γραφουν οτι το ξεπερασαν σε μεγαλο βαθμό με αντιβιώσεις ,φτανει να εχει περασει καποιος χρονος συμπερασματων.
Επισης παλι αναφερομαι στα παλια μελη , δωστε μια κλιμακα των ενοχλήσεων σας, ποσο ανυπόφορες ειναι οι ενοχλήσεις σας 10 % , 90 % ? δωστε μας να καταλαβουμε. Εαν εισαστε στο 10 % ε τοτε δωστε λιγο αισοδοξία στο κοσμο και εσυ Hyper Ban μην γραφεις τετοια μηνυματα που ριχνουν τη ψυχολογια των ατομων και αποθαρρύνονται, εσυ πριν 5 μηνες ησουν απο τους πρώτους που ενημέρωνες και καθησύχαζες τα μελη. Με τοση αντιβίωση που εχετε παρει λογικά εχετε ριξει χαμηλα τα επιπεδα μικροβίων οποτε μενουν μικροφελγμονες και νευρομυικά που ερχονται και παρερχονται. Ε λοιπόν σε αυτο το επίπεδο προσπαθουμε να φτασουμε ολοι και νομιζω με το χρονο αλλοι λιγότερο και αλλοι περισσοτερο θα το καταφέρουν.


Επειδη εγω βαριεμαι να ξαναλέω τα ιδια ,δεν εχω την υπομονη και την προυπηρεσια του ban σαν στενογραφος και γραμματεας θα σου πω απλά οτι   σε εμένα το μονο που βρηκαν ηταν επιδερμικος σταφυλόκοκκος και e coli μετα απο την κυστεοσκόπηση τα οποία ειχαν ευαισθησια στο vibramycin τα οποία ειχα πάρει με τον τόνο πριν τον ακαταν και τα ξαναπήρα με τον τόνο μετα .

Αφου το γυρίσαμε στα μικρόβια πάλι(τα οποια και σε κάποιους υπάρχουν οντως)θα αναφερθω στον ιταλο guercini ο οποίος έκανε ενδοπροστατικες εγχύσεις μετα απο σοβαρη καλλιέργεια σε μαγαζί που εμπιστευοταν στην ιταλία και οχι σε κάτι μπουρδελάκια στην Ελλάδα και το αποτελεσμα ενος τέτοιου γιατρού ηταν



           ΝΑ ΤΟ ΓΥΡΙΣΕΙ ΣΕ ΚΩΝΟΥΣ ΣΙΛΙΚΟΝΗΣ ΚΑΙ ΚΛΥΣΜΑΤΑ ΚΟΡΤΙΖΟΝΗΣ

Γιατι ειδε οτι ο κοσμος δεν θεραπευοταν.

Αλλά τι να πει και αυτο το γατακι.Το πόρισμα βγηκε εδω Το μεγαλύτερο ποσοστο ειναι μικροβιακό.ΕΥΓΕ ΜΑΣ. 

Γι'αυτο τον λόγο και επειδη εχουμε περάσει οτι εχουμε περάσει και επειδη δεν θέλουμε ουτε να απογοητευουμε άτομα νέα την πάθηση μας άλλα ουτε και να τα γεμίζουμε με ψευτικες ελπίδες ας ειμαστε λίγο επιφυλακτικοί σε αυτα που γράφουμε.Ειναι το λιγοτερο βλακώδες να λέμε οτι θα μας περάσει με μια αντιβίωση.Αυτο μπορει να συμβει σε άτομα που το πρόλαβαν στην άρχη και οντως ηταν θέμα μικροβίου.Και ειμαι βέβαιος οτι στο forum θα μπουν άτομα που πέρασαν απο τουλάχιστον 2 γιατρούς και δεν βρήκαν την θεραπεία που περίμεναν.Τωρα αν την πήραν σωστα αυτο εχει χιλιοειπωθει δεν θα το ξαναπούμε.
Εμφανιση συμπτωματων 28 ετων.Τσουξιμο στην ουρηση,κατα την οφοδευση εκκριμα προστατικου υγρου,πεσμενη libido,στ.δυσλειτουργεια,συχνοουρια,νυχτουρια,αλγος στο περινεο. Τροποι θεραπειας:τόνοι αντιβίωσης,βοτανα,προστατικες μαλλάξεις.Πλεον:συχνο τρεξιμο,και μαλλάξεις με wand.Ξεκίνημα ομοιοπαθητικης 12/06/2013 .

