''Prostate Cradle''

http://www.prostatecradle.com/

Ένα ΄΄καινούργιο΄΄ όπλο που εντόπισα ξανά και είπα να ψάξω είναι αυτό εδώ.Κάνει μια κάποια εξωτερική μάλαξη στα εξωτερικά triger points του περίνεου και βοηθάει όπως υπόσχεται στην μικροκυκλοφορία του αίματος της  περιοχής αυτής , όπου ως γνωστών  πάσχει.Η ευεργετική του αυτή δράση  διασταυρώνεται απο το παρακάτω forum των ''ανώμαλων'' αγοριών ,όπου  καταπιάνονται με τέτοια αντικείμενα(!!!)  επάνω στο πάθος τους για το σεξ(???) .Απο οτι φαινεται τους δουλέυει και βελτιώνει   την μικροκυκλοφορία αυτή   , μιάς και σε ένα forum με την επωνυμία  aneros (το γνωστό toy)συζητάνε για κάποιας άλλης εταιρείας το ''toy'' .Κάποιοι μάλιστα παράλληλα με τον διάλογο φαίνεται να αγοράζουν το προιόν αυτό ,εκφέρωντας και την άποψη τους.

http://www.enemagra.jp/forum/viewtopic.php?t=1638&sid=e9228a1d3303110709058eeb779e7feb

Στην Ευρώπη διατίθεται μέσω ebay και μόνον άπο έναν πόρο , απο όπου λέω να αγοράσω σε λίγες μέρες και εγώ.

http://viewitem.eim.ebay.gr/Prostate-Cradle/320783563261/item

Και ένα  βίντεάκι επίσης :

http://youtu.be/K4gzP0OttAo

Από ότι διαπίστωσα απο το forum δουλεύει και μάλιστα κάποιοι εντυπωσιάζονται τόσο που κάνουν κατάχρηση αυτού .20λεπτά την ημέρα είναι αρκετά , για να μην δράσει αντίστροφα .Επίσης είναι γεγονος πως  όλοι αυτοί ειναι υγειής που το χρησιμοποιούν και ενώ αυτό δεν ξεκίνησε ως sex toy ,αυτοί το χρησιμοποιούν για αυτό . Θα ήταν προτιμότερο συνεπώς να ακούσουμε την γνώμη κάποιων ομοιοπαθόντων για αυτό και όχι αυτών των ''αγοριών''.Απο ολότενα όμως ...
Πιστεύω anyways οτι βοηθάει και μένει μόνο να αποδειχτεί .
Εμφάνιση στα 28-29.Καψίματα,γδαρσίματα,διακοπές στην ούρηση.Πόνος στο περίνεο ,τσούξιμο μετά/κατά την εκσπερμάτιση.Συχνουρίες.Παροδικά στυτικά προβλήματα,δύσκολη εκσπερμάτιση ,υδαρή,ολιγοσπερμία παροδική και που και που στεγνή.Πόνοι χαμηλά στην μέση.Αντιμετωπίστηκε ως σήμερα με πολλαπλούς τρόπους και πάμπολλα αντιβιοτικά κτλ . Σήμερα είμαι όπως ήμουν  πριν βρεθώ στην πάθηση ,είμαι καλά και   είμαι θεραπευμένος ,έπρεπε να αλλάξω πολλά και να κόψω ακόμα πιο πολλά .

Μεταφέρω εδώ τον παρακάτω πρόλογο από άλλο θέμα:

ΠαράθεσηΥποπτεύομαι ότι η κόπωση και οι σπασμοί μου προκαλούνται στους πυελικούς μυς από τη συνεχή ένταση είναι η αιτία για τα προβλήματα που συναντάμε σε τρεις βασικούς τομείς που αυτοί εμπλέκονται (ούρηση, στύση, εξπερμάτωση). Για να το καταλάβετε, υποθέστε ότι όλη μέρα ότι κάνετε σφίγγετε ταυτόχρονα με όλη σας τη δύναμη τη γροθιά σας. Δεν είναι λογικό ότι το χέρι αυτό θα πονάει, θα τρέμει και οτιδήποτε δουλειά του βάλετε να κάνει (π.χ. να ανοίξει για να πιάσετε ένα ποτήρι νερό) θα είναι πιασμένο, αδύναμο και θα σας ενοχλεί; Είναι επίσης πιθανό η ένταση σε αυτούς τους μυς να προκαλεί παρενόχληση στον προστάτη, ο οποίος είναι ακριβώς πάνω από το περίνεο και εφάπτεται σε πολλούς από αυτούς τους μυς.

-Προσωπικά έχω πλέον παρατηρήσει ξεκάθαρα ότι σε στιγμές έντασης και στρες σφίγγω τους εκούσια τους σφικτήρες του πρωκτού. Υποπτεύομαι ακόμα ότι τους σφίγγω στις εξής περιπτώσεις: όταν πονάει η μέση μου (έχω πρόβλημα όπως έχω αναφέρει στο ιστορικό μου) συχνά μετά από πολύωρη ορθοστασία αλλά και πολύωρο καθισιό με λάθος στάση σώματος.