Παράθεση από: Smith στις 05 Σεπτεμβρίου, 2013, 10:32:01 ΠΜ
Εκτος αν νομιζετε οτι όλοι που μας διαβαζουν εχουν χρόνια κατάσταση και όλοι εχουν κανει σωστα τις μικροβιακες εξετασεις και εχουν και πτυχια ιατρικής πριν διαβασουν εδώ.

Smith το φόρουμ καλύπτει με πλούσια και ψαγμένη πληροφόρηση όλες τις περιπτώσεις ασθενών προστατίτιδας, είτε αυτή είναι οξεία είτε χρόνια. Εσύ το αγνοείς αυτό και υπονομεύεις την ειλικρινή προσπάθεια των ασθενών που γράφουν εδώ για την πλήρη ίαση.
Θα στο πω απλά ... αυτο το φόρουμ με βοηθάει χωρίς αντάλλαγμα, μου δίνει ιδέες και κουράγιο....ΣΤΑΜΑΤΑ ΝΑ ΤΟ ΥΠΟΝΟΜΕΥΕΙΣ

Παράθεση από: Smith στις 05 Σεπτεμβρίου, 2013, 10:32:01 ΠΜ
Λοιπόν επειδή η γνώμη μου ειναι ότι πέφτει υπερβολική πίεση εδώ μέσα και συμμετεχουν μόνο 4-5 άτομα που κι αυτά ειναι δυσκολο να εκφραστούν χωρίς να τους αποπάρει κάποιος, εμένα το όλο θέμα εδώ μου βρωμάει.

Είναι ξεκάθαρος ο ρόλος σου πλεόν εδώ μέσα... Άμα σου βρωμάει να μην διαβάζεις και να μην κλαψουρίζεις εδώ μέσα άλλο...
Εμφανιση στα  23.Συχνουρία, κάψιμο στην ούριση, πόνος στην εξπερμάτιση, πιάσιμο-πόνος σε όρχεις,μούδιασμα-πόνος σε πυελική περιοχή και προσαγωγούς, πόνοι σε μέση,αδυναμία διατήρησης στύσης,δυσκοιλιότητα (όλα με εξάρσεις-υφέσεις),σήμερα εφαρμογή ασκήσεων με διατάσεις,μασάζ,αναπνοές,διατροφή.

#29 05 Σεπτεμβρίου, 2013, 08:12:54 ΜΜ Τελευταία τροποποίηση: 05 Σεπτεμβρίου, 2013, 09:04:37 ΜΜ από Hyper Ban
ΠαράθεσηΕκτος αν νομιζετε οτι όλοι που μας διαβαζουν εχουν χρόνια κατάσταση

Τον τίτλο του forum τον διάβασες ;
Χρόνιο πυελικο αλγος ,χρόνια προστατιτιδα .
Πρόσεξες τις λέει ο Phaethon περαν τουτου στις συμβουλες του προς νεους κτλ ;;;Αυτα που ΠΕΡΙΠΟΥ λες και εσύ με ΕΚΕΙΝΕΣ τις βασικες όμως διαφορες .ΑΡΑ ;

ΠαράθεσηΣα να "πρέπει" όλοι να εχουν το ιδιο που εχουν-ειχαν 2-3 άτομα εδώ μέσα.

Δεν λέμε αυτο ''εμείς'' .Εσύ λες κάτι τέτοιο .

ΠαράθεσηΠερίεργο τουλάχιστον.