-Τους σφικτήρες του πρωκτού τους σφίγγουμε επιπρόσθετα σε δύο ακόμα περιπτώσεις: όταν κατουριόμαστε και προσπαθούμε να κρατηθούμε αλλά και όταν θέλουμε να αφοδεύσουμε και προσπαθούμε να κρατηθούμε. Αν λοιπόν και οι σφικτήρες του πρωκτού και οι σφικτήρες της κύστης δεν είναι οι ίδιοι μυς, φαίνεται ότι ο εγκέφαλος όταν σφίγγει τους μεν δύσκολα το κάνει χωρίς να σφίξει και τους δε. Απόδειξη ότι μόλις πάμε στην τουαλέτα και χαλαρώνουμε τους σφικτήρες του πρωκτού για να αφοδεύσουμε, συνήθως απελευθερώνουμε και ούρα. Για τον λόγο αυτό δεν είναι καλή ιδέα στους ομοιοπαθείς που έχουν συχνοουρία ως βασικό σύμτωμα να προσπαθούν να την περιορίσουν τεχνητά προσπαθώντας να κρατηθούνε για να πάνε πιο λίγες φορές την ημέρα στην τουαλέτα. Αν -όπως υποπτεύεται η νευρομυική θεωρία- το πρόβλημα πηγάζει από υπερβολική ένταση στους πυελικούς μυς και αυτό μας δημιουργεί τα συμπτώματα -μεταξύ των οποίων και η συχνοουρία- το να σφίγγεται κανείς και επίτηδες προσπαθώντας να καθυστερήσει το κατούρημά του μόνο χειρότερα μπορεί να κάνει τα πράγματα. Περαιτέρω, το σύνηθες σύμπτωμα της "επιτακτικής ούρησης" (δηλαδή δυσκολία να συγκρατηθεί κανείς άπαξ και του έρθει να ουρήσει) μου λέει ακριβώς αυτό, ότι δηλαδή οι μυς αυτοί είναι ήδη κουρασμένοι από την συνεχή ένταση που τους επιβάλλουμε ασυναίσθητα συνέχεια και το αποτέλεσμα είναι να έχουμε δυσκολία να τους βάλουμε κι άλλη ένταση προκειμένου να κρατηθούμε όταν μας έρθει. Εγώ μάλιστα θυμάμαι ότι όταν προσπαθούσα να σφιχτώ για να καθυστερήσω την ούρησή μου, είχα αναζωπύρωση των συμπτωμάτων πόνου και τσουξίματος. Με άλλα λόγια, όταν έχετε Σύνδρομο Χρόνιου Πυελικού άλγους, μην προσπαθείτε να συγκρατήσετε την ούρηση ή αφόδευσή σας γιατί χειροτερεύετε την κατάσταση.

-Οι Wise και Anderson συμφωνούν με τα παραπάνω συστήνοντας σε άτομα με την πάθησή μας να αποφεύγουν τις ασκήσεις kegel γιατί επιδεινώνουν τα συμπτώματα! Οι ασκήσεις kegel περιλαμβάνουν επαναλήψεις όπου προσπαθεί κανείς να γυμνάσει αυτούς τους μυς σφίγγοντάς τους και χαλαρώνοντάς τους.

-Η ένταση στους σφικτήρες του πρωκτού σε πολλούς ομοιοπαθείς πιθανά συσχετίζεται και με άλλα προβλήματα που έχουν στην περιοχή όπως αιμορροϊδες, προβλήματα του παχέος εντέρου, ραγάδες πρωκτικού δακτυλίου κλπ.

-Τέλος θα παρατηρήσετε ότι αυτούς τους μυς τους σφίγγουμε σε δύο ακόμα περιπτώσεις: κατά τη στύση αλλά και σε κάθε ριπή εξπερμάτωσης. Λογικό δεν είναι λοιπόν η κόπωση και η ανωμαλία που τους προκαλούμε να έχει επίπτωση και σε αυτά τα δύο; Πολλοί ομοιοπαθείς παρατηρούνε είτε μειωμένη εκτίναξη σπέρματος είτε ενοχλήσεις κατά την στύση και την εξπερμάτωση.

Αξίζει να προσθέσω εδώ ότι αυτοί οι μυς με τους οποίους συγκρατούμε την ούρηση είναι κατ'εξοχήν μυς στους οποίους μαθαίνουμε να δίνουμε ένταση και να τους ελέγχουμε χωρίς να το καταλαβαίνουμε. Για τον λόγο αυτό, τα μωρά παιδιά που δεν έχουν μάθει ακόμα να το κάνουν αυτό το βράδυ κατουριούνται. Καθώς όμως ενηλικιωνόμαστε μαθαίνουμε να κρατιόμαστε το βράδυ στον ύπνο μας και να μην κατουριόμαστε, χωρίς όμως να νοιώθουμε ότι κάνουμε κάτι εσκεμμένα (εκτός πια αν κοντεύουμε να σκάσουμε).