Ποιό ;Τι εννοείς ; Βλέπεις να πουλάμε κάτι ;

Εναντιωνόμαστε όμως όλοι στον απατεώνα ΑΚΑΤΑΝ με την πρωτη ευκαιρια γιατί μας κακοποίησε ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ λεγοντας μας ψέμματα και βάζωντας μας κωλοδάχτυλα ,υποσχόμενος σε όλους μας θεραπεία 93-96 % και 100 per os!

Το κακό με αυτά τα ψέμματα έιναι πως σήμερα δεν τα λέει .Έχει προσαρμόσει τα λεγόμενα του ,τύπου πως είναι ''ενας απο τους λιγους που το κάνουν αυτό στον κόσμο'' ,εκεί που έλεγε πως είναι ''ο μοναδικός'' .Και έχει προσαρμόσει και άλλο την θεραπευτικη του προσεγγιση,δεν δέχεται αθενη π.χ. αν δεν έχει κάνει απο πριν αντιβιόγραμμα κτλ .Αμε...Έχει αλλάξει πολλά ,πάρα πολλά ...

Βλέπεις το forum μαζεψε το στόμα του για τα καλά και την κουταμάρα του .Δυστυχως βέβαια ,γιατι βελτίωσε τα ψέμματα του .

Η βρώμα που εντοπίζεις είναι απο απογοητευμένους  και  ταλαιπωρημενους ανθρώπους , που κάποια στιγμή τυχαία γνωρίστηκαν στο  ''ιατρείο  του πόνου '' και δέθηκαν και προσπαθουν με κάθε τρόπο όταν εντοπίζουν απάτη ή αποπειρα εξαπατησης εις βαρος τους ή εις βάρος άλλων συμπασχόντων να την καταδιώκουν.
Μαζί παρασυροντε και αυτοί ,που κατευθύνουν σε λάθος δρόμους ασθενείς , π.χ. προς κατάποση αντιβίωσης   κτλ κτλ λεγοντας τους τελεσιδικα πραγματα κτλ κτλ βαση μπακαλιστικων θεωριων που επιπολαια ανεπτυξαν κτλ κτλ ριχνωντας τους σε αδιεξοδα τυπου ''αφου πηρα τα σωστά φαρμακα  ,γιατι δεν έγινα καλά '';

ΞΕΡΕΙΣ ΠΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΤΟ ΕΧΩ ΠΕΙ ;ΞΕΡΕΙΣ ΠΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΕΠΑΙΡΝΑ ΘΕΡΑΠΕΥΤΙΚΑ ΣΧΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΕΛΠΙΖΑ ;ΞΕΡΕΙΣ Μ Ω Ρ Ε ; ΞΕΡΕΙΣ ΠΩΣ ΓΙΝΟΜΟΥΝ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΟΣΗ ΠΡΟΣΜΟΝΗ ;ΞΕΡΕΙΣ ΠΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΣΚΕΦΤΗΚΑ ΤΗΝ ΑΥΤΟΚΤΟΝΙΑ ; Ξ Ε Ρ Ε Ι Σ ΣΕ ΠΟΣΟΥΣ ΑΠΟ ΕΜΑΣ ΣΥΝΈΒΗ ΑΥΤΟ;

ΕΜΕΙΣ ΕΔΩ ΔΙΝΟΥΜΕ ΔΙΕΞΟΔΑ ΣΕ ΑΔΙΕΞΟΔΑ ΜΕ ΔΙΑΦΟΡΟΥΣ ΤΡΟΠΟΥΣ ΟΧΙ ΜΕ ΕΝΑΝ ΚΑΙ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΟΤΑΝ Ο ΓΝΩΣΤΌΣ ΤΡΟΠΟΣ  ΑΠΟΤΥΧΕΙ (Ο ΠΡΟΤΕΙΝΟΜΕΝΟΣ ''ΔΙΚΟΣ ΣΟΥ'') !!!!ΞΥΠΝΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΛΗΘΑΡΓΟ !

Επισης :

ΕΞΑΠΑΤΗΘΗΚΑΜΕ ΑΣΧΗΜΑ .ΔΕΝ ΠΕΣΑΜΕ ΣΕ ΓΙΑΤΡΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΚΑΤΑΦΕΡΕ ΝΑ ΜΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕΙ .

ΠΕΣΑΜΕ ΣΕ ΓΙΑΤΡΟ ΠΟΥ ΜΑΣ ΤΑ ΕΦΑΓΕ ΚΑΙ ΜΑΣ ΚΟΡΟΙΔΕΨΕ !

ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ;;;

Είδες πουθενα να κηνυγαμε κανέναν που αντιμετωπιζει ή ερευνά καλυτερα τα γαστρεντερολογικά του ;

Να κυνηγαμε κανεναν που ξεκινησε δίαιτα χωρίς γλουτενη ;
Να κυνηγαμε κανεναν που ξεκινησε δίαιτα κτλ κατα του cadida ktl ;
Να κυνηγαμε κανεναν που ξεκίνησε μαλλάξεις με wand ή quercetin ;
Να κυνηγαμε κανέναν που ξεκίνησε διατάσεις των πυελικων του μυων ή μασάζ κτλ ;
ΚΤΛ  ΚΤΛ  ΚΤΛ 

Πλακα μας κάνεις ;Υποκινείσαι μωρέ ;

Τίποτα παραπάνω .

Επίσης ΑΝ ΚΑΙ ΕΣΥ ΕΙΧΕΣ ΦΆΕΙ 70 ΚΩΛΟΔΑΧΤΥΛΑ ΑΚΡΙΒΟΠΛΗΡΩΜΕΝΑ ΚΑΙ ΕΙΧΕΣ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΣΟΥ ΕΝΑ ΜΑΛΙΑΡΟ ΑΔΗΦΑΓΟ ΤΕΡΑΣ ΠΟΥ ΞΕΡΝΑΓΕ ΨΕΜΜΑΤΑ ΝΑ ΔΩ ΤΙ ΘΑ ΕΚΑΝΕΣ !


ΠΟΣΟ ΑΝ ΕΙΧΕΣ ΕΚΤΕΘΕΙ ΚΙΟΛΑΣ  ΥΠΕΡΑΣΠΙΖΟΜΕΝΟΣ ΑΥΤΟΝ...

ΑΝ ΚΑΙ ΕΣΥ ΕΙΧΕΣ ΦΑΕΙ ΚΟΥΤΑΡΕΣ ΑΝΤΙΒΙΩΣΕΙΣ ΓΙΑ ΜΗΝΕΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΕΙΔΩΝ ΒΑΣΗ ΑΝΤΙΒΙΟΓΡΑΜΜΆΤΩΝ ΚΤΛ ΝΑ ΔΩ ΤΙ ΘΑ ΕΚΑΝΕΣ !!!!


Τεσδω και καλή τυχη με τις όποιες επιλογες σου ...

Ψωμί και αλάτι  .

ΟΣΟ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ LUKAS EXΩ ΝΑ ΠΩ ΤΑ ΕΞΗΣ :















Εμφάνιση στα 28-29.Καψίματα,γδαρσίματα,διακοπές στην ούρηση.Πόνος στο περίνεο ,τσούξιμο μετά/κατά την εκσπερμάτιση.Συχνουρίες.Παροδικά στυτικά προβλήματα,δύσκολη εκσπερμάτιση ,υδαρή,ολιγοσπερμία παροδική και που και που στεγνή.Πόνοι χαμηλά στην μέση.Αντιμετωπίστηκε ως σήμερα με πολλαπλούς τρόπους και πάμπολλα αντιβιοτικά κτλ . Σήμερα είμαι όπως ήμουν  πριν βρεθώ στην πάθηση ,είμαι καλά και   είμαι θεραπευμένος ,έπρεπε να αλλάξω πολλά και να κόψω ακόμα πιο πολλά .