Να προσθέσω εδώ ότι έχει δειχθεί με έρευνες η συσχέτιση υψηλού στρες και συμπτωμάτων Συνδρόμου Πυελικού Άλγους. Στα πλαίσια αυτά, ανοίγω αυτό το θέμα για να συζητήσουμε εδώ οποιεσδήποτε τεχνικές χαλάρωσης είτε των συγκεκριμένων μυών είτε του κεντρικού νευρικού συστήματος (αναπνοές, ύπνος, διατάσεις, εξωτερικό μασάζ, παράδοξη χαλάρωση κλπ).

Παραθέτω όπως έκανα και σε άλλο θέμα μια άσκηση χαλάρωσης αυτών των μυών που ανακάλυψα εγώ τον καιρό που τα συμπτώματά μου και ειδικά η συχνοουρία ήταν στο φόρτε. Μετά που είχα ουρήσει (δηλαδή χωρίς να μου έρχεται να ουρήσω) κατέβαζα τελείως βρακιά και καθόμουν πάνω από τη λεκάνη της τουαλέτας σα να θέλω πάλι να ουρήσω. Έγερνα μπροστά και με τα δυο μου χέρια με τις παλάμες στηριζόμουν στον τοίχο πάνω από τη λεκάνη ώστε να είμαι όσο το δυνατόν πιο χαλαρός. Έκλεινα τα μάτια και έπαιρνα βαθιές ανάσεις προσπαθώντας να χαλαρώσω τελείως τους μυς της λεκάνης και μάλιστα κάποιες φορές προσπαθούσα επίτηδες να νοιώσω ότι θέλω να κάνω τον εαυτό μου να ουρήσει πάλι ώστε να απελευθερώσω τελείως αυτούς τους μυς. Το ότι είχα την λεκάνη από κάτω μου με βοήθαγε νοητικά να χαλαρώσω τελείως και να μην φοβάμαι μηπως τυχόν μου τρέξουν τίποτα σταγόνες ούρα από την πολύ χαλάρωση. Συνήθως βέβαια δεν έτρεχε τίποτε γιατί όπως είπα είχα ουρήσει πριν κάποια ώρα. Καθόμουν έτσι κανένα πεντάλεπτο και το επαναλάμβανα 2-3 φορές την ημέρα. Νομίζω με βοήθησε.
Ηλικία εμφάνισης 39 (αρχές 2011). Αρχικά πόνος στη βουβωνική περιοχή, επιτακτική ούρηση και κίτρινο χρώμα σπέρματος. Αργότερα συχνουρία, νυχτουρία, σπανιότερα τσούξιμο, μικροενοχλήσεις κατά την στύση και την εξπερμάτωση. Πλέον σχεδόν καλά με χαλάρωση, αποφυγή εντάσεων και στρες, τρέξιμο, αραιή εκπερμάτωση, μασάζ, διατάσεις.

Αν κάποιος θέλει να με ρωτήσει για την γνώμη μου σε κάτι ας ποστάρει στο forum ώστε να μπορούν να διαβάσουν και άλλοι που μπορεί να ενδιαφέρονται. Όχι με προσωπικό μήνυμα αν δεν υπάρχει ιδιαίτερος λόγος. Και όχι στο chat.

Δεν έχω (δεν γνωρίζω) πολλά πράγματα να απαντήσω σε ερωτήσεις ανθρώπων που πιστεύουν ότι έχουν μια μικροβιακή πάθηση και ρωτούν για αντιβιώσεις και μικρόβια πέρα από αυτά που έχω γράψει εδώ: http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=654.0 και http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=227.0 και http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=239.0

Από το πολύ καλό site που ανακάλυψε ο super ban:

http://www.freewebs.com/trydent78/

Ηλικία εμφάνισης 39 (αρχές 2011). Αρχικά πόνος στη βουβωνική περιοχή, επιτακτική ούρηση και κίτρινο χρώμα σπέρματος. Αργότερα συχνουρία, νυχτουρία, σπανιότερα τσούξιμο, μικροενοχλήσεις κατά την στύση και την εξπερμάτωση. Πλέον σχεδόν καλά με χαλάρωση, αποφυγή εντάσεων και στρες, τρέξιμο, αραιή εκπερμάτωση, μασάζ, διατάσεις.

Αν κάποιος θέλει να με ρωτήσει για την γνώμη μου σε κάτι ας ποστάρει στο forum ώστε να μπορούν να διαβάσουν και άλλοι που μπορεί να ενδιαφέρονται. Όχι με προσωπικό μήνυμα αν δεν υπάρχει ιδιαίτερος λόγος. Και όχι στο chat.

Δεν έχω (δεν γνωρίζω) πολλά πράγματα να απαντήσω σε ερωτήσεις ανθρώπων που πιστεύουν ότι έχουν μια μικροβιακή πάθηση και ρωτούν για αντιβιώσεις και μικρόβια πέρα από αυτά που έχω γράψει εδώ: http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=654.0 και http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=227.0 και http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=239.0

Σας χαιρετώ όλους και χαίρομαι για την καινούργια προσπάθεια εδώ στο νέο forum. Με πολλά απο τα παιδιά που γράφουν εδώ έχω γνωριστεί και τους νιώθω αδερφούς γιατί είχαμε και έχουμε κοινή πορεία στον δρόμο της αποθεραπείας. Θα μπω στο ψητό χωρίς να κουράσω, γιατί εννοείται είμαι και γω στο ψάξιμο. Την τελευταία εβδομάδα ξεκίνησα να εφαρμόζω μία μέθοδο η οποία συνδυάζει διατάσεις ( stretching), μασαζ, αναπνοές και φυσική κατάσταση. Όλα αυτά σύμφωνα με ένα βιβλίο το οποίο ανακάληψα και το οποίο βασίζεται στην νευρομυική θεωρία ως βάσης του προβλήματος του χρ. πυελικού άλγους.
Οι διατάσεις που εφαρμόζω επικεντρώνονται στους μυς γύρω απο το πυελικό έδαφος δηλ κοιλιά, μυροί, γλουτοί, προσαγωγοί, μέση. Δίνει εννιά ασκήσεις,πολλές απο αυτές υπάρχουν και στο link παραπάνω του φίλου super ban, σε τρία σετ απο ένα λεπτό η κάθε μία.
Πάντα κατά την διάρκεια των ασκήσεων βαθειές αναπνοές τις οποίες εφαρμόζω ως εξής : βαθειές αναπνοές οι οποίες όμως να μην είναι μισές.. τι εννοώ και πολλούς μπορεί να σας εκπλήξει γιατί και γω τοσο καιρό ανεπνεα με λάθος τρόπο... στην εισπνοή φροντίζουμε ο αέρας να κατεβαίνει κάτω απο πάνω μισό του πνευμονα φουσκόνωντας την κοιλιά μας και όχι το στήθος. Στην εκπνοή τώρα υπάρχει ένα τρικ που βοηθάει χαλάρωση στο πυελικό έδαφος... με το ξεκίνημα της εκπνοής χαλαρώνουμε παράλληλα και τους μύς που συγκρατούν την ούρηση. για να βοηθήσω στο τελευταίο, μια βοηθητική τεχνική είναι να θυμάστε την αίσθηση χαλάρωσης που προκαλείται ασυναισθητα εκεί κάτω όταν ξεκινάει η ούρηση μετά απο επιτακτική ανάγκη. Αυτή η τεχνική της εκπνοής το ονομάζουν drop και είναι σύμφωνα πάντα με τον συγγραφέα ένα απο τα βήματα για την χαλάρωση και αποσυμφώρηση των μυών της πυελού. Υπ όψην το drop γίνεται ανεξάρτητα απο τις διατάσεις γιατί ούτως ή άλλως είναι δύσκολο την ώρα εκείνη να το εφαρμόσεις, μπορείς όμως οποιαδίποτε άλλη ώρα ακόμα και στη δουλειά.         
Το μασάζ γίνεται σε πόδια (άνω μέρος), γλουτούς και κοιλιά εστιάζοντας περισσότερο σε σημεία που υπάρχει πόνος.
Ένα άλλο θεματάκι στο οποίο εστιάζει ο συγγραφέας είναι η φυσική κατάσταση του οργανισμού η οπόια σχετίζεται με την ικανότητα της καρδιάς να στέλνει περισσότερο αίμα στον οργανισμό σε κάθε πάλμο, έτσι προτείνει απο πέντε εώς 60 λεπτά άσκησης (περπάτημα, τρέξιμο, ποδήλατο και γενικά ότι αρέσει στον καθ ένα) την ημέρα για 5 μέρες τη βδομάδα.
Το βιβλίο μιλάει και για διατροφή αλλά να πω την αλήθεια δεν έχω διαβάσει αυτό το κεφάλαιο ακόμα αλλά πάνω κάτω έχω μια ιδέα για καλή διατροφή.
Όπως είπα έχω ξεκινήσει μια εβδομάδα περίπου το πρόγραμμα το οποίο είμαι αποφασισμένος να κρατήσω. Πάντως μέχρι τώρα έχω διαπιστώσει ενθαρηντικά μηνύματα στο σώμα μου.....αυτά φίλοι μου,
και η προσπάθεια συνεχίζεται   
Εμφανιση στα  23.Συχνουρία, κάψιμο στην ούριση, πόνος στην εξπερμάτιση, πιάσιμο-πόνος σε όρχεις,μούδιασμα-πόνος σε πυελική περιοχή και προσαγωγούς, πόνοι σε μέση,αδυναμία διατήρησης στύσης,δυσκοιλιότητα (όλα με εξάρσεις-υφέσεις),σήμερα εφαρμογή ασκήσεων με διατάσεις,μασάζ,αναπνοές,διατροφή.

Παράθεση από: mavrilous στις 28 Οκτωβρίου, 2012, 08:26:28 ΜΜ
Σας χαιρετώ όλους και χαίρομαι για την καινούργια προσπάθεια εδώ στο νέο forum. Με πολλά απο τα παιδιά που γράφουν εδώ έχω γνωριστεί και τους νιώθω αδερφούς γιατί είχαμε και έχουμε κοινή πορεία στον δρόμο της αποθεραπείας. Θα μπω στο ψητό χωρίς να κουράσω, γιατί εννοείται είμαι και γω στο ψάξιμο. Την τελευταία εβδομάδα ξεκίνησα να εφαρμόζω μία μέθοδο η οποία συνδυάζει διατάσεις ( stretching), μασαζ, αναπνοές και φυσική κατάσταση. Όλα αυτά σύμφωνα με ένα βιβλίο το οποίο ανακάληψα και το οποίο βασίζεται στην νευρομυική θεωρία ως βάσης του προβλήματος του χρ. πυελικού άλγους.
Οι διατάσεις που εφαρμόζω επικεντρώνονται στους μυς γύρω απο το πυελικό έδαφος δηλ κοιλιά, μυροί, γλουτοί, προσαγωγοί, μέση. Δίνει εννιά ασκήσεις,πολλές απο αυτές υπάρχουν και στο link παραπάνω του φίλου super ban, σε τρία σετ απο ένα λεπτό η κάθε μία.
....................................
Καλώς τον Μavrilous .
Eνδιαφέρον πολύ το βιβλίο που αναφέρεις ,αν θέλεις ανάρτησε και τον τίτλο του για τυχόν ενδιαφερόμενους .
Καλή περιήγηση .
Εμφάνιση στα 28-29.Καψίματα,γδαρσίματα,διακοπές στην ούρηση.Πόνος στο περίνεο ,τσούξιμο μετά/κατά την εκσπερμάτιση.Συχνουρίες.Παροδικά στυτικά προβλήματα,δύσκολη εκσπερμάτιση ,υδαρή,ολιγοσπερμία παροδική και που και που στεγνή.Πόνοι χαμηλά στην μέση.Αντιμετωπίστηκε ως σήμερα με πολλαπλούς τρόπους και πάμπολλα αντιβιοτικά κτλ . Σήμερα είμαι όπως ήμουν  πριν βρεθώ στην πάθηση ,είμαι καλά και   είμαι θεραπευμένος ,έπρεπε να αλλάξω πολλά και να κόψω ακόμα πιο πολλά .

#5 28 Οκτωβρίου, 2012, 09:42:48 ΜΜ Τελευταία τροποποίηση: 28 Οκτωβρίου, 2012, 10:02:00 ΜΜ από Phaethon
Γειά σου ρε Mavrilous! Αμοιβαία τα αισθήματα...κι εγώ χαίρομαι που σε ξανακούω και μάλιστα με τόσο προχω- ποστάρισμα!

Σε θυμάμαι, έχουμε γνωριστεί και live αν και όταν σε γνώρισα εσύ ήσουν φρέσκος και γεμάτος ελπίδες στον ακατανό- ενώ εγώ ετοιμαζόμουν να την κάνω με ελαφρα πηδηματακια  ;D

Καλωσήρθες!!

Υ.Γ. Πέτα και ένα ιστορικό όποτε δεν βαριέσαι
Υ.Γ.2 Να δω και Spridex και Αναγνώστη1 να ξαναγράφουν και έχω ολοκληρωθεί!
Ηλικία εμφάνισης 39 (αρχές 2011). Αρχικά πόνος στη βουβωνική περιοχή, επιτακτική ούρηση και κίτρινο χρώμα σπέρματος. Αργότερα συχνουρία, νυχτουρία, σπανιότερα τσούξιμο, μικροενοχλήσεις κατά την στύση και την εξπερμάτωση. Πλέον σχεδόν καλά με χαλάρωση, αποφυγή εντάσεων και στρες, τρέξιμο, αραιή εκπερμάτωση, μασάζ, διατάσεις.

Αν κάποιος θέλει να με ρωτήσει για την γνώμη μου σε κάτι ας ποστάρει στο forum ώστε να μπορούν να διαβάσουν και άλλοι που μπορεί να ενδιαφέρονται. Όχι με προσωπικό μήνυμα αν δεν υπάρχει ιδιαίτερος λόγος. Και όχι στο chat.

Δεν έχω (δεν γνωρίζω) πολλά πράγματα να απαντήσω σε ερωτήσεις ανθρώπων που πιστεύουν ότι έχουν μια μικροβιακή πάθηση και ρωτούν για αντιβιώσεις και μικρόβια πέρα από αυτά που έχω γράψει εδώ: http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=654.0 και http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=227.0 και http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=239.0

Γειά σου super ban , γεια σου phaethon. Super το βιβλίο είναι το Heal Pelvic Pain: The Proven Stretching, Strengthening, and Nutrition Program for Relieving Pain, Incontinence,& I.B.S, and Other Symptoms Without Surgery by Amy Stein και το οποίο να ξέρεις απευθύνεται και σε γυναίκες και σε άνδρες. Βασικά είδα καλές κριτικές και βαθμολογίες απο αναγνώστες χωρίς καμία αρνητική πράγμα που με ώθησε στο να του ρίξω μια ματιά.
Phaethon αμα δεν πάθει κανείς δεν θα μάθει δυστυχώς. Και εσύ και ο john την ψιλιάστηκατε νωρίς τη δουλειά με τον φραγκοφονευς, έχοντας πίστη σε κάτι εναλλακτικό. Σε εμένα όπως και σε πολλά άλλα παιδια πιστεύω λειτούργησε η λογική της "έσχατης" λύσης που προσέφερε δυστυχώς για εμάς.
Υπήρξε ένα διάστημα για μένα αφού πήρα την απόφαση να εγκαταλήψω που λόγω απογοήτευσης σταμάτησα να ψάχνομαι για το θέμα. Πολύ πρόσφατα ψάχνοντας τυχαία πάλι ανακάλυψα το blog σας παιδιά και γύρισε το κλίμα... στην ουσία εσείς είστε η αιτία που ψαχτηκα για αυτό το βιβλίο. ότι άλλο θέλετε ρωτάτε εννοείται.     
Εμφανιση στα  23.Συχνουρία, κάψιμο στην ούριση, πόνος στην εξπερμάτιση, πιάσιμο-πόνος σε όρχεις,μούδιασμα-πόνος σε πυελική περιοχή και προσαγωγούς, πόνοι σε μέση,αδυναμία διατήρησης στύσης,δυσκοιλιότητα (όλα με εξάρσεις-υφέσεις),σήμερα εφαρμογή ασκήσεων με διατάσεις,μασάζ,αναπνοές,διατροφή.

Ωραίος φίλε! Το έχω δει το βιβλίο και συμφωνώ: πολύ καλές κριτικές.

Εναλλακτικά πάντως δεν είναι τα όσα συζητάμε εδώ. Είναι η σύγχρονη και λογική τάση σε μια πολύπλοκη πάθηση. Εναλλακτικό και βασκανία ήταν αυτό που κάναμε. Τελος πάντων!

Και όπως συνηθίζω να σκέφτομαι: αφού δεν γεννηθήκαμε ελαττωματικοί αλλά κάποια στιγμή δημιουργήσαμε ένα πρόβλημα, είναι σίγουρο ότι σταματώντας αυτό που μας το προκάλεσε θα σταματήσει και το πρόβλημα. Το σώμα μας είναι προγραμματισμένο να δουλεύει από μόνο του σωστά. Venceremos που λέει κι ο αλλος!  :D
Ηλικία εμφάνισης 39 (αρχές 2011). Αρχικά πόνος στη βουβωνική περιοχή, επιτακτική ούρηση και κίτρινο χρώμα σπέρματος. Αργότερα συχνουρία, νυχτουρία, σπανιότερα τσούξιμο, μικροενοχλήσεις κατά την στύση και την εξπερμάτωση. Πλέον σχεδόν καλά με χαλάρωση, αποφυγή εντάσεων και στρες, τρέξιμο, αραιή εκπερμάτωση, μασάζ, διατάσεις.

Αν κάποιος θέλει να με ρωτήσει για την γνώμη μου σε κάτι ας ποστάρει στο forum ώστε να μπορούν να διαβάσουν και άλλοι που μπορεί να ενδιαφέρονται. Όχι με προσωπικό μήνυμα αν δεν υπάρχει ιδιαίτερος λόγος. Και όχι στο chat.

Δεν έχω (δεν γνωρίζω) πολλά πράγματα να απαντήσω σε ερωτήσεις ανθρώπων που πιστεύουν ότι έχουν μια μικροβιακή πάθηση και ρωτούν για αντιβιώσεις και μικρόβια πέρα από αυτά που έχω γράψει εδώ: http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=654.0 και http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=227.0 και http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=239.0

Σωστός, σε πάω με χίλια...
θα τη βρουμε την άκρη δεν υπάρχει περίπτωση.
δε μπορείς να φανταστείς πόση δύναμη παίρνω απο εσάς φίλε.
venceremos ρε super ban :)
Εμφανιση στα  23.Συχνουρία, κάψιμο στην ούριση, πόνος στην εξπερμάτιση, πιάσιμο-πόνος σε όρχεις,μούδιασμα-πόνος σε πυελική περιοχή και προσαγωγούς, πόνοι σε μέση,αδυναμία διατήρησης στύσης,δυσκοιλιότητα (όλα με εξάρσεις-υφέσεις),σήμερα εφαρμογή ασκήσεων με διατάσεις,μασάζ,αναπνοές,διατροφή.

Mavrilous καλως ήρθες φιλαράκι, πολύ χαίρομαι που θα τα ξαναλέμε ;)

Παράθεση από: mavrilous στις 28 Οκτωβρίου, 2012, 11:21:14 ΜΜ
  Και εσύ και ο john την ψιλιάστηκατε νωρίς τη δουλειά με τον φραγκοφονευς, έχοντας πίστη σε κάτι εναλλακτικό. 

Ε μετά απο 2 χιλιάρικα(4 για μένα αν βάλεις και τα έξοδα με ταξίδια ξενοδοχεία κτλ κτλ) δεν το λες και νωρίς... Ο μόνος που μπορεί να περηφανεύεται οτι τον κατάλαβε νωρίς ήταν ο "Μανιάτης" που είχαμε πέσει όλοι να τον φάμε τότε ως πιστά πρόβατα... τι να πεις...

Παράθεση από: john στις 29 Οκτωβρίου, 2012, 04:28:22 ΜΜ
Mavrilous καλως ήρθες φιλαράκι, πολύ χαίρομαι που θα τα ξαναλέμε ;)

Παράθεση από: mavrilous στις 28 Οκτωβρίου, 2012, 11:21:14 ΜΜ
  Και εσύ και ο john την ψιλιάστηκατε νωρίς τη δουλειά με τον φραγκοφονευς, έχοντας πίστη σε κάτι εναλλακτικό. 

Ε μετά απο 2 χιλιάρικα(4 για μένα αν βάλεις και τα έξοδα με ταξίδια ξενοδοχεία κτλ κτλ) δεν το λες και νωρίς... Ο μόνος που μπορεί να περηφανεύεται οτι τον κατάλαβε νωρίς ήταν ο "Μανιάτης" που είχαμε πέσει όλοι να τον φάμε τότε ως πιστά πρόβατα... τι να πεις...

Respect σε αυτή σου την απάντηση .





Εμφάνιση στα 28-29.Καψίματα,γδαρσίματα,διακοπές στην ούρηση.Πόνος στο περίνεο ,τσούξιμο μετά/κατά την εκσπερμάτιση.Συχνουρίες.Παροδικά στυτικά προβλήματα,δύσκολη εκσπερμάτιση ,υδαρή,ολιγοσπερμία παροδική και που και που στεγνή.Πόνοι χαμηλά στην μέση.Αντιμετωπίστηκε ως σήμερα με πολλαπλούς τρόπους και πάμπολλα αντιβιοτικά κτλ . Σήμερα είμαι όπως ήμουν  πριν βρεθώ στην πάθηση ,είμαι καλά και   είμαι θεραπευμένος ,έπρεπε να αλλάξω πολλά και να κόψω ακόμα πιο πολλά .

#11 29 Οκτωβρίου, 2012, 10:07:00 ΜΜ Τελευταία τροποποίηση: 29 Οκτωβρίου, 2012, 10:12:28 ΜΜ από Super Ban
Ένα πολύ καλό βιβλίο που έχει πάρει και προτείνει ο Μavrilus και εντόπισα και στο ebay .

http://search.eim.ebay.gr/?ev=&kw=Heal+Pelvic+Pain&ect=&elc=-2&ec=&eb=%CE%91%CE%BD%CE%B1%CE%B6%CE%AE%CF%84%CE%B7%CF%83%CE%B7
Εμφάνιση στα 28-29.Καψίματα,γδαρσίματα,διακοπές στην ούρηση.Πόνος στο περίνεο ,τσούξιμο μετά/κατά την εκσπερμάτιση.Συχνουρίες.Παροδικά στυτικά προβλήματα,δύσκολη εκσπερμάτιση ,υδαρή,ολιγοσπερμία παροδική και που και που στεγνή.Πόνοι χαμηλά στην μέση.Αντιμετωπίστηκε ως σήμερα με πολλαπλούς τρόπους και πάμπολλα αντιβιοτικά κτλ . Σήμερα είμαι όπως ήμουν  πριν βρεθώ στην πάθηση ,είμαι καλά και   είμαι θεραπευμένος ,έπρεπε να αλλάξω πολλά και να κόψω ακόμα πιο πολλά .

#12 29 Οκτωβρίου, 2012, 10:56:26 ΜΜ Τελευταία τροποποίηση: 29 Οκτωβρίου, 2012, 11:01:50 ΜΜ από Phaethon
ΜΑΝΙΑΤΗΗΗΗΗ!!!! αν διαβάζεις ρε φίλε μπες εδώ μέσα να σου ζητήσω συγνώμη και να σε προσκυνήσω!!!

Πάντως ρε παιδιά να πω κάτι τώρα που διαβάζω τα τελευταία posts -και για να μην παρεξηγηθώ το λέω πρώτα απ'όλα στον εαυτό μου.

Παρά την αδικία που νοιώθουμε και δεν μας αφήνει να ηρεμήσουμε (και η οποία συνεχίζει να μας προκαλεί) ας μην αφήσουμε τον Ακατάν να γίνει κεντρικό θέμα και αυτού του ιστοτόπου. Κρίμα είναι...του έχουν αφιερωθεί ήδη δύο blogs, μην του αφιερωθεί και αυτό το forum. Μεγάλη του τιμή...Μην τον διαβάζουμε σε κάθε topic που ανοίγεται. Όπως έχω ξαναγράψει και αλλού είναι μια μικρή παρένθεση στην πάθησή μας. Δεν λέω να το κάνουμε taboo και να μην αναφερόμαστε καθόλου σαν να μην υπήρξε. Είναι μέρος του ιστορικού μας και της εμπειρίας μας αλλά όχι περισσότερο απ'όσο χρειάζεται.

Κι ας μην ρίξουμε το επίπεδο για νέους ομοιοπαθείς με πράγματα που δεν τους ενδιαφέρουν. Ξαναλέω: το λέω πρώτα απ'όλα στον εαυτό μου.

-Απετάσσεσαι τον Ακατάν;;;;
-Απεταξάμην. Ιησούς Χριστός Νικάει και τον Ακατάν σκορπάει.
Ηλικία εμφάνισης 39 (αρχές 2011). Αρχικά πόνος στη βουβωνική περιοχή, επιτακτική ούρηση και κίτρινο χρώμα σπέρματος. Αργότερα συχνουρία, νυχτουρία, σπανιότερα τσούξιμο, μικροενοχλήσεις κατά την στύση και την εξπερμάτωση. Πλέον σχεδόν καλά με χαλάρωση, αποφυγή εντάσεων και στρες, τρέξιμο, αραιή εκπερμάτωση, μασάζ, διατάσεις.

Αν κάποιος θέλει να με ρωτήσει για την γνώμη μου σε κάτι ας ποστάρει στο forum ώστε να μπορούν να διαβάσουν και άλλοι που μπορεί να ενδιαφέρονται. Όχι με προσωπικό μήνυμα αν δεν υπάρχει ιδιαίτερος λόγος. Και όχι στο chat.

Δεν έχω (δεν γνωρίζω) πολλά πράγματα να απαντήσω σε ερωτήσεις ανθρώπων που πιστεύουν ότι έχουν μια μικροβιακή πάθηση και ρωτούν για αντιβιώσεις και μικρόβια πέρα από αυτά που έχω γράψει εδώ: http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=654.0 και http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=227.0 και http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=239.0

Aπεταξάμην !
Εμφάνιση στα 28-29.Καψίματα,γδαρσίματα,διακοπές στην ούρηση.Πόνος στο περίνεο ,τσούξιμο μετά/κατά την εκσπερμάτιση.Συχνουρίες.Παροδικά στυτικά προβλήματα,δύσκολη εκσπερμάτιση ,υδαρή,ολιγοσπερμία παροδική και που και που στεγνή.Πόνοι χαμηλά στην μέση.Αντιμετωπίστηκε ως σήμερα με πολλαπλούς τρόπους και πάμπολλα αντιβιοτικά κτλ . Σήμερα είμαι όπως ήμουν  πριν βρεθώ στην πάθηση ,είμαι καλά και   είμαι θεραπευμένος ,έπρεπε να αλλάξω πολλά και να κόψω ακόμα πιο πολλά .

Μπράβο τέκνον μου Super Ban. Η ευλογία του Γέροντος να συνοδεύει την πυελική περιοχή σου!
Ηλικία εμφάνισης 39 (αρχές 2011). Αρχικά πόνος στη βουβωνική περιοχή, επιτακτική ούρηση και κίτρινο χρώμα σπέρματος. Αργότερα συχνουρία, νυχτουρία, σπανιότερα τσούξιμο, μικροενοχλήσεις κατά την στύση και την εξπερμάτωση. Πλέον σχεδόν καλά με χαλάρωση, αποφυγή εντάσεων και στρες, τρέξιμο, αραιή εκπερμάτωση, μασάζ, διατάσεις.

Αν κάποιος θέλει να με ρωτήσει για την γνώμη μου σε κάτι ας ποστάρει στο forum ώστε να μπορούν να διαβάσουν και άλλοι που μπορεί να ενδιαφέρονται. Όχι με προσωπικό μήνυμα αν δεν υπάρχει ιδιαίτερος λόγος. Και όχι στο chat.

Δεν έχω (δεν γνωρίζω) πολλά πράγματα να απαντήσω σε ερωτήσεις ανθρώπων που πιστεύουν ότι έχουν μια μικροβιακή πάθηση και ρωτούν για αντιβιώσεις και μικρόβια πέρα από αυτά που έχω γράψει εδώ: http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=654.0 και http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=227.0 και http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=239.